Bebeğini kaybedenler......

keops35´isimli üyeden Alıntı
arkadaşlar,kürtajdan sonra denize girmek konusunda bir uyarı aldınız mı doktorunuzdan?dün benim 15. günümdü,kanamam bitmişti.(zaten kanama da denmez,kahverengi bir akıntıydı.)denize girdim.eve gelince de bu sayfada oturarak banyo yasağını okuyunca içime dert oldu.bildiklerinizi paylaşırsanız çok sevinirim.

valla ben küretaj olalı 17 gün oldu bir haftadan sonra hemen denize girdim dayanamadım şükür birşeyde olmadı.....

KIZLAR NE YAPIYORSUNUZ İLTİHAP OLABİLİR DEMEDİMİ SİZE DOKTOR BANA KÜVETTE OTURARAK BANYO BİLE YAPMA DEDİ(1 AY) KENDİNİ ÜŞÜTME FALANDA DEDİ EĞER HAVUZA YADA DENİZE GİDERSEN DE LÜTFEN SUDA KISA DUR VE ÇIKARÇIKMAZ HEMEN MAYO YADA BİNİNİNİ ÇIKART KURUSUNU GİY.ALLAH KORUSUN İLTİHAP KAPARSAN ÇOK KÖTÜ OLUR DEDİ..UMARIM BİŞEY OLMAZ BABY NURSE.:1no2:

KIZLAR NE YAPIYORSUNUZ İLTİHAP OLABİLİR DEMEDİMİ SİZE DOKTOR BANA KÜVETTE OTURARAK BANYO BİLE YAPMA DEDİ(1 AY) KENDİNİ ÜŞÜTME FALANDA DEDİ EĞER HAVUZA YADA DENİZE GİDERSEN DE LÜTFEN SUDA KISA DUR VE ÇIKARÇIKMAZ HEMEN MAYO YADA BİNİNİNİ ÇIKART KURUSUNU GİY.ALLAH KORUSUN İLTİHAP KAPARSAN ÇOK KÖTÜ OLUR DEDİ..UMARIM BİŞEY OLMAZ BABY NURSE.:1no2:[/QUOTE]

canım,teşekkür ederim.doktorlar konusundaki şikayetlerimi daha önce de dile getirdim,eğer yine bir doktor ihmali varsa ne yapayım artık,bıktım.hep mi beni buluyor,anlamıyorum ki fisfisfis neyse,ben iyimser olayım,baby nurse'ün sağlıkçı olmasından destek alayım ve 11 eylüldeki randevumu bekleyeyim...ilgine teşekkürler. a.s.

keops35´isimli üyeden Alıntı
arkadaşlar,kürtajdan sonra denize girmek konusunda bir uyarı aldınız mı doktorunuzdan?dün benim 15. günümdü,kanamam bitmişti.(zaten kanama da denmez,kahverengi bir akıntıydı.)denize girdim.eve gelince de bu sayfada oturarak banyo yasağını okuyunca içime dert oldu.bildiklerinizi paylaşırsanız çok sevinirim.

KIZLAR NE YAPIYORSUNUZ İLTİHAP OLABİLİR DEMEDİMİ SİZE DOKTOR BANA KÜVETTE OTURARAK BANYO BİLE YAPMA DEDİ(1 AY) KENDİNİ ÜŞÜTME FALANDA DEDİ EĞER HAVUZA YADA DENİZE GİDERSEN DE LÜTFEN SUDA KISA DUR VE ÇIKARÇIKMAZ HEMEN MAYO YADA BİNİNİNİ ÇIKART KURUSUNU GİY.ALLAH KORUSUN İLTİHAP KAPARSAN ÇOK KÖTÜ OLUR DEDİ..UMARIM BİŞEY OLMAZ BABY NURSE.:1no2:

ya canım haklısın ama denize girmemek elde değil kemer çok sıcak birde kaldığım arkadaşımın evinin önünde kocaman bir havuz var havuz evlerine ait biraz oda beni rahatlatıyor sadece 2 kişi giriyor havuza arkadaşım ve ben girdik ondanda biraz rahattım açıkçası mikrop kapma riski giren az olunca düşüyor birşey olsa şimdiye kadar çıkardı....çok şükür olmadı

canım,teşekkür ederim.doktorlar konusundaki şikayetlerimi daha önce de dile getirdim,eğer yine bir doktor ihmali varsa ne yapayım artık,bıktım.hep mi beni buluyor,anlamıyorum ki fisfisfis neyse,ben iyimser olayım,baby nurse'ün sağlıkçı olmasından destek alayım ve 11 eylüldeki randevumu bekleyeyim...ilgine teşekkürler. a.s.[/QUOTE]

CNM STRES YAPMA. BELKİ BİŞEY OLUR DİYE BİZİM DR PİPİRİKLİ ONDANDA YASAKLAMIŞ OLABİLİR. BANA HERKES ÇOK ŞAŞIRIYOR DR YASAKLARINDAN DOLAYI....SIKMA CANINI SAKINAN GÖZE ÇÖP BATAR DİYORUM BEN HEP..BAK BEN BEBEĞİMİ HERŞEYDEN SAKINIRDIM AMA NE OLDU KAYIP GİTTİ ELLERİMDEN

ya canım haklısın ama denize girmemek elde değil kemer çok sıcak birde kaldığım arkadaşımın evinin önünde kocaman bir havuz var havuz evlerine ait biraz oda beni rahatlatıyor sadece 2 kişi giriyor havuza arkadaşım ve ben girdik ondanda biraz rahattım açıkçası mikrop kapma riski giren az olunca düşüyor birşey olsa şimdiye kadar çıkardı....çok şükür olmadı

AMAN BİŞEY OLMASIN CANIM ALLAH KORUSUN. SEN BİZE BEBİŞ YAPACAKSIN DAHA...:CüvCüv::nazar:

kıssslar düşünüyorum da iyi ki bu topiği açmışım o anki acımla birileri bana destek olur diyordum ama bir baktım ki kocaman bir aile gibi olmuşuz keşke bunları yaşamasaydık burada buluşmasaydık ama kader....
bundan sonra inanıyorum ki hamilelik topiği kurup burada müjdeleyeceğiz
iyi ki varsınız....

EVET CANIM KESİNLİKLE KATILIYORUM İNSAN Bİ ACI YAŞIYINCA KENDİSİNİ EN İYİ BU ACIYI YAŞAMIŞ OLANLARIN ANLAYACAĞINI DÜŞÜNÜYOR.BURADA ACILARIMIZI PAYLAŞTIK EMİNİMKİ TEKER TEKER SEVİNÇLERİMİZİDE PAYLAŞACAĞIZ ALLAH IN İZNİ İLE HEPİMİZ SIRAYLA GÜZEL HABERLERİMİZİ VERİCEZ BURDAN.:1hug::1hug::1hug:

evet canim kesinlikle katiliyorum insan bi aci yaşiyinca kendisini en iyi bu aciyi yaşamiş olanlarin anlayacağini düşünüyor.burada acilarimizi paylaştik eminimki teker teker sevinçlerimizide paylaşacağiz allah in izni ile hepimiz sirayla güzel haberlerimizi vericez burdan.:1hug::1hug::1hug:

kizlar belki çok saçma düşünüyorum bilmiyorum ama ben 26 nisan 2008de evlendim.eşimle bebek istiyorduk hemen hamile kaldim(rabbime bin şükür)gerçi bebeğimin kalbi durdu daha öncede yazdiğim gibi ama benim dünyam hep biliyordu bebeğimizin olacağini acaba nazarmi değdii bebeğime diyorum ve bidaha hamile kalirsam allah nasip ederse(tabi sizlerede) birilerine söylemeye korkuyorum.ailelere falan hiç söylemek istemiyorum benim kadar onlarda perişan oldu.üzerinede düşmek istemiyorum...çok mu mantiksiz düşünüyorum..yorum yaparmisiniz???

kizlar belki çok saçma düşünüyorum bilmiyorum ama ben 26 nisan 2008de evlendim.eşimle bebek istiyorduk hemen hamile kaldim(rabbime bin şükür)gerçi bebeğimin kalbi durdu daha öncede yazdiğim gibi ama benim dünyam hep biliyordu bebeğimizin olacağini acaba nazarmi değdii bebeğime diyorum ve bidaha hamile kalirsam allah nasip ederse(tabi sizlerede) birilerine söylemeye korkuyorum.ailelere falan hiç söylemek istemiyorum benim kadar onlarda perişan oldu.üzerinede düşmek istemiyorum...çok mu mantiksiz düşünüyorum..yorum yaparmisiniz???

canim bilmiyorum yanlişmi doğrumu ama bende öyle düşünüyorum ben ilk bebeğimi son ayimda kaybettim hiç bir şeyin garantisi yok hadi ilk aylarda sakladin olacaksa bak son ayda oluyo bebeklerimizin yiyicek ekmeği olsaydi bu dünyada yaşarlardi... Ama bende 2. Benim biraz riskli olacağindan ilk 4 ayi atlatmadan kimseye söylemeyi düşünmüyorum onuda kimseyi üzmemek adina düşünüyorum ve insanlar bilince bizimde sanki acimiz 2 ye katlaniyo.

ben de sizinle aynı düşüncedeyim.nazar değer korkusu değil,tekrar birilerini üzme korkusu...ailem,eşimin ailesi,arkadaşlarım,komşularım...hepsi çok üzüldüler ve ben artık kimseyi üzmek istemiyorum.Allah tekrar nasip ederse ilk üç ay eşimden başka kimse bilmeyecek.tabi yeşimnur da haklı,olacak olan 9. ayda bile oluyor,Allah hakkımızda hayırlısını versin. :Saruboceq: :CüvCüv: :emir_bebek:

ben de sizinle aynı düşüncedeyim.nazar değer korkusu değil,tekrar birilerini üzme korkusu...ailem,eşimin ailesi,arkadaşlarım,komşularım...hepsi çok üzüldüler ve ben artık kimseyi üzmek istemiyorum.Allah tekrar nasip ederse ilk üç ay eşimden başka kimse bilmeyecek.tabi yeşimnur da haklı,olacak olan 9. ayda bile oluyor,Allah hakkımızda hayırlısını versin. :Saruboceq: :CüvCüv: :emir_bebek:

canım bende aynı fikirdeyim ve kesinlikle kimselere bahsetmeyi düşünmüyorum. son hamileliğimde eşim baba oluyorum diye herkese haber verdi gelgelelim düşükten sonra dillerimiz söylemeye utandı.

kizlar baliklama dalicam sohbete ama kesinlikle size hak veriyorum.bende bir sonraki hamileligimi kimseye soylemicem bir sure.sadece esim ve ben tabi birde siz insallah.

ya evet kızlar bizim gibib düşük yapanlar hep böyle düşünüyorlar.bende kimseye söylemicem.hatta doktorada gitmiyicem kendi kan testimi kendim çalışırım.ultrasonada 6-7.haftalarda girmeyi düşünüyorum.çünkü o ultrason odasına nasıl girerim birdaha hiç bilmiyorum.

kızlar aynı duygu bendede var ya.bende dusuk rıskı azalana kadar yanı 2bucuk 3 ay suresınce soylemeyı dusunmuyorum bı dahakı gebelıkte...

bu arada sıze bugun yasadıklarımı anlatmam gerekıyo...bu sabah bı kanamayla uyandım.gercı kurtajdan sonra 12 gun kadar bı kanamam olmustu ama bıtmıstı.yoktu bayadır.kanı gorunce cok korktum.enfeksıyon pıhtı olabılır dıye dusunup hemen doktoruma gıttım.muayene oldum.hıc bı sorun yok.rahım tertemız dedı.ılk adet kanaman olarak kabul edıcez bunu dedı.bazen gec bazen erken olabılıyomus kurtaj sonrası.ama esas olan rahmın goruntusu oldugu ıcın sorun yok dedı bana...boyle ıste.su kanamalardan basıma neler geldı ya...artık gormek ıstemıyorummm.gebelık basladı kanama basladı.sonra dusuk rıskı.sonra dusuk.sonra kurtaj.sonrada kurtaj sonrası kanama...sımdıde adet.ayyyyy.bunaldım valla ya.eskı hayatıma donmek ıstıyorum.ama bugunumuzede cok sukur yınede.sızde durumlar nasıl kızlar? varmı benım gıbı olan?????

gunaydın kızlar....hadı bakalım umut dolu ve mutlu gunler olsun bızım ıcın..meleklerımızı unutmayalım ama hayatımızıda ertelemeyelım... evet dun doktoruma gıtmıstım.muayene sonrasında kanamamın adet kanaması oldugunu soylemıstı.kurtaj sonrası herkeste farklı zaman ve sekıllerde olabılıyomus adet kanaması.benım 23. gunumde basladı.bıraz yogun ve hafıf pıhtılı gecebılır demıstı.hakıkaten oyle.baya yogun.ama agrım cok az.doktor yumurtalıklarında folıkuler olusumlar baslamıs yanı cabuk toparlandın dedı.ysu adette gecsınde artık eskı ve normal hayatıma donmek ıstıyorum allah ın ıznıyle...umuyorum hersey hepımız ıcın bundan sonra ıyı ve guzel olur...:CüvCüv:

Son düzenleme:
Slm sido benimde bugün 15. Günümdü dünden beri orta şidette kanamam var.pazartesi doktora gidicem.ondan 2-3 gün önce çok hafif kahverenkli akinti vardi.benimki adet kanamasi değildir heralde.ama korkuyorumda.inşallah bir sorun yoktur.

Slm sido benimde bugün 15. Günümdü dünden beri orta şidette kanamam var.pazartesi doktora gidicem.ondan 2-3 gün önce çok hafif kahverenkli akinti vardi.benimki adet kanamasi değildir heralde.ama korkuyorumda.inşallah bir sorun yoktur.

canım bence korkma hıc.çunku kurtaj sonrası boyle durumlar olabılırmıs.hafıf kanama, lekelenme erken yada gec adet gıbı...bı sure sonra duzene gırecekmıs.oyle soyledı doktorum bana.ama anı baslayan ve sıddetlı kanamalar agrıda oluyosa enfeksıyon habercısı olabılıyo dedı.o yuzden sen kontrolunu yaptır canım.ıcınıde ferah tut...bu arada sımdı dıkkatımı cektı sen laborantsan sorumun cevabınıda bılıyosundur..sımdı bu kan pıhtılasması durumu ıle ılgılı hangı testler yapılıy?.neden bızden suphelenıp ıstemıyo doktorumuz bu testlerı? malıyetı yuksek dıyemı testlerın acaba?.yanı allah korusun bızde bu sorun varsa 2 3 kez bebekmı kaybetmemız gerekıyo arastırmaları ıcın...aklımda bu sorular var canım.ne dersın arkadasım ve dıger tum arkadaslarım? kesın bı sekılde bılsek bu sorun bızde varmı yokmu dıye ona gore tedavımızı olsak yada sorun yoksa rahatlasak daha ıyı deılmı sızcede?:1shok:

Canim onun testini tam bilmiyorum ben mikrobiyoloji laboratuvarindayim ama sanirim bu genetik labaratuvarda falan yapiliyordur.ya benim zaten hiç düşük riskim yoktuki.ben şok oldum bebeğin kalbi durmuş diyince öyle rastgele kontrole gitmeseydim.bebek ölü şekilde bekleyecekti karnimda çünkü kanama falan yoktu.ben anlayamadim.yani bizde bir sorun yok.

X