Örgü Bebek yeleği

Bebek örgüleri, örgü teknikleri, Tığ işi örgüler, Örgü oyuncaklar, Örgü takılar,
bu şalın ipi akıllı iplerden mi acaba yada nasıl bi ip kullanılmış çook beğendim doğrusu ablanın emeğine sağlık tarifini almak isterim ama sana zahmet olmazsa ister buraya ister özelime atabilirsin şimdiden teşekkürlera.s.

:enbuyukkk:Evet canım akkılı ipten yapılmiş şalımız Ablam burda olmadığı için ben bildiğim kadarıyla tarif etmeye çalışayım iki parça halinde örülmüş yakadan başlıyor ortadan 2 şer ilmek artırılarak yani ajurlu dediğimiz(boşluk) orülüyor kol ağızlarına da haraşo yapmış daha sonra kenarlar ve yaka kısmı dikilerek küçük çiçekçiklerle (kurdaleden yapılmış çiçek) süslenmiş:kahve:

Canım tarifini anlatmaya çalışayım yeleğimiz yakadan başlanıyor zaten sizde fiyonklu bölümünü soruyorsunuz sanırımCADIARZU 1.sırada 10 ilmek ters 10 ilmek düz örüyorsunuz 2.sırada tersleri yine ters örüyorsunuz ama düzleri örmeden şiş e alıyorsunuz bu sırada ip önden ters ilmeğe kadar uzanıyor yani şöyle___________ sonra yine tersleri örüp düzleri şiş e alıyorsunuz 3.sıra yine birinci sıra gibi 10 ters 10 düz örmeye devam edilir 4. sıra 2.sıra gibi 10 ters örülüp 10düz ilmek şişe alınır böylece 10 sıra örüldükten sonra ilmekler yer değiştirir yani tersin üstüne düz düzün üstüne ters örülür yelek tamamlandıktan sonra öndeki uzun uzun ipler kurdaleyle toplanıp fiyonk şeklinde dikilir.ancak bu kadar anlatabildim burada inşallah yardımcı olabilmişimdir:lepi:

çooook teşekkür ederim canım çok kolay anlatmışsın hemen örücem yeğenime..saol

meryemcim ne kadar guzel yelekler bunlar canım.. ellerine emeğine sağlık

:CüvCüv:Sevgili Ablam'ın torunu için ördüğü çok harika tığ işi etek-yelek takımının modeli
busenaz.jpg

efem.jpg

busef.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
ylak5.jpg
yl1xb6.jpg

:emir_bebek:Nergis bebek için ördüğüm yelek aşağıdaki resim de dünyalar tatlısı Nergis:
002ld3.jpg

16421707fl2.jpg
98995028wv2.jpg
a.s.Selam hepinize sevgiler Hayrünnisa ya hediye gelen yelekçok basit bir o kadar da güzel olunca paylaşmak istedim:nazar:

fiyonkvf3.jpg
a.s.İşte klasik kurdaleli model hemen hemen bu modeli bilmeyen yoktur ben bu modelden tam 3 tane yelek hediye ördüm artık bir tanesini de yayınlayayım değil mi amalaelaelaelaelae

tkmfe5.jpg
Bu beyazlı Takımı da yeni doğan Musa Taha Bebek için hazırladım :emir_bebek:Hoşgeldin bebek hediyesi...yerimseniben

hepsini çok ama çok beğendim yukarıda belirttiğim yeleklerin sayılarını mümkünse verebilirmisin...sadece ilmek sayıları...yapabilirim o zaman....:dance:

hepsini çok ama çok beğendim yukarıda belirttiğim yeleklerin sayılarını mümkünse verebilirmisin...sadece ilmek sayıları...yapabilirim o zaman....:dance:
a.s.Çok sevgili hürrem2000 öncelikle o güzel övgülerin ve iyi dileklerin için çok teşekkür ederim.beğendiğine çok sevindim özellikle bloğuma yazman beni daha da mutlu etti.Çünkü bloğum çok yeni ve ben bu konuda çok acemiyim.Sizin gibi tecrübeli arkadaşların desteğine çok ihtiyacım var.
Canım şimdi örnneklerin sayılarını söyleyeyim belirttiğim gibi ben onları hediye örmüştüm yanımda değiller ama hatırladığım kadarıyla zaten üç tanesi(yeşil,kırmızı-beyaz ve fiyonklu)
yakadan başlanıyor ve tek parça halinde örülüyor 3 numaralı şişle ördüm ve sanırım75 ilmek başladım 7-8 sıra haraşo ördükten sonra artırmalar yaptım kol kısmı bittikten sonra toplam160 ilmek beden için kalacak o şekilde örüp bitiriyorsun.ne kadar işine yarar bilmiyorum ama modeller yanımda olmayınca bu kadar anlatabiliyoruma.s.

a.s.Çok sevgili hürrem2000 öncelikle o güzel övgülerin ve iyi dileklerin için çok teşekkür ederim.beğendiğine çok sevindim özellikle bloğuma yazman beni daha da mutlu etti.Çünkü bloğum çok yeni ve ben bu konuda çok acemiyim.Sizin gibi tecrübeli arkadaşların desteğine çok ihtiyacım var.
Canım şimdi örnneklerin sayılarını söyleyeyim belirttiğim gibi ben onları hediye örmüştüm yanımda değiller ama hatırladığım kadarıyla zaten üç tanesi(yeşil,kırmızı-beyaz ve fiyonklu)
yakadan başlanıyor ve tek parça halinde örülüyor 3 numaralı şişle ördüm ve sanırım75 ilmek başladım 7-8 sıra haraşo ördükten sonra artırmalar yaptım kol kısmı bittikten sonra toplam160 ilmek beden için kalacak o şekilde örüp bitiriyorsun.ne kadar işine yarar bilmiyorum ama modeller yanımda olmayınca bu kadar anlatabiliyoruma.s.

canım olsun oda yeter bana... bakalım olacakmı deneyeceğim....kollara kaç ayırmıştın hatırlıyormusun?CADIARZU

ellerıne saglık hepsı cok guzel olmuş.pempe jılenın anlatımını acıklarsan sevınırım..
Sağol canım beğendiğine çok sevindim a.s.Ama jile'nin tarifini yapamayacağım çünkü ben örmedim yakınımın bebeğine hediye gelmişti bende resmini çekip yayınladım.

a.s.:asigim:a.s.:asigim:a.s.:asigim:a.s.:asigim:a.s.:asigim:
lilaa.jpg

a.s.:asigim:a.s.:asigim:a.s.:asigim:a.s.:asigim:a.s.:asigim:
yesilslg.jpg

Son düzenleme:
:eek:klava: :eek:klava: :eek:klava: :eek:klava: :eek:klava: :eek:klava:

moraa.jpg

:sm_cool: :sm_cool: :sm_cool: :sm_cool: :sm_cool:

Son düzenleyen: Moderatör:
Selam arkadaşlar işte size en son ördüğüm bebek yeleği modeli
umarım beğenirsiniz tamamen modelsiz ördüm yani kendim uydurdum

seher1.jpg

ttn.jpg

:emir_bebek::emir_bebek::emir_bebek::emir_bebek::emir_bebek::emir_bebek::emir_bebek:

X