Bebeğim büyümüyor 🥺

Mamaları lapa hale getirmek için hipp pirinçli kaşık mama var o hem tadı bozmuyor hemde vitamin ve lifli. Ben öyle pirinç unu yada buğday unu kullanmıyorum. Bebeğimin sevdiği 3 şey var belki denersiniz beğendirirsiniz diye yazıcam ilki balkabağı ve havuç haşlayıp blendırlıyorum sonra hipp ile koyulaştırıyorum. 2ncisi yeşil, kırmızı mercimeği karıştırıp ve bi kaç yeşillikle haşlayıp aynı işlemi yapıyorum blendır hipp. Öyle çorba yapıyo gibi bol su koymuyorum. 3ncüsü taze soğanı çok küçük doğrayıp avokado ile karıştırıyorum onu da çok seviyor. Kalanı da tuz limon ekleyip cips le yiyorum🤤. Başka şeyler de yiyor ama en çok bunları sevdiği için belki çoğu bebek seviyodur diye düşündüm. Birde yemek yedirirken önüne bir kaşık mama koyuyorum o etrafı batırıp mamayı incelerken daha kolay yediriyorum. Umarım yavaş yavaş herşeyi yer de ilerde kucaklara sığmaz. Bebek ne kadar tombul olsa da anneye bi deri bi kemik görünürmüş ☺️😅
Teşekkür ederim yazdıklarınız için en kısa sürede deneyeceğim tarifleri.İnşallah sever de löp löp et olur 😁 seveceği şeyleri bulana kdar herşeyi deneyeceğim 🥲

Bizim Türk milleti de bayılıyor böyle tombul iri bebeklere . Geçen bi yazi okumuştum . Keşke bebeklerin midesini doldurmaya uğraştigimiz kadar beynini doldurmaya da uğraşsak diye. O jadar hakli bir söz ki.. Hanımefendi bebeğiniz zaten küçük doğmuş ki verdiğiniz değerler ayına göre normal
Tombul iri olsun diye bir çabam yok aslında. Yazımda belirtmiştim asıl sorun kilosundan ziyade kaç aydır bu kiloda olduğu yani kilo alımı yok denecek kadar azaldı.Mesela bir hafta önce sağlık ocağında 6.670 Gr dı dün doktora götürdüğümde 6.680 olmuş bir haftada sadece 10 Gr almış.

Aslında şu an kaç kilo olduğundan ziyade kaç zamandır bu kiloda olduğunu kafama takıyorum 2 ayda 600 Gr almış sadece.Herkes ay bu çok küçük dedikçe daha çok üzülüyorum.
2 ayda 600 gr az evet. Anne sütü yetmiyor belli ki. Devam sütü verin. Ek gıda doyurmaz bu ayda tadımlık vereceksiniz. Aptamil verin beğenmedi diyelim Başka marka deneyin. Ayda 1 kg alırlar bu aylarda.

Tombul iri olsun diye bir çabam yok aslında. Yazımda belirtmiştim asıl sorun kilosundan ziyade kaç aydır bu kiloda olduğu yani kilo alımı yok denecek kadar azaldı.Mesela bir hafta önce sağlık ocağında 6.670 Gr dı dün doktora götürdüğümde 6.680 olmuş bir haftada sadece 10 Gr almış.
4.aydan sonra kilo alımı düşer. Ayrıca her bebeğin büyüme hızı ayni değil. Benim oğlumda bazı kilolarda takılı kalmıştı . Bir ara hep 7 kiloydu mesela kilo almiyor diye üzülmüştüm sonra birden 9 kilo oldu . 8 kiloyu neredeyse hiç görmedik

Son düzenleme:
4.aydan sonra kilo alımı düşer. Ayrıca her bebeğin büyüme hızı ayni değil. Benim oğlumda bazı kilolarda takılı kalmıştı . Bir ara hep 7 kiloydu mesela kilo almiyor diye üzülmüştüm sonra birden 9 kilo oldu . 8 kiloyu neredeyse hiç görmedik
Benim bebeğimde 2 aydır 6 kiloyu aşamadı üzüldüğüm ve beni endişelendiren konu bu aslında.Üstüne bir de ek gıda ve devam sütünü de reddediyor malesef.

2 ayda 600 gr az evet. Anne sütü yetmiyor belli ki. Devam sütü verin. Ek gıda doyurmaz bu ayda tadımlık vereceksiniz. Aptamil verin beğenmedi diyelim Başka marka deneyin. Ayda 1 kg alırlar bu aylarda.
Aptamil ve Bebelac Gold denedim ikisini de sevmedi yarın da sma deneyeceğim bakalım inşallah sever.Kızım sayesinde komşumun bebeği kilo aldı😁😁 benim alıpta bebeğimin içmediği mamaları komşuma verdim benden 2 ay sonra doğum yapmıştı bebeği benim kızı geçti maşallah.

İnşallah benim bebeğimde birden atlar bu eşiği 🤲

Denedim ama nafile. mamajoo marka bir biberon verdim internetten bakalım belkide kullandığım biberonları sevmiyordur.🙄
Tabi öylede olabilir ama bazı bebekler biberonu hiç bı şekilde tutmak istemiyor. Şansa sanırım bu bebek besleme olayları 🤷

Minicik bebisler parmaklarında oynatıyor bizi bende az önce bıberonla vermeye çalıştım tutmadı kaşıkla verdim bı iki yudum aldı sevindim içecek diye bı baktım onu da istemiyor başka seçeneğim kalmadi 😅

Neyse Ki çok tatlılar yoksa annelik akıl işi değil yani😁😁Resmen minicik yaratıklar için deli oluyoruz😂😂Allah hepsine sağlık versin.

Kızlar akıl verin ne olur daha önce de bu konu ile alakalı bir başlık açmıştım.Ne yapacağımı şaşırdım bebeğim prematüre bebek.32 haftalıkken ikiz eşi olarak doğdu.
1 kilo 870 Gr boyu 48 cm idi.şimdi 7 aylık düzeltilmiş yaşı 5 aylık sadece 6 kilo 670 Gr ve 63cm. Anne sütü alıyor ek gıdaya geçtik ama hiç bişey yemiyor.Bir iki çay kaşığı zorla yediriyorum. Bebelac Gold biberon maması aldım günde bir kez veririm diye ama onu da içmiyor.Bu çocuk nasıl büyüyecek yardım edin🥺🥺
Canım benimki prematüre değil normal 5 aylık 6500 kg. Biraz zayıf ve minyon bir bebek o kadar. Doktor da normal buluyor boyunu kilosunu. Bebeğinin keyfi ve sağlıgı yerindeyse hiç takma kafana her türlü büyüyorlar.

Canım benimki prematüre değil normal 5 aylık 6500 kg. Biraz zayıf ve minyon bir bebek o kadar. Doktor da normal buluyor boyunu kilosunu. Bebeğinin keyfi ve sağlıgı yerindeyse hiç takma kafana her türlü büyüyorlar.
Keyfî yerinde çok şükür doktor da normal deyince biraz içim ferahladı ama biberon mamasını ve ek gıdaları reddetmesi canımı sıkıyor. Şimdilik sütüm yetiyor gibi ama yakında yetmeyecek," o zaman aç mı kalacak bu çocuk?"diye sürekli düşünceler kafamın içince geziyor.Çevremdekiler "aç olsa kabul eder biberonu" diyor.Ama ben zaten açken veriyorum mamayı, yinede aç kalmayı mamaya tercih ediyor.

Bir de 2 ayda sadece 600 Gr almış yani kilo alımı durma noktasına gelmiş.Sizin bebeğiniz kaç cm acaba? Hadi kilo alınır da boyuda sadece 1 cm uzamış 63 cm şu an.🥲gelişimi hakkında endişeleniyorum bu yüzden

Endişelenmeyin su akıp yolunu buluyor 🥹 bakılan ve aclıktan ölen bebek yok demişti doktorum 64 cm ölcüldü ama boy ölçümü önemli değil diyorlar cunku farklı cıkabiliyor

Aptamil ve Bebelac Gold denedim ikisini de sevmedi yarın da sma deneyeceğim bakalım inşallah sever.Kızım sayesinde komşumun bebeği kilo aldı😁😁 benim alıpta bebeğimin içmediği mamaları komşuma verdim benden 2 ay sonra doğum yapmıştı bebeği benim kızı

Mamalarina katarsınız ek gıda süresinde de kahvaltısına, gece mamalarina filan israf olmaz:))

Moralim çok bozuk kızlar 😢Bu gün bebeğimin izlemi için sağlık ocağına götürdüm.Ben kilo aldırmaya çabalarken bebeğim kilo almadığı gibi bir de kilo vermiş.En son geçen ay 6 kilo 670 Gr dı bugün 6 kilo 540 Gr çıktı sadece boyu uzamış 63 cm di 67 cm olmuş

Doktor ne diyor kilosu için? Benim ikizlerim 36’da 2,850 ve 2450 kg 48 cm doğmuşlardı. Sarılık olunca 2.150 ve 2.350’ye düştüler. Mama olarak sadece bebivita sorun yapmadı bizde onu içirdim hep, tombiklerdi ama eşim ve bende tombik bebeklermişiz, biraz genetik de oluy
Bebivita dediğiniz mamayı bebekleriniz severek mi içti? Yani çünkü benim sorunum mamayı içip rahatsız olması değil,devam sütünü bebeğime içirememek. Bebeğim hiç içmiyor devam sütünü🥺

X