Bebegimi sütten kesmek icin yardim...

benim oğlum 16 aylık ve 5 gün oldu memeden keseli.öncelikle şunu tavsiye ederim birden kesmeyin emzirme sayılarınızı azaltın mesela öncelikle geceleri emzirmeyin uyandığında su içirip uyutmaya çalışın ve gün içersindede 5 defa emziriyorsanız 3 e sonra 2 ye indirin ben buşekilde yaptım.görev icabı şehir dışına gitmem gerekti anneme bırakıp gittim.geldiğimde 1,2 sefer ister gibi oldu.sabır taşını meme ucuna sürdüm ve açtığımda kıh olmuş dedim.ağzına sürünce acı bir tat geldi.sonrada daha istemedi.hemde bu yöntemle kendimede zarar vermedim.hiç bir rahatsızlığım olmadı.birden kesmeyin yavaş yavaş deneyin.

benim oğlisimde 20 aylık hala emıyor gunduz calıstıgımdan dolayı emmıyor ama gece memede uyumak istiyor.biborona alıstırmadım cok pısmanım şimdi nasıl alışacak bılmiyorum...

1 kerede memeden kestim.mememin ucuna kara bi bant yapıştırmıştım onu görünce istemedi bi daha.
ama eşim kesmemi istemiyodu.ilk gece çok ağlarsa diye korkudan kaynanamda kalmıştım
bide sütün geri dönmesi çoooook zor olabiliyo.ben çok çektim.doğum doktoru hap veriyo.tşk.

bence emzir ben oğlumu 2yaşına kadar emzirdim.keserkende meme ucuma biber sürdüm annenin memesi uf oldu dedim.birkaçgün ağladı ama sonra alıştı.halen yaklaşıyor ama aynı taktiği uyguluyorum

benimde kızımı 21 aylık kesmiştim sütten ama çok üzülmüştüm ama başka çarem yoktu çünkü geceleri beni uyutmuyordu.bir de 2 yaşından fazla da emzirmek fazla anneye bağımlı yapıyormuş.ben benim sütüm yerine inek sütüne alıştırmıştım ama onu da gece içiyordu ve dişleri hep çürüdü bu çocuğumda onu da yapmıyacağım yerine bir şey koyunca bu sefer onun bağımlısı oluyor.memden soğutmak için hardal sürmüştüm çok da kötü olmuyor ikna edici oluyor yeterki korkutucu olmasın ,tiksindirici olması yeterli.oğlumuda inşallah 2 yaş civarına kadar emziririm sanada tavsiye ediyorum,besliyicilik açısından değil ama bağışıklık sistemine çok faydalı bir de pisikolojisi açısından.

slm ben işin saglik tarafina bişi diyemicem ama bir bebegin en fazla iki yaş emmesi gerekiyo kurani kerim de de zaten diyoki bir bebe anne rahmine düştüü günden ititbaren 30 ay anneye helal yani 2 yaşin dan sora günah halk arasinda hayirsiz olur derler bence yabana atma sanada zarar artık bebenede bir faydasi kalmamiştirt abi sen daa ii bilirsin birde

benim kızm 15.5 aylık ben aslında 2 yaşına kadar emzirmek istiyordum ama iki doktor tanıdık bıraktırsana artık 1 yaşından sonra sadece keyif yapıyo bi faydası yok dedi.ben de 2 gündür emzirmiyorum.çok mutsuzum.çok da pişman ..keşke bi kaç ay daha bekleseydim.kararlı olmak adına emzirmiyorum da.gerçekten bi faydası yok muydu acaba.yoksa iki yaşına kadar devam mı etseydim.bi şeyler yazın nolur.tecrübelerinize ihtiyacım var

emzirmeyi nasıl bıraktırdınız peki benim kızım gece resmen memeye yapışık uyuyor 10 dakikada bir kalkıyor gece nasıl bıraktırabilirim bilmiyorum yardımcı olursanız sevinirim.

Kuran-ı Kerim'de bebeklerin iki yaşına kadar emzirilmesi gerektiği yazıyor, inşallah emerse bebeğim iki yaşına kadar emzireceğim.

X