Maske Tarifleri Bebek gibi bir cilt için fazla uzaga gitmeyin; sihir mutfaginizda ;) (DENENMISTIR)

Evde Yapılabilen Doğal Cilt Bakımları Kolay yüz maskesi, Basit Kolay Cilt Maskeleri , Yüz Maskesi, sivilce maskesi, en iyi maske tarifleri, cilt lekeleri, en iyi yüz maskesi, yüz temizleme maskesi, ev yapımı doğal yüz maskeleri, cilt beyazlatma, evde yapılan yüz maskeleri, siyah nokta
Merhaba. Konunuza ara sıra göz gezdiriyorum, oldukça keyifli sizi okumak. Kullandığınız silikonu nereden temin ettiğinizi öğrenebilir miyim? Kozmetik mağazalarını gezmeye bayılım fakat hiç farketmedim böyle bir ürün.

Merhaba. Konunuza ara sıra göz gezdiriyorum, oldukça keyifli sizi okumak. Kullandığınız silikonu nereden temin ettiğinizi öğrenebilir miyim? Kozmetik mağazalarını gezmeye bayılım fakat hiç farketmedim böyle bir ürün.
Oncelikle tesekkurler.
Yardimci olabilirsem ne mutlu..
Watsons dan aldim. Direkt ismini soyleyince veriyorlar. Cok cok kullanisli bir sey :KK66:

insan ne kullanacağını şaşırıyor gerçekten, acı badem sütünü makyajımı temizlemek için kullanıyorum çok memnunum ayrıca yüzüme eşek sütü sabunu kullanıyorum denemenizi tavsiye ederim çok güzel, kahve peelingi ve sirkeyi de deneyeceğim teşekkürler tavsiyeleriniz için
cildim için yağ arayışındayım avokado, gül, buğday, kabak çekirdeği, üzüm çekirdeği bir sürü yağ çeşidi var karar veremiyorum hangisini kullanayım

Merhaba canim.
Oncelikle; evet piyasada urun cok ancak dogal olandan baska da care yok yuzumuze. Cunku kimyasallar cilt dengemizi bozup bizi daha cok urune muhtac birakmaktan baska bir ise yaramiyor. Sektor de bunu istiyor acikcasi. Daha cok talep daha cok kar.
Biz buna izin vermeyecegiz.
Ihtiyac duydugumuz her sey dogada zaten mevcut :)

Ben keci sutu sabununu da iyi diye duydum ama esek sutunu pek arastirmadim. Ki eminim o da iyidir. Memnun kalmana sevindim.

Bebak 'dan asla vazgecme derim. Hatta ben yuzumu sabunla yikayip temizledikten sonra da onu suruyorum.

Yuzume yag surmem acikcasi canim. Tavsiye de etmem. Yag = yag bezeleri demektir. Ayrica hic de gerek yok bence. Normal nemlendiricini sur , oh mis isil isil. Ha illa yag istiyorum dersen ozon yagi etkiliymis biraz gul yagi ile haftada iki falan maske yaptiginda ardindan uygulayabilirsin.

Merhabalar.

Uzun uzun uzatmayacagim lafi yine; malum cenem pek dusuktur :KK66:

Kesfettigim cok hos bir maske var.
Maskelere merak saldim son donemlerde.
Sizinle paylasmak istedim.
Yuzumde ozellikle iki yanagimda surekli ayni yerde sivilce ciktigini hatta bazen ucu olmayan ciban tarzi sivilcelerin ozellikle cene bolgemde belirdiginden bahsetmistim.
Arastirmam sonucu "tarcin maskesi" ni kesfettim.

Youtube da bir videoda gordum ilk.
Icerigi
1 adet yumurta
1 tatli kasigi tarcin.
Ben ek olarak kahve telvesi de ekliyorum malum artik kafeinli yuz bakim urunleri revacta. Sektor de kesfetmis durumda kafeinin cilde faydalarini :)

Hepsini karistirip yuzume boca.
Ama temiz ve gozeneklerin acik olmasi lazim.
Evet efenim yuze boca amma velakin o ilk 5 saniye sonrasi cildiniz uzerine kezzap atilmis gibi yaniyor benden soylemesi :KK70:
Sonra gokkusagi yaktin bizi demeyin :KK70:
Hatta cok cok hassas cildi olanlar denemesin lutfen.

Amaaaaa soyle bir sey de var ki
Inanilmaz bir etkisi mevcut.
Evet cildi yakiyor
Evet kizarrtiyor
Ama bir saat sonra falan yaklasik
Kizariklik geciyor ve geriye pasparlak yumusacik isiltili bir cilt geliyor.
Sivilcelerim 3 yapmada sanirim sondu.
Tarcinin faydalarini uzun uzun yazmayacagim ama yazmam gereken en onemli iki ozelligi antiseptik olusu yani yuzumuzdeki bakteri, mantar, sivilceye neden olan maddeleri yok etmesi ve de kan akisini hizlandirmasi.
Bunlar bile yeter di mi? :)

Denemeye cesareti olanlari bekliyorum.
15 dk bekletip yikayin ve haftada 2 kez tekrarlayin.
Genellikle hatta genellikle degil mumkunse yatmadan evvel uygulayin.
Akabinde cildi nemlendirip uyuyun.
Ilkin kizacaksiniz o acidan bana
Ama sonra dua edeceksiniz belki
Kim bilir :KK66:

Sevgiler.

Sözde uzatmayacaktim :KK70::KK70:
Gene destan yazdim..

Dip not: sinuzitim oldugu icin tarcin maskesi yuzumdeyken ki ben alnima da uyguluyorum aslinda sadece sivilceli yerlere uygulanmasi gerekirken; o aci ve isidan burnumdan asagi iniyor sinuzlerimdeki mukuslar:KK70: siziyor masallah :p bunu bilmeniz gerekmiyordu tamam ama paylasmasam olmazdi :KK70:

athena athena merhaba böyle doğal bilgiler için çok teşekkür ederim .
geçen yıl aldığım bir kararla kozmetik ürünler yerine doğal ürünler deneyerek cildime bakmak istedim ve düzenli yaptırdığım cilt bakımlarından kremlerinden tonik vs vazgeçtim ve 1 senedir hiç bişey uygulamadım sadece gül suyu ile temizledim makyaja da ara verdim ,sorunlu sivilceli siyah noktalı bir cilde sahip değilim o yuzden kolay oldu.

araştırma yaparken senin yazdıklarının mantıklı ve zararsız olduklarına kanaat getirdim
cildim dediğim gibi kuru gözenek siyah nokta sivilce problemim yok
ama çok koyu göz altı halkam var ve yorgun mat duruyor yüzüm
sence neler denemeliyim
ballı sabun ile nemlendirip sirkeyle göz altlarımı hafif silmem yeterli olur mu ?
her türlü önerine açığım deneyip gelişmeleri buraya yazarım benimle aynı sorunu yaşayan bayanlara da yardımcı oluruz

athena athena merhaba böyle doğal bilgiler için çok teşekkür ederim .
geçen yıl aldığım bir kararla kozmetik ürünler yerine doğal ürünler deneyerek cildime bakmak istedim ve düzenli yaptırdığım cilt bakımlarından kremlerinden tonik vs vazgeçtim ve 1 senedir hiç bişey uygulamadım sadece gül suyu ile temizledim makyaja da ara verdim ,sorunlu sivilceli siyah noktalı bir cilde sahip değilim o yuzden kolay oldu.

araştırma yaparken senin yazdıklarının mantıklı ve zararsız olduklarına kanaat getirdim
cildim dediğim gibi kuru gözenek siyah nokta sivilce problemim yok
ama çok koyu göz altı halkam var ve yorgun mat duruyor yüzüm
sence neler denemeliyim
ballı sabun ile nemlendirip sirkeyle göz altlarımı hafif silmem yeterli olur mu ?
her türlü önerine açığım deneyip gelişmeleri buraya yazarım benimle aynı sorunu yaşayan bayanlara da yardımcı oluruz
Merhaba canim hosgeldin oncelikle tesekkur ederim.
Ve de tebrik ederim.
Makyaj elbette ben de yapiyorum ancak iyi baktiktan sonra cilt zarar gormuyor.
Yuzun sivilce ve siyah noktasizsa isin daha kolay.
Evet balli sabun kuru cildine iyi gelecektir tavsiye ederim.
Gul suyu guzel. Devam et.
Sirke direkt suruldu mu yakabilir goz altini ve de cok nazik bir yer malum, suyla seyreltip silebilirsin. Ben arada kahve telvesi maskesi yaparken de goz altlarima uyguluyorum bi kismini malum kafein iyi geliyor.
Ve evet ben de goz altlarindan muzdaribim. Daha dogrusu su an icin iyi durumdalar diyebilirim.

Sevgiler :KK66:

Ya size yorum yapıcam yapıcam hep unutuyorum..
Ben yaklaşık 1 aydır sizin rutini uyguluyorum çok çok memnunum.. Çok problemli bi cildim hiç olmadı ama yağ bezesi, bi kaç bölgede leke, solgunluk gibi problemlerim vardı. Özellikle yağ bezeleri konusunda çok güzel sonuçlar aldım. Yanağımda taa liseden kalma 2 3 leke soldu. Cildim daha canlı. Şuan regli dönemim olduğu için benim de çenemde bi kaç çıkamayan sivilce var. Ve yine benim de müthiş sinüzit ağrılarım var. Tesadüfün güzelliği :KK200: Hemen bunları da deneyeceğim. Bizle paylaştığınız için teşekkürler :KK36:

Ha bir de ben ara ara evde ne varsa yoğurt yada karbonat yada pirinç unu. Bunlara limon ve bal koyarak maske yapıyorum. Yüzüme sürdüğüm kahve telvesinden artarsa ellerime de sürüp ovuşturuyorum pamuk gibi oluyor. Onu da tavsiye ederim.

Ya size yorum yapıcam yapıcam hep unutuyorum..
Ben yaklaşık 1 aydır sizin rutini uyguluyorum çok çok memnunum.. Çok problemli bi cildim hiç olmadı ama yağ bezesi, bi kaç bölgede leke, solgunluk gibi problemlerim vardı. Özellikle yağ bezeleri konusunda çok güzel sonuçlar aldım. Yanağımda taa liseden kalma 2 3 leke soldu. Cildim daha canlı. Şuan regli dönemim olduğu için benim de çenemde bi kaç çıkamayan sivilce var. Ve yine benim de müthiş sinüzit ağrılarım var. Tesadüfün güzelliği :KK200: Hemen bunları da deneyeceğim. Bizle paylaştığınız için teşekkürler :KK36:

Ha bir de ben ara ara evde ne varsa yoğurt yada karbonat yada pirinç unu. Bunlara limon ve bal koyarak maske yapıyorum. Yüzüme sürdüğüm kahve telvesinden artarsa ellerime de sürüp ovuşturuyorum pamuk gibi oluyor. Onu da tavsiye ederim.
Ahh cok sevindim !
Gel sarilalim vallahi :KK66:
Geri donusleri alinca daha da mutlu oluyorum.
Canimm sivilcelerim benim de vardi ama inan Su an soldu gitti lekeleri bile. Tarcin maskesini mutlaka dene ama yanacaksin:p o yuzden simdiden ozur diliyorum ama dayanirsan 15 dk inan uc yapista farki goreceksin. Benim o cenemdeki cikmayan sicvilcelerim sondu gitti.

Evet kahve peelingi de yapmaktayim boylesi bir etkiyi hicbir kozmetik urunde bulamamistim :KK66:

Sevgiler..

Ahh cok sevindim !
Gel sarilalim vallahi :KK66:
Geri donusleri alinca daha da mutlu oluyorum.
Canimm sivilcelerim benim de vardi ama inan Su an soldu gitti lekeleri bile. Tarcin maskesini mutlaka dene ama yanacaksin:p o yuzden simdiden ozur diliyorum ama dayanirsan 15 dk inan uc yapista farki goreceksin. Benim o cenemdeki cikmayan sicvilcelerim sondu gitti.

Evet kahve peelingi de yapmaktayim boylesi bir etkiyi hicbir kozmetik urunde bulamamistim :KK66:

Sevgiler..
Hemen bu akşam deneyeceğim. Yalnız 1 yumurtadan bayağı bi maske çıkar. İyisi mi kalanı banyodan önce bacaklarıma falan süreyim ziyan olmasın :halay:

Hemen bu akşam deneyeceğim. Yalnız 1 yumurtadan bayağı bi maske çıkar. İyisi mi kalanı banyodan önce bacaklarıma falan süreyim ziyan olmasın :halay:
Ben dolapta saklayip ertesi gece de yapiyorum ard arda iki gece yapiyorum bir haftada. Bir gun ara verip ard arda iki gece de yas maya maskesi uyguluyorum geri kalan gunler dinlenmece.
Bacaklara da olabilir valla hem belki kil donmesini vs de duzeltir kimbilir, denemek lazim :KK66:

Ben dolapta saklayip ertesi gece de yapiyorum ard arda iki gece yapiyorum bir haftada. Bir gun ara verip ard arda iki gece de yas maya maskesi uyguluyorum geri kalan gunler dinlenmece.
Bacaklara da olabilir valla hem belki kil donmesini vs de duzeltir kimbilir, denemek lazim :KK66:
Aaa eğer kurumuyorsa ben de öyle yapayım. Streçle falan mı kapatıyosun?

Aaa eğer kurumuyorsa ben de öyle yapayım. Streçle falan mı kapatıyosun?
Aslinda yumurtadan bi kisim ayiriyorum
Yani 1 yumurta cok fazla geliyor bi kere yapmaya.
Onu ertesi gune ayirip ertesi gun karistirip uygulayarak tekrar degerlendirmis oluyorum. Bi kere oyleye maskeyi beklettim dolapta da kaskati oldu :KK70:

Merhaba canim hosgeldin oncelikle tesekkur ederim.
Ve de tebrik ederim.
Makyaj elbette ben de yapiyorum ancak iyi baktiktan sonra cilt zarar gormuyor.
Yuzun sivilce ve siyah noktasizsa isin daha kolay.
Evet balli sabun kuru cildine iyi gelecektir tavsiye ederim.
Gul suyu guzel. Devam et.
Sirke direkt suruldu mu yakabilir goz altini ve de cok nazik bir yer malum, suyla seyreltip silebilirsin. Ben arada kahve telvesi maskesi yaparken de goz altlarima uyguluyorum bi kismini malum kafein iyi geliyor.
Ve evet ben de goz altlarindan muzdaribim. Daha dogrusu su an icin iyi durumdalar diyebilirim.

Sevgiler :KK66:
teşekkür ederim canım ballı sabun alıp başlayayım uygulamaya sirkeyide inceltip süreyim teşekkürler

Merhaba benim de yüzümde Güneş lekeleri var konunuzu okudum ben de hemen başlamayı düşünüyorum inşallah faydası olur yalnız sabun konusunda kararsız kaldım ben de cildim orta ne çok yağlı ne de kuru eşime bıttım sabunu söylemiştim ama yazınızın başını okuyunca daha sonra farklı sabunlar söylemişsiniz kararsız kaldım

Merhaba benim de yüzümde Güneş lekeleri var konunuzu okudum ben de hemen başlamayı düşünüyorum inşallah faydası olur yalnız sabun konusunda kararsız kaldım ben de cildim orta ne çok yağlı ne de kuru eşime bıttım sabunu söylemiştim ama yazınızın başını okuyunca daha sonra farklı sabunlar söylemişsiniz kararsız kaldım
Merhaba.
Bıttım sabunu da olur. Al dene memnun kalmazsan papatya sabunu aldirirsin bir dahakine :KK66:
Gunes lekeleri ve diger lekeler icin sirke diyorum.
Ancak cildinde baska problemin yoksa, tek sorun bu lekelerse tum yuzune degil de kulak cubugu ile sadece lekeler uzerine uygulamani öneririm.
Maya maskesini de haftada 2 yapmayi ihmal etme.

Merhabalar

Benim de burnumda çok fazla siyah nokta ve yanaklarımda da geniş boşluk halinde gözenekler var. Garnier'ın 3 in 1 peeling ve yine garnier'ın sıkılaştırıcı toniğini kullanmaya başladım. Fayda gördüm ama 1 aydır düzenli kullanmama rağmen hiç gitmeyen noktalar var. Geniş boşluklarda ise hiç değişiklik olmadı, öyle duruyor

Yazınızı okudum kahve telvesi ile peeling yapmaya başladım dün itibariyle. Merak ettiğim birkaç husus var. Toz kahveyi su ile yumuşattığımızda da aynı etkiyi görür müyüz siz her defasında kahvenizi içtikten sonra kalan telve ile mi yapıyorsunuz. Vaktim kısıtlı olduğu için her akşam böyle kahve pişirmekte zorlanıyorum.

Bir diğer husus gül suyunu nereden aldınız. Bakıyorum piyasada 50 liraya da 5 liraya da gül suyu var. Kalitesini anlayacağımız bir ölçü var mı?

Teşekkür ederim

Merhabalar

Benim de burnumda çok fazla siyah nokta ve yanaklarımda da geniş boşluk halinde gözenekler var. Garnier'ın 3 in 1 peeling ve yine garnier'ın sıkılaştırıcı toniğini kullanmaya başladım. Fayda gördüm ama 1 aydır düzenli kullanmama rağmen hiç gitmeyen noktalar var. Geniş boşluklarda ise hiç değişiklik olmadı, öyle duruyor

Yazınızı okudum kahve telvesi ile peeling yapmaya başladım dün itibariyle. Merak ettiğim birkaç husus var. Toz kahveyi su ile yumuşattığımızda da aynı etkiyi görür müyüz siz her defasında kahvenizi içtikten sonra kalan telve ile mi yapıyorsunuz. Vaktim kısıtlı olduğu için her akşam böyle kahve pişirmekte zorlanıyorum.

Bir diğer husus gül suyunu nereden aldınız. Bakıyorum piyasada 50 liraya da 5 liraya da gül suyu var. Kalitesini anlayacağımız bir ölçü var mı?

Teşekkür ederim
Oncelikle hos geldin canim.

Siyah noktalar da benim kabusum du acikcasi.
Ama artik cok cok azlar ve de gozeneklerim sıkılaştılar gözle görülür bir halde üstelik.

Aşama aşama yaptıklarımı anlatayım onlar için;

Ilk olarak yuzumu sabunum ile yikayip tertemiz yapıyorum. Gerek var ise kahve telvesi ile ova ova peelingimi yapiyprum.( ben kahve telvesini sadece peeling degil maske olarak da kullanmaktayım, dilersen daha sonra yapılışını yazarım. Ve bu arada evet çiğ kahve ile de olur ama pişmişi en iyisidir. Bence büyükçe bir cezvede pişir. Soğuyunca o kahvenin sıvısını yani bildiğimiz kahveyi buz kalıplarına boşalt ve buzluğa at; kalan telveyi de minik bir kavanoza koy. Içine zeytinyagı ve mutlaka limon damlat eşit miktarlarda ve karıştır. Ağzını kapa buzdolabında 3 güne dek sakla bişeycik olmaz:KK66: )

Ve peelingden sonra her ne kadar müdavimi olmasam ve pek tavsiye etmesem de buhar maskesi yapıyorum. (ayda yada 2 ayda bir kez siyah noktalarımı derinlerden çıkarmak adına yapıyorum)
Temizlenmiş cildi buhar maskesi ile iyice açıp yumuşattıktan sonra Bim de satılan burun bantlarını alıp burnuma ve kenarlarına gözenek olan yerlerime yapıştırıyorum. 15 dk bekleyip çektim mi , o çıkmayacak gibi duran derinlerdeki siyah noktalarim nasıl da çıkıyor burun bandının üzerine görmelisin :KK66: (sıkılaşan gözenekler ufalır ve siyah noktalar ister istemez daha derine gider. Sıkılaştırırken temizlemek cok önemli gözenekleri.

Ardından durulayıp buzlukta dondurduğum gül suyu&elma sirkesi karışık buz kalıplarımla yüzümü ovuyorum. Işte sana gözenek ufaltan harika bir karışım.

Gül suyu olarak, benim bu güne dek kullandığım tek ve en iyisi olan rosense markası olanını kullanıyorum canım.

Kısacası , siyah noktadan tamamen arınmış gözeneklere yaptığın sirkeli ve gül sulu buz kalıpları kadar etkili başka bir çözüm yok .

Ama sen sen ol buhar maskesini ayda 1 den fazla yapma emi.

Umarım yardımcı olabilmişimdir.

Detaylı yazman çok yardımcı oldu bana. İnşallah ben de senin gibi faydasını görürüm. Tekrardan çok çok teşekkür ediyorum :))

Evde nasıl bakım yapabilirim diye düşünürken yazınızı gördüm.Umarım bende iyi sonuçlar alırım.
Yazı içinde emeğinize sağlık.

X