Bebeğini kaybedenler......

Videodaki şiir:
Burası dünya ve biz artık çok sıkıldık
Alıp başımızı sana gelmek istiyoruz
Sana gelmek orada kalmak istiyoruz
Çok unuttuk hatırlamak istiyoruz
Başımızın okşanmasını, göz yaşımızın silinmesini
Kolumuza girilmesini istiyoruz
Yağmurunu ve meleklerini yeniden istiyoruz
Rüzgarın sesini, ırmağın sesini
Dağların dağ, denizlerin deniz,
Kadınların kadın, çocukların çocuk
Erkeklerin erkek
Ekmeğin ekmek olduğu bir dünyayı
Yeniden isterken seni istiyoruz aslında
Bunu söyleyemiyoruz

Her yer gece, çok gece
Ve biz meleklerini istiyoruz Rabbim
Çok yenildik yetmez mi
Bir bankanın önünde, bir koltuğun altında
Bir ziyafetin ortasında, bir günahın tenhasında
Büyütüp durduk siyahı

Gece gece gece
Her yağmur tanesini
Bir melek indirirken yeryüzüne
Her yalanı yüz şeytan taşıyor olabilir mi bilmiyoruz
Çünkü bilincimiz içerken binlerce yılın karmaşık şurubunu
Kameraya bakıp kalabalık şeyler söylemek
Ve gülümsemekle meşgulüz şu an
Sonra oturup düşüneceğiz bütün bu olanları
Yusuf’u düşüneceğiz, Yakup’u, Musa’yı, İsa’yı düşüneceğiz
Nuh’u ve öbürlerini ve efendimizi,
Efendimizi...

Kuyular, kuyular, kuyular, kazdık
Bir nefes üflemen için yeryüzü bataklığında sazdık
Kestik kendimizi, deldik, yaktık
Sonra sana değil dünyaya aktık
Dünya ki mescitmiş biz onu otel yapmışız
Kalktık ki yenilmişiz, değişmişiz, azmışız
Bir sızı kalmış içimizde başka bir şey yok
Bu sızıdan yol bulup kapına dayanmışız
Bir çocuk oyuncağını alamamış
Bir kız sevdiğini saramamış
Bir anne yıllardır kolları açık bekliyor oğlunu
Bir adam paramparça, bir çift göz için
Biri ekmek götürememiş evine birisi aşk
Birimiz dünyayı kurtaracak birimiz yarını
Birimizin aklı tutuşmuş yanıyor
Birimiz bombos kalbine bakip birini a/n/riyor
Birimiz ayrılığın ilk günü gibi her akşam kanıyor
Birimiz kıyametin koptuğuna inanıyor
Birimiz çekip gitmiş yeryüzünden
Ellerini hala açık sanıyor

Geldik işte bunlar ellerimiz
Açılmış bak, bilirsin ne diye
Ki bilirsin biz bu ellerle neler işledik
Burası dünya şu biziz, bunlarda ellerimiz
Öyle açık, öyle acemi, öyle boş
Öyle mahçup, öyle dalgın, öyle boş öyle boş
Senin değilmiyiz hepimiz
Senin değil mi herşey
Alırsın kime ne, verirsin kime ne
Ve bu açtığımız eller senin değil mi
Senin değil miyiz hepimiz Rabbim
Bir yıldız, bir ağaç, bir buğday tanesi kadar

Kimsesisiz kime gidelim,
Yaralarımız var kime,
Sıcak bir şey arıyoruz kime,
Merhamet istiyoruz kime,
Bağışlanmak istiyoruz kime gidelim
Sorumuz ve cevabımız sen değil misin
Yorgunuz kaybetmişiz dalgınız kırgınız küskünüz
Bu çocuklar birer birer kaybolurken sisler içinde
Kime gidelim

Çok yürüdük yollar kayboldu
Yol olduk sana geldik
Ne getirdin deme bize
Senden başka neyimiz varsa o bizim yokumuzdur
Geldik işte bunlar ellerimiz
Bunlar da ellerimizin büyük boşluğu

Beş duygum harap, altı yönüm harap
On parmağımda on acı Ya Rab
Denize dalan bir testi nasıl tahammül etsin suya
Fırlattın beni dünyaya, yeniden al kucağına
Çağır beni yeniden
Bu saman çöpünü kasırgada bırakma
Büyük bir kapının önünde
Bir karınca vurmuş kapıyı bekliyor
Kapı açılacak yoksa niye var?

Rahmet örtecek günahı
Geride kalacak gazabın adımları
Duyulacak büyük bahçenin o büyük şarkıları
Sunulan şarabı çekinmeden içeceğiz
Görüneceksin durmadan kendimizden geçeceğiz
Görüneceksin her şeyimizle sana göçeceğiz
Başımız yerde, açtık ellerimizi sevgilinle birlikte
Bize bak çekip çıkalım uçurumlardan
Bize bak çıkalım dünyanın bütün kulluklarından
Parçansak al bizi bir daha ayırma evinde uyuyalım
Yabancıysak dost ol bize senden ayrılmayalım
Elimiz açık başımız ve ruhumuz secdede durmuş
Bekliyoruz

Sevdiklerin aşkına
Sevenlerin aşkına
İnşirah inşirah inşirah
Ayetin değil miyiz senin Ya ALLAH

Mevlana İdris Zengin

Son düzenleme:
Her kadın bunu yaşayabilir,bir kere veya bir kaç kez düşük yapmış olma demek bundan sonra gebe kalamayacaksınız demek değildir veya bebek sahibi olamayacaksınız demek değildir,-tıpta bir ke düşük yapmak;düşük sayılmıyormuş-;hele hele bundan sonraki gebeliğinizde de düşük olacak demek hiç değildir.tıpta bir ke düşük yapmak;düşük sayılmıyormuş-;Düşük Rabbımızın istemediği-size zarar verebilecek veya sakat olabilecek bir gebeliği seçerek sonlandırmasıdır.Yapmamız gereken panik olmak veya üzülmek değil,doktorunuza güvenip onun önerilerine uymak ,istediği test ,tahlil ve tetkikleri yaptırarak bir sonraki gebelik için bedenimizi ve ruhumuzu hazırlamaktır!!

Anne olmak,:CüvCüv:isteyen her kadının hakkıdır

libyana gerçek adın nedir bilmiyorum ama Allah senden razı olsun ben bu hadisleri bilmiyorddum inan ruhma su serptin Allah razı olsun .Senden nacisane bir ricam olucak Allah rızası için bana dua et aramızda uzun yollar var ama dualarda birleşelim

libyana gerçek adın nedir bilmiyorum ama Allah senden razı olsun ben bu hadisleri bilmiyorddum inan ruhma su serptin Allah razı olsun .Senden nacisane bir ricam olucak Allah rızası için bana dua et aramızda uzun yollar var ama dualarda birleşelim

:1hug::nazar:Allah c.c hepimiz razı olsun arkadaşım..Dualarımız olmazsa;bizim değerimizde olmaz;dualarımızla varız inş..Hepimiz birbirimize gönülden halisbir niyetle merhametle dua edelim;DUALARDA buluşalım..
Kardeşim kardeşe temiz bir ağızla yaptığı dua kabul olur;efdaldir...
:_) Şuanda linkteki şiiri de dinliyorum;çok duygulandım açıkçası...
Ne yollar engeldir dualarımıza ne zaman ne mekan...
Rabbımıze koşmanın ısrarla istemenin ötesinde daha güzeli var mı..
İsteyelem hep hayırlısını isteyelim..
Vermeyi istemesydi;İSTEMEYİ vermezdi ki...:_)

kıslar öncelikle bebeklerini kaybeden tüm annelere geçmiş olsun aynı acıyı bende yaşamştım 6 ay önce fakat şimdi 6 haftalık hamileyim çok şükür :nazar: :nazar: veren allah alan allah hiç moralinizi bozmayın demekki bizim için hayırlı degilmiş inşişş hepinzn en kısa zamnda hamile oldgnu duyarımmmm :teselli: :asigim:

:1hug::nazar:Allah c.c hepimiz razı olsun arkadaşım..Dualarımız olmazsa;bizim değerimizde olmaz;dualarımızla varız inş..Hepimiz birbirimize gönülden halisbir niyetle merhametle dua edelim;DUALARDA buluşalım..
Kardeşim kardeşe temiz bir ağızla yaptığı dua kabul olur;efdaldir...
:_) Şuanda linkteki şiiri de dinliyorum;çok duygulandım açıkçası...
Ne yollar engeldir dualarımıza ne zaman ne mekan...
Rabbımıze koşmanın ısrarla istemenin ötesinde daha güzeli var mı..
İsteyelem hep hayırlısını isteyelim..
Vermeyi istemesydi;İSTEMEYİ vermezdi ki...:_)

ben şuan işyerimdeyim ve şiiri sesli sinleyemiyorum ama inan eve gider gitmez ilk işim dinlemek olucak ama okudum ve çok duygulandım....İnan her iş arasında sizlerden gelecek msj ları okumanın heyecanıyla mutlu oluyorum.Ne mutlu ki kalbimde mutluluk çiçekleri açtırdınız Allah razı olsun kardeşim...
Kardeşim Rabbe emanet ol dualarda buluşmak dileği ile :1hug:

hepinizinde kucagini rabbim doldursun melek anneleri.bende ikizlerimden birini 2,5 aylikken kaybettim
simdi ikiz esi 5 yasinda oglum o nu görünce insan daha kötü oluyor aklimdan cikmiyor. o yavrum da olsaydi diye cok zor bir durum ama melekler bizi bekliyor rabbim diger yavrularimiza ömür versin insallah

hepinizinde kucagini rabbim doldursun melek anneleri.bende ikizlerimden birini 2,5 aylikken kaybettim
simdi ikiz esi 5 yasinda oglum o nu görünce insan daha kötü oluyor aklimdan cikmiyor. O yavrum da olsaydi diye cok zor bir durum ama melekler bizi bekliyor rabbim diger yavrularimiza ömür versin insallah

amin canim benim allah kalanina uzun ömür versin

canım çok geçmiş olsun çok üzüldüm...allah bidaha yaşatmasın...inşallah 2. bebeklerimizi alıcaz kucağımıza ...umutlarımızı kaybetmek yok....

bebişlerini kaybeden bütün anneler allah sizlerede sabır versin...allah kimseye evlat acısı yaşatmasın...inşallah sağlıkla bebeklerinizi kucaklarınıza alırsınız...

arkadaslar benımde 2haftadır kahverengı akıntım var sancım falan yok,progestan durdurmadı doktorlar anlamıyorlar.ama bu arada bebegım masallah buyumeye devam edıyo neden boyle oluyo sızde bunu yasayarak mı kaybettınız bebeklerınızı.cok korkuyorum

slm herkeze çok geçmiş olsun ve başınız saolsun.bende 29 haftalıkken sezeryanla doğum yaptım bebeğim 6 gün yaşadı daha sonra 2 yıl olmadı şimdi 5 aylık hamileyim allahım kaybettiğimiz bebeklerimizi tekrar bize nasip ediyor işallah bu sağlıklı uzun ömürlü doğar.herkeze tekrar ikinciler nasip olur işallah. öbür dünyada meleklerimiz bizi karşıılar umarım

arkadslar bu arada hepınıze gecmıs olsun.ama suda varkı saglıklı bebek dusmez dıyorlar bunu yasamanız gerlkıyormus.rabbım daha buyuk acılar vermesın.rabbım sabır versın

arkadaşlar 7 haftalık hamile bir bayanım ve sizin acılarınızı okuyunca acınızın ne kadar acı olduğunu tahmin edebiliyorum ama aynı korkuları bende yaşıyorum kanamam oldu korkuyorum allahım yaşatmaz işallah sizlerede en kısa zamanda bu acıları unutturacak daha huzurlu hamilelikler diliyorum allah yardımcımız olsun

slm herkeze çok geçmiş olsun ve başınız saolsun.bende 29 haftalıkken sezeryanla doğum yaptım bebeğim 6 gün yaşadı daha sonra 2 yıl olmadı şimdi 5 aylık hamileyim allahım kaybettiğimiz bebeklerimizi tekrar bize nasip ediyor işallah bu sağlıklı uzun ömürlü doğar.herkeze tekrar ikinciler nasip olur işallah. öbür dünyada meleklerimiz bizi karşıılar umarım

canım benim Allah bu bebeğini sana bağışlasın Allah ayn ı acıları bir daha yaşatmasın:Saruboceq:

Henüz ergenlik çağına ulaşmamış üç çocuğu ölen bir müslümanı, Allah çocuklara olan rahmet ve şefkat sebebiyle cennete koyar.”

Bu müjde sana kâfî değil mi?

O, yerini buldu. Çıkar onun kederini artık kalbinden!..

Anneler küçük çocuklarına karşı daha fazla şefkat ve muhabbet gösterdikleri için, ölen küçük yavrularına daha çok acır ve buna katlanmaları nispetinde daha çok sevap kazanırlar.

Ebû Hüreyre -radıyallâhu anh-’den rivâyet edildiğine göre, bir kadın Rasûlullâh -sallallâhu aleyhi ve sellem- Efendimiz’e çocuğunu getirerek:
“-Ya Nebiyyallah! Bunun için Allâh’a duâ et! Üç tanesini toprağa gömdüm!..” dedi.

“-Üç çocuk mu gömdün?” diye sorduğunda:

“-Evet.” diye karşılık verdi.

Peygamber Efendimiz buyurdular ki:

“-Sen muhakkak ki, cehennemden kuvvetli bir engel ile korundun!” (Müslim, 2636)

Ümmü Eymen -radıyallâhu anhâ-’dan gelen bir rivâyette ise; bir çocuğunu gönderen kimseye de, sabrettiği ve ecrini Allâhu Teâlâ’dan beklediği takdirde cennetin nasip olacağı buyrulmaktadır.
Rabbim yavrusu kaybeden hasretiyle tutuşan ve cennette kavuşma arzusuyla yüreği yanan bütün annelere sabır versin..
Meleklerimiz bizi bekliyorlar;bizler de onları düşlüyoruz için için...
Bedenimizden yüreğimizden bir parçanın Rabbımızın kutlu mekanında;CENNET-UL ALA da olduğunu bilmek;korlu yüreğimize su serpiyor bir nebze...

ALLAH razı olsun canım yazdığın bu hadis 10 aydır yanan yüreğime öyle su serptiki beni anlamayanların tesellileri daha fazla çıldırtıyordu ama sizler öyle iyisinizki kaybettiğim maneviatımı buluyorum yazdıklarınızda özellikle bu yazdığını aklımın köşesinde saklıcam canım her daraldığımda hatırlıcam inş

hepimize çok geçmiş olsuun.
Allah böyle bir acıyuı ne bizlere nede başkalarına yaşatmasın..
bende 24 haftalık bebeğimi erken doğum ile 4 ay önce kaybettim.
acısı hep içimde ama hayata umutla bakmak gerekli.
yeniden hamile kalıp sağlıklı bebişler doğurmak istiyorum..

arkadaşlar hepiniz o kadar iyi ve duyarlısınız ki inanın içim rahatladı insan böyle şeyler başına geldimi sadece kendi yaşıyormuş gibi geliyor ama sizler bana güç verdiniz inşallah hepimiz bebeklerimize tekrar kavuşacağız

X