Doğuma Hazırlık bebek Cinsiyeti ovülasyonla alakalımı?

Bebeklerimize aldığımız eşyalar, hastane çantası, ürünler için tavsiye ve öneriler....
slm Melos,inşallah Allah gönlüne göre hayırlısını nasip eder. Hiç bir şeyin garantisi yokki, yinede insanoğlu istiyor işte.Cinsiyet için biraz daha bekle bence çünki benim oğlumda 7. ayına kadar dr. kız dedi sonra erkek dedi.o yüzden acele etme derim sağlıcakla...

Benim birde duyduğum kadınlarda bazen birden fazla yumurta hücresi bulunurmuş buna göre adet olmaya yakın hamile kalanlar belkide bunun için adetime yakın kaldım diyebilir

öncelikle Allah herkesin kalbine ,gönlüne göre nasip etsin gulyhascım.Bende şu geç döllenme olayını anlıyamadım.Mesala adet bitiminde beraber olunup da yumurtanın ömrü 48 saat. spermin ömrü 72 saat baz alınırsa nasıl geç döllenebiliyor.Birde gulyhascım senin baktığın takvime göre senin hamileliğin tuttumu merak ettim.

slm canım amin inşallahhh, herkese gönlündekini hayırlı kılsın. ben hiç çözemedim bu geç döllenme erken döllenme olayını:)

benim baktığım takvime göre benim tuttu ama çok yakın bir arkadaşımın tutmadı yani bir garantisi yok canım onunda:)

Valla bende bir program var bir arkadaş kurdu bilgisayarıma. Birkaç ayın regli günleri yazıldığında otomotik olarak kalmak istediğimiz ayın ve diğer ayların yumurtlama günlerini gösteriyor hatta kısayola kopyaladım üstüne geldiğimde gebe kalma şansınız yüksek diyor.. Ve orada gösteridğine göre de yumurtlama gününün 3 öncesi kız, tam yumurtlama gününde cinsiyet belli olmuyor, yumurtlama gününden üç gün sonrasına kadarki zamanda erkek bebek diyor... Hatta günlerin yanında elbise yada erkek tişörtü resmi bile var... Çok güzel bir program istediğim ay kalamasam bile her ay hesaplamak zorunda kalmıyorum...

Valla bende bir program var bir arkadaş kurdu bilgisayarıma. Birkaç ayın regli günleri yazıldığında otomotik olarak kalmak istediğimiz ayın ve diğer ayların yumurtlama günlerini gösteriyor hatta kısayola kopyaladım üstüne geldiğimde gebe kalma şansınız yüksek diyor.. Ve orada gösteridğine göre de yumurtlama gününün 3 öncesi kız, tam yumurtlama gününde cinsiyet belli olmuyor, yumurtlama gününden üç gün sonrasına kadarki zamanda erkek bebek diyor... Hatta günlerin yanında elbise yada erkek tişörtü resmi bile var... Çok güzel bir program istediğim ay kalamasam bile her ay hesaplamak zorunda kalmıyorum...

canım o programın adresini veya linkini yazabilirmisin, denemek isteyen arkadaşlara iletiriz çok faydası olur

saol canım

canım o programın adresini veya linkini yazabilirmisin, denemek isteyen arkadaşlara iletiriz çok faydası olur

saol canım

Valla bana da arkasdaş kurdu nereden nasıl kurdu bilmiyorum kurarken başında değildim ama bakayım bulamazsam arkadaşa sorarım. O arkadaş işyerindeki herkese de kurmuş çok faydalı oluyor ve her ay yaniden hesaplamak zorunda kalınmıyor... Hele ki benim gibi 35 günde bir olunuyorsa her ay başka oluyor....

arkadaşlar ben adete yakın ve adetten sonrasındaki deneyimlerimle 2. sinde de kız annesiyim:) öncesine sonrasına o yüzden bir anlam vermiş değilim

selam gulyhas, kusura bakmazsan bir şey sormak istiyorum. Senin 3 yumurtan oluştuğunu sağdaki çatlamak üzere sol taraftada 2 tane olduğunu yazmışsın. hala anlayamadım kadın ayda bir yumurtası olgunlaşmıyormu? biraz bilgilendirirsen sevinirim çok sağol...

selam gulyhas, kusura bakmazsan bir şey sormak istiyorum. Senin 3 yumurtan oluştuğunu sağdaki çatlamak üzere sol taraftada 2 tane olduğunu yazmışsın. hala anlayamadım kadın ayda bir yumurtası olgunlaşmıyormu? biraz bilgilendirirsen sevinirim çok sağol...

evet normalde her ay çoğu kadının 1 tane yumurtası olur, bazende 2 yumurtası oluşabiliyor çift yumurta ikizlerine doğal yolla hamile kalanlar oluyor.

ben tedavi oldum klomen kullandım o yüzden 3 tane yumurtam oldu, ve sonrasıondada çat iğensi oldum.

Valla bana da arkasdaş kurdu nereden nasıl kurdu bilmiyorum kurarken başında değildim ama bakayım bulamazsam arkadaşa sorarım. O arkadaş işyerindeki herkese de kurmuş çok faydalı oluyor ve her ay yaniden hesaplamak zorunda kalınmıyor... Hele ki benim gibi 35 günde bir olunuyorsa her ay başka oluyor....

çok saol canım , süper olur gerçekten

kizlar gec dollenmeyi arkadasim yasadi doktoru soyle anlatmis; iki yumurtan olmus o ay, sen genelde ovulasyon gununu bildigin icin o iki yumurtadan biri zamaninda catlamis ama bebek olusmamis o yumurtayla, sonra bir hafta sonra ikinci yumurtan olgunlasmis senin haberin dahi yok iliski olmus ve ikincisi dollenmis yani gec dollenme dedikleri beklenen ovulasyon zamaninda olmamasi gec olmasi. tek yumurtayla da boyle olabilirdi demis ama doktor kontorlunde oldugu icin iki yumurtasi oldugu biliniyordu arkadasin onun hikayesi budur.

burada okuyunca hemen arama motorundan aradım ve ulaştum.bedava indirilebiliyor bilgisayara programın adı şu
Advanced Woman Calendar hamilelik hesaplama programı
umarım işe yarar

slm Melos,inşallah Allah gönlüne göre hayırlısını nasip eder. Hiç bir şeyin garantisi yokki, yinede insanoğlu istiyor işte.Cinsiyet için biraz daha bekle bence çünki benim oğlumda 7. ayına kadar dr. kız dedi sonra erkek dedi.o yüzden acele etme derim sağlıcakla...

nurci allah sağlıkla kavuşmanı nasip etsin oğluna bana da doktor 15. haftada kız dedi. bunu bi kaçkişiden daha duydum 7. yada 9. ayda bi bakmışınınız meğer erkek...hep aynı doktormu takip etti seni...
benimde başıma gelirse die kendimi engelliyorum kız kıyafetleri alamıyorum, sadece bakmakla yetiniyorum. peki hatırlıyormusun reglinden itibaren kaçıncı gün ilişki oldu, benim 31 gün sürüyor 22 ekim son adet tarihim 8 kasım ilişiki günü (17 yada 18. günü) yani yumurlama günün son günü... ilginçtir ki daha önceki 2 ayda aynı günlerde ilişki olmuştu ama tutmamıştı...

Merhaba myline...Allah inşallah gönlüne göre verir,hayırlısını nasip eder,oğlum 8 yaşında o zamanlar böyle takip olayını bilmiyordum tesadüf kaldım yani,inan ne zaman olduğunu bilemiyorum adetlerim 28-29 günde oluyor,doktorum 4. aydan 7. aya kadar sürekli kız dedi ,evet hep aynı dr du.bence en doğrusu kendini 7. aydan sonra inandırabilmek çünki drlar, kordondan dolayı yanılabileceklerini söylüyorlar..ama ben onada çok sevinmiştim.. ama şimdi de inşallah gönlümüzden geçeni yaradanımız biliyor hayırlısını nasip etsin diye dua ediyoruz.Allah herkesin kalbine ,göre nasip etsin...

evet normalde her ay çoğu kadının 1 tane yumurtası olur, bazende 2 yumurtası oluşabiliyor çift yumurta ikizlerine doğal yolla hamile kalanlar oluyor.

ben tedavi oldum klomen kullandım o yüzden 3 tane yumurtam oldu, ve sonrasıondada çat iğensi oldum.

Merhaba birşey soracaktım ben de yumurtlama gününe taktım da:)Siz daha önce 12.gün birilktelik ile erkek bebeğe hamileyim yazmışsınız.Peki çatlatma iğnesini ne zaman oldunuz?ve kaç saat sonra ilişki oldu?

gulyhas kullanıcısından alıntı
şuda var ben adet bitiminden sonra 7. gün hamile kaldım , başlangıcından sonrada 12. gün oluyor sanırım.

ve bebeğim erkek şuan hamileyim

yani kusura bakmayın anlayamadım çatlatma iğnesi olduz mu oalmadınız mı?

slm herkese ben bişeyi çok merak ediyorum arkadaşlar, Bence en güzel burada bunu öğrenebiliriz.
-Hamileliği için doktor kontrolünde olanlar
-Doktorun şu gün deneyin diye söyleyipte, deneyen ve başaranlar
-Herhangi bir ilaç kullanıp, tedavi olanlar
-Tüp bebek veya aşılama ile hamile kalanlar

varsa eğer aranızda ve bebeklerinin cinsiyetinide yazabilirlerse çok sevinirim arkadaşlar.Ovülasyonun olduğu ilk gün birleşme olursa erkek bebek olur, öncesind eolursa veya sonrasında kız bebek olur deniyor bende bu tezin doğru olup olmadığını merak ettiğim için sizlerden yardım bekliyorum.

Teşekkürler
2 cocuk annesiyim.heeep kız istedim ama allah saglıklı 2 erkek evladı verdi şükür.ikisinin arası 2 yaş.peşpeşe oldular.diyeceğim o ki...adetim bitti ertesi gün ilişki erkek.adetim bitti aynı gün ilişki oda erkekti.velhasıl 2 oğlum var.darısı olmayanlara.

kizlar selam. bi oglum var 3 yasinda. suanda 4.5 aylik hamileyim kiz diyor drlar 20161128_120505.png bacak arasi. aslinda pipi gorunmuyor. ama dr %95 kiz dedi %100 neden demedi acaba :)) neyse. oglumda ay ortasinda tek iliski yasadik. ama bunda yumurtlama gununden once ardarda. 2 3 gun ustuste. ama bilincli yapmadik bunu. denk geldi. bilim adamlari yumurtlama gununde iliskiye girildigi zaman; erkek genini tasiyan kromozom daha hizli oldugu icin kiz genini tasiyan spremleri geciyormus. ama kiz genini tasiyanlar daha gucluymus. yani yumurtlama gununden 2 gun once iliskiye girildigi zaman; erkek genini tasiyanlr oldugu icin, kiz olanlar yumurtayi doller. tabiki oncelik takdiri ilahi. ama bilim diyede bir gercek var. bu bizde tuttu simdilik..

X