Bebeğimin alt göz kapağına bir bakar mısınız?

Mavibalon

Üye
Kayıtlı Üye
8 Şubat 2022
192
82
Merhaba hanımlar. Bebeğim 6.5 aylık doğduğundan beri hiç fark etmedik ya da sonradan mı oldu bilemiyorum. Bir gözünde alt göz kapağındaki kirpikler daha dik ve her an gözüne batacak gibi duruyor. Hiç bunu yaşayan var mı aranızda ? Zaten 6 aylık göz muayenesine götüreceğim de ameliyat vs durum var mı bir bakar mısınız ?

Eklentiler

• IMG_20240207_173755.jpg
    IMG_20240207_173755.jpg
    37 KB · Görüntüleme: 293
Çapaklanmış, yapışmış birbirine. Temiz bir gazlı bezi kaynamış ılımış suyla ıslatıp silerseniz düzelir muhtemelen.

Çapaklanmış, yapışmış birbirine. Temiz bir gazlı bezi kaynamış ılımış suyla ıslatıp silerseniz düzelir muhtemelen.
Teşekkür ederim. Aslında temiz pamuk temizleme mendili ile suyla siliyorum fakat diğerinde yokken bu sol alt göz kapağı içe hafif dönük.. bilmiyorum kuruntu ama göz doktoruna gidip gösterelim bakalım

O gözde biraz sulanma ve çapaklanma var gibi dolayısıyla da kirpikler yapışmış şekil değiştirmiş. Doktoru güzel bir damla verebilir ama sizde evde ılık su ve pamukla silebilirsiniz.

Cevaplarınız için teşekkürler hanımlar. Dünden beri ara ara kaynamış soğumuş su ile siliyorum fakat ara ara tekrar yapışıyor. Doğduğundan beri hiç yoktu böyle sonradan olur mu bilmiyorum. Cumartesi göz doktoruna götüreceğim bakalım inşallah kötü bir şey çıkmaz 🙄

X