bebekler kendı kendıne nasıl uyur

slm arkadaşlar benim bebeğimde 2 aylık olcak ve sallamadan uyumuyor göğsümde uyuyor yerine koyunca uyanıyor ve sallıyorum dakikalarca gündüz uykusu zaten pek yok ve kuş uykusu gibi çok kısa ve sürekli yaında istiyor iş yaptırmıyor uzaklaşsan yanından başlıyor ağlamaya seste hiç uyumuyor onun için sessiz ve karanlık olcak kendi kendine uyumaya nasıl alıştırabilirim.

valla kızlar ben şunu ögrendimki bir bebek dogunca asla ne olursa olsun sallamaya falan aliştrmayacaksin..nasil alişitirirsan öyle gidiyor ki ben çok pişmanım bu konuda..kızım yeni dogdugunda hep emerken uyurdu yerine yatırırdım öylece uyurdu..amabenim bu ellerim sürekli beşiği sallamaya çalişti ve sonucnda kızım 21 aylık ve sallamadan uyumuyor..çok pişmanım inanın şimdi olsa kesinlikle aliştirmam uyumuyosa uyumasin eninde sonunda uyuyacak..şimdi2.ye hamileyim ve asla onu sallamayo düşünmüyorum..kendi kendne uyumasini saglıcam..

bu arada kızımı 2 ay önce kendi yanımda uyutmaya çalişmiştirm 1 hafta başarilili olambildim..popposuna pişpiş diye vurarak uyutoyırdum uyuyordu..ama sonrasinda onunda oyun haline getirdi 1 saati buluyordu uyumasi:)))
bende bıraktım..bakalim nekadar devam edecekk

valla kızlar ben şunu ögrendimki bir bebek dogunca asla ne olursa olsun sallamaya falan aliştrmayacaksin..nasil alişitirirsan öyle gidiyor ki ben çok pişmanım bu konuda..kızım yeni dogdugunda hep emerken uyurdu yerine yatırırdım öylece uyurdu..amabenim bu ellerim sürekli beşiği sallamaya çalişti ve sonucnda kızım 21 aylık ve sallamadan uyumuyor..çok pişmanım inanın şimdi olsa kesinlikle aliştirmam uyumuyosa uyumasin eninde sonunda uyuyacak..şimdi2.ye hamileyim ve asla onu sallamayo düşünmüyorum..kendi kendne uyumasini saglıcam..

bu arada kızımı 2 ay önce kendi yanımda uyutmaya çalişmiştirm 1 hafta başarilili olambildim..popposuna pişpiş diye vurarak uyutoyırdum uyuyordu..ama sonrasinda onunda oyun haline getirdi 1 saati buluyordu uyumasi:)))
bende bıraktım..bakalim nekadar devam edecekk
ben bebeğim doğduğunda, kesinlikle sallamaya alıştırmayacağım, diyordum. 1.5-2 aylık olunca kolik belirtileri görüldü ve ritmik hareketlerle ancak sakinleşebiliyordu. böylelikle sallanmaya alıştı, şimdi sallamadan asla uyumuyor. bu arada... esin58, resimdeki kızın sanırım. maşallah, çok şeker. umarım hayırlı evlat olur.

Benim kızım 8 aylık, ilk zamanlar fisher price ın dandinisi vardı,onda uyuyordu benim için de rahat oluyordu. uyandığında da onunla sallıyordum, tekrar uyuyordu. 4 5 aylık olunca artık ona güvenmez oldum düşer diye, kemerini takıp sıkmak da istemedim. arada bi ayağımda sallıyorum. Ama şöyle bi güzelliğimiz var ki her zaman ayakta uyuyacak diye sorunu yok. ben ilk ayakta sallamaya başladığımda ses olsun diye müzik açıyordum. Şimdi uykusu gelsin, müzikte olsun ortamda kendi kendine uyuyor. Beşiğine bırakıyorum ya da odada televizyonda müzik kanalı açıyorum o yerde oyunlarıyla oynuyo oluyo, ben mutfağa yada başka yere işimi yapmaya gidiyroum. Arada bi geliyorum, kendi kendine uyumuş :))

bebeklerı odasına bırakıyorlar kendı kendıne uyuyor

bunu başaran anneler nasıl basardınız merak ettım

arkadaşlar aynen dediyinz gibi bende yatagına yatırıyorum.uykusub gelince kendi kendine uyuyo.aslında alıştırmaya baglı.a.s.

valla arkadaşlar benim oğluşumun gaz probleminden dolayı uyutabilmek için her yöntemi denedik.ayaktada salladık çarşaftada hatta evin ortasına salıncak dahi kurduk...tabi bunlar 6 aya kadar sürdü.sonra 7.8.9.aylarında işe başladım ve annem ayakta salladı.annemin bende olmadığı birgün çok yorgundum ve ayakta sallayacak halim yoktu.yastığını aldım ve yere yattım.yanıma yattı yatış o yatış.şuan 1 yaşında ve yer yatağında kendi kendine uyuyor.yastığını alıp yanıma geliyo ve anlıyorum uykusu olduğunu.bende yanına yatıyorum..elimle oynarken uyuyor.
inşallah huyu değişmez...

oglum 2 yasında hala kendı kendıne uyumuyor

Baştan nasıl alıştırırsan öyle gidermiş. Kızım 40 günlük sallamadan uyumazdı. Çok uğraşmıştım yatağına koyup uyutmayı ama morarana kadar ağlardı. 3 yaşında hala ayağında salaaa diye haykırarak ağlardı.
Oğlum 4,5 aylık. 40 günlükten beri karnı toksa karanlık odada beşiğine koyuyorum uyuyor.(Uzmanlar karanlıkta uyutmaya bebekken alıştırın diyorlar)Maşallah diyelim de:):nazar: Asla sallamıyorum sallarsam uyanıyor. Bakalım böyle devam edecek mi? İnşallah devam eder.

Çocukların huyları değişik değişik belkide. Kızım öyleydi, oğlum böyle:sm_confused:

Farklı tabi,gazsız bebek anneleri rahat konuşuyor..
Görümcemin oğlunu gördüm ben,çocuk acayip gazlydı.Doktor kendi dedi sallamanız lazım sürekli gazı dağılsın hareketle diye.
Sürekli sallanırdı,şimdi sadece kayınvalidesi sallayarak uyutuyor.Kayınvalidem ve görümcem yanına uzanarak uyutuyor.
Benim kızım gazsız bebekti,çok rahattı.Hala daha yatağına bırakıyorum uyuyor bazen bizle uyumak istiyor.Ama sallama hiç olmadı.

Farklı tabi,gazsız bebek anneleri rahat konuşuyor..
Görümcemin oğlunu gördüm ben,çocuk acayip gazlydı.Doktor kendi dedi sallamanız lazım sürekli gazı dağılsın hareketle diye.
Sürekli sallanırdı,şimdi sadece kayınvalidesi sallayarak uyutuyor.Kayınvalidem ve görümcem yanına uzanarak uyutuyor.
Benim kızım gazsız bebekti,çok rahattı.Hala daha yatağına bırakıyorum uyuyor bazen bizle uyumak istiyor.Ama sallama hiç olmadı.
haklısın canım benımkınınde gazı vardı o yuzden sallanıyorduk

kızımı annem sağolsun doğduğu andan itibaren salladığı için sallamadan asla uyumuyo
çok uyukusu olsa bile iki sallanmadan uyumuyo oooooooooooffff bacaklarım koptu.
salıncak aldık ama orda da çok geç dalıyo uykuya emziğiiyle oynayıp duruyo
anlıcanız yanmışım ben

Ben henüz anne değilim ama annem bu konuda benden çok çektiği için kendimden biliyorum :) Gözünüzü korkutmak gibi olmasın ama ben doğduktan sonra 3.5 yaşıma kadar ağlamışım, annemi canından bezdirmişim. Bir gün yine böyle ben ağlarken annem inat etmiş (oysa ki çok merhametlidir ama 3.5 yıl kolay değildelikafadulden) "bakmayacağım ağlasın susar yeter artık" diye :) O sırada annemlerin arkadaşları da bizdeymiş "Sen ne kadar vicdansızsın git baksana çocuğa çok ağladı" diye çıkışınca annem yine dayanamamış gelmiş bir bakmış belimde koca bir şişlik, fıtık oluyormuşum az daha son anda kurtarmış anacığım beni opuyorumnanaktan

Senin ağlamandan tuvalete bile gidemezdim, seni de alır çamaşır makinesine oturturdum diyor :) Şimdi peşinden ayrılmıyorum "O yıllarda beddua etmedin değil mi bana Allah sana da böyle çocuk versin diye" diyorum, "Çok yıl geçti hatırlamıyorum etmiş olabilirim" diyor kaydirigubbakcemile3

Yine o kadar yıl benimle uğraşmaktan dışarı adım atmadığı için ben 4 yaşıma falan geldiğimde bir gün pazara çıkmış sebze meyve almaya, domatesin fiyatını sormuş, aldığı cevapta fiyat çok gelmiş, şok olmuş, pazarcı da "uzaydan mı geldin sen abla, en uygun fiyata biz satıyoruz" demiş kaydirigubbakcemile3

Ve bir gün yine benim ağlamalarımdan çok bıkıp kendini dışarılara atmış, dışarı çıktığında durumunun çok iyi olmadığı üstü başından anlaşılan, perişan vaziyette bir kadıncağızın çocuğunu sırtında taşıyarak zar zor yürüdüğünü görünce koşa koşa eve dönmüş, sarılmış bana :ecrin_bebek:

Çok hikayelerle dolu bir mesaj oldu, konuyu çok aştım belki ama bunlar aklıma gelince yazmadan duramadım.

kızlar çok kötü yahu...2 çocuğum var ikiside sallamadan uyumazdı.sallamazsan saatlerce ağlardı...bende kıyamazdım artık son çare sallayarak uyuturdum...bi çocuğun huyu neyse odur,kimi bebek sakin olur kendi kendine uykuya dalar...ama nerde bizde o şans... : )))))))))

20 aylık kızım okul açıldığından beri yeni bakıcısının evinde kendi kendine uyuyomuş oynarken amaaaaa benim yanımda aslaaaaa illaki ayağıma alıcam uyuyacak yoksa hiç uyumayacak. Onun uyumasını beklersem gece yarısını bulur ben de uyutuyorum uyku düzeni oluşsun diye. Eşim kızıyor elleme kendi uyur diyo ama kızıma kalırsa günlük 7 saatlık uyku uyuyacak ayrıca eşim rahat çocukla ilgilenmediğinden bu lafı rahatça söylüyo. Yanlış mı düşünüyorum yani kızlar???

X