Bebegimi bakiciya birakiyorum icim rahat degil kizlar nolur bir yol gosterin

o yaştaki bir kadın melek dahi olsa 6 aylık bir bebeğin enerjisine yetişemez tabii ki size tavsiyem bir tanıdık aracılığıyla başka bakıcı bulmanız buraya da sorabilirsiniz il ilçe vererek bildiği olanlar yardımcı olur size

Bakici eski komşum 65 yasinda.yanaisl anlatsam siz görseniz ay ne kadar iyi dersinizama işin içine girince bana pek öyle gelmiyor
Sizlere bazı sorularım olacak.
1.mesela kadına ben dedim bebek uyuyor olabilir diye eve anahtarla giriyorum bunu söyledim zil çalmam dedim ve geleceğim saatler belli.ben kapıdan girince ses yok benim girdigimi anladığı ana bebege şirinlik yapıyor aman aman aman severim seni vs diyor.yani duyayım da ay bebegimi ne çok seviyor diyeyim bu durumla evin içinde çok karşılaştım gerek var mi böyle bir şeye?
2. Benim 5 yasinda bir oglum daha var.Oglum onunla nenesi gibi oynamak istiyor.o da kadından gözünden anlıyorum bunalıyor anlıyorum kadını ve oğlumu surekli uyarıyorum dikkatini başka yere çekmek istiyorum ama kadin yine onunla oynamış oluyor ama bakin şurası canımı sıkan şey.eline cocugun fermuarlı kapsonlu ceketini almış guya oyun yapıyor onun suratına atıyor oglum da önce bir afalliyor kadin da gülüyor o arada şirinlik yapıyor oglum da heyecanla oyuna devam ediyor o ona atıyor o ona.oyun sanıyor oglum ama kadin bariz ortada sinirini çıkarmak için oyuna vurup cocugun suratına atıyor müdahale ettim..daha önce de yastıkla yapmıştı bunu.yastikta ne var demeyin kadin tüm gücüyle yastığı cocugun suratına fırlatıyor ben anlıyorum.bu durumda siz ne düşünürsünüz?
3.kadin 65 yasinda çocuğumu kucağından düşürür mu veya bir yere ayağı takılır vs olur mu? Diye canim sıkılıyor aklim kalıyor.yere oturmayayim diye cocugun ana kucağını koltuğun üzerine koymuş yemeği burda yedirdim diyor kendi rahat etmek için.yani yere oturarak yedirse kalkması sorun olur herhalde.ben evdeyken yere oturtup yediriyor ama.siz olsanız bu durumda ne düşünürsünüz?
4.bir de bazen telefonla arıyorum cocugu uyatmaya çalıştığını söylüyor bu duurm da canımı sıkıyor uyumuyorsa uyumasın uykusu gelince uyur zaten degil mi?
Kizlar sizler durumlarda ne düşünürdünüz? Bebege baktıracak kimsemiz yok.bir ablası var esimin onu mu çağırsam o da 30 km yoldan gidiş geliş yapacak.
Bebegim 6 aylik bu arada.

2. Maddeyle baslayacagim. 2 yasinda kizim var. Yastik, pijama, pelus oyuncak gibi seyleri atarim. Oda guler. Bu tip esyalar hafif oldugu icin hedefi tutturabileyim diye hizli atarim. Cocuklar sevilmediklerini hissediyolar. 5 yasindaki oglunuza kotu davraniyor olsa kesinlikle bunu hisseder ve kadina yanasmazdi.
3. 6 aylik bebegimi bende kendi rahatim icin koltukta yedirdigim cok olmustur. Hicte düşmedi, zaten yanına yastik koyup destek yapardim saga sola devrilmesin diye
4. 6 aylik bebegin uyku saatleri hemen hemen bellidir. Benim kizim hep ayni saattr uyurdu, zorla uyuturdum hatta. Bu duzenle devam ettigimiz icin uykulari hala daha duzenlidir. Cocugun uyku saatlerini yine cocugun verdigi sinyallere gore duzenleyip kadina "şu saatlerde uyuyacak" deyin

Benim annem 57-60 arası baktı oğluma.Oglum 7 aylıkken başladı 4 yaşına kadar yani.Catisiyorduk,aklım hep çocukta kalıyordu.4.kattayim.Pencereleri balkonları açık tutuyordu,pencereler de alçak ve basamak gibi bir yer var oraya basıyordu çocuk cama çıkmak için,çocuk kilidi alıp takmak zorunda kaldım pencerelere, anahtarları da sakladım çünkü yerini bilse ben yokken camları açardı.

Ortalıkta oya yaptığı iğnesi geziyordu,onları saklatamadim bir türlü.Sizi kim büyüttü acaba diyordu,bir yerinize bir şey mi oldu ?

Anne diyordum o zamanki dikkatinle enerjinle şimdiki bir mı ?
Bunları tartisiyorduk.

O yaş kadınlara laf anlatmak da zor.

Annemden önce iki haftalık bir bakıcı bulmuştum annem gelinceye kadar.Kadin eski bakıcı tecrübesini anlatırken dedi ki cocugula annesi ek gıda yapıyordu senin gibi ne tuz ne salça.Ben o gidince tuzlayıp salcaliyordum dedi ne o öyle yal gibi yazık çocuğa.Bunu sizin bakıcı da yapar.

Bakici eski komşum 65 yasinda.yanaisl anlatsam siz görseniz ay ne kadar iyi dersinizama işin içine girince bana pek öyle gelmiyor
1.mesela kadına ben dedim bebek uyuyor olabilir diye eve anahtarla giriyorum bunu söyledim zil çalmam dedim ve geleceğim saatler belli.ben kapıdan girince ses yok benim girdigimi anladığı ana bebege şirinlik yapıyor aman aman aman severim seni vs diyor.yani duyayım da ay bebegimi ne çok seviyor diyeyim bu durumla evin içinde çok karşılaştım gerek var mi böyle bir şeye?
2. Benim 5 yasinda bir oglum daha var.Oglum onunla nenesi gibi oynamak istiyor.o da kadından gözünden anlıyorum bunalıyor anlıyorum kadını ve oğlumu surekli uyarıyorum dikkatini başka yere çekmek istiyorum ama kadin yine onunla oynamış oluyor ama bakin şurası canımı sıkan şey.eline cocugun fermuarlı kapsonlu ceketini almış guya oyun yapıyor onun suratına atıyor oglum da önce bir afalliyor kadin da gülüyor o arada şirinlik yapıyor oglum da heyecanla oyuna devam ediyor o ona atıyor o ona.oyun sanıyor oglum ama kadin bariz ortada sinirini çıkarmak için oyuna vurup cocugun suratına atıyor müdahale ettim..daha önce de yastıkla yapmıştı bunu.yastikta ne var demeyin kadin tüm gücüyle yastığı cocugun suratına fırlatıyor ben anlıyorum.bu durumda siz ne düşünürsünüz?
3.kadin 65 yasinda çocuğumu kucağından düşürür mu veya bir yere ayağı takılır vs olur mu? Diye canim sıkılıyor aklim kalıyor.yere oturmayayim diye cocugun ana kucağını koltuğun üzerine koymuş yemeği burda yedirdim diyor kendi rahat etmek için.yani yere oturarak yedirse kalkması sorun olur herhalde.ben evdeyken yere oturtup yediriyor ama.siz olsanız bu durumda ne düşünürsünüz?
4.bir de bazen telefonla arıyorum cocugu uyatmaya çalıştığını söylüyor bu duurm da canımı sıkıyor uyumuyorsa uyumasın uykusu gelince uyur zaten degil mi?
Kizlar sizler durumlarda ne düşünürdünüz? Bebege baktıracak kimsemiz yok.bir ablası var esimin onu mu çağırsam o da 30 km yoldan gidiş geliş yapacak.
Bebegi anladım da 5 yasındaki de mi evde?4,5 yasında kızım var valla ben sıkılıyorum yerlerde oyun oynarken 65 yasında kadın sıkılmaasjn mı?65 yasında birine cocuk baktımak mantıklı degil ayaklandıgında nasıl pesinden kosacak?

Eve geldiğimde ayakta ocak başında tek eliyle co ugu tutmuş diğer eliyle ocagi sıkıyor deterjanla.ya cocuk o anda kendini geriye atsa?? Ocağa mama dökülmüşdokulduyse döküldü.ya cocuk bir şekilde geriye atıver kendini düşse bu da mı abarti
Temizliği de yapıyor yani vay arkadas .Teyze kacsın kurtarsın kendini.

Ne kadar abartmışsınız 65 yaşında kadın yastığı olanca gücüyle çocuğa fırlatıyor öyle mi 😂😂

Komşu diye ona mi baktırmak istiyorsunuz. Ben kamerasiz çocugu bakiciya emanet etmek istemezdim. 65 yaşında bakıcı tercih etmeniz de kötü olmuş. Ben olsam başka bakıcı bakar artı kamera sistemi kurardım. Anneme iyi olup bize kötü olan komşu kadın vardı bir an o aklıma geldi.

Benim kv 68 yaşında çocuğuma baktı. Canla başla baktı ama imkanım olsa bakıcı tutardım. Maaşım ev kredisine gidiyordu para kalmıyordu tutamamistim. Yine de zorluk oluyordu. Bakıcı olarak tercih etmezdim o yüzden

Profilinizde memur olduğunuz yazıyor. Yani iki yıl ücretsiz izin hakkınız var. Ücretsiz izin seçeneğini düşünün. Eşyalara zarar verdiğiniz düşündüğünüz birine çocuklarınızı nasıl emanet ediyorsunuz. Kreşlerde bile çocukları sinirlenince cimdikleyen yardımcı kadınları falan duygum ben. Büyükanne bakmiyorsa da mutlaka kamera koyardim.

İşten ücretsiz izne ayrılın. 65 yaşındaki kadına ne siz eziyet edin ne de o sizin çocuklarınıza eziyet etsin.

Ben daha bakıcı bulmadan eve kamera taktım, bakıcıyla da o şekilde anlaştık. Ama şahsen bu yaş benim kriterlerime uymazdı.

Kadin ben arkami donmusken bebek kucagindaydi bebek bir çığlık attı ağlamaya başladı.bubda kahkahalarla gülerek agzina oyuncak almış kendi birden çekince acıttı herhalde diyor.bunu KAHKAHA ATARAK SOYLUYIR.BWBEGIM AGLARKEN CANI YANARKEN.ayrica kadin hakkinda bana ona nasıl birakirsi n cocugunu o kadin insanları da çocukları da sevmiyor sinirleri bozuk dediler.
Ben kadından hiç hoşlanmadım. Şöyle yapabilirsiniz. Eşinizin ablası gelsin. Bir hafta bakıcıyla kalsın. Baktı hoşuna gitmedi başka bir bakıcı bulun. Onunla da bir hafta kalsın. İçiniz rahat edince ablası geri gider.

X