Bebeğim Geceleri Beşiğinde Uyumak İstemiyor

babysuzkesen

Yeni Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
29 Mart 2024
1
0
Herkese merhaba. Bebeğim 1 aylık oldu. Gündüzleri çok güzel bir şekilde beşiğinde yatarken geceleri benim yanımda uyuyup hiçbir şekilde beşiğinde yatmak istemiyor. Bu duruma nasıl bir çözüm bulabilirim? Tecrübeli annelerden yardım istiyorum.

Bizimki de bebekken beşiği hiç sevmedi. Anne yanı yatağının içine baby nest koyduğumda daha iyi uyuyordu. veya bir yer yatağını duvara dayamıştık. Babyneste yatırıp ben de yanına yatıyordum hiçten uyumazsa.

Herkese merhaba. Bebeğim 1 aylık oldu. Gündüzleri çok güzel bir şekilde beşiğinde yatarken geceleri benim yanımda uyuyup hiçbir şekilde beşiğinde yatmak istemiyor. Bu duruma nasıl bir çözüm bulabilirim? Tecrübeli annelerden yardım istiyorum.
Benim oğlum da hiç uyumazdı. Yataşın juno babysinde uyumayı seviyordu küçükken. Ya onunla yatağa koyardım ya da o yatakla birlikte aramızda yatardı (büyük, kemerli bir şey güvenliydi). Yoksa bu kadar küçük bebekle birlikte uyumak güvenli değil. Siz de bu tarz yatak ya da reflü yatağı deneyebilirsiniz. Yarım kundak yapabilirsiniz. Zor dönemler kolaylıklar diliyorum. Biraz zaman alıypr ama daha iyi olacak.

Bebek doğası gereği sizin kokunuzu arar henüz çok küçük kendini güvende hissetmek için sizi ister. O sebeple ya anne yanı açılıp yatakla birleştirilen beşiklerden kullanabilirsiniz. Ya da reflü yatağı gibi bir şeyle sizin yatağınızda yatırabilirsiniz. Bir de benim bebeklerimde işe yaramamıştı ama bazısında yarıyor belki sizde de yarar çokca giydiğiniz kokunuzun sindiği bir tişört ile beşiğe koyabilirsiniz.Kokunuzu duyacağı için yanında hissedebilir.

Oğlum doğdu doğalı beşiğinde yatmak istemez. Bebekken benimle uyumak isterdi şimdi 2 yaşında yine yerde yatmaya devam ediyor

X