Bebeğini kaybedenler......

kızlar siz yazmışsınız tekrar hamile kalırsam söylemem diye onu birde ben becerebilsem ben hiç saklayamam böyle şeyleri
hiç olmazsa eltimlere söylerim
zaten işyerindekiler hemen öğrenir
bu arada küretajdan sonraki ilk adet zor olur kızlar bilginiz olsun yoğun ve ağrılı olabiliyor

cok tesekkur ederım arkadasım.valla ıcıme su serpıyosun ınan...bende ınanıyorum burdan bırbırımıze cok guzel haberler verecegımıze.emınım allah bızımde yuzumuze gulecek...:CüvCüv:

tabii canım öyle yada böyle bir defa hamile kaldın buda çok önemli sonuçta doğurganlığını ispatlamış oldun birde bu yanından bak...

Bende 16 Ağustos'ta maalesef kürtaj oldum. Doktorum kürtaj tarihinden 15 gün sonra yumurtlama olacağını söyledi ama ilk ay hamile kalmamamı önerdi. İnsan tabiki çok üzülüyor ve kurduğu tüm hayaller başına yıkılıyor ama bu olaya biraz da doğa gereği olarak bakmak gerek, her şeyi kötü
tarafından görüp olayı başkalarının bebeklerine bakıp iç geçirmeye getirirsek işin içinden çıkamayız. Pozitif düşünce ve aşkın bu sorunu çözeceği kanısındayım. En kısa zamanda hepimizin iyi haberler duyması ve yeniden havalara uçmasını diliyorum.
sanada geçmiş olsun canım allah bir daha yaşatmasın
düşüncelerin çok güzel inanmak bir şeyi yapmanın yarısıdır senide listemize ekleyelim inşallah uğur getirir

arkadaşlar merhaba,bende ilk bebeğimi 5 haftalıkken kaybettim.düşük yaptım.çok zordu benim için ama şimdi daha iyiyim.ben aşılama sonucu hamile kalmıştım şimdi 2.aşılama için bekliyorum.rabbim herkese sağlıklı sıhatli evlatlar nasip etsin inşallah

arkadaşlar merhaba,bende ilk bebeğimi 5 haftalıkken kaybettim.düşük yaptım.çok zordu benim için ama şimdi daha iyiyim.ben aşılama sonucu hamile kalmıştım şimdi 2.aşılama için bekliyorum.rabbim herkese sağlıklı sıhatli evlatlar nasip etsin inşallah

canım çok geçmiş olsun tekrar olur inşallah
gerçekten zor bunu yaşayan biliyor
senide uğurlu listemize ekleyelim

yeşimnur'um,bu sorularının cevabı tabi ki evet.seni anlıyorum elbette,hepimizde kaygılar var ama bizim de yüzümüz gülecek.
bugün yeni bir gün ve sen doğacak bebeğine bir gün daha yaklaştın.

İNŞALLAH CANIM İNŞALLAH NE GÜZEL DEMİŞSİN DOĞACAK BEBEĞİME BİR GÜN DAHA YAKLAŞTIM.ALLAH AZI OLSUN.:1hug:

--------------------------------------------------------------------------------

MELEK ANNELERİ LİSTESİ
Yeşimnur ...................02.06.08 .................6 ay korunma süresi
beatrise.................... 15.08.08 .................ilk adetten hemen sora
e.l.i.f.t.g ....................09.07.08 .................ilk adetten hemen sora
pepuda ......................16.07.08 .................ilk adetten hemen sora
lolo........................... 09.08.08................. Ilk adetten hemen sora
keops 35.................... 06.08.08 .................ilk adetten hemen sora
baby nurse............... 05.08.08................ Ilk adetten hemen sora
sido............................ 30.07.08 .................ilk adetten hemen sora
sersoy 79.................. 08.08.08................ Ilk adetten hemen sora
serdi ..........................21.04.08 .................ilk adetten hemen sora
başak0402..................19.07.08............... ...3 ay korunma süresi
sibel07........................09.08.08........... .......İlk adetten hemen sora
kuzu...........................23.08.08........... ........İlk adetten hemen sora
ALTURNA...................16 AĞUSTOS............İlk adetten hemen sora

KIZLAR 14 OLDUK SEVİNSEK Mİ? ÜZÜLSEK Mİ? TABİKİ BU LİSTE ARTTIKÇA İÇİM ACIYO BENİM.AMA TAKTİRİ İLAHİ.

Canlarim bugün kürtajdan sonra 17.günüm ilk kontrolümü oldum.her şey yolunda kanama bitti.rahim duvari incelmiş.ilk adetten sonra korunmana gerek yok dedi.ama folikasiti sormayi unuttum içmeye başliyacam ama içim burkuluyor bebeğimi htirlatiyor bana bir ağlama geliyor.ama hayat devam ediyor işte.inşallah bugünleri unutturacak günler yakindr.
Kuzucum: Sanada geçmiş olsun bende anestezinin etkisiyle uyaninca çookkk ağlamiştim.

Baby nurse: Canim ya az önce idrarda gebelik testi baktim düşük pozitif hala hc hormonu bitmedimiki.nezaman tamamen negatifleşirki.

Baby nurse: Canim ya az önce idrarda gebelik testi baktim düşük pozitif hala hc hormonu bitmedimiki.nezaman tamamen negatifleşirki.

endişelenme canım 20-21 günde en geç sıfırlanır testler çok hassas belki eser kalsa bile pozitif veriyordur artık tamamen normale döner
progesteron zaten ilk 1 haftada normale dönüyor oda düşer merak etme

Canlarim bugün kürtajdan sonra 17.günüm ilk kontrolümü oldum.her şey yolunda kanama bitti.rahim duvari incelmiş.ilk adetten sonra korunmana gerek yok dedi.ama folikasiti sormayi unuttum içmeye başliyacam ama içim burkuluyor bebeğimi htirlatiyor bana bir ağlama geliyor.ama hayat devam ediyor işte.inşallah bugünleri unutturacak günler yakindr.
Kuzucum: Sanada geçmiş olsun bende anestezinin etkisiyle uyaninca çookkk ağlamiştim.
sibelcim folik asite acilen başla embriyo 6 haftalık kadar olduktan sonra yani gebe olduğunu yeni öğrendiğin sıralar çok bir anlamı yok havanda su dövmeye benziyor nöral gelişim tamamlanıyor 3 ay önceden diyor doktorlar kullanın diye...
evet bende anestezinin etkisiyle çok ağlamışım eşim söyledi sonra,bilinçaltı açığa çıkıyor
neyse inşallah hepimiz şu ameliyathanelere doğuma gireriz inşallah

kızlar siz yazmışsınız tekrar hamile kalırsam söylemem diye onu birde ben becerebilsem ben hiç saklayamam böyle şeyleri
hiç olmazsa eltimlere söylerim
zaten işyerindekiler hemen öğrenir
bu arada küretajdan sonraki ilk adet zor olur kızlar bilginiz olsun yoğun ve ağrılı olabiliyor

ÖNCELİKLE HERKESE GÜNAYDINNN..CANIM ÇOK SAĞOL YA DÜNDEN BERİ NASIL YAZSAM DİYE DÜŞÜNÜYORDUM İÇİMİ OKUDUN SANKİ:1hug:
19 TEMMUZDA KÜRTAJ OLDUM ANTİBİYOTİK KULLANMAYA BAŞLADIM (DR VERDİ) O BİTİNCE 4-5 GÜN KADAR KANAMA DEVAM ETTİ AMA ÇOK AZDI.DÜN NORMAL ADET TARİHİMDİ GALİBA BAŞLADI AMA ACAYİP YOĞUN.NORMALDE 3 GÜN SÜRER VE AZ OLURDU ŞİMDİ BAŞEDEMİYORUM BİLGİN İÇİN TEŞEKKÜR EDERİM.

YA AİLELER İÇİN ÇOK BÜYÜK ÜZÜNTÜ OLUYOR EŞİMİN BABASI BİLE AĞLADI YANİ BUNLARI TEKRAR GÖRMEK İSTEMİYORUM, OYÜZDEN DE KENDİMİZİ TUTMAK EN HAYIRLISI ZATEN BENİM ARKAMDAN ÇOK İNSAN OH OLSUN DEDİ (KİME NE YAPTIM ONUDA BİLMİYORUM).AYNI SIKINTILARI BİDAHA YAŞAMAK İSTEMİYORUM. BABY NURSECİM BİZE SÖYLE DÖK İÇİNDEKİ HERŞEYİ İŞTE....NE GELİYORSA AKLINA YAZZ..:CüvCüv:

ewet canlarım gercektende ılk adet baya yogun ve sıkıntılı gectı benımde.evden pek cıkamadım hem yogunlugundan hemde sıkıntısından.ama sonucta bunun olması gerekıyo.gecıcek bı sekılde. ınsallah uyandıgımız her yenı gun mınık bı kelebek olup bedenımıze konacak olan bebıslerımıze bıraz daha yaklasıyoruz...allah hepımızın hakkında en hayırlısını en dogru zamanda saglıklı rahat ve kolay bı sekılde versın.amın.....

bende yeni düşük yaptım kanamam 5 gün sürdü daha adet olmadım acaba hamile kalmadan önceki zamanımdamı olurum yoksa farklımı düşükte kanamanın başladığı günmü birinci gün sayılıyo yada adet olmayı beklemek en iyisi çünkü böyle hesap olmuyor mesela bebek düşmeden iki hafta önce lejkelenmem başladı iki haftada tamamlandı düşüksiz tedaviylemi hamile kalmıştınız ilaç kullandınızmı hiç ben klomen kullandımm gene kullanıcam bi adet olimde hiç adet olmayı bu kadar çok istememiştim demekki bunuda yaşıcakmışım

öncelikle herkese günaydinnn..canim çok sağol ya dünden beri nasil yazsam diye düşünüyordum içimi okudun sanki:1hug:
19 temmuzda kürtaj oldum antibiyotik kullanmaya başladim (dr verdi) o bitince 4-5 gün kadar kanama devam etti ama çok azdi.dün normal adet tarihimdi galiba başladi ama acayip yoğun.normalde 3 gün sürer ve az olurdu şimdi başedemiyorum bilgin için teşekkür ederim.

Ya aileler için çok büyük üzüntü oluyor eşimin babasi bile ağladi yani bunlari tekrar görmek istemiyorum, oyüzden de kendimizi tutmak en hayirlisi zaten benim arkamdan çok insan oh olsun dedi (kime ne yaptim onuda bilmiyorum).ayni sikintilari bidaha yaşamak istemiyorum. Baby nursecim bize söyle dök içindeki herşeyi işte....ne geliyorsa aklina yazz..:cüvcüv:

evet ya en güzeli ilk 4 ay kimseye söylememek insanlar bilince acimiz 2 ye katlaniyo bence bence cinsiyetini öğrenene kadar kimseye söylemeyi düşünmüyorum eşim ve ben yakinlarada cinsiyetten sora söylemeyi düşünüyorum dişaridaki insanlarada belli olunca söylemeyi düşünüyorum hele bi allah o günleri göstersinde bakalim bu düşüncelerimizi gerçekleştiricekmiyiz yoksa mutluluktan herkeze söylüyücekmiyiz ben mutlu olunca hep kendimi kaybederim nasil tutarim bilemiyorum.allah hepimizin hakkinda hayirlisi ne ise onu versin.allah kucaklarimizi boş birakmasin.

kıssslar merhaba bu arada benim adım hale baby nurse uzun oluyor bugün işbaşı yapıyorum nöbete gideceğim yarın yazarım artık
kendinize iyi bakın..

merhaba arkadaşlar ben yeni katıldım aranıza hatta 'düşükten sonra 2.ayım yardımcı olurmusunuz'diye başlık açtım bi arkadaş buraya yazmamı önerdi.bende doktorumun yanlış teeşhisi bebeğimi görememesi v nedeniyle düşük yaptım.bebeğimi farketmedi alttan 3 defa muayene etti zararsız kist için de hap verdi neyse hatırlamak istemiyorum.4 haftalıktı ve kendi düştü kürtaj olmadım 2 adet bekledim şu an çalışmalara başladık ama adetin günü değiştiği için adetimin 11.13.ve 15.günü beraber oldum acaba faydası olurmu bide sıvı akıntı bende 10 yada 11. gün geldi.ama yumurtlama zamanım o zaman olduğunu sanmıyorum önceki hamileliğimde 14. gün hamile kalmıştım çünkü şu an adetim 29 gün sürüyo teşekkürler

bende yeni düşük yaptım kanamam 5 gün sürdü daha adet olmadım acaba hamile kalmadan önceki zamanımdamı olurum yoksa farklımı düşükte kanamanın başladığı günmü birinci gün sayılıyo yada adet olmayı beklemek en iyisi çünkü böyle hesap olmuyor mesela bebek düşmeden iki hafta önce lejkelenmem başladı iki haftada tamamlandı düşüksiz tedaviylemi hamile kalmıştınız ilaç kullandınızmı hiç ben klomen kullandımm gene kullanıcam bi adet olimde hiç adet olmayı bu kadar çok istememiştim demekki bunuda yaşıcakmışım

canım,sende de pko mu var yoksa sadece yumurtlama düzensizliği mi?klomen kullanmışsın,ben de gonaphene ile hamile kaldım.(bildiğim kadarıyla bu iki ilaç aynı amaçla kullanılıyor.) inşallah en kısa zamanda adet görür,ondan sonra da 9 ay boyunca görmezsin. ben de görmek için sabırsızlanıyorum. :dance:

X