Bebeğim uzamıyor

Olivia19

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
1 Şubat 2020
29
12
38
Hanımlar 12 aylık kızımın boyu son 6 aydır hiç uzamamış. Doktor testler yapmak istiyor sonuca göre hormon tedavisi vs konuşuruz diyor. Çok korkuyorum. Hamileyken de bacak boyu geriden geliyordu 47 cm doğdu. Kızımın boyu 68 cm kilosu 7900. Sizce çok mu kısa? Başına gelen var mı? Sonradan uzar mı?

Hanımlar 12 aylık kızımın boyu son 6 aydır hiç uzamamış. Doktor testler yapmak istiyor sonuca göre hormon tedavisi vs konuşuruz diyor. Çok korkuyorum. Hamileyken de bacak boyu geriden geliyordu 47 cm doğdu. Kızımın boyu 68 cm kilosu 7900. Sizce çok mu kısa? Başına gelen var mı? Sonradan uzar mı?
Neden oyle dedi ki doktorun zaten 47cm dogmus. Doktora gore kac olması gerekiyormus acaba bisey dedi mi

Senede ortalama 25 cm uzarlar zaten uzamış aslında. Doğru ölçtüklerinden eminler mi ben bir sonraki ay gittiğimde kısaldığını bile duyduğum için güvenmiyorum sonuçlara evde kendim ölçüyorum. Kıyafetlerindende anlarsınız.

Çizelgede alt sınıra yakın
Test yaptırıp sonuçları görün

Korktuğunuz gibiyse en azından erken tedavi şansınız olur

47 cm dogup 6 aylikken 68 cm olduysa o bebek cok hizli uzamis ve persentilde ortalama uzerinde demek. Sonra 6 ay hic uzamamasi garip. Onceki olcumun dogru oldugundan emin misiniz?

Ölçümden emin olun ama bana ilk 6 ay anormal gelmedi benim bebeğim erkek 49 cm doğdu şuan 4 aylık 62-63 cm yani 6 aylıkken 68 gibi olabilir bu şekilde giderse. Şuan normal diyorlar.
Sizde 6 aydan sonra hiç artış olmadı mı her ay 1 cm bile olsa ondan emin olun önemli olan artış olması diye duymuştum

X