Bebeğim büyümüyor 🥺

Aslında sorun daha çok kilo alımının durmuş olmasında 2 ayda sadece 600 Gr almış.Her şeyi deniyorum kilo alması için ama hiçbir şey yemiyor sadece anne sütü almak istiyor.
2 ay dediğiniz tam olarak mı, çünkü bebekler bir hafta kilo almayıp ya da az kilo alıp, diğer hafta fazla alabilir. tam olarak 5. ayı tamamladınız mı? Ayrıca 4. ay itibariyle kilo alımı yavaşlar. ilk aylardaki gibi beklemeyin. eger hiç kilo almıyorsa enfeksiyon, mikrop gibi sağlık sorunlarını kontrol ettirin

2 ay dediğiniz tam olarak mı, çünkü bebekler bir hafta kilo almayıp ya da az kilo alıp, diğer hafta fazla alabilir. tam olarak 5. ayı tamamladınız mı? Ayrıca 4. ay itibariyle kilo alımı yavaşlar. ilk aylardaki gibi beklemeyin. eger hiç kilo almıyorsa enfeksiyon, mikrop gibi sağlık sorunlarını kontrol ettirin
Tam olarak 2 ayda 600 Gr almış.Enfeksiyon için kan,idrar ve gaita tahlili yapıldı enfeksiyon yok çok şükür.Sadece biraz kansızlık varmış ama kilo almasına engel olacak kadar değil demişti doktor.

Kızlar akıl verin ne olur daha önce de bu konu ile alakalı bir başlık açmıştım.Ne yapacağımı şaşırdım bebeğim prematüre bebek.32 haftalıkken ikiz eşi olarak doğdu.
1 kilo 870 Gr boyu 48 cm idi.şimdi 7 aylık düzeltilmiş yaşı 5 aylık sadece 6 kilo 670 Gr ve 63cm. Anne sütü alıyor ek gıdaya geçtik ama hiç bişey yemiyor.Bir iki çay kaşığı zorla yediriyorum. Bebelac Gold biberon maması aldım günde bir kez veririm diye ama onu da içmiyor.Bu çocuk nasıl büyüyecek yardım edin🥺🥺
Sizin prematüre olmasına rağmen 5 aylıkken 6670 miş. Benim kızım 39 haftalık 2700 doğdu 6 aylıkkken 6 kg idi. Doktorlara güvenin etrafa değil. İnanın sorın olsa doktorlar aksiyon alıyorlar zaten. Bence çocuğunuz gayet normal

Kızlar akıl verin ne olur daha önce de bu konu ile alakalı bir başlık açmıştım.Ne yapacağımı şaşırdım bebeğim prematüre bebek.32 haftalıkken ikiz eşi olarak doğdu.
1 kilo 870 Gr boyu 48 cm idi.şimdi 7 aylık düzeltilmiş yaşı 5 aylık sadece 6 kilo 670 Gr ve 63cm. Anne sütü alıyor ek gıdaya geçtik ama hiç bişey yemiyor.Bir iki çay kaşığı zorla yediriyorum. Bebelac Gold biberon maması aldım günde bir kez veririm diye ama onu da içmiyor.Bu çocuk nasıl büyüyecek yardım edin🥺🥺
merhaba, benim 4,5 aylık erkek torunum var 3,400 gr doğdu sarılık oldu 2,250 ye düştü. meme emmeye biraz zor alıştı, 7 kilo civarlarında sanırım şuan hatta bugün doktor kontrolü var. bizimki 38 haftalık doğdu. senin bebeğin bence gayet normal kiloda hiç canını sıkma derim güle güle büyüt yavrunu :KK36: :KK36:

merhaba, benim 4,5 aylık erkek torunum var 3,400 gr doğdu sarılık oldu 2,250 ye düştü. meme emmeye biraz zor alıştı, 7 kilo civarlarında sanırım şuan hatta bugün doktor kontrolü var. bizimki 38 haftalık doğdu. senin bebeğin bence gayet normal kiloda hiç canını sıkma derim güle güle büyüt yavrunu :KK36: :KK36:
Çok teşekkür ederim yazdıklarınız için.Doktor gördü bu gün aşırı bir gerilik yok dedi Aptamil devam sütü vermemi söyledi inşallah içer.🌼🤲

Sizin prematüre olmasına rağmen 5 aylıkken 6670 miş. Benim kızım 39 haftalık 2700 doğdu 6 aylıkkken 6 kg idi. Doktorlara güvenin etrafa değil. İnanın sorın olsa doktorlar aksiyon alıyorlar zaten. Bence çocuğunuz gayet normal
Benim de içim rahat etti doktor gördü bu gün bebeğimi prematüre bebek olduğu için kilosu normal dedi.Hatta zamanında doğan bir bebek olsa bile bu kilo ile aşırı zayıf dayılmaz dedi.Beslenmesi için ek gıda haricinde Aptamil devam sütü önerdi aldık bakalım inşallah içer. Çünkü Bebelac Gold almıştım içmedi onu .

Çok teşekkür ederim yazdıklarınız için.Doktor gördü bu gün aşırı bir gerilik yok dedi Aptamil devam sütü vermemi söyledi inşallah içer.🌼🤲
bugün benim torunumunda kontrolu vardı oda bu ay kilo almamşı sadece boyu uzamış 64 cm olmuş 49 cm doğmuştu.
bi hafta takip edelim bakalım demiş bide anne sütünü artırıcı bi damla vermiş bebeğinde kan ilacını değiştirmiş kabız oluyo iki haftadır. 5 gün 6 gün kakasını yapmıyo

bugün benim torunumunda kontrolu vardı oda bu ay kilo almamşı sadece boyu uzamış 64 cm olmuş 49 cm doğmuştu.
bi hafta takip edelim bakalım demiş bide anne sütünü artırıcı bi damla vermiş bebeğinde kan ilacını değiştirmiş kabız oluyo iki haftadır. 5 gün 6 gün kakasını yapmıyo
Benim bebeğim de 48 cm doğdu 63 cm şimdi.Sğt arttırıcı Damla olarak bestlak kullanıyorum ben baya iyi süt yapıyor.kan ilacı olarak ferrum hausmann kullanıyorum hiç kabız olmadı şimdiye kadar.

Doktor ne diyor kilosu için? Benim ikizlerim 36’da 2,850 ve 2450 kg 48 cm doğmuşlardı. Sarılık olunca 2.150 ve 2.350’ye düştüler. Mama olarak sadece bebivita sorun yapmadı bizde onu içirdim hep, tombiklerdi ama eşim ve bende tombik bebeklermişiz, biraz genetik de oluyor
Benim ilk bebeğim 3 kilo 800 grm doğdu boyu 53 cm di.Ben kendimde 3 kilo 600 doğmuşum, eşimin de kilolu doğduğunu söylüyor annesi ama bilmiyorum.bebivita mamayı ilk kez duyuyorum. Aptamil aldım Dr önerisi ile ama eğer aptamil mamayı da içmezse dediğiniz bebivita mama kilo aldırır mı sizce?

Aslında şu an kaç kilo olduğundan ziyade kaç zamandır bu kiloda olduğunu kafama takıyorum 2 ayda 600 Gr almış sadece.Herkes ay bu çok küçük dedikçe daha çok üzülüyorum.
2 ayda 600 gram cok az bu aylarda haftada 150 200 gram alması lazım buda ayda yaklaşık 600-800gram yapar belki mamanin tadını sevmemistir başka mamami deneseniz acaba

2 ayda 600 gram cok az bu aylarda haftada 150 200 gram alması lazım buda ayda yaklaşık 600-800gram yapar belki mamanin tadını sevmemistir başka mamami deneseniz acaba
Bugün Aptamil devam sütü önerdi doktor. Onu alıp verdim az önce ama nafile onu da içmedi malesef🥺.Ne yapacağımı şaşırdım.

Bugün Aptamil devam sütü önerdi doktor. Onu alıp verdim az önce ama nafile onu da içmedi malesef🥺.Ne yapacağımı şaşırdım.
Mama sevmeyen bebek sevmiyor malesef 18 Aylik oğlum var asla mama kabul etmedi Allah yardımcınız olsun ama sağlığı yerindeyse kiloyu çokta takmayin bence

Mama sevmeyen bebek sevmiyor malesef 18 Aylik oğlum var asla mama kabul etmedi Allah yardımcınız olsun ama sağlığı yerindeyse kiloyu çokta takmayin bence
Sağolun , vallahi takmayayım diyorum ama olmuyor ki sanki sürekli açmış gibi geliyor bana 🥺 eşimde sürekli çocuğa birşeyler vermeye çalışıyorsun aç değil diyor . psikolojim bozuldu galiba.🥲

Mamaları lapa hale getirmek için hipp pirinçli kaşık mama var o hem tadı bozmuyor hemde vitamin ve lifli. Ben öyle pirinç unu yada buğday unu kullanmıyorum. Bebeğimin sevdiği 3 şey var belki denersiniz beğendirirsiniz diye yazıcam ilki balkabağı ve havuç haşlayıp blendırlıyorum sonra hipp ile koyulaştırıyorum. 2ncisi yeşil, kırmızı mercimeği karıştırıp ve bi kaç yeşillikle haşlayıp aynı işlemi yapıyorum blendır hipp. Öyle çorba yapıyo gibi bol su koymuyorum. 3ncüsü taze soğanı çok küçük doğrayıp avokado ile karıştırıyorum onu da çok seviyor. Kalanı da tuz limon ekleyip cips le yiyorum🤤. Başka şeyler de yiyor ama en çok bunları sevdiği için belki çoğu bebek seviyodur diye düşündüm. Birde yemek yedirirken önüne bir kaşık mama koyuyorum o etrafı batırıp mamayı incelerken daha kolay yediriyorum. Umarım yavaş yavaş herşeyi yer de ilerde kucaklara sığmaz. Bebek ne kadar tombul olsa da anneye bi deri bi kemik görünürmüş ☺️😅

Bizim Türk milleti de bayılıyor böyle tombul iri bebeklere . Geçen bi yazi okumuştum . Keşke bebeklerin midesini doldurmaya uğraştigimiz kadar beynini doldurmaya da uğraşsak diye. O jadar hakli bir söz ki.. Hanımefendi bebeğiniz zaten küçük doğmuş ki verdiğiniz değerler ayına göre normal .

Ay bende size yazacaktım cevaplanmış merakim. Dert etmeyin kiloyu devam sütü ile toparlar 🌸

X