BEBEĞİM UYUMUYOR YARDIMM KIZLAR

sekerkizcandy0

Yeni Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
4 Mayıs 2023
13
-7
30
Merhaba kızlar. 40 günlük bi kızım var. Geceleri uyumuyor artık uykusuz ve yorgunluktan mahfoldum. Emip uyuyor göğsümde yatağına katınca 5 dakika içinde uyanıyor ağlıyor geri. Hergün böyle ve gece 3, 4 ‘ e kadar sürüyor bu durum. Napıcağımı şaşırdım artık. Ne zamana kadar sürücek bu durum ? Benim gibi olan var mı yada önceden benim durumumu yaşayanlar ve ne zaman düzeldi ? Hiç geçmicek gibi geliyor bana :KK43:(((

Son düzenleme:
2 yaş oldu aha böyle başlamıştı memeyle yaşamaya şimdi üzerimde uyuyo meme ağzında yatağıni 1 gece bu denemelerde belki kullanmıştır

Henüz dünyaya uyum sürecinde anne karnından o karanlık ortamdan bambaşka bir boyuta geçti ve tek bildiği güvendiği şey siz ve memeniz. Hem beslenmek hem duyguları hem de sizinle bağ kurabilmek için memeye ve size ihtiyacı var. Bol bol ten tene temas yapın. Uyku düzeni bu dönemde olmaz ama uyku aralık penceresi 45 dk dır. Yani 45 dk 1 saatte bir uyursa iyi olur. Sling alabiliyorsanız eğer hem orda emzirir uyutur hem de işlerinizi yaparsınız. Bir de size ait sizin kokununjzun yoğun olduğu bir tshirti koyun uyurken yanına. Aynı zamanda anne karnındaki sıkışmışlık hissini sevdikleri için yanına yastıklarla destekleuebilirsiniz.

Merhaba kızlar. 40 günlük bi kızım var. Geceleri uyumuyor artık uykusuz ve yorgunluktan mahfoldum. Emip uyuyor göğsümde yatağına katınca 5 dakika içinde uyanıyor ağlıyor geri. Hergün böyle ve gece 3, 4 ‘ e kadar sürüyor bu durum. Napıcağımı şaşırdım artık. Ne zamana kadar sürücek bu durum ? Benim gibi olan var mı yada önceden benim durumumu yaşayanlar ve ne zaman düzeldi ? Hiç geçmicek gibi geliyor bana :KK43:(((
Bebeğin dış dünyayla baglantisini kurdu. Artık tek tanıdık koku olan memeni ve seni bırakmak istemiyor. Güvendiği sıcak kucağını . 3 ay ordan ayırma hep kucağında olsun. 3.ay yaka iğnesi gibi hep göğsünde . Buna kendini alistirmalisin. Hazırla ve kabullen kendini ve tadını çıkar öp okşa bebeğini . Bu. Zamanları çabuk geçiyor. Sonra Zaman ne kadar çabuk geçti diyorsun. Çektiklerini uykusuzluğunu açlığını hayattan kendini soyutladigin zamanı unutup sadece yetistirdigin evladinla gurur duyacaksın. Tek yatmak istemiyor seNin güvenli huzurlu sıcak kucağını istiyor.❤️

Oğlum 5 aylık ve kolik. Ağlamaları düzeldi ama uyku ne yaptıysam nafile, hiçbir şekilde uykuya dalmıyor, 24 saatte en fazla 4 saat uyuyor o da bölük pörçük. Ve sadece kucakta gezerken duruyor. Ne yemek yapabiliyorum ne ev işi ne kendime azcık vakit ayırabiliyorum..

Daha 40 güncük olmuş dünyaya geleli yatağını ayırmak için bu acele neden? Bırakın yanınızda yatsın yazık günah annesini istiyor yanında.

X