Bebeğini kaybedenler......

cok tesekkurler sıbelcım...ama ben yınede tekrar hamıle kalmadan once en azından bı kotrolden falan gecmek ıstıyorum.yanı hıc olmazsa su pıhtılasma sorunu ıle ılgılı testı yaptırmak ıstıyorum.sorun varsada tedavı gormek ıstıyorum.eger sorun yoksada ıcımın rahatlatmıs olucam.bılmıyorum yanlısmı dusunuyorum.ama hamıle kalınca boyle elı kolu baglı oturup ne olacagını beklemek cok caresızce gelıyo bana.kumar oynamak gıbı bısey.eger bı sorunumuz varsa yınemı yasayacagız aynı seylerı yanı.tedavı olmak daha mantıklı gelıyo bana.en azından bazı testlerı yaptırmak gerek dıye dusunuyorum.taktım sımdı bunları ben kafaya :eek:

Canim ya senin tam olarak neydi embryo oluşmuşmuydu.eğer öyle olupta kalbi atmadiysa doktorlarin ve bizim yapabilecek pek birşey olmuyor.doğal seleksiyon.yani seinle eşinin şifrelerinin toplandiğida 5 olmasi gerekiyorsa bebk 4,5 oluyormuş yani kromozom eksikliği şifre hatasi bundan dolayi embryo kendi kendini yok ediyor.ve yapilacak bir şey olmuyormuş.ama ben şunu anlayamdim patolojide neden embryo incelendiğin de bebek parçalari görüldü. Diyor.neden sorunu bulamiyorlar.

Canim ya senin tam olarak neydi embryo oluşmuşmuydu.eğer öyle olupta kalbi atmadiysa doktorlarin ve bizim yapabilecek pek birşey olmuyor.doğal seleksiyon.yani seinle eşinin şifrelerinin toplandiğida 5 olmasi gerekiyorsa bebk 4,5 oluyormuş yani kromozom eksikliği şifre hatasi bundan dolayi embryo kendi kendini yok ediyor.ve yapilacak bir şey olmuyormuş.ama ben şunu anlayamdim patolojide neden embryo incelendiğin de bebek parçalari görüldü. Diyor.neden sorunu bulamiyorlar.

ewet canım tamda doktorumun anlattıgı gıbı ıste.kalp atısını bıle duymadık hıc.bu dogal seleksıyon dedı.kromozom anomalısı dedı.o yuzden bı sure sonra tekrar deneyecegız dedı bana.ama yınede ıcım pek rahat deıl benım.bıseyler yapmak ıstıyorum.canını sıktım senınde pardon canım ya... su patolojı olayını ben hıc yaptırmadım zaten ama.genelde sonuc hep aynı cıkıyomus.sunlar goruldu.bunlar goruldu.eeee sonuc ve sebep koca bı hıc...o yuzden ınceletmeyı dusunmedım ben.bılmıyorum bazen umutlu bazende cok karamsar oluyorum.ruh halım calkantıda hep...mirmirmirmir

sibelcim genelde bizde patolojiye devamlı ölü embriyo,fetüs gönderiyoruz ama pek birşey bulamıyoruz genelde küçük gebeliklerde materyalin bebek mi yoksa başka bir oluşummu olduğuna bakılıyor geneldede gebeliğe ait parçalar gelir bu arada genetik tarama yapılabiliyor sido sormuş biz ankarada intergene gönderiyoruz hem kadından hem erkekten kan alınıp genetik tarama yapılıyor istersen tlf verebilirim

sibelcim genelde bizde patolojiye devamlı ölü embriyo,fetüs gönderiyoruz ama pek birşey bulamıyoruz genelde küçük gebeliklerde materyalin bebek mi yoksa başka bir oluşummu olduğuna bakılıyor geneldede gebeliğe ait parçalar gelir bu arada genetik tarama yapılabiliyor sido sormuş biz ankarada intergene gönderiyoruz hem kadından hem erkekten kan alınıp genetik tarama yapılıyor istersen tlf verebilirim

bany nurse..hosgeldın canım.senın fıkırlerın ıcımı aydınlatıyor.sımdı sen daha once saglıklı bı gebelık gecırıp bebek sahıbı oldugun ıcın kendınde bı sorun olmsdıgını bılıyosun.ama ben oyle dusunemıyorum.tamam bu sadece sanssızlık sonucu olusmus bı kromozom anomalısıdır buyuk ıhtımalle.ama ya deılse.yanı ya pıhtılasma yada vs.. ıle ılgılı bı problemım varsa arastırılması ıcın tekrar aynı seylerımı yasamam gerekıyo ıllakı..bu dusunce var aklımda.ben zaten 3 yada 4 ay korunmayı dusunuyorum.acaba bu arada gereklı testlerımı yaptırsam.yoksa endıselerım paranoyak boyutuna dogrumu ılerlıyo.doktorumun dedıgı gıbı hergun folık ast ve vıtamın kullanıp tekrarmı denemelıyım? ne olur hangısının daha dogru oldugunu soyle arkadasım..sorunu arastırmakmı yoksa ılaclarımı kullanıp tekrar denemek mı?:bbo: cok tesekkurlerr

bu arada baby nurse cum ben 23. gunde adet oldum.korkup doktora gıttım kontrol oldum sorun yok dedı.enfeksıyon yada pıhtı durumu yok.bunu ılk adetın olarak kabul edıcez dedı. bıraz erken oldu dımı? bu arada sende donsun dımı artık tatılden..ıyı gelmıstır mutlaka.bız gıdememdık.esımde dıs hekımı ve ıslerı su sıralar cok sıkısık ramazan geldıgı ıcın.nerdeyse gelemıyo eve.o yuzden cok bunaldım

kızlar nerelerdesınız kımse ugramamıs bugun....bugun artık azaldı benım kanamam.ılk adet gercekten yogun ve sıkıntılı oldu.umarım sızınkıler rahat gecer.bıde ınsallah hemen duzene gırer adetlerımız en dogru zamanda saglıklı bebıslere hamıs oluruz hepımız...

merhaba arkadaşlar, 1 hafta bekledim ve bebeğim düşmedi. cumartesi günü zorunlu kürtaj oldum. kürtaj olucam diye günlerce uyuyamadım. okadar korkuyordum ki. Allahıma şükürler olsun hiç bir sorun olmadı. hafif kanamam var. antibiyotik ve ağrı kesici içiyorum. çok hafif sızı hissediyorum arada bir.
Eğer Allah birdaha hamile olmamı nasib ederse, bende eşimden başka kimseye söylemiycem. hatta kürtajdan sonra, narkozun etkisiyle tam uyanmadan, hemşirelere bile söylemişim ağlaya ağlaya. Eşime söylemişler. Diyomuşum ki, biz aşkımla birbirimizi çok seviyoruz, herkez bizi kıskanıyo, hep bize nazar değiyor. birde hemşirelere kızmışım, niye bebeğimi aldınız, ölmemişti o, iyi baktınız mı, yaşamıyor muydu. hayal meyal hatırlıyorum hepsini.
neyse hayat devam ediyor. bebeğimi çok özlüyorum ama herşey Allahın takdiri. hepimiz bir sınav veriyoruz. Bu arada benide listeye ekleyin arkadaşlar.
kürtaj tarihim............ 23 ağustos
bekleme süremi bilmiyorum , çünkü kontrole haftaya gidicem. doktorla detaylı şekilde o zaman konuşucam inşallah

merhaba arkadaşlar, 1 hafta bekledim ve bebeğim düşmedi. cumartesi günü zorunlu kürtaj oldum. kürtaj olucam diye günlerce uyuyamadım. okadar korkuyordum ki. Allahıma şükürler olsun hiç bir sorun olmadı. hafif kanamam var. antibiyotik ve ağrı kesici içiyorum. çok hafif sızı hissediyorum arada bir.
Eğer Allah birdaha hamile olmamı nasib ederse, bende eşimden başka kimseye söylemiycem. hatta kürtajdan sonra, narkozun etkisiyle tam uyanmadan, hemşirelere bile söylemişim ağlaya ağlaya. Eşime söylemişler. Diyomuşum ki, biz aşkımla birbirimizi çok seviyoruz, herkez bizi kıskanıyo, hep bize nazar değiyor. birde hemşirelere kızmışım, niye bebeğimi aldınız, ölmemişti o, iyi baktınız mı, yaşamıyor muydu. hayal meyal hatırlıyorum hepsini.
neyse hayat devam ediyor. bebeğimi çok özlüyorum ama herşey Allahın takdiri. hepimiz bir sınav veriyoruz. Bu arada benide listeye ekleyin arkadaşlar.
bekleme süremi bilmiyorum , çünkü kontrole haftaya gidicem. doktorla detaylı şekilde o zaman konuşucam inşallah

canım cok gecmıs olsun..sabır ve guç dılıyorum.keske o kadar stres yapmasaydın kurtaj ıcın.cunku anestezı oluna gercekten kolay gecen bı ıslem.sadece olayın manevı boyutu can acıtıcı oluyo...onunlada bas etmemız gerek canım.zor bılıyorum ama yapmamız gerekıyo..allah yardımcın olsun

CANIM ÇOK GEÇMİŞ OLSUN.. EVET MALESEF ANESTEZİNİN ETKİSİYLE BÖYLE ŞEYLER OLABİLİYOR..BEN MASAYA YATTIĞIMDA KARNIMIN İÇİNDE RESMEN KALP ATIŞI HİSSEDİYORDUM BENİM BEBEĞİM ÖLMEDİ DİYE HAYKIRMAK İSTEDİM AMA 4 KEZ BAKTIRDIM FARKLI FARKLI DR LARA UMUDU KESMEM GEREKTİĞİNİ DÜŞÜNDÜM VE DUA ETTİMM..ASIL ŞUNU SÖYLEYECEKTİM KUZUCUM BENDE ANESTEZİ ETKİSİYLE PİLAV VE EŞİMİ İSTEDİM İYİMİ TAMAMEN BİLİNÇALTINDA NE VARSA ONU SÖYLÜYORMUŞUZ ..BANA 12 SAAT YEMEK YEDİRMEDİLE SU İÇİRMEDİLER DE YANIMDA Bİ ABLA HEM DOĞUM YAPTI HEMDE KÜRTAJ OLDU O PİLAV YEDİ CANIM MI İSTEDİ BİLMİYORUM. BABAM FELLİK FELLİK PİLAV ARAMIŞ kaydirigubbakcemile3

KUZUCUM ÇOK GEÇMİŞ OLSUN İYİ HABERLERİNİ BEKLİYORUZ:1hug:

MELEK ANNELERİ LİSTESİ
Yeşimnur ...................02.06.08 .................6 ay korunma süresi
beatrise.................... 15.08.08 .................ilk adetten hemen sora
e.l.i.f.t.g ....................09.07.08 .................ilk adetten hemen sora
pepuda ......................16.07.08 .................ilk adetten hemen sora
lolo........................... 09.08.08................. Ilk adetten hemen sora
keops 35.................... 06.08.08 .................ilk adetten hemen sora
baby nurse............... 05.08.08................ Ilk adetten hemen sora
sido............................ 30.07.08 .................ilk adetten hemen sora
sersoy 79.................. 08.08.08................ Ilk adetten hemen sora
serdi ..........................21.04.08 .................ilk adetten hemen sora
başak0402..................19.07.08............... ...3 ay korunma süresi
sibel07........................09.08.08........... .......İlk adetten hemen sora
kuzu...........................23.08.08...................İlk adetten hemen sora
KIZLAR 13 OLDUK HADİ HAYIRLISI:CüvCüv::CüvCüv::CüvCüv::CüvCüv:

bu arada baby nurse cum ben 23. gunde adet oldum.korkup doktora gıttım kontrol oldum sorun yok dedı.enfeksıyon yada pıhtı durumu yok.bunu ılk adetın olarak kabul edıcez dedı. bıraz erken oldu dımı? bu arada sende donsun dımı artık tatılden..ıyı gelmıstır mutlaka.bız gıdememdık.esımde dıs hekımı ve ıslerı su sıralar cok sıkısık ramazan geldıgı ıcın.nerdeyse gelemıyo eve.o yuzden cok bunaldım

ah sidocum bizde tatile gidemedik. üstelik parasını da 2 ay önceden ödemiştik. kürtaj olmamdan 1 gün önce (cuma akşamı) yola çıkmamız gerekiyordu normalde. bodruma gidecektik, 5 günlüğüne. ama başımıza bunlar gelince gidemedik. oda yandı öyle. neyapalım bunda da bir hayır vardır. belki gitseydik başımıza daha kötü bişey gelecekti Allah korusun. Önümüzdeki sene Allah nasib ederde, bebişlerimizle gideriz inşallah...

geçmiş olsun canım,en kısa zamanda yeniden anne olmanı ve bebişinin sana sıkı sıkı tutunmasını diliyorum.herşey çok güzel olacak;buna inanıyoruz,inanacağız,inanmalıyız.

ah sidocum bizde tatile gidemedik. üstelik parasını da 2 ay önceden ödemiştik. Kürtaj olmamdan 1 gün önce (cuma akşamı) yola çıkmamız gerekiyordu normalde. Bodruma gidecektik, 5 günlüğüne. Ama başımıza bunlar gelince gidemedik. Oda yandı öyle. Neyapalım bunda da bir hayır vardır. Belki gitseydik başımıza daha kötü bişey gelecekti allah korusun. önümüzdeki sene allah nasib ederde, bebişlerimizle gideriz inşallah...

canim tabiki allah kismet ederse 2009 yilinda bebişlerimizle gideceğiz tatilee..sağlik olsun dediğin gibi ya daha kötü bişey olsaydi..allah korusun giden para olsun..can olmasinda..

canim tabiki allah kismet ederse 2009 yilinda bebişlerimizle gideceğiz tatilee..sağlik olsun dediğin gibi ya daha kötü bişey olsaydi..allah korusun giden para olsun..can olmasinda..

kıslar acaba o günleri görecekmiyiz....bizimde kucağımızda bebeklerimiz olacakmı......tatilde başkalarını çocuklarını izlemekten vazgeçip kendi çocuklarımızla oynayacakmıyız.....aldığımız bebek kıyafetlerini giydirebileceğimiz bir bebeğimiz olacakmı......bizimde evimiz çocuk sesleriyle neşelenecekmi.......

kıslar acaba o günleri görecekmiyiz....bizimde kucağımızda bebeklerimiz olacakmı......tatilde başkalarını çocuklarını izlemekten vazgeçip kendi çocuklarımızla oynayacakmıyız.....aldığımız bebek kıyafetlerini giydirebileceğimiz bir bebeğimiz olacakmı......bizimde evimiz çocuk sesleriyle neşelenecekmi.......

yeşimnur'um,bu sorularının cevabı tabi ki evet.seni anlıyorum elbette,hepimizde kaygılar var ama bizim de yüzümüz gülecek.
bugün yeni bir gün ve sen doğacak bebeğine bir gün daha yaklaştın.

bany nurse..hosgeldın canım.senın fıkırlerın ıcımı aydınlatıyor.sımdı sen daha once saglıklı bı gebelık gecırıp bebek sahıbı oldugun ıcın kendınde bı sorun olmsdıgını bılıyosun.ama ben oyle dusunemıyorum.tamam bu sadece sanssızlık sonucu olusmus bı kromozom anomalısıdır buyuk ıhtımalle.ama ya deılse.yanı ya pıhtılasma yada vs.. ıle ılgılı bı problemım varsa arastırılması ıcın tekrar aynı seylerımı yasamam gerekıyo ıllakı..bu dusunce var aklımda.ben zaten 3 yada 4 ay korunmayı dusunuyorum.acaba bu arada gereklı testlerımı yaptırsam.yoksa endıselerım paranoyak boyutuna dogrumu ılerlıyo.doktorumun dedıgı gıbı hergun folık ast ve vıtamın kullanıp tekrarmı denemelıyım? ne olur hangısının daha dogru oldugunu soyle arkadasım..sorunu arastırmakmı yoksa ılaclarımı kullanıp tekrar denemek mı?:bbo: cok tesekkurlerr

sidocum nihayet dün gece yarısı döndüm tatilden....benim görüşümü sorarsan 1 düşük hiç düşük derim olabiliyor bazen
doktorunda aynı şeyleri söylemiş bak
bencede arkadaşım folik asit kullan sonra tekrar dene
bende ne olursa olsun çalıştığım yerde herşey elimin altında ama araştırmayacağım
hiç stres yapma arkadaşım
adet gününde erken değil bence normal sınırlar içinde olmuşsundur kişiye göre değişir kimi kadın 33 günde bir adet olur kimi 25 günde bu kişiye göre değişir rahat ol endişelenme
günler hızla geçiyor bak müjdeli günler yakında inşallah

geçmiş olsun canım
inşallah çok yakın zamanda tekrar hamile kalırsında bunları unutursun
bol bol istirahat et kendine iyi bak demir preparatı falanda kullan

sidocum nihayet dün gece yarısı döndüm tatilden....benim görüşümü sorarsan 1 düşük hiç düşük derim olabiliyor bazen
doktorunda aynı şeyleri söylemiş bak
bencede arkadaşım folik asit kullan sonra tekrar dene
bende ne olursa olsun çalıştığım yerde herşey elimin altında ama araştırmayacağım
hiç stres yapma arkadaşım
adet gününde erken değil bence normal sınırlar içinde olmuşsundur kişiye göre değişir kimi kadın 33 günde bir adet olur kimi 25 günde bu kişiye göre değişir rahat ol endişelenme
günler hızla geçiyor bak müjdeli günler yakında inşallah

cok tesekkur ederım arkadasım.valla ıcıme su serpıyosun ınan...bende ınanıyorum burdan bırbırımıze cok guzel haberler verecegımıze.emınım allah bızımde yuzumuze gulecek...:CüvCüv:

Bende 16 Ağustos'ta maalesef kürtaj oldum. Doktorum kürtaj tarihinden 15 gün sonra yumurtlama olacağını söyledi ama ilk ay hamile kalmamamı önerdi. İnsan tabiki çok üzülüyor ve kurduğu tüm hayaller başına yıkılıyor ama bu olaya biraz da doğa gereği olarak bakmak gerek, her şeyi kötü
tarafından görüp olayı başkalarının bebeklerine bakıp iç geçirmeye getirirsek işin içinden çıkamayız. Pozitif düşünce ve aşkın bu sorunu çözeceği kanısındayım. En kısa zamanda hepimizin iyi haberler duyması ve yeniden havalara uçmasını diliyorum.

X