Bebegim virüs kapmiş hastaneye götürmek istemiyorum doğrumu yapıyprum

handeac123

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
28 Mart 2018
160
93
30
Merhaba arkadaşlar. Virus kaptik ilk. Bize bulasti direk cigerlere yapisti ama 3 4gunde oksuruk ateş gecti şimdi 1.5yaşinda oglumuzada bulaşti gunduzleri iyi ama geceleri çok kotu oksuruyor. Ateşi 37.5 civari. Buhar makinasi var evde onu veriyoruz. Grip damlasi var.Hastaneler aciller daha çok virus kayniyor. Hastaneye götürmemekle yanlışmı yapıyoruz sizce. Evde atlatabilirmiyiz kızlar

Merhaba arkadaşlar. Bize bulasti direk cigerlere yapisti ama 3 4gunde oksuruk ateş gecti şimdi 1.5yaşinda oglumuzada bulaşti gunduzleri iyi ama geceleri çok kotu oksuruyor. Ateşi 37.5 civari. Buhar makinasi var evde onu veriyoruz. Grip damlasi var.Hastaneler aciller daha çok virus kayniyor. Hastaneye götürmemekle yanlışmı yapıyoruz sizce.
37.5 ateş çok yüksek değil. 3 gün takip edin, öksürük için de buhar makinesine devam edin ancak 3 gün sonunda halen devam eder ateşi de yükselirse çocuk Polk. götürün mutlaka

37.5 ateş çok yüksek değil. 3 gün takip edin, öksürük için de buhar makinesine devam edin ancak 3 gün sonunda halen devam eder ateşi de yükselirse çocuk Polk. götürün mutlaka
Bende oyle dusunuyorum 38 39lara cikmadi bu 2.gunuydu teşekkür ederim yorumuzun için

bence özelde olsa bir yere götürün mutlaka hadi sizin bağışıklığınız güçlü ama o daha mikroplarla tanışmadı vereceği tepki duyarlılığı bir olmaz , bebekler bizlere göre ateş durumuna biraz da olsa daha dayanıklı diye biliyorum bir hocamız anlatmıştı ama grip damlası ve buhar vermek doğru mu değil mi bu konuda bir doktora danışın en azından

Gece uyurken öksürmüyorsa, ateşi düşünce keyfi yerindeyse ve karnına bakın diyafram kısmı kalkıp inmiyorsa sorun yok bence. Takipte kalın. Ateşi yüksek değil. Yüksek olsa da ateş kötü bir şey değil. Korkmayın

Gerçekten mi soruyorsunuz bunu?

Cocugunuz var mi bilmiyorum ama

Bizim Doktor 3 gün devam eden ates varsa gel der
Ateş çok yuksekse, inatçı ise gel der
Çok ishal olursa gel der
Çocuğun genel durumu kotuyse gel der

Onun dışında ateş 37.5, gündüz genel durumu iyiyse takibe devam der

Gece uyurken öksürmüyorsa, ateşi düşünce keyfi yerindeyse ve karnına bakın diyafram kısmı kalkıp inmiyorsa sorun yok bence. Takipte kalın. Ateşi yüksek değil. Yüksek olsa da ateş kötü bir şey değil. Korkmayın
Şuanlik nefes darligi yok keyfide cok kotu degil hafif balgamdan dolayi hirilti var sadece o yuzden bizde ikilemde kaldik tesekkur ederim

Çok ishal olursa gel der

Aynen bizim doktorumuz da ateşi düştüğünde keyfi yerindeyse bol su alsın bırakın uyusun dinlensin der. Ben hiç acile gitmedim çocuklarım için. Ailelere acile hangi durumlarda gidilir bilgilendirmesi yapılsa ne güzel olur. Evde ateşini kendim düşürüyorum mücadele edince daha dayanıklı oluyorlar. Büyük oğlumun ateşi bir süre sonra kendiliğinden düşüyor artık ateş düşürücü de kullanmıyoruz şükür.

Çok ishal olursa gel der

Çocuğum yok da virüs kaptık ciğerlere yapıştı diyor şimdide çocuğa geçti diyor grip damlasıyla çözülecek iş mi bu yani? Ben olsam doktora götürürdüm.

Merhaba arkadaşlar. Virus kaptik ilk. Bize bulasti direk cigerlere yapisti ama 3 4gunde oksuruk ateş gecti şimdi 1.5yaşinda oglumuzada bulaşti gunduzleri iyi ama geceleri çok kotu oksuruyor. Ateşi 37.5 civari. Buhar makinasi var evde onu veriyoruz. Grip damlasi var.Hastaneler aciller daha çok virus kayniyor. Hastaneye götürmemekle yanlışmı yapıyoruz sizce. Evde atlatabilirmiyiz kızlar
Bende her hastaliklikta hastaneye koşmuyorum ama size virus tanisini doktor mu koydu o zaman gitmelisiniz.
Cocuklari takip ediyorum durumları çok kötü değilse evde nane limon bolca c vitamini istirahat atlatıyorlar ama durum kötüyse illaki götürüyorum siz virüs diyorsunuz götürün doktora

Ben hafif ateş ve öksürükte götürmüyorum. Ateş iki günü geçerse, keyifsiz, halsiz, iştahsız olursa o zaman götürüyorum. Çok huysuzlanırsa ateş düşürücü verip takip ediyorum. Yine yazayım benim için en önemli belirti keyif ve iştah hâli özellikle. Tabii gözlem yapacaksınız. Ateş hâli 3 günü geçerse yükselmese bile götürün.

Bulaşmış zaten bulaşacağı kadar. Böyle şeyler ihmale gelmez doktor görsün çocuğu. Hiç unutmuyorum hastanede kardiyologda sıra beklerken kapı açık konuşuyordu doktor hastayla. İşte dedi zamanında senln geçirdiğin boğaz enfeksiyonunu önemsememişler o mikrop kalbe yerleşmiş dedi doktor hastaya çok üzüldüm.

Aile hekimine gidin, ciğerlerini dinlesin bebeğin. Onun yorumuna göre hastaneye gidersiniz. Acil değil de, bazı devlet hastanesi polikliniklerinde, mhrs randevusu almadan, danışmadan sıra numarası alabilirsiniz. Bir arayıp öğrenmek gerekir.

X