Bebeğim kilo almıyor yardim

Evet 0-30 gün 1 kg aldı
30-60. Gün arası 650 diyeyim ortalama çünkü tartıda çok hareket etti 600-700 arası net olmadı
Sarılık 10 du Total bilirubin 12 olmuş mama ver dedi günde 3 defa
arkadaşlar yukarıda yazmışlar,1 aya 600-700 gr normal,az değil.Çişli bez sayısı da iyi (eğer her biri 1 yumurta ağırlığındaysa),demek ki doyuyor.Sık-sık emzirin,sarılığı için,her hafta tamamında mümkünse çılpak,ya bezle,ya da çok hafif elbise ile tartın,yine kilo alımı azsa,o zaman mama desteği de yaparsınız

Merhaba karnimda gelişimi durduğu için 36 .haftada doğum yaptim. Bebegim 33.haftayla uyumlu doğdu. 2 kilo 85 grm 48 cm doğdu. Suanda 6 bucuk aylik. 6 aylik kilosu 6 kilo. Ve persentilde cok düşük çıkıyor. Doğduğundan bu yana hem anne sütü hem mama verdim. Ama mamayi sevmedi günde 1 öğün icti . Anne sütü istedi. Ilk aylar iyiydi. 1 kiloya yakin aldi hep. Ama son 2 ayda kilo almamaya basladi. 200 grm 300 grm filan aldi. Ek gidaya da geçtik. Ama kilo almiyor. ( cok harekli ). Neler yapabilirim kilo almasi icin. Önerdiğiniz şeyler var mi. Şunu yap yapma gibi. Lütfen yardimci olun.
Merhabalar ben tam 40.haftamda doğum yaptım bebeğimin vucüdu 2 hafta ve baş kısmıda 3 hafta geriden geliyormuş öyle dedi doktor aldırış etmedim ve şükür hiçbir sorun çıkmadı 2445 kilo doğdu 2 saatte bir emzirdim ara sıra mama verdim 4.ayına girmeden bir göğsümü bıraktı emmeyi tek göğüsle devam ettim o zaman da saatte 1 emzirdim ek gıdaya geçtik başlarda tadımlık dedim başladım 6. Ayın sonuna doğru ne tadımlığı istediği kadar yedirdim şuan tam 7. Aylığınız ve normalde doktorlar 2 öğün derken ben 3 öğün veriyorum ve hepsini farklı farklı yapıyorum ve araştırıyorum demem şu ki ek gıdaya başladıysan başlarda zorlama alışsın alıştıktan sonra eline her şey ver ben ekmek de veriyorum yiyor istersen fikir olsun diye bir günlük tarif vereyim severek yer

Sabah= yumurta sarısı çok az pekmez yoğurt labne peyniri karıştırarak yediriyorum

Öğle= elma armut muz farklı meyve de koyabilirsin ben koyuyorum 1 yemek kaşığı benek irmiği bunları haşlıyorum tencerede blendırdan geçiriyorum

Akşam= brokoli havuç patates soğan sarımsak az az koy haşla suyunu az bırak içinde blendırdan geçir Şuan bebeğim 7 AYLIK 8.300 GR aklına birşey takılırsa sorman yeterli

Merhabalar ben tam 40.haftamda doğum yaptım bebeğimin vucüdu 2 hafta ve baş kısmıda 3 hafta geriden geliyormuş öyle dedi doktor aldırış etmedim ve şükür hiçbir sorun çıkmadı 2445 kilo doğdu 2 saatte bir emzirdim ara sıra mama verdim 4.ayına girmeden bir göğsümü bıraktı emmeyi tek göğüsle devam ettim o zaman da saatte 1 emzirdim ek gıdaya geçtik başlarda tadımlık dedim başladım 6. Ayın sonuna doğru ne tadımlığı istediği kadar yedirdim şuan tam 7. Aylığınız ve normalde doktorlar 2 öğün derken ben 3 öğün veriyorum ve hepsini farklı farklı yapıyorum ve araştırıyorum demem şu ki ek gıdaya başladıysan başlarda zorlama alışsın alıştıktan sonra eline her şey ver ben ekmek de veriyorum yiyor istersen fikir olsun diye bir günlük tarif vereyim severek yer

Sabah= yumurta sarısı çok az pekmez yoğurt labne peyniri karıştırarak yediriyorum

Öğle= elma armut muz farklı meyve de koyabilirsin ben koyuyorum 1 yemek kaşığı benek irmiği bunları haşlıyorum tencerede blendırdan geçiriyorum

Akşam= brokoli havuç patates soğan sarımsak az az koy haşla suyunu az bırak içinde blendırdan geçir Şuan bebeğim 7 AYLIK 8.300 GR aklına birşey takılırsa sorman yeterli
blender yerine çatal kullanmanız daha iyi olur.Çiğneme fonksiyonunun gelişmesi için pütürlü olması daha iyi.

X