Doğuma Hazırlık Bebek arabası tavsiyeleri 2017

Bebeklerimize aldığımız eşyalar, hastane çantası, ürünler için tavsiye ve öneriler....

burcubahar0635

what u get is what u give
Kayıtlı Üye
20 Ağustos 2015
6.326
15.418
Merhaba, kasım ayında inşallah bebeğimi kucağıma alacağım için yavaş yavaş bebek arabalarına bakmaya başladım.Bu iş ne kadar zor bişeymiş valla çıldırmak üzereyim.Benim durumumda olanlar varsa herkes kendi araştırdığı kadarını yazsın böylece biraz yol kat edebiliriz diye düşündüm.İlk olarak anladığım şey travel sistem almanın çok daha avantajlı ve gerekli olduğu oldu.

İlk etapta yaptığım araştırmalar sonucunda ,pierre cardin,sunny baby, baby2go, baby hope, wei-b gibi markaların çoğunun ithal ürün olmadığını, çoğunun üretiminin çinde yapıldığını hatta çoğunun Türkiye'de bir internet sitelerinin bile olmadığını gördüm.Bir çoğu Türk markası olan bu ürünlerin de neden kendilerine yabancı isim vererek piyasada kol gezdiklerini de anlayamadım maalesef.Bu nedenle alacağınız ürünü marka olarak önce internetten araştırmanızı tavsiye ediyorum.

Bu saydığım markalar arasından bence yine de en kalitelisi baby2go ürünleri.

Quinny markalı bebek arabalarının şişirildiğini düşünüyorum.Deli gibi özelliği olan onca ürün varken bu ürünün nesine 1800 liradan başlayan ücretler ödendiğini çözemedim.Çünkü bence çok ağır ve bebek için çok konforlu değil.

Peg perego markasının nerdeyse tüm bebek arabalarına ve travel sistemlerine hayran kaldım.Çok sağlam ve çok güvenilir bir marka, ayrıca konforlu.Booklet ve booklet lite bebek arabaları çok iyi.Booklet classica travel sistemi almayı düşünüyorum.Üst segment ürünlerden en alınabilir olan marka bu bence.

Araştırma yaparken ilk başta quinny zapp xtra2 ve maxi cosi ana kucağı almayı düşünmüştüm bu nedenle baya bi ana kucağı da araştırmış oldum.Bu konuda da araç koltuğu ve ana kucağı olarak en iyiler bence britax, cybex ve peg perego.Türkiye'den de koala'yı atlamyım.

Chicco'nun travel sistemlerinin de bebek için yeterince konforlu olduğunu düşünmüyorum.Bana liteway plusın arabası biraz dar gözüktü.Tek başına bebek arabası olan modellerde de bastonlar hariç chicconun hantal kaldığını düşünüyorum, bastonda da konforu yakalayamamış bence...

Mamas&papas, inglesina, jane ve quinnynin diğer modelleri gibi markalar da çok iyi görünüyor ama 2500 liradan başladıkları için düşünmedim ve bakmadım açıkçası.Varsa sizin tecrübeleriniz paylaşın lütfen...

Merhaba ben mothercare'in journey modelini tercih ettim travel sistem simdilik konforlu ve rahat kullanisli gibi ama bakalim bebek gelince anliycaz rahatligini :) insallah bulursun gonlune gore cok zor cidden bu bebek arabasi arastirmalari

İnglesina trilogy aldım mothercareden çok memnunum çünkü çok hafif ve çoçuğumu kucağıma alıp diğer elimle arabayı açıp kapatabiliyorum
Bu sayede dışarı çıkarken yanım da birine hiç ihtiyaç duymadım
Şimdi ikinci çocuğum geliyor araba sapa sağlam ona da kullanacağım inşallah

Hahhah :halay:ne kadar benzer haller okuyunca gülümsedim..
Ben de tercihimi inglesinadan yana kullandım 4 aylık bebeğim var memnunuz..
hafifliği,kolay açılıp kapanması özellikle AVM'lerde asansör beklemeden merdivenlerden inmeyi kolaylaştırdı kurun yükselmesiyle iyiden iyiye artmıştır fiyatı ben Almanya'dan getirtmiştim tr'dekinin yarı fiyatına..
2. Elleri düşünmez misin?
Çok iyi araba başkasını düşünme derim.

İnglesina trilogy aldım mothercareden çok memnunum çünkü çok hafif ve çoçuğumu kucağıma alıp diğer elimle arabayı açıp kapatabiliyorum
Bu sayede dışarı çıkarken yanım da birine hiç ihtiyaç duymadım
Şimdi ikinci çocuğum geliyor araba sapa sağlam ona da kullanacağım inşallah

Evet inglestina trilogy de çok güzel gerçekten.Ama fiyat olarak çok yüksek.Bir de ne kadar kullanır pek kestiremiyorum.Bazı çocuklar yürümeye başladı mı kullanmak istemiyormuş bebek arabasını.Öyle olursa o kadar para da çöpe atılmış olur diye korkuyorum.
Hahhah :halay:ne kadar benzer haller okuyunca gülümsedim..
Ben de tercihimi inglesinadan yana kullandım 4 aylık bebeğim var memnunuz..
hafifliği,kolay açılıp kapanması özellikle AVM'lerde asansör beklemeden merdivenlerden inmeyi kolaylaştırdı kurun yükselmesiyle iyiden iyiye artmıştır fiyatı ben Almanya'dan getirtmiştim tr'dekinin yarı fiyatına..
2. Elleri düşünmez misin?
Çok iyi araba başkasını düşünme derim.

evet inglesina çok güzel gerçekten.Şu anki fiyatı 3500 lira.Ben de Almanya'dan bakıyorum orda daha uygun.Aslında ben 2.el alabilirim ama eşim istemiyor maalesef.

Evet inglestina trilogy de çok güzel gerçekten.Ama fiyat olarak çok yüksek.Bir de ne kadar kullanır pek kestiremiyorum.Bazı çocuklar yürümeye başladı mı kullanmak istemiyormuş bebek arabasını.Öyle olursa o kadar para da çöpe atılmış olur diye korkuyorum.

evet inglesina çok güzel gerçekten.Şu anki fiyatı 3500 lira.Ben de Almanya'dan bakıyorum orda daha uygun.Aslında ben 2.el alabilirim ama eşim istemiyor maalesef.

Ben onu alacakken eşim çok laf etti 1 sene binecek ne gerek var bunkadar paraya diye . Pusetini almadım birde mothercare her 23 nisan da kampanya yapıyor 1000 tl üzerine 300 tl indirim . 23 nisan da aldım ama sanırım sana 23 nisan indirimi geç olmuş olacak .
10. Ayda yürüdü benim ki 14 aya kadar bindi arabaya sonra tek tük çığlıklar eşliğinde bindirdim . Aslında alıştırmakla da alakalı dışarda yürütmezsen biner arabaya 2 yaşına kadar binenleri de görüyorum .

Merhaba kızlar, bende çok araştırdım bu araba meselesini bakmadığımız kalmadı ilk başta casual düşünüyorduk ama incelememiz sonucu pekte iyi olmadığına karar verdik. Pierre Cardin Twist travel sistem aldık, her şeyiyle çok kullanışlı ve güzel gözüküyor tekerlekleri kocaman ve sağlam. Tabii bebeğimiz doğunca göreceğiz tam olarak nasıl bir araba olduğunu. Memnun kalacağımızı düşünüyorum :KK49:

chicco-trio-sprint-travel-sistem-bebek-arabasi-black-90297-33-B.jpg

Ben bunu aldım canım kısmetse eylülden sonra kullanacağım

Ben uzun araştırmalar sonunda bebek arabasına 1000 tl den fazla vermemeye karar verdim. Özellikler aşağı yukarı aynı zaten. Chipolino marka alacağım travel sistem. Yeterli gibi. Bir de yoyko içime sinmişti ama ikisi arasındaki tek fark tekerlekleri gibi geldi. Araştırdıkça insanın kafası karışıyor. O aradaki farkı bebeğimin başka bir ihtiyacına kullanırım çok net. Tabiki bu benim bütçem ve benim fikrim.

Biz de Kraft twist xlx aldık, erken bebek arabası alanlardanım sanırım. Bu bebek arabası 360 derece puseti ya da port bebeyi çıkarmadan döndürme özelliğine sahip. Metal kısımlarının kalitesi ve sapının tek parça deri kaplı olması benim çok hoşuma gitti. Fiyatı da 1879 tl idi i. Baktınız mı bu modele. Biraz iri duruyor ama hoş bir araba ve kullanışlı olduğunu düşünüyorum :)

Kizlar bende bebek arabasi arastirmasindayim ilk olarak goruntu bakimindan lorelli marka arabayi begenmistim ama okudugum yorumlardan sonra vazgeçtim haftasonu bikac yere baktik orda maller stella twist modeli hosuma gitti araba govdesinden 360 derece donebiliyo cift tarafli kullanim icin puseti takip cikarmak zorunda degilsiniz yani bide ona benzer internette yoyko diye bir marka var açıkçası hangisi iyidir bilemedim varmi bu iki modelden birini kullanan sonuc itibariyle bebek arabasi icinde cok yüksek bi butce ayiramiyoruz bunlar bize en uygun olanlar bilgisi olan arkadaşlar cevap verirlerse sevinirim

ben ikisini de hiç duymadım o yüzden fikir veremiyorum.bu fiyata chicco ya da cam markasının ürünlerini alabilirsin ama.

Merhaba kızlar, bende çok araştırdım bu araba meselesini bakmadığımız kalmadı ilk başta casual düşünüyorduk ama incelememiz sonucu pekte iyi olmadığına karar verdik. Pierre Cardin Twist travel sistem aldık, her şeyiyle çok kullanışlı ve güzel gözüküyor tekerlekleri kocaman ve sağlam. Tabii bebeğimiz doğunca göreceğiz tam olarak nasıl bir araba olduğunu. Memnun kalacağımızı düşünüyorum :KK49:

casual'ı ben de beğenmiyorum oturma yeri falan çok dar bence de.Güle güle kullansın minnoşun.

Eki Görüntüle 2011550
Ben bunu aldım canım kısmetse eylülden sonra kullanacağım

çok güzelmiş canım çok kullanışlı duruyor, güle güle kullansın bebişin.

burcubahar0635 burcubahar0635 merhaba biz tercihimizi baby2go volo lx'den yana kullandık insallah memnun kalırız :)

inşallah canım.araştırmalarıma göre baby2go en iyi yerli ürün.güle güle kullansın bebişin.

Biz de Kraft twist xlx aldık, erken bebek arabası alanlardanım sanırım. Bu bebek arabası 360 derece puseti ya da port bebeyi çıkarmadan döndürme özelliğine sahip. Metal kısımlarının kalitesi ve sapının tek parça deri kaplı olması benim çok hoşuma gitti. Fiyatı da 1879 tl idi i. Baktınız mı bu modele. Biraz iri duruyor ama hoş bir araba ve kullanışlı olduğunu düşünüyorum :)

canım kraftların biraz hantal olduğunu duymuştum o yüzden hiç bakmadım.inşallah sen ve bebişin için kullanışlı olur güle güle kullanın.

Kizlar bende bebek arabasi arastirmasindayim ilk olarak goruntu bakimindan lorelli marka arabayi begenmistim ama okudugum yorumlardan sonra vazgeçtim haftasonu bikac yere baktik orda maller stella twist modeli hosuma gitti araba govdesinden 360 derece donebiliyo cift tarafli kullanim icin puseti takip cikarmak zorunda degilsiniz yani bide ona benzer internette yoyko diye bir marka var açıkçası hangisi iyidir bilemedim varmi bu iki modelden birini kullanan sonuc itibariyle bebek arabasi icinde cok yüksek bi butce ayiramiyoruz bunlar bize en uygun olanlar bilgisi olan arkadaşlar cevap verirlerse sevinirim

baby2go'nun travel sistemlerine bakmanı öneriririm.

X