Bebek doymasa da kusar mı?

Kakada kan nokta seklinde mi oluyor? Her gordugumuz siyah nokta kan mıdır ya da? Siz diyet yaptiniz mi? Bebeginiz nasıl 😊

Hayır kılcal damar şeklinde bayağı kırmızı taze kan oluyor :) siyah nokta değil. Çok incelemenize gerek yok. Olunca bayağı kan diye çığlık atıyorsunuz 😂
Sonrasında yoğun bir diyet sürecine girdim. 4-5 ay kadar. Sonra yavaş yavaş bazı gıdaları açtım.
Bizde kan dışında tüm vücutta egzama kafada konak reflü ve meme reddi vardı.
Alerji mamasıyla destekledik diyetle birlikte. İlginç bir şey mamayı hiç kusmuyordu. Ama diyetten sonra sütümü aşırı kusmaya başladı. Çünkü sütün besin değeri kalmadı yağ oranı düştü su gibi bir şey oldu. Reflüyü artırdı.
Şu an 18 aylık. Hala süt ürünleri ve kuruyemişleri ceviz fındık falan tüketemiyor. İnşallah geçecek :)

Kakada kan nokta seklinde mi oluyor? Her gordugumuz siyah nokta kan mıdır ya da? Siz diyet yaptiniz mi? Bebeginiz nasıl 😊

Hayır kılcal damar şeklinde bayağı kırmızı taze kan oluyor :) siyah nokta değil. Çok incelemenize gerek yok. Olunca bayağı kan diye çığlık atıyorsunuz 😂
Sonrasında yoğun bir diyet sürecine girdim. 4-5 ay kadar. Sonra yavaş yavaş bazı gıdaları açtım.
Alerji mamasıyla destekledik diyetle birlikte. İlginç bir şey mamayı hiç kusmuyordu. Ama diyetten sonra sütümü aşırı kusmaya başladı. Çünkü sütün besin değeri kalmadı yağ oranı düştü su gibi bir şey oldu. Reflüyü artırdı.
Şu an 18 aylık. Hala süt ürünleri ve kuruyemişleri ceviz fındık falan tüketemiyor. İnşallah geçecek :)

Cok gecmis olsun kuzucuga 🌹

Kendi doktorumuz sut alerjisi dediginde sadece bebegimin asiri aglamasi vardi. Kakasi normaldi. Kusmasi da o zamanlar cok degildi. Simdi aglamalari gecti. Kakasi bazen mukuslu oluyor. Kusmasi gunden gune artti ama. Reflu de 4.ayda en yuksek seviyesine ulasiyormus. O yuzden alerji olmayabilir diye dusundum.
Bi de gerceklik payi var mi bilmiyorum ama alerji icin diyet yapinca, alerji daha da tetikleniyor diye de birsey okudum. Ama yine de diyetimi yaptim.
En yakin kontrolumuzde tekrar doktora danismayi dusunuyorum.
Bir de cilek suyu ictigim bi gun bebegimin kakasi cok mukusluydu. Sanirim cilege alerjisi var.
Ben bugün kontrole götürdüm, dana etini falan bırakayım mı diye sordum hayır sadece süt ürünleri dedi. Reflü için çocuk cerrahi de görsün dedi ona da götürdüm ama gastroya yolladı. Cerrahi açısından bir sorunu yokmuş. Bir yudum kusarken bir avuç kusmaya başladı, bizde de reflü şiddetleniyor sanırım ama kilosu yavaş da olsa artıyor diye önemli değil diyorlar

Alerjinin tetiklenme meselesini doğru okumuşsunuz. Bizim doktorumuz da üstüne gitmeyi tercih etti kakada kan görene kadar diyet vermemişti alerji profuna gidiyorduk. En son reflü şiddetlendi kakada kan görünce durdu.
Çileğe alerjisi yoktur geçici bir şeydir o. Çilek fazla alerjen bir besin. Emzirirken önerilmiyor.
Siz protein ağırlıklı beslenmeye devam edin. Sütün besin değeri artsın.
İncir çilek egzotik meyveler yemeyin.
Reflü yapan yiyecekler yemeyin. Kola limon vs.
Ben de diyete başlayınca sütümün kalitesinin düştüğünü düşünüyorum sadece mama vermeye de kıyamıyorum 🥲 karışık gidiyoruz. Vegan sayfaları takip ediyorum nelerden kalsiyum alabilirim diye

Ben de diyete başlayınca sütümün kalitesinin düştüğünü düşünüyorum sadece mama vermeye de kıyamıyorum 🥲 karışık gidiyoruz. Vegan sayfaları takip ediyorum nelerden kalsiyum alabilirim diye

Evet düşüyor kesinlikle. Biz de karışık gittik o sebeple. Günde 10-12 ölçü mama verdiriyordu doktor.
Kalsiyum için de osteocare kullanmalısınız. Her gece 2 tablet içiyordum ben. Emzirirken zaten kullanmak gerekiyor. Hele diyet yapılıyorsa bitkisel besinlerle falan takviye edemezsiniz.

Evet düşüyor kesinlikle. Biz de karışık gittik o sebeple. Günde 10-12 ölçü mama verdiriyordu doktor.
Kalsiyum için de osteocare kullanmalısınız. Her gece 2 tablet içiyordum ben. Emzirirken zaten kullanmak gerekiyor. Hele diyet yapılıyorsa bitkisel besinlerle falan takviye edemezsiniz.
Çok teşekkürler bilgiler için 🥰

Bebekte reflu olabilir. Kustugu icin tekrar emzirmeyin, kusmasini arttirirsiniz. Memede uyutmayin yine refluyu tetikler. 4 aylik bebek açlığı öğrenmiş oluyor, aç olsa aglar zaten anlarsiniz.

4. Ayda bebeklerin kilo alımı yavaşlar ilk3 ay hızlı büyüme dönemidir, annenin de sütü zaten azalır,azalır derken,arz talep meselesine göre üretim yapmaya başlar memeler, bebek emdikçe gelir,benim oglum 9 ay kusmustu 6.ayda yediği ek gıdaları da kusmustu zaman zaman,şimdi doktora gitseniz reflü der ama şöyle bişeyde var bebeklerde zaten reflü fizyolojiktir büyüdükçe azalır,sütten kesilince tamamen geçer. Kusması normal bence ben günde 4 5 kez üstünü değiştiriyordum her emmeden sonra neredeyse kusardı . Doymadıgı için değil,fazla beslendiği için kusuyorlar aslında kendimden biliyorum😁

Kendi doktorumuz sut alerjisi dediginde sadece bebegimin asiri aglamasi vardi. Kakasi normaldi. Kusmasi da o zamanlar cok degildi. Simdi aglamalari gecti. Kakasi bazen mukuslu oluyor. Kusmasi gunden gune artti ama. Reflu de 4.ayda en yuksek seviyesine ulasiyormus. O yuzden alerji olmayabilir diye dusundum.
Bi de gerceklik payi var mi bilmiyorum ama alerji icin diyet yapinca, alerji daha da tetikleniyor diye de birsey okudum. Ama yine de diyetimi yaptim.
En yakin kontrolumuzde tekrar doktora danismayi dusunuyorum.
Bir de cilek suyu ictigim bi gun bebegimin kakasi cok mukusluydu. Sanirim cilege alerjisi var.
Mukuslu kaka fazla beslenmekten de olur bilginiz olsun

X