Bebeğinizi yatarak emzirdiniz mi?

leyla_ak

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
15 Ağustos 2008
40
1
40
Merhaba arkadaşlar,
Bebeğimi biraz önce yatarak emzirdim.Önce sırtüstü yattım ve üzerime kızımı yatırarak emzirdim.Bu pozisyonda uzun uzun emdi ve hiç ses çıkarmadan da uyudu kaldı.Benim için çok rahat bir pozisyondu.Sanırım kızım da sevdi.Tavsiye edebilirim.
Bu şekilde emziren var mı?
Bu duruma acaba kızım alışır mı?
Ya da bu pozisyonun herhangi bir olumsuz etkisi olabilir mi?

Merhaba arkadaşlar,
Bebeğimi biraz önce yatarak emzirdim.Önce sırtüstü yattım ve üzerime kızımı yatırarak emzirdim.Bu pozisyonda uzun uzun emdi ve hiç ses çıkarmadan da uyudu kaldı.Benim için çok rahat bir pozisyondu.Sanırım kızım da sevdi.Tavsiye edebilirim.
Bu şekilde emziren var mı?
Bu duruma acaba kızım alışır mı?
Ya da bu pozisyonun herhangi bir olumsuz etkisi olabilir mi?

canım bende hep yatarak emziriyodum (şuan 4 yaşında)çünki saat başı uyanıyodu baş edemiyodum yanıma yatrıp ağzına weriyodum artıkkaydirigubbakcemile3ama senin gibi emzirmedim hiç kaç aylık buarada bide oşekilde emzirirken uyurkalır tam yatırırken uyanır zor olur bilmiyorum bide kokuna alışırsa yandınn ayrılmaz hiç senden ilerleyen zamnda sıkıntı oluyo çünki benimki hala benimle yatmak istiyo ama rahatsanız dewamm....alkisalkisalkis

benimde oğlum 2 yaşında bende sonraları çok uyanınca yanına yan yatarak onuda yanıma koyarak emzirdim ama alışınca kötü oldu son zamanlarda yalancı emzik niyetine emmeye başladı buda bana çok eziyet oldu ensonunda 20 aylıkkken sütten kestim eğer fazla ağlamıyosa bence emzirip beşiğine koy tabi sen bilirsin çocukların huyu farklı oluyo

Bende yatarak emziriyorum,bu durum ikimizinde hoşuna gidiyor..Tabii uyuduktan sonra yatağına koyuyorum.
Ama şimdilik sütten kesince nasıl uyutucam diyede çok düşünüyorum..
Sadece bu şekilde uyuyor..

merhaba canim ben yaklasik uc ayina kadar bebegimi yatarak emzirdim,bebegim icin cok rahat oluyordu hem yatarak emzirmek eger tam kavrayabilirse gogsunu yara olmaz,ama kotu yani ben herzaman yatarak emzirdigim icin kucakta asla emmiyordu,biyere gidip gelemiyordum misafir gelince cok zor oluyordu,emzir derim ben ama bebegini uste yatirarak degilde yanina yatirarak emzir,yada bebegin asaga dogro baksin yani bebeginin ayaklari bi tarafa seninki oteki tarafa olsun insallah anlatabilmisimdir cok rahat oluyor,

ahh ahhh aynen bende öyle emziriyordum ama artık bizimki acaip alıştı evde neysede dışarıda da yatarak emzirmemi istiyor falla geçende mayadrom alıveriş merkezinin emzirme odasında allahtan yatak koymuşlar bi güzel uzandık emiştik tabi bizimki uyuyakaldı ,kocada dışarıda bekliyor garibim artık düşünün halimi:)))

çoçukbiraz büyüdükten sonra uykuya dalmaakşartıyla emzirebilirsiniz ama dikkatli olun bence bunu alışkanlık haline getirmeyin daha güvenli olması için

ben de yatarak emzirdim ikimizin de hoşuna gitti annem korkuyordu ama benim cadı işini bitirir bitirmez kafasını çevirip öbür tarafa doğru yatıyordu hem de daha 2,5 aylıkken onun etkisinden midir nedir bilmem ama şimdi biberonla her süt içtiğinde uyuyor rahat ediyorum yoksa sabah okula nasılgidecem )))

bende bel ağrılarından kurtulmak için yatarak emzirdim sonra bi alıştı sadece yatarak emiyordu ikimizde rahat ediyorduk ama gece yatarak emzirmeyin sizin uyuya kalma durumunuz var ben birgün sabaha karşı aldım emzirmeye bi anda dalmısım küt diye bir ses geldi bir baktım bebegim yerde çok üzülmüştüm

internette bi yerde okumuştum.yanında yatarak emzirirken meme ağzından çıkıp da kulağına akarsa orta kulak iltihabı oluyomuş bebekler...ne kadar doğru bilmem de bilmeniz de yarar var.

benim kız 6 aylık hala yatarak emziriyorum
başaka yere gidince yoğurt falan yiyor emmezse
ayağımda sallıyom uyuyo valla
gece hep yanımda beşiğe yatırınca gece uyanıyor bağırıyor sakinleşmiyor yanına yatana kadarr

merhaba yatarak emzirmek anne içinde bebek içinde kolaylık ama bebeğin orta kulak iltihabı olmasına davetiye çıkarıyor bunu lütfen göz önünde bulundurun. nacizhane tavsiyem.

selam,bende bebegimi yatarak emziriyorum ikimiz icinde cok rahat.bebegim suan 7,5 aylik evde olmassakda kucagimda emzirmek zorunda kaliyorum tabiki

merhaba...
benim kızımda 8 aylık sadece 3 ay emzirebildim kızımı malesef. Bende daha çok geceleri yatarak emziriyordum daha rahat oluyor diye ve çoğuluklada uyuyakalıyordum. Arkadaşın biri yazmış bebeğini yere düşürmüş diye mesela bu çok hoş bişi deil tabiki bu olay benim oğlumda başıma gelmişti... (Oğlum şuan 5,5 yaşında) Kayınvaldem ben daha lohusayken gece bana kızımla bana bakmaya gelmiş bakmışki ben kızımı yatarak emzirirken uyumuşum uyandırdı... Neyse sabahta dediki bak kızım biliyorum daha rahat oluyor yatarak emziriyorsun ama uyuyorsun allah korusun bi anne tavsiyesi bir daha yatarak emzirme. Nedenini anlattı benim kayınpederin teyzesi yıllar önce oğlunu yatarak emzirmiş uyuya kalmış bi uyanmışki bebekte can yok yavru nefessiz kalmış daha 2 aylıkmış...

Bunu duyduktan sonra bir daha yatarak emzirmedim ki çalışıyorum sabahta erken kalkıyorum benimki her iki saatte bir uyanırdı emmek için ama kalkıp oturur emzirirdim ve uyumamaya çalışırdım. Çünkü Allah korusun sonuçta uyku bu yatıncada insan uyumamaya dirensede içi geçiyor...

Bilmenizde yarar var diye düşündüm. Allaha emanet olun

benim kızım 4.5 aylık yatarak emmeyi sevmiyo illa kucağımda olcak zaten yatarak emzirirken memeyi tutamıyo kaçırıyo ağızından...
ama yatarak üzerimde emzirmeyi hiç denemedim dur bi deneyim bakalım bunu sevecekmi?

yatarak emzirmek bir kere çok riskli bebeğin boğulması açısından çünkü annenin uyuya kalma ihtimali çok yüksek ikinciside bir bebeği doğru emzirme pozisyonu vardır bunun içinde yatarak emzirmek yokdur annelik biraz fedakarlık ister yatarak emzirmeyin derim ben hiç yapmadım hep oturarak emzirdim

benim kızım 13 aylık bende yatarak emziriyorum bu arada kesinlikle beşigine koyamıyorum geceleri bizimle uyuyor bu durum beni çok üzüyor çok alıştı :KK43:

canım ben tam 21 ay emzirdim

geceleri ve öğlen yatarak

kolunu başının altına koy,kendi başınada bi yastık
çok rahat oluyo
öylede uyuya kalıyolar zaten

bende yan yatarak emzirdim rahat oluyo benim yigenim şuan 10 aylık resmen ayakta emiyor emerken oynuyor

bende çoğunlukla öyle emzirirdim.hiç bir sakıncası yok diye biliyorum.hatta doktorum bana göğüslerinin deformasyonunu indirgemek için yatarak emzir demişti
:ecrin_bebek:

X