Bebegimi bakiciya birakiyorum icim rahat degil kizlar nolur bir yol gosterin

bu ne pimpiriklilik ayyyy. 6 aylık oğlum var, çocuk bu valla hastalansa kadına hayatı zindan edeceksiniz belli o. bu kadar erken çalışmaya başladınız o zaman güveneceğiniz birisini bulacaksınız. Gelecek olan akrabaya da hayatı zindan edeceksiniz o belli de.Memnun değilseniz kadına güle güle dersiniz biter. Buraya girip kadına gömmeye çalışmak neyin kafası. İnsanlar sizi pimpirikli buluncafa yeni yeni senaryolar buluyorsunuz. Neymiş tuzluk kırılmış, iki çocuklu evde sağlam kalması mucize.
Senaryo değil olanı yazdim

Siz kadınla 6 aylık bebek için anlaştınız diğer çocuk da evdeyse o kadından ilgi ve oyun bekliyorsa ekstra ücret ödemeniz gerekiyor. Kadını sömürmeyin çocuk oyun istiyor falan diye.

Bakici eski komşum 65 yasinda.yanaisl anlatsam siz görseniz ay ne kadar iyi dersinizama işin içine girince bana pek öyle gelmiyor
Sizlere bazı sorularım olacak.
1.mesela kadına ben dedim bebek uyuyor olabilir diye eve anahtarla giriyorum bunu söyledim zil çalmam dedim ve geleceğim saatler belli.ben kapıdan girince ses yok benim girdigimi anladığı ana bebege şirinlik yapıyor aman aman aman severim seni vs diyor.yani duyayım da ay bebegimi ne çok seviyor diyeyim bu durumla evin içinde çok karşılaştım gerek var mi böyle bir şeye?
2. Benim 5 yasinda bir oglum daha var.Oglum onunla nenesi gibi oynamak istiyor.o da kadından gözünden anlıyorum bunalıyor anlıyorum kadını ve oğlumu surekli uyarıyorum dikkatini başka yere çekmek istiyorum ama kadin yine onunla oynamış oluyor ama bakin şurası canımı sıkan şey.eline cocugun fermuarlı kapsonlu ceketini almış guya oyun yapıyor onun suratına atıyor oglum da önce bir afalliyor kadin da gülüyor o arada şirinlik yapıyor oglum da heyecanla oyuna devam ediyor o ona atıyor o ona.oyun sanıyor oglum ama kadin bariz ortada sinirini çıkarmak için oyuna vurup cocugun suratına atıyor müdahale ettim..daha önce de yastıkla yapmıştı bunu.yastikta ne var demeyin kadin tüm gücüyle yastığı cocugun suratına fırlatıyor ben anlıyorum.bu durumda siz ne düşünürsünüz?
3.kadin 65 yasinda çocuğumu kucağından düşürür mu veya bir yere ayağı takılır vs olur mu? Diye canim sıkılıyor aklim kalıyor.yere oturmayayim diye cocugun ana kucağını koltuğun üzerine koymuş yemeği burda yedirdim diyor kendi rahat etmek için.yani yere oturarak yedirse kalkması sorun olur herhalde.ben evdeyken yere oturtup yediriyor ama.siz olsanız bu durumda ne düşünürsünüz?
4.bir de bazen telefonla arıyorum cocugu uyatmaya çalıştığını söylüyor bu duurm da canımı sıkıyor uyumuyorsa uyumasın uykusu gelince uyur zaten degil mi?
Kizlar sizler durumlarda ne düşünürdünüz? Bebege baktıracak kimsemiz yok.bir ablası var esimin onu mu çağırsam o da 30 km yoldan gidiş geliş yapacak.
Bebegim 6 aylik bu arada.
Başka birini bulamıyor musunuz?

Bakici eski komşum 65 yasinda.yanaisl anlatsam siz görseniz ay ne kadar iyi dersinizama işin içine girince bana pek öyle gelmiyor
1.mesela kadına ben dedim bebek uyuyor olabilir diye eve anahtarla giriyorum bunu söyledim zil çalmam dedim ve geleceğim saatler belli.ben kapıdan girince ses yok benim girdigimi anladığı ana bebege şirinlik yapıyor aman aman aman severim seni vs diyor.yani duyayım da ay bebegimi ne çok seviyor diyeyim bu durumla evin içinde çok karşılaştım gerek var mi böyle bir şeye?
2. Benim 5 yasinda bir oglum daha var.Oglum onunla nenesi gibi oynamak istiyor.o da kadından gözünden anlıyorum bunalıyor anlıyorum kadını ve oğlumu surekli uyarıyorum dikkatini başka yere çekmek istiyorum ama kadin yine onunla oynamış oluyor ama bakin şurası canımı sıkan şey.eline cocugun fermuarlı kapsonlu ceketini almış guya oyun yapıyor onun suratına atıyor oglum da önce bir afalliyor kadin da gülüyor o arada şirinlik yapıyor oglum da heyecanla oyuna devam ediyor o ona atıyor o ona.oyun sanıyor oglum ama kadin bariz ortada sinirini çıkarmak için oyuna vurup cocugun suratına atıyor müdahale ettim..daha önce de yastıkla yapmıştı bunu.yastikta ne var demeyin kadin tüm gücüyle yastığı cocugun suratına fırlatıyor ben anlıyorum.bu durumda siz ne düşünürsünüz?
3.kadin 65 yasinda çocuğumu kucağından düşürür mu veya bir yere ayağı takılır vs olur mu? Diye canim sıkılıyor aklim kalıyor.yere oturmayayim diye cocugun ana kucağını koltuğun üzerine koymuş yemeği burda yedirdim diyor kendi rahat etmek için.yani yere oturarak yedirse kalkması sorun olur herhalde.ben evdeyken yere oturtup yediriyor ama.siz olsanız bu durumda ne düşünürsünüz?
4.bir de bazen telefonla arıyorum cocugu uyatmaya çalıştığını söylüyor bu duurm da canımı sıkıyor uyumuyorsa uyumasın uykusu gelince uyur zaten degil mi?
Kizlar sizler durumlarda ne düşünürdünüz? Bebege baktıracak kimsemiz yok.bir ablası var esimin onu mu çağırsam o da 30 km yoldan gidiş geliş yapacak.
Yanlış anlamayın ama anne baba olarak kendi basınıza cocuk yapmaya karar vermişsiniz ama kimse bakımı ile ilgili düsünmemis herhalde! Doğurdun diye elin komsusu elin kızısı bakmak zorunda mı? Parayla tut bakıcıyı veya kaynanan veya annen baksın? Veya siz bi süre isi ara verirsiniz 🤷🏼‍♀️ günümüzün şartları hayat pek kolay degil kızı nasıl 30 km gidip gelecek sadece yol parası icin mi?!

Küçükken gıcık olduğum çocuklara oyun yapar gibi kafalarına yastık falan fırlatırdım vururdum sonra gülerdik ama amacım dövmekti yaş max 6-7 ydi hatırlıyorum 😀
Kadın da uyuz olup yapmış dediğinde oradan anladım çok masum gelmedi bana da.. yaşı da fazla açıkçası bence bırakın onu

Bakıcıda büyümüş biri olarak yorum yapmak isterim. Çocuğunuzu imkanınız varsa kesinlikle ama kesinlikle kan bağı olan, güvenilir birine emanet edin. 65 yaşında zaten yaşı büyük biri evladınıza ne kadar sabredebilir ki zaten sizin de içinize sinmiyor. Demek ki yanlış olan bir şeyler var, anneler hisseder, sezgilerinize güvenin ve çocuğunuzu ona emanet etmeyin. Aman daha küçük anlamaz demeyin, bende bakıcıda büyüdüm ve yaşı büyük bir kadındı. Bence beni sevmiyordu çünkü içimde ona karşı bir gram özlem yok. Lafa gelince ben onun ikinci annesiyim derdi ama bana hissettirdikleri çok farklı. Aklım erince hatırladığım beni uyutup komşuya gitmesiydi. Evde tek kalırdım ve çok korkardım. Ablamı ise ananem büyütmüş, tabi ki sevgi de almış. İkimizin arasında dağlar kadar fark var. Ben geç konuşmuşum ve ilkokul da içine kapanık bir çocuktum. Ablam ise avukat gibiymiş küçükken, tuttuğunu koparır, çok konuşkandır. Bira uzun yazdım ama umarım faydalı olur.
Eşinizin ablası en doğru tercih, halası ve kan bapı var. Sevgisini verir, çocuğunuz çok daha mutlu olur. İnanın tüm hayatını etkileyen bir süreç.
Ben de ise tam tersi kan bağım olmayan komşumuz olan bakıcıma hala anne diyorum 30 küsür yaşındayım her hafta hala konuşuruz

Kizlar sizler durumlarda ne düşünürdünüz? Bebege baktıracak kimsemiz yok.bi

Diğdr maddeler neyse de
Bu maddeye inanamadım
Başka çocuğunuz olmasa diyeceğim ki acemi annesiniz.

O zaman daha genc bakici bulun cok basit bir sekilde. Veya ucretsiz izne ayrilin bir sure. Kadini genclestiremeyeceginize gore?

Bu arada şunu da yazayım kadin eve geldi geleli bazı esyalar anlamsızca kırılıyor.bir gün cam tuzluk 4 kenarından ufak ufak kırılmış.baska gün banyoya koyulan kare şeklinde cam gider kapatıcı var o kırılmış.kadin sinirlendikce evdeki eşyalara zarar veriyor ben aptalım degilim anlıyorum.su helyum gazlı balonlar var bir gün büyük oğlumu da evde birkac saatliğine bırakmak zorunda kalmıştım gelince baktım.balin patlamış o balonlar patlamaz ki cocukla oynarken patladı diyor.ben şu an net gözlem yapabiliyorum kadinin sinirleri bozuk canıbir şeye sıkılınca öfkesini bu şekilde alıyor ha diceksiniz ki gözünle gordu mu görmeme gerek yok o evde yokken olmayan şeyler oluyor.

Hatta ne oldu gecende.bebegim kucagindaydi.agzina halka sert plastik oyuncaklardan almış yutmaz onda sikinti yok oyuncak büyük.bur de şiddetli bir şekilde bağırmaya ağlamaya başladı cocuk ben mutfaktaydim.ne oldu dedim oyuncak ağzına takıldı herhalde birden çekti ondan oldu dedi.ve bunu söylerken kahkahalarla gülüyordu.bu durum normal mi??? Buna ne dersiniz hepsi aklıma gelmiyor geldikçe yazarım.sen bunu bilerek yapmadıysan cocugu avutmaya çalışsana üzülüyorsun da yapmaciktan üzülmüş gibi yapsana? Yok kahkahalarla gülerek anlatıyor
Bu tarz supheleriniz olan birine hangi akilla cocuk emanet ediyorsunuz peki?
Oturup kuru ekmek yiyin gerekirse boyle sacma sey duymadim.

Günlük 900 lira veriyormussunuz. Siz bence genç bakıcı bulabilirsiniz eve kamera koydurabilirsiniz. Kadın 65 yaşında ne olmasını bekliyorsunuz?

Bu kadar değerliyse bebeleriniz oturun kendiniz bakın o zaman çalışmayın!
Kadin her yaptığı harekete bahane aramak için bahane aramışsın resmen

X