Bebegim virüs kapmiş hastaneye götürmek istemiyorum doğrumu yapıyprum

merhabalar hastaneler artık yanlış teşhis, yanlış ilaç ve gereksiz antibiyotik reçeteleriyle dolu, hangi doktora gittiysem antibiyotik veriyor, çocuga da aynı şekilde bu sebeple doktora gitmiyorum
Kısa zamanda ailecek hastalandık
Önce 3,5 yaşında kreşe giden oglum hastalandı 6 gün falan ateşi sürdü götürmedim oğlum ateşlenen ve ateşi inatçı devam eden bir çocuk,
Akabinde eşim ve ben en uzun benimki sürdü 9 gün ( ama ben ateşlenmedim) grip covid genelde aynı rsv bilmiyorum ama genelde antibiyotik gerektirmiyor viral hastalıklar
Ciğerlere inmiş yalanı söyleyip (ne alakaysa?) astım ilaçları buharlar verip , bronşları genişletip virüsü aşağılara indirip aslında işin içinden çıkılmaz bir hale sokuyorlar çocukların durumunu

Genelde ateş düşürmüyorum, çok halsizse ve sordugumda ağrın varmı dediğimde bir yeri ağrıyorsa ateş düşürücü veriyorum(içinde ağrı kesici de oldugu için çocuğa eziyet etmenin anlamı yok diye düşünüyorum)
Burnu tıkalı ise okyanus spreyi sıkıp yakasına cold mix damla damlatıyorum
Odada buhar makinesi var ufak içine cold mix damlatıyorum (vicks te olur) doğalgaz peteğinden ötürü nemlensin diye onu koyuyorum, çocugu duşa sokuyorum sıvı besinler veriyorum zaten iştahları pek yerinde olmuyor hastayken

Mesela aynı anda hem soguk algınlıgı ilacı, hem astım alerji ilacı hemde antibiyotik reçete ediyorlar😂😂😂😂 bu normal mi😂

Ben çocugumu sadece ishal olur ve kusma eşlik eden bir durum olursa sıvı kaybettiği için hastaneye götürüyorum oda çok şükür 2 kez başıma geldi birinde serum aldı diğerinde bişe almadı sadece 1 kez serum aldı bu yaşa kadar ve sadece 3 kere antibiyotik kullandı (bitanesini boş yere kullandı o zaman cahildim ve aldandım )

Bu arada ateşin yüksek olması ve uzun seyretmesi viral bir hastalık olduguna işaret edermiş,bunu doktor söyledi sizde sorup araştırabilirsiniz, enfektif durumlarda boğaz enfeksiyonu vs zaten antibiyotik kullanır kullanmaz ateş ağrı yutkunma güçlüğü hepsi geçmeye başlar ,

Genelde geniz akıntıları oluyor gribal durumlarda ondada yastıgı yukarı kaldırıp çocugu yatırmak gerekiyor bunu da doktor söyledi, zaten fark edersiniz çocuk yatar yatmaya başladıgında öksürmeye başlar kalktıgında yürüdüğünde oturdugında bu olmaz
zaten öksürük için doktora giderseniz başınıza iş alırsınız o hatayı ben yaptım astım dediler😂

Babam yaptı ciğerinde leke dediler😂

Bilmemkim yaptı zatürre başlangıcı dediler😂

Başlangıç bitiş diye bişey yoktur ki hastalık varsa vardır yoksa yoktur

Ve ben doktora gitsem de cocugum 1 haftada iyileşecek gitmesemde 1 haftada iyileşecek

Gene bir doktor ateşin kötü bişey olmadıgını vücudun savundugunu ve savaştıgını söylemişti genelde ben ateşle uğraşmam,iştahsızlıkla uğraşmam, kulak ağrısıyla da uğraşmam ,öksürükle de uğraşmam,genelde hastalıkların sonuna dogru kulak ağrısı olur, sümük rengi koyulaşır, oglum kulagım agrıyor dedikten 2 gün sonra ağrısı olmaz, tekrar sorarım anne ağrımıyor tamam oğlum ha şayet ağrıyor derse burun damlası damlatırım sırt üstü yatırıp onu da 3 gün kullanırım (maks kullanma süresi 5 gün)

Öksürük şurubu alerji ilacı hiç kullanmadım.

Zencefil+bal işine gelirse yer gelmezse anne acı der
Limonlu muz verdik en son biraz isteksizdi ama limonu anca böyle yedirebildik
tavuk suyuna limonlu çorba
Bol su
İstirahat
İnanın 40 a kadar ateş gördüm gene götürmedim başıma gelecek tabloyu bildiğim için

Ben şahsıma doktor ilaç yanlış teşhis olayından sıkıldıgım için kendi kendimin doktoru oldum en son 2 ay önce el ayak ağız hastalıgı oldu kreşe de gittiği için o kırmızı lekeleri ayırt edemedim eşim su çiçeği mi vs dedi mecburen götürdüm onuda hafif seyirle ateşsiz atlattı ..

Merak edip doktorun sitesine baktım RSV kendiliğinden geçermiş böyle yazmış bilginz olsun

Bizim dr bu durumda getirme der ama ates 3 gunu gecerse ya da cocuk asiri halsizse getir der. Dogru yapiyorsunuz bana gore 🤷🏼‍♀️

Bizim dr bu durumda getirme der ama ates 3 gunu gecerse ya da cocuk asiri halsizse getir der. Dogru yapiyorsunuz bana gore 🤷🏼‍♀️
Ya biz bi defa götürdük, çok beklemişsiniz dedi kızdı ama çocuk muhabbet etti doktorla şaaptı, gene dayıyorlar ilacı her türlü

Bizimkiler ekstra durumlar haric bekletirler hep. Ustelik viral hastaliklara bol sivi alimi ve dinlenme disinda bir onerileri olmuyor malum
İşte evet öyle olması lazım ama bizim buralarda yeniden antibiyotik modası başladı viral vs farketmeksizin nasıl teşhis edemiyorlar hayret artık ben teşhis ediyorum çocugumu😂😂😂

İşte evet öyle olması lazım ama bizim buralarda yeniden antibiyotik modası başladı viral vs farketmeksizin nasıl teşhis edemiyorlar hayret artık ben teşhis ediyorum çocugumu😂😂😂
Biz de kotu doktorlara bolca denk geldik acillerde, rutin doktorlari iyi neyse ki 🙏🏻 darisi basiniza, cocuk doktoru annenin akil sagligi acisindan da cidden cok onemli 😂 rahat doktor 🫶🏻 ben

Biz de kotu doktorlara bolca denk geldik acillerde, rutin doktorlari iyi neyse ki 🙏🏻 darisi basiniza, cocuk doktoru annenin akil sagligi acisindan da cidden cok onemli 😂 rahat doktor 🫶🏻 ben
Kesinlikle öyle 🙌 böyle hekimler çoğalır inşallah🥹

X