Bebeğinde hidrops (ödem) olup da sağlıkla doğum yapan???

genelde kan uyuşmazlığı nedenliyse fetüs doğabilecek düzeydeyse doğurtulup yeni doğan bakıyor. Ama diğer nedenlerle ise pek ümit verilmiyor. Araştırma sürecimde arda lembetin ismini duydum. Ben gitmedim çünkü benim bebeğim 14 haftalıktı ve krımozom anamolisi diye düşünüldü ki haklı da çıktılar. Zaten 2 hafta ömür biçilmişti ben 2 hafta bile beklemedim. Karnındaki canla, can çekişmek çok daha zor çünkü. Bazen özlüyorum diyorum eşim görmediğini özlemez diyor. İçimde yaşadı daha ne olsun di mi. Üzülmeyin geçer. şimdi bütün bebekler gözüme güzel geliyor eskiden dönüp bebek sevmezdim şimdi kucağıma alıp seviyorum her engelli çocuğu gördüğümde bebeğimi görmüş gibi oluyorum onları da daha başka seviyorum. Benim minnağım çok şey öğretti. Üzülmeyin doğsaydı ben ona öğretecektim doğmadı o bana öğretti sevmeyi anne olmayı. Her şeye rağmen şükürler olsun rabbime beni 3 ay da olsa anne yaptı. Doğuma değil ama unutmaya gün sayıyorum. Geçecek bitecek kalmayacak acımız.

Bizim bütün sonuçlara balıdı kan uyuşmazlığımız var ama o çıkmadı.parvavırüsde çıkmadı bütün testler yapıldı bişey cıkmadı en son bebek karnımd aoldu zaten kzum benim bi hafta dayandı 28 haftaydı 29 haftaya kadar dayandı.bebek otobsiye verdildi sonuç çıkar diye ama 1yılı bulurmuş.şimdi ikinci tüp bebek denıycez ama aynısı olurmu diye korkuyom allah buyuktr ama.peki 2 bebek yaptınmı sen hangı doktora gidyosun

2.nci bebği düşünmüyomusun.ben düşünüyorum ama korkuyom bi çarsei onlemi varmı bilmyorumda

hidrophs olup 2 .bebekte yapılması gereken nevar acababen bu hafta gidecem kontrolo 2.ncede olurmu tedavisi varmı.benmde 28 haftalarda midem çok yanıyodu asittendi galiba.birden oldu hıc bişey yoktu hala şoktayım.allahım dua ediyrum kızıma.

ben tekrar tüp bebekle hamile kalmak için gidecem 6 ay bekliycem.hidrophstan korkuyorum bidaha olurmu ama allah bilir diyorum o olmaz baska bi hastalık çıkar.gittiğiniz tavsiye ettiğiniz dokktor varmı yada bi testi bizden sadece bebekden otobsi sonucu bekliyoz bu hastalığı geçiren anneler konuşabilirsek çok sevinirim

ben tekrar tüp bebekle hamile kalmak için gidecem 6 ay bekliycem.hidrophstan korkuyorum bidaha olurmu ama allah bilir diyorum o olmaz baska bi hastalık çıkar.gittiğiniz tavsiye ettiğiniz dokktor varmı yada bi testi bizden sadece bebekden otobsi sonucu bekliyoz bu hastalığı geçiren anneler konuşabilirsek çok sevinirim
Canım hidrops sorunu yaşamadım, ama bildiğim kadarıyla hamilelik öncesinde hidropsun sebebi olabilecek parvovirüs hastalığı var mı diye kontrol edilir, bir de sebeplerden biri olan kan uyuşmazlığı araştırılabilir.

tüp bebekte embriyoya anneye transferden önce pgt denilen genetik test yapılıyor onunla da sadece genetik hastalıklara bakılabilir, yani gen dizilimini ve kromozom sayısına vs.

hidrops, kalp hastalığı, beyin anamolisi vs gibi bebeğin gelişimi sırasında ortaya çıkabilecek sorunlar tespit edilemiyor.

Rabbim tekrarını yaşatmasın kardeşim, Allah hepimizin yardımcısı olsun.

çok zor bidurum canım kimseye vermesin çok üzgunum.hepsine bakıldı bişey cıkmadı.şimdi dondurulmuşum var bende onu koymak istemyorum klasık yontemdi tekrar tüp bebek yapsm diyorum pgt yontemi varya kafam karışık benim gbi olupta tüp bebek yaptıran varmı yada tüp bebekde kimi tavsiye ediyosunuz.

çok zor bidurum canım kimseye vermesin çok üzgunum.hepsine bakıldı bişey cıkmadı.şimdi dondurulmuşum var bende onu koymak istemyorum klasık yontemdi tekrar tüp bebek yapsm diyorum pgt yontemi varya kafam karışık benim gbi olupta tüp bebek yaptıran varmı yada tüp bebekde kimi tavsiye ediyosunuz.
Amin canım hiç birimize yaşatmasın. Tüp bebek konusunda deneyimli olanlar da yazarlar inşallah.

E esratwgy Canım bende 7 ay once kaybettım 21 haftalık bebegımı hıdrops nedenıyle..Bunun yanı sıra bebegımın beyın yapılarında da bir cok anormallık vardı..Bebegını otopsıye gondermekle ıyı yapmıssın ben gondermedım pisman oldum sonra..Şimdı yenıden gebelık dusunuyorum ve haftaya carsamba gunu iýi bır Rısklı Gebelık doktoruna randevum var..Cok merak edıyorum neler dıyecegını..Burdan paylasırım yeni bir gebelık oncesınde benden neler ıstedıgını ve neler anlattıgını..Dua etmekten baska bısey gelmez elımızden..Korkularımız hep olacak ne yazık kı. Umarım sonucu guzel olur ve bızde ANNE oluruz.

canım benım çok geçmiş olsun ozelle tellin varsa atrmsın konuşabılırmıyız bnde çok merak ediyorum ve fikir edinmek istyorum.gonderseydın diycem ama banada otobsiden bişey çıkmaz diyolar çok zor bi süreç allahım kolaylık versin sabır versin.beyninde varmydı bılmyorum bna 7 aya kadar her şey normaldi dediler konuşursak çok sevinirim bnde düşünüyorum ama kafam karışık ıkı doktor var düşündüğüm benmde.allahım güzel sonuçlar versin sana inşallah sonrada butun hepimize.ALLAHIM HAYIRLISIYSA BİZİM İÇİN ANNE YAP DİYORUM.ÇOK ZOR ALLAHIM İSTEYEN HERKEZİ ANNE YAPSIN

tüp bebek ben ankarada gittim çok memnunum ama farklı yerlere gitmek istiyorum deneyimli olanlar varsa yazarsa sevinirim.tüp bebeğin çok çeşitleri var

tüp bebek ben ankarada gittim çok memnunum ama farklı yerlere gitmek istiyorum deneyimli olanlar varsa yazarsa sevinirim.tüp bebeğin çok çeşitleri var
Rabbim sabir versin bende 22 haftalik kaybettim. Temmuz ayinda. Benimkinin sebebi parvovirustu :KK43: hangi doktor duysa ne buyuk sanssizlik diyor 100de 5 ihtimal sizi vurmus diyorlar haklilar ama nasip diyede birsey var demekki bizim nasibimizde buydu. Sizinkide zor hem tup bebekle sahip ol hemde boyle sonuclansin. Rabbim buyuk insallah en kisa zamanda yeniden saglikli bebeklerin olur. Ben sahsen cok evhamli bir insanim oyuzden sanirim dondurulmuslar yerine yeniden pgt yontemini denerdim. Tabi bunu doktorunada danis bilir kisilerden daha saglikli seyler duyarsin.

Peki senin suan oldumu canim 2 bebek cok bkamdim burayi yeni kullnmya basldim iyi kandiller buarada.bide doktrun kimdi onerdigin doktor varmi ozeldende yazabilirsin benim merk ettigim ikincdee olurmu cnku yasayan ve ikinciye hamile olnlrdada oldumu

Peki senin suan oldumu canim 2 bebek cok bkamdim burayi yeni kullnmya basldim iyi kandiller buarada.bide doktrun kimdi onerdigin doktor varmi ozeldende yazabilirsin benim merk ettigim ikincdee olurmu cnku yasayan ve ikinciye hamile olnlrdada oldumu
Bana yazdiysan canim 2.ye hamileyim daha dogmadi 8haftalik. Kotuyu cagirmiyorum illaki bundada olacak diye birsey yok. Allah ne yazdiysa oda nasibimiz.. Ama bu konuyu acan arladas ve birkac kisi daha 2.3. Bebegini saglikla dogurdu sagliklilar. İyi dusun iyi olsun

Hangi doktra gdypsun normal kadin dogummu allahim insallh saglikla kucagina almayi nasip etsin canim bnde cok korkuyom.bu hamilelikte peki farkli test yapackmi.bndw pgd denrdim ama doktrum bu normal hamilelikle ayni dedi risk ayni olabilirde olmazda dedi bna.

Hangi doktra gdypsun normal kadin dogummu allahim insallh saglikla kucagina almayi nasip etsin canim bnde cok korkuyom.bu hamilelikte peki farkli test yapackmi.bndw pgd denrdim ama doktrum bu normal hamilelikle ayni dedi risk ayni olabilirde olmazda dedi bna.
Canim suan normal kadin doguma gidiyorum. Bebegimin râhatsizligini ogrendigimde capa hastanesinde perinatoloji bolumune sevk edilmistim. Ozaman yeniden hamile kaldiginda haber ver demislerdi. Haber verdim ikili,uclu testleri ayrintili ultrasonu biz yapacagiz dediler. 12. Haftamda ilk randevum var bakalim ne cikcak. Bana kalsa o hastaneye birdaha gitmezdim esimin israriyla gidicem. Ne acilarla ciktim ordan. Rabbim yardimcimiz olsun. Herhangi bir tahlili testi yok bunun bende parvovirus cikmisti bitek ona baktirdim gebelik oncesi oda artik bitti gitti bagisiklik kazandin dediler. Allaha emanetiz

Sakin korkma kotuyu hic cagirma dua et allaha birak insallah yeniden saglikla bebegine kavusursun

Allahim canim guzel sonuclar beklyrum insallh hersey guzel olur kac aylik oldu simdi allahm tum olmyanlara saglikli evlat nasip etsin insallh

X