Bebek bakım ürünleri

nigdecift

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
27 Ağustos 2023
57
11
22
Merhabalar benim ilk hamileliğim bebek bezi ıslak mendili biberon emzik olarak ne alacam bilmiyorum Philips avent öneriyorlar ama psik kremi şampuan vb. Şeyleri ne önerirsinz

Sağlıcakla gelsin.Bebek bezi doğduğunda alırsınız,depolamayın,bebeğinize iyi gelmeye bilir değiştirmek zorunda kala bilirsiniz.Bebeğin altını temizleme pamuğu ve suyla temizkejenizi öneririm,ben öyle temuzledikten sonra üstünde suyla da durulayıp poposunu,önünü kuruluyorum.İlk başta çok bez değiştiriyor olacaksınlz her defa suyla durulamasanız da olur.Ben biberon ve emziği eczaneden aldım,ucuzdu,biberon ilk 20 gün filan kullandım,annne sütü verdiğim için gerek kalmadı.Emziği de ilk 1 ay vermeyi önermiyor doktorlar,memeye alışsın diye.Ben de öyle yaptım,yalnlz uykuya geçerken tutuyordu,6,5 aylıkken emziği de bıraktı.Biberon ve emzikte Philips aventinki iyi.Siz doğru emzirme nasıl olur o yönde araştırmalar yapın ve kendinizi ona hazırlayın,en güzeli anne sütü.Bir de doğduğundan beri uyku düzeni nasıl olmalı,bebek bakımı nasıl olmalı bunlarla ilgili okursanız iyi olur.Tracy Hogg ve Melinda Blaunun Bebek sorunlarlna mucize çözümler kitabını okumanızı öneririm,ben o kitapla düzen kurdum.Başından veri bebeği memede uyumaya alıştırmayın,meme destekli uyuduğu için anneler çok zorlanıyor,bu kitapta da bunu öneriyor.

Merhabalar benim ilk hamileliğim bebek bezi ıslak mendili biberon emzik olarak ne alacam bilmiyorum Philips avent öneriyorlar ama psik kremi şampuan vb. Şeyleri ne önerirsinz
Şampuan,pişik kremi,bebek yağı ve s. olarak da içeriği temiz markalar var,siveno,incia,naturalive,ecowell ve s.Araştırıp size uygun olanını ala bilirsiniz.

Ben bayağı araştırdım bu konuları aslında her bütçeye uygun temiz içeriğe sahip ürünler var özellikle onlara bakmakta fayda var bu tarz cildine kullanacağınız ürünlerde. Dalin vs bunlar artık kullanılmıyor zaten içerikleri de bayağı kötü. instagramda mühendisinoglu diye bir sayfa var bu sayfanın sahibi mühendis ve ürün içeriklerini inceleyip ona göre yıldızlar listesi vs oluşturuyor. İçerisinde çok şaşırdığım ürünler var hiç tahmin edemeyeceğiniz ürünler meğersem bebeğiniz için ne kadar faydalıymış o sayfaya bakabilirsiniz. Ben bebek bakım ürünlerini ecowell tercih ettim. Mustelanın pişik kremi için çok iyi ve temiz içerikli diyorlar ama şampuanının içeriğinde sıkıntı var diye onu önermiyorlar. Deterjan olarak baby's green organik deterjanını aldım. biberon ve emzik için ne olur ne olmaz diye aldım philips avent

Mustela üni baby Sebamed felan nasıl peki Bepanthol
mustela ve bepanthol pişik kremi diğerlerine nazaran daha iyi diye biliyorum,ama içeriğine bakmak lazım.Ben sudokrem kullandım,zararlı olduğunu bilmiyordum,şimdi kullanmamaya çalışıyorum.Bebek olunca önce 100% doğal olanları kullanın,etkili olmasa,mustela,bepanthol,sudokremden birini kullanıp pişiği iyileştirirsiniz.Mustela pişik kremini çok kişi beğeniyor mesela.İnstagramda bebek.uzmani adlı sayfa var,yağ olarak badem,hindistan cevizi,jojoba yağı,asidi azaltılmış zeytin yağı kullana bilirsiniz,içeriğinde kimyasallar olan bebek yağı adıyla satılan şeyleri kullanmanıza gerek yok diyor.Ben Sivenonun bebek yağını aldım,içerisinde parfum,linalool var,ama onlar da doğal olarak elde edilmiş,o yüzden 100% doğal olarak sayılıyor

X