bebeğimin pişik olmasını nasıl engellerim?

merhabalar bebeğim 6 aylık teni pişik olmaya çok yatkın, olduğunda da mantara bile çevirdiği oluyo çocuğumun çok canı yanıyo pişik olmasını nasıl engelleyebilirim tecrübeleri annelerden öneri bekliyorum.
Emiyorsa yediğiniz gıdalara dikkat edin. Asitli gıdalar tüketmeyin. Süt içmeyin. Domates limon portakal kakao bunlar rahatsız eder bebek cildini.
emmiyorsa mama alıyorsa da mama değiştirmeyi deneyebilirsiniz.

bebeğinizin altını sürekli değiştirin. Çişli bez bırakmayın belli ki teni hassas. Her seferinde değil ama 2-3 seferde bir pişik kremi sürün ben sudocrem kullanıyorum memnunum. Bezi ve kullandığınız ıslak mendili değiştirmeyi deneyebilirsiniz. Arada altını açık bırakın hava alsın.

Hassas tenli bebek çok zor ya benim kızımda öyle denemediğim bez kalmadı krem kalmadı hala pişik oluyo önerisi olan varsa bende açığım tavsiyelere..

ben oğluma da kızıma da mustela kullanıyorum hiç pişik olmuyolar çok şükür onu denediniz mi??

Emiyorsa yediğiniz gıdalara dikkat edin. Asitli gıdalar tüketmeyin. Süt içmeyin. Domates limon portakal kakao bunlar rahatsız eder bebek cildini.
emmiyorsa mama alıyorsa da mama değiştirmeyi deneyebilirsiniz.
evet emiyor süt içmiyorum zaten normaldede asitlede aram çok iyi değil mama almıyoruz şu an aslında sık sık da değiştirmeye çalışıyorum altını hassas teni baya

Bez markanız da etkili olabilir. Hava soğuk ama mümkünse kakadan sonra poposunu yıkayın biraz hava alsın. Arada pişik önleyici kremler sürün.
2 tane marka değiştirdim aslında bezde de çok rahat sıkmıyor fazla belini havalandırmaya calısıyorum ev sıcak zaten pişik önleyici kremde sürüyorum aslında ama etki etmiyor sanırım
bebeğinizin altını sürekli değiştirin. Çişli bez bırakmayın belli ki teni hassas. Her seferinde değil ama 2-3 seferde bir pişik kremi sürün ben sudocrem kullanıyorum memnunum. Bezi ve kullandığınız ıslak mendili değiştirmeyi deneyebilirsiniz. Arada altını açık bırakın hava alsın.
evet ya teni hassas pişik kremi olunca sürüyorum aslında ama bana önleyici bişey lazım demekki ıslak mendil bile kullanmıyorum ıslak pamukla temizliyorum güzelce kuruladıktan sonra altını kapatıyorum hatta havalandırıyorumda sudokrem iyi gelmedi bizimkine kızarıklığı geçirmedi yani hiç

doğal yöntemler denedin mi? zeytinyağı kantaron yağı falan iyi geliyo genelde
onlar pişik olduktan sonra iyileştirmek için iyi geliyo dediler bana ama denedim ona bile kar etmedi ben özellikle pişik olmada önlem almak istiyorum

Arkadaslar gereken herseyi yazmis ama kesinlikle bez markasi cok onemli. Ilk zamandan itibaren ayni markayi mi kullaniyorsunuz
2 kere değiştirdik şuankinden memnunum aslında sıkmıyor belini fazla gevşekte değil. ufak ufak tadımlara başladık belki ondan böyle oldu bilemiyorum

Hassas tenli bebek çok zor ya benim kızımda öyle denemediğim bez kalmadı krem kalmadı hala pişik oluyo önerisi olan varsa bende açığım tavsiyelere..
sorma onun canı yandıkça bende ağlıyorum iyileşmesi de çok zor oluyo napcam bilmiyorum

pişik mantar hale geliyorsa kan oturuyorsa bezden olmaz genelde. Bir de o haldeki pişiğe sudo krem falan sürmeyin.
şu an mantarı yok bi dönem oldu geçirdik tam iyileşiyor sonra tekrarlıyo ama tadımlara başladık belki ondandır yeni bi yemek alışkanlığına başladık yavaştan

Doğal içerikli bir marka. Zaten tüm ürünleri öyle bende o yüzden tercih ediyorum hem güvenilir hem çok etkili aylardır başka krem alma ihtiyacı duymadım.

X