bebeğimin pişik olmasını nasıl engellerim?

evet 8 günlükten itibaren yaptım
ilk 1 sene bu şekilde devam ettik
toplasanız 15-20 kere ancak kakasını beze yapmıştır.
o da ben de rahat ettik bu konuda
a aa çok güzel ve ilginç bi yöntemmiş canım çok teşekkürler bunu araştırıcam

Havalandır, su ile yıka, ya da pamuk ve su kullanarak temizle . Islak mendillerin en doğal olarak reklam edilenlerinden bile uzak dur. Emziriyorsan domates, cikolata tüketme, bepantol onarım ve koruma kullan bence günlük. Pişik olunca da mavi kapakli bi krem vardı ismini hatırlamıyorum ama eczaneler hemen anlıyor mavi kapakli pişik mantar kremi dersen. Çok acil durumlarda kullan çünkü sık kullanımda o bölgede hissizlik ve ileri yaşlarında cinsel açıdan zevk alamamasına sebep olabileceğini Dr söylemişti. Ama dediğim gibi ağır pişik durumlarında kurtaricimizdi o krem
canım teşekkürler pişik olmuyo çok şükür artık mustela pişik önleyici krem aldık onu kullanıyorum o gün bu gündür pişiği oluşmadı :)

Rica ederim.Bende mustela almıştım fakat daha kötü yaptı. Şampuanı da bebeğimin gözlerini yaktı hatta denemek için bende yüzümü yıkadım benim de gözlerimi yakmıştı. 4 çocuğum var hepsine bepanthol kullanıyorum. Başka birşey kullanacağımı da sanmıyorum. Ama her bebek farklı tabi.
canım benimkine çok iyi geldi kuru şekilde temiz cildine uyguladın değilmi? valla benim bebeğim hassas ciltli ona çok iyi geldi zaten doğal içerikli bi krem diye tercih etmiştim. her bebek farklı ama mustelanın her bebeğe iyi gelceğini düşünüyorum :) teşekkürler

Bir de ıslak mendili suyla yıkayıp ( ılık su) öyle kullanıyodum bi ara. Ebebek te satılan 6 lı pakette pamuklar var ilk doğum yaptığım da 49 tl idi şimdi almam imkansız olduğu için bu yöntemi bulmuştum.
teşekkürler canım aklımda bulunsun :)

Benim de bebeğimin teni aşırı hassas. Çok dikkat etmemize rağmen yediklerine bağlı olarak pişik oluyor. Portakal mandalina yerse daha kakayı yaparken değdiği yerler pişik olabiliyor. O yüzden genelde her bez değiştiğinde desitin-hamazinc-Hametan o an hangisi varsa, dönüşümlü, sürüyoruz. Bir nebze değmeye bağlı pişiği hafifletiyor. Islak mendil kullanmıyoruz, o da pişik yapıyor. Bebek pamuğu ile temizliyoruz. Sık banyo yaptırıyorum. Günlük tüm kıyafetlerini değiştiriyorum. Gece bezini kaliteli kullanıyorum. Günlük bezini düşük kalite kullanıyorum ama sık değiştiriyorum. Değiştirmezsem pişik ve mantar oluyor. Çoğu bez hava almadığı için mantar yapıyor. S…y yi gece p..a premium u(malum marka) Gece kullanıyorum. Şimdi 13 aylık, 3 aydır falan bu şekilde dönüşümlü kullanıyorum. O zamana kadar sadece p..a ile gittik. Yenidoğanken başka markalar da denedik ama hepsi pişik ya da mantar yaptı. Geçmiş olsun.
teşekkürler canım ben altını yıkayıp pamukla kuruluyorum zaten birsüredir de mustela pişik önleyici krem kullanıyoruz bebeğim çok rahatladı o günden beri pişik sorunumuz kalmadı :) seninde aklında bulunsun çok etkili bi krem

Bundan aldim canım ben . Ama iyi gelmedi maalesef .hametan kullanıyorum ben hep.
canım temiz ve kuru cilde uygula o zaman etkisi daha iyi oluyo kuru cilde kalın bi tabaka halinde sürüp biraz açık bırak sonra bez bağla benim derdime derman oldu valla sendede işe yarar bence öyle kullanırsan

merhabalar bebeğim 6 aylık teni pişik olmaya çok yatkın, olduğunda da mantara bile çevirdiği oluyo çocuğumun çok canı yanıyo pişik olmasını nasıl engelleyebilirim tecrübeleri annelerden öneri bekliyorum.
Merhaba kimyasal içerikli pişik kremleri kullanmayin. Ben dogal içerikli naturemisse markasini kullandim dogdugundan beri şampuan pişik kremi masaj yaği olarak. Tamamen bitkisel içerikli. Prema isimli bir dogal urunleri tanitan hanimefendinin sayfasinda gorup almişdim Hiç pişik falan olmadi. Bezini islak tutmayin. Tuvalet egitimi verirseniz çok daha iyi olur.

Yani aslında herkes için geçerli bir yorum yaptım. Müstela doğal formullu hafif bir ürün. Kuvvetli bir bariyer ozelligi ve iddasi yok. Büyüyordur bebeğiniz sizin yediğiniz içtiğiniz de bir değişiklik vardır. Başka sebepler etkili diye düşünüyorum.
canım herşey aynı valla ama bize mucize gibi geldi :) bariyer olarakda çok iddalı bence alırken araştırmıştım etkili ve yararlı bi krem bence. teşekkürler yinede

merhabalar bebeğim 6 aylık teni pişik olmaya çok yatkın, olduğunda da mantara bile çevirdiği oluyo çocuğumun çok canı yanıyo pişik olmasını nasıl engelleyebilirim tecrübeleri annelerden öneri bekliyorum.
Ben her alt değiştirme de ıslak medille sildikten sonra pamuklu bir bezle poposunu hep kuruluyorum. Temiz içerikli pişik kremi kullanın ben minoris sprey olanı aldım. Altını azcık kaka bile olsa değişiyorum.

benim arkadaşımın oğlu öyleydi ciğer gibiydi bebişin poposu ıslaklıkla falan ilgisi yok çocuğun götü kuru kalmıyordu habire değişen bezler fayda etmedi en son eczaneye gitmiş onlar karışım krem yapıp vermişler o geçirmişti gördüm o halden nasıl kısacık sürede bu kadar iyi oldu diye şaşırmıştım ve yedikle içtikle alakası yok emziren anne değil

Merhaba üzerinden geçmiş konunun ama ben sürekli yarada yanıkta pişikte kantaron yağı kullanıyorum.pişik olmayı da engelliyor asla olmuyor düzenli kullanımda.bez değişim sırasında biraz sür havalandır havalandırmakta çok önemli.hatta bazen bezsiz kalsın

Ay benim oğlum bir defasinda öyle bir pişik oldu poposu sebeb ise oğlum bağırsak ameliyyati geçirdi kakaşını ilk defa yapmaya başlıyordu poposundan ben sürekli sade suyla yikadim bide eczaneden 200 tl şampuan aldim bütün vucuda kullaniliyor onla yikadım küçük olduöu için uzandiği zamanlar altinda bezler koyuyordum havalandırıyordum ve hamazing kullandim aıp geçti geçen senede annemlere yaz tatiline gitdik çocuğumun cildi çok aşırı hassas ve ince ayni benim gibi orda sıcaktan göğüsü sırtı koltuk alti felaket pişik oldu çok korktuk ki bu ne böyle evde klima var serin dışarısı sıcak olduöu için dışarda oynadığı için paşam pişik oldu doktorumuz bir ilac dedi krem 1 haftadan fazla kullanılmayacakmış onu sürdüm günde 3 kere her seferindede yikiyorduk sağolsun annemle ablam baktilar orda olduöum sürecte o kremle tamameb geçti şimdi poposunda hafif pişik oldukta onu sürüyorum yarina geçiyor

X