Bebeğimin uykuya dalma sorununu nasıl çözebilirim

Yok hıc fazlaya kacan bısı yok aslında ama ıste ısler karıstı . Duzeltmek lazım dıslerde hıc kabarma fılan gormuyorum doktorda henuz gelmıyor dıyor. Bakalım ınsallah bır kac zamana duzelır ben evde pimi cekılmıs bomba gıbı dolasmaktan kurtulurum. Cunku bu sekılde bana hersey batıyor
batar tabi batmazmi insanin sinirleri harap oluyor bir sure sonra

Ben alışmış olsa da olmasa da 2 yaşından önce annenin odasından ayrılmasını doğru bulmuyorum.

Ama bebek alışmış ve birşey düzenini bozuyorsa şu an atak dönemidir. Geçer zamanla.

Sen nerelerdesin yahu yoktun:KK19:
Ya benimki de uyumuyor bu aralar niye boyle:KK43: 21 aylık,aksam 9gibi uyuyor 11 gibi kalkıyor Allahtan gözünü acmiyor sadece agliyor. Hemen emziriyorum dalıyor 1 saat sonra yine ağlıyor, her saat uyanıp meme istiyor. Artık aramıza yatırıyorum dayanamıyorum çünkü ve beşikte yatınca büyüğü de uyandırıyor.Surekli emiyor resmen bir de ayakla babasını tekmeliyor,adamcağız yatağın taa obur ucunda uyuyor. Allh yardımcımız olsun:KK43: Belki sen uykuyu 2 değilde 1e indirebilirsin gündüz 1 kere uyuyabilir. Bir de işe döndüğün için de olabilir.Ben buyugunde ise dndugum donemlerde gece terörü denen şeyi yaşamıştım
Ceyz’cim konuyu baltalamadan, senin bence memeyi bıraktırma zamanın gelmiş olabilir. Düzeni oturur çünkü bu aylarda uyanmadan uyuması gerekir. Kendi de sersem olur sizde rahatsız olursunuz sürekli uykusu bölününce.

Gıtmem belkı ama bdv uzun sure gecırmeyecegımı bılıyorum. Gercekten cok uzulerek gıttım. Insan sevılmedıgı yerde durmamalı bence de zaten.

Sen degılde genel olarak gızlı profıllerle burada oldugumu dusunenler olmus IcimdekiSonsuzDeniz IcimdekiSonsuzDeniz bır yorumdan gorustum tesadufen yenı yenısı ne eskısı bılmıyorum . Gerı donusumdede kendı profılımle gırdım
Hoşgeldin cute,bebeğini güle güle büyüt:)
Hamile olduğunu yazışın dün gibi,sıkıntılı günlerinde almıştın haberini.
Profillerde cute burada dediler,ben de bilenler yazdı diye düşündüm ama gelmedin demek,diğer cutemom sen değildin o belliydi zaten.
Egeye Deniz güzel yakışmış,ömürleri uzun olsun:KK200:

Ceyz’cim konuyu baltalamadan, senin bence memeyi bıraktırma zamanın gelmiş olabilir. Düzeni oturur çünkü bu aylarda uyanmadan uyuması gerekir. Kendi de sersem olur sizde rahatsız olursunuz sürekli uykusu bölününce.
Ben de bıraktırmak istiyorum aslında ama onun acısından sanki zamanı değil. 1-2ay once vermemeyi denedim sabaha kadar ağladı çıldırmış gibi heryere saldirdı,kendini yerlere attı. Gündüzünde de yakama yapıştı güveni sarsıldı gideceğim mi zannetti bilmiyorum. Ben deliksz uyuyacağım diye bunları mi yasatcagim diyip vazgeçtim.
Şuanda azaltmaya çalışıyorum,gunduzleri fazla istemiyor ama uykuya baska şekilde kesinlikle dalmiyor. Gece uykusu ve öğle uykusu büyük problem.
Bu arada dun gece sürekli uyanıp meme istedi uykusunu alamadi şimdiyse 1den beri hala uyuyor 4 saat olmuş :KK57:

Geç yatırma işini sakın düşünme bile. Geç yatan çocuk ekstra erken kalkıyor. Bu sefer 4'te 5'te kalkmaya başlar. 8 ideal.

Gece beslenmesini kes bence artık. Sorun orada gibi.

3 4 gün dayan, her uyandığında su ver. Sonra da akıtmayan suluk al beşiğin içine bırak. Bulup içip yatsın. (tıkanma huyu vs varsa bunu yapma. Benimkini biliyorsun gülle yutsa gık demez)

Beyaz gürültü ile uyut bir süre sallamaya alıştırma hiç.

Uyku eğitimi de denemişsiniz, sebebi dişler degil mi diyorsunuz kesin?
Çünkü bizim iğrenç berbat bir bir uyku meselemiz vardı, ben hep dişlere bağladım.
Sabahları ağlaya ağlaya işe gidiyordum, dayanamadım, çocuğun kontrolünde ilaç istedim doktordan.
1 hafta kullandık bıraktık.
Sonra muhteşem olmadi tabii ama insanlığımı hatırlayacak kadar uyumaya başladım.

Ben de bıraktırmak istiyorum aslında ama onun acısından sanki zamanı değil. 1-2ay once vermemeyi denedim sabaha kadar ağladı çıldırmış gibi heryere saldirdı,kendini yerlere attı. Gündüzünde de yakama yapıştı güveni sarsıldı gideceğim mi zannetti bilmiyorum. Ben deliksz uyuyacağım diye bunları mi yasatcagim diyip vazgeçtim.
Şuanda azaltmaya çalışıyorum,gunduzleri fazla istemiyor ama uykuya baska şekilde kesinlikle dalmiyor. Gece uykusu ve öğle uykusu büyük problem.
Bu arada dun gece sürekli uyanıp meme istedi uykusunu alamadi şimdiyse 1den beri hala uyuyor 4 saat olmuş :KK57:
Kendi yaptıklarının sonucuna katlanıyor :KK70:
Ama gece yine mahvedecek :olamaz:
Peki gündüz ver gece verme veya gece ver gündüz verme süt iyice azaldıkça bırakır. Zaten o da 2 aya kadar olur tam zamanı olur hem :KK45:

ben ucretlı yardım almayıda dusunuyorum da acaba dıyorum sonuna kadar butun enerjımı cekıp bıtırıp benı pacavra gıbı salladıkları doneme mı getırsem bılmıyorum.

Gunduz 1 kere uyudu dun , bu defada gunduz hıc durmuyor normalde cok sakın bır bebek , ama bu defada uyumak ıcın aglıyor hanı aksam 8 olsun dıye nasıl oyalayacagımızı sasırıyoruz. Dedıgım gıbı dun ıste 1 kere uyudu yıne aynı yıne aynı.

Uyanmadan yakalayım dıyorum ne zaman uyanacagını bılmedıgım ıcın yakalayamıyorum. Buarada 1.5 sene kadar yokmusum sımdı fark ettım :)
Pinar sibirskynin ucreti 3 ay once 1300 liraydi. Benim bebegim de tam 10 aylik. 7 aylikken uyju egitimi verdim. Hatta basli basina bir konuda anlattim. Ama biz de tam devam edemedik. Disarida, bebek arabasinda, otomobilde hic uyutamadim. Sadece besiginde uyur haldeydi. Mecburen disarilarda ayagimda sallamaya alistirdim simdi oyle devam ediyorduk sorun yoktu. Ana 2 haftadir emmeden dalmıyor. Gunduz uykulari bozuk. Ama gece uyanmiyor. Bir kere ben uykusunun icinde emziriyorum.
Her bebek farklidir ama benim bebegim beni gorunce asla uyumuyor. Uyaninca kameradan bakıyordum saga sola donup uyuyordu odasina girmiyordum. Eger girersem koyveriyor cigligi ve geri uyumuyor.
Sizin cok uyku eğitimlik bir durumunuzu goremedim ama yine de vermeye kararliyim derseniz ben elimden geldigi kadar yardimci olmaya calisayim

İşe başladığınız için sizi özlüyor büyük ihtimalle. Gündüz bulamadığı annesi ile gece vakit geçiriyor.
Muhtemelen geçiş süresi, bir kaç ay sürse de alışır, merak etmeyin.
Konudan bağımsız olarak, bebeğinizin cinsiyeti ne çok merak ediyorum :)

kizim 1 sefer 1 saat kadar uyuyor bazen 2.yi hic uyumuyor bu aylarda 2 sefer 45 er dk civari yada tek uyku 1 1.5 saat kadar diye biliyorum
10 ayda 2 uyku gerekir. 45 dakika uyku felaket uykusudur bir kere. Hic uyumamasindan daha zararli. 2 saatten uzun gunduz uykusu da gece uykusundan çaldığı için, 2 saati gecerse uyandırılır. En ideali 1-1.5 saat kadar olan 2 uyku. Ikinci uyku 45 dakikaya kisaldiginda ve artik uyumaya direndiginde yavas yavas tek uykuya dusurulur. Bu da yaklasik 15 aydan sonra

Konuda ne cok uykusuz anne var. 7 ay çektim. Artik sinir krizleri geciriyordum, esim elimden aliyordu bebeği. Her gun aksama dogru butun vucudum uyuşuyordu, yine gece oldu yine uykusuzluk basladi diye. Bebegimi tutamıyordum ellerimin uyusuklugundan. En deliksiz uykusu 20 dakikaydi. Ve uyaninca geri dalamazdi. Oyle zor zamanlardi ki. Nerde bi uykusuz anne görsem, hemen uyku egitimi diyorum. Ben cok faydasini gördüm. Guvenli baglanmayi etkiliyor diyenler var ama ben katılmıyorum. Cunku kucagimda, mememde, ayagimda sallayarak hic bir sekilde uyutamadim ben bebegimi tam 7 ay boyunca. Uyku egitiminde ise, ikinci gün 7.dakikada uyumustu gunduz uykusunu. Simdi biraz kacirdik o duzeni, o yüzden gunduz uykulari kisaldi. Ama gece hic uyanmadan uyuyor 10 saat kadar. Ben o uyanmadan emziriyorum bir kere. Emzirmesem uyanir mi bilmiyorum

1 hafta yeterlı olur mu? 11 kılo zaten kucakta tasınmaya yerı yok kocaman . Doktor emzırmeyı kes dıyor onuda ben yapıcam ama nasıl olacak hıc bılemıyorum sız neden kestınız gece emzırmesını zaten gunduz sabah 6 aksam ve uyutmaya calısırken emzırıyorum 3 kere gece emmezse hıc sut gıder, artık sut mu bıtse dıyorum.

cunku ılk oglum emmemıstı hıc boyle degıldı . Bu cok baska bır uyku sorunu sankı
Gece neden 3 kere emziriyorsunuz ki? Bence düzeni o bozuyor. Böyle olması çok normal. Benimde bebeğim 8 aylık. 6. Aydan sonra gece yarısı emzirmeyi bırak dedi doktor. 5-6 aylıkken de gece 1kez kalkmamı önerdi kilosu normal olduğu için. Sizinkinin de kilosu iyi. Bence gece emzirmeyi kesin. Çok geç kalmışsınız gece emzirmeyi bırakmak için. Veya bir çocuk doktoruyla görüşün
Uyku eğitimini de 3 Aydan sonra vermeye başladım benimki gece deliksiz uyur. Her ağladığında da gitmem yanına. Doyurup yatırırım kendi uyur. Sallayarak ya da emzirerek uyutmadım. İlk başlarda zor oldu ama alıştı

hosgeldin :)

bence tatil mahmurlugunu atamamis gorunuyor.
Yatma saati gayet normal. Uykusu da oyle. Bu donemlerde gece bu kadar uyanmasi da bebekten bebege degisiyor, biraz huy yani.

Tek sorun uykuya geciste. Cok uzun suruyor demissin. Eskiden boyle degilmis. Ya tatil donusu hala eve alisamadi, aslinda bir cok degisiklik ayni anda olmus, bunlara alismak onlar icin daha zor. Ya da dis cikariyor olabilir, bazen cok erkenden agrisi basliyor, 2-3 hafta sonra dis gorunuyor.

Kendi yaptıklarının sonucuna katlanıyor :KK70:
Ama gece yine mahvedecek :olamaz:
Peki gündüz ver gece verme veya gece ver gündüz verme süt iyice azaldıkça bırakır. Zaten o da 2 aya kadar olur tam zamanı olur hem :KK45:
Gündüz aramıyor önce gündüzü keserim. Acaba uykuya nasıl dalar ya:KK43: Gece gece arabayla gezdirecegiz galiba

Gündüz aramıyor önce gündüzü keserim. Acaba uykuya nasıl dalar ya:KK43: Gece gece arabayla gezdirecegiz galiba

ben de yeni sutten kestim sipayi, verdim babasi uyuttu bir hafta, ben hic odaya girmedim, gece uyandiginda da o bakti.
simdi alisti ben de uyutuyorum.

X