Bebegim virüs kapmiş hastaneye götürmek istemiyorum doğrumu yapıyprum

virüsten kaynaklı dr lar ateş var ise zaman kaybetmeden hastanelere gelin diye bas bas bagiriyor her yerde.
zatürre ye çevirmeden baş edebilmek için, zaman kaybediyorsunuz.
maske takarak gidebilirsiniz, gecen hafta bizde gittik. igne atsan yere dusmeyecek, herkesin takır takır oksurdugu ateşten şekilleri kaymış bir ortama girdik.
maskemiz vardı sırayı beklerken dısarda durduk iceri her girip ciktigimizda da kolonyalarımizi sıktık hiç bir şey olmadı.

Şuanlik nefes darligi yok keyfide cok kotu degil hafif balgamdan dolayi hirilti var sadece o yuzden bizde ikilemde kaldik tesekkur ederim
Sizi korkutmak amaçlı söylemiyorum ama bir kaç hafta önce önce oğlum, sonra kızim hastalandı.
Ne ateşi vardı ne halsizliği sadece öksürük vardı oğlumda sonra öksürük hırıltılı bir hal alıp tipi değişince götürdüm ki 1 gün içinde oldu bunlar doktor ciğerleri dinleyince bana dönüp sizi evhamlı anne sanmıştım zira oğlunuz gayet iyi görünüyor dısardan,keyfi de yerinde,ateşi de yok ama iyi ki getirmişsiniz dedi,ciğerlere inmişti sağ tarafta,antibiyotik ,nebül tedavisi ile toparladık,2 kez kontrole götürdüm,doktor son kontrolde koşmasın,terlemesin aģır birşey atlattı dedi. Belki bir kaç gün sonra getirseniz yatış verirdim dedi.
Kaç kişiyi de yatırdılar hastaneye bu sebeple, bu ara salgın. Siz lütfen götürüp muayene ettirin içiniz rahat etsin.

Merhaba arkadaşlar. Virus kaptik ilk. Bize bulasti direk cigerlere yapisti ama 3 4gunde oksuruk ateş gecti şimdi 1.5yaşinda oglumuzada bulaşti gunduzleri iyi ama geceleri çok kotu oksuruyor. Ateşi 37.5 civari. Buhar makinasi var evde onu veriyoruz. Grip damlasi var.Hastaneler aciller daha çok virus kayniyor. Hastaneye götürmemekle yanlışmı yapıyoruz sizce. Evde atlatabilirmiyiz kızlar
Ben de varyanttan oldum 1 haftadır ölü gibi yatiyorum bütün kemiklerim kırılmış gibi. Oksurunce ciğerim cikacak sanıyorum. Hastanede serum taktırmak beni biraz toparladı yoksa zor kalkardim. Devlet Hastanesi'nde yer yok acilleri söylemiyorum bile özelde bir serum düşünebilirsiniz. Ekstra ilaç ya da karantina yok normal antibiyotik , vitamin, sprey verdiler.

Sizi korkutmak amaçlı söylemiyorum ama bir kaç hafta önce önce oğlum, sonra kızim hastalandı.
Ne ateşi vardı ne halsizliği sadece öksürük vardı oğlumda sonra öksürük hırıltılı bir hal alıp tipi değişince götürdüm ki 1 gün içinde oldu bunlar doktor ciğerleri dinleyince bana dönüp sizi evhamlı anne sanmıştım zira oğlunuz gayet iyi görünüyor dısardan,keyfi de yerinde,ateşi de yok ama iyi ki getirmişsiniz dedi,ciğerlere inmişti sağ tarafta,antibiyotik ,nebül tedavisi ile toparladık,2 kez kontrole götürdüm,doktor son kontrolde koşmasın,terlemesin aģır birşey atlattı dedi. Belki bir kaç gün sonra getirseniz yatış verirdim dedi.
Kaç kişiyi de yatırdılar hastaneye bu sebeple, bu ara salgın. Siz lütfen götürüp muayene ettirin içiniz rahat etsin.
Geçmiş olsun. Çocuklar arasında yaygın olan şuan RSV virusü, tehlikeli bir virüs cidden bronsiolit veya zatureye sebebiyet veriyor , ne güzel zamanında atlatmışsınız, bizimde genel durum iyiyken bir günde aşağı indi. Havalar , antibiyotikler çok şükür toparladık ama bundan sonrasında daha dikkatli olunması gerekiyormuş, hassaslasiyomus bronslar sizede böyle birsey soylendimi?
Konu sahibinede yazmak istiyorum, bunun cevabını burdan aramayın lütfen virus ciğerlerimize yapıştı dediğiniz zatüre. Zetüre tedavisimi gördünüz? Yada herneyse sizin yerinizde olsam çocuğu kendinizle kıyaslamazdım, ne olur ne olmaz götürmek mantıklı olan.

Bende oyle dusunuyorum 38 39lara cikmadi bu 2.gunuydu teşekkür ederim yorumuzun için
Bizimkinin ateşi 37.5 38 de sabit kaldı ancak influenza teşhisi konuldu antibiyotik başlandı. Çok şiddetli olmayan okusurugu vardı fakat ciğere inmiş dedi doktor. Yani ben doktora giturme taraftarıyım her zaman

Geçmiş olsun. Çocuklar arasında yaygın olan şuan RSV virusü, tehlikeli bir virüs cidden bronsiolit veya zatureye sebebiyet veriyor , ne güzel zamanında atlatmışsınız, bizimde genel durum iyiyken bir günde aşağı indi. Havalar , antibiyotikler çok şükür toparladık ama bundan sonrasında daha dikkatli olunması gerekiyormuş, hassaslasiyomus bronslar sizede böyle birsey soylendimi?
Konu sahibinede yazmak istiyorum, bunun cevabını burdan aramayın lütfen virus ciğerlerimize yapıştı dediğiniz zatüre. Zetüre tedavisimi gördünüz? Yada herneyse sizin yerinizde olsam çocuğu kendinizle kıyaslamazdım, ne olur ne olmaz götürmek mantıklı olan.
Bu Allah’ın cezası rsv virüsünü 8 aylık ve 2 yaşındaki iki çocuğum da atlattı kabus gibiydi büyüğe zatürre başlangıcı dedi ama bronşlar hassaslaşıyor demedi ☹️ branşlar hassaslaşınca ne oluyormuş ailede astım öyküsü var zaten alerji genetik bizde

Size de geçmiş olsun.
Evet tamda anlattığınız gibi beklemeye asla gelmiyor,okuldan aldım oğlumu o gün, hafif öksürdügünu farkettim, ama ateş halsizlik neşesizlik vb bir sorun yok,gece uyuduk uyandık baktım öksürük kalınlasmis hirıltili hemen götürdüm zira öksürüğü de takip etmek gerek. (Kızımın doktoru öyle söylerdi hep.)
Hemen inmiş sağ tarafa 1 tam gün sürmedi inmesi cigere.1 de okuldan aldim sonraki gün sabah 9 da doktordaydık. Evet doktor 10 günde 2 kez kontrole çağırdı tedavisi surerken,son kontrolde de kesinlikle tekrarlamasın,dikkat edin,terlemesin,çok kosturmasın dedi.
Bende ekstra dikkat ediyorum haliyle.
Ateşten çok öksürükten korkarım zatürreye çevirebiliyor zira. Onda da hastaneye yatırırlar çok yıpratıcı süreç.
Kesinlikle muayene edilmeli.
Kimseye evde beklemeyi tavsiye etmem yaşadıklarımdan sonra ki ben burnu akınca doktora gidenlerden degilim ama ishal kusma,tipi değişen öksürük vb konularda illaki kontrol ettiririm içim rahat etmez. Düşürebildiğim ateşten korkmam ama inatçıysa giderim.

İnfluenza da çocuk doktoru ilk 72 saatte tedaviye başlanmalı diyor bildiniz olsun öyle evde yatsın geçer gibi bir durum değil o . İnfluenza ilacınıza filan başlanması gerekiyor

İnanamıyorum gerçekten ya bu kadar bilinçsizlik evlatlarınızın canının bu kadar değersiz oluşu beni dehşete düşürüyor

İnanamıyorum gerçekten ya bu kadar bilinçsizlik evlatlarınızın canının bu kadar değersiz oluşu beni dehşete düşürüyor
Asıl bilinçsizlik 37.5 ateşi gördüğünüz saniye çocukları acile götürmek hanımefendi. Bilginiz olmayan konularda insanların ebeveynliğini yargılamayın

Çocuğun durumunu siz bilirsiniz, burdan ciddiyetini bilemeyiz ki.
Ama ateş sayılmaz o, öksürüğünü bilemem.
Ben olsam götürmem herhalde.

Arkadaşlar normalde 3 günü geçen ateş, halsizlik öksürük semptomların az olması vs durumlarinda bekleyin diyoruz fakat şuan ülke salgindan kırılıyor evde bekleyerek geçecek bir durum degil lütfen yanlıs yönlendirmeler yapmayalim. Ateş olsun olmasin semptom veren tüm cocuklar hastaneye gitmeli muayene olmalilar bakin sifir ates ile bronsit tanisi alan haftalarca hastanede yatan cocuklar var. İller bazinda servislerde yer kalmadigi icin ek açilan yerler var. Mevcut duruma göre tek semptomda bile götürün özellikle öksüren cocuklarda ateş beklemeyin. Durumu olan özele olmayansa maske takarak devlete gitsin.

Asıl bilinçsizlik 37.5 ateşi gördüğünüz saniye çocukları acile götürmek hanımefendi. Bilginiz olmayan konularda insanların ebeveynliğini yargılamayın
Canım konu sahibinin durumunda gitmesi gerek öksürük tek başina yeterli bi semptom şuanda. Zaten evde gecirilen hastalik öyküsü var ateş ve diger bulgulara gerek yok. Cocuklarda aninda cigerlere inen bir virus cok inatci hemen tedavi basliyorlar artik, normalde antibiyotiğe eli gitmeyen doktorlar bile direk vermek durumunda kaliyor muhtemelen direnç kazanarak değismis bir virus bu

Bu Allah’ın cezası rsv virüsünü 8 aylık ve 2 yaşındaki iki çocuğum da atlattı kabus gibiydi büyüğe zatürre başlangıcı dedi ama bronşlar hassaslaşıyor demedi ☹️ branşlar hassaslaşınca ne oluyormuş ailede astım öyküsü var zaten alerji genetik bizde
Ya işte kismen hepsi zatüre başlangıcı oluyor , iltihap bronşlarda kalıyor yani heran ciğere inebilir pozisyonda. Bize sonrası için artık daha hassas dedi nezle , grip hiç bir hastanin yaninda bulunmuycak dedi , alerji için liste verdi bunlara uyun dedi .- abla rahat atlatti doktorumuz onun için dikkat edinde demedi ama oglum 5 aylik bile degil onunla ilgili böyle şeyler söyledi.hastanede kaldinizmi? Buarada yaş aralıkları benziyor cocuklarimizin çok zorlu geçiyor bizim hastaliklarda cabası , daha dogum yeni oldu ama ben cok yoruldum 2 cocuktan 😃

X