bebeklerde emzik

VALLA BENDE SİLİKON ALMIŞTIM AMA BEBEK HEMŞİRESİ ARKADAŞLARIM VAR ONLAR ONU ÖNERDİ DR'LARDA EMZİKTE SİLİKONU ÖNERMİYORMUŞ BENDE GİTTİM O NUK'UN SARI PLASTİK GİBİ OLANDAN ALDIM SİLİKONLU OLAN DURUYOR KULLANMADIM. AMA NEDENİNİ SORMADIM ARKADAŞALARLA GÖRÜŞÜNCE SORARIM SİZLERLEDE PAYLAŞIRIM HEM ARKADAŞLAR TECRÜBELİ BEBEK HEMŞİRELERİ ONLAR ÖNERDİĞİ İÇİN BENDE SORMADIM NEDEN DİYE fisfisfis

Kızlar ben hamileyken nukun silikonlusunu ve emzik saklama kabını almıştım.Benim bebeğim altını açarken çok ağlıyodu. Aklıma emzik geldi tutmaz diye düşündüm ama tuttu valla hemde 1 haftalıkken. Sadece altını açarken vermeye başladım ama öyle bir çekiyordu ki emziği ağız kenarında emzik izi çıkıyo emziğin kenarındaki deliklerin izlerine kadar. Geceleri hiç vermedim. Birincisi ağzından düşerse daha sık uyanır diye düşündüm ikincisi; bi yerde emziğin yenidoğan ölümlerine sebep olduğunu okudum. Bu yüzden 1 yada 2 aylık olmadan emzik vermeyin yazıyodu. Üçüncüsü de emzik olduğu sürece acıktığını bile hissetmiyodu. Emzirmesem 24 saat emzikle idare edebilirdi. Meme verdiğim zamanda memeyi emzik sanıp sürekli ağzında tutuyordu. Bende memeyle emziği ayırtedip emziği kontrollu eminceye kadar vermemeye karar verdim. Bu arada emzik alırken saklama kabını da alın çok işe yarıyor.

arkadaslar nasıl alıstırdınız emzıge ben her emzıkten cesıt cesıt aldım ne yaptıysam almadı bı turlu, gogsumu emzık olarak kullanıyor maalesef
hala ugrasıyorum vermeye nasıl alıstırabılırım?

Kızlar ben hamileyken nukun silikonlusunu ve emzik saklama kabını almıştım.Benim bebeğim altını açarken çok ağlıyodu. Aklıma emzik geldi tutmaz diye düşündüm ama tuttu valla hemde 1 haftalıkken. Sadece altını açarken vermeye başladım ama öyle bir çekiyordu ki emziği ağız kenarında emzik izi çıkıyo emziğin kenarındaki deliklerin izlerine kadar. Geceleri hiç vermedim. Birincisi ağzından düşerse daha sık uyanır diye düşündüm ikincisi; bi yerde emziğin yenidoğan ölümlerine sebep olduğunu okudum. Bu yüzden 1 yada 2 aylık olmadan emzik vermeyin yazıyodu. Üçüncüsü de emzik olduğu sürece acıktığını bile hissetmiyodu. Emzirmesem 24 saat emzikle idare edebilirdi. Meme verdiğim zamanda memeyi emzik sanıp sürekli ağzında tutuyordu. Bende memeyle emziği ayırtedip emziği kontrollu eminceye kadar vermemeye karar verdim. Bu arada emzik alırken saklama kabını da alın çok işe yarıyor.

ya benim bebegimde emzik verince acıktıgını hissetmiyor saatlerce emiyor ve uymuyorda kendinden geciyor yani emerken cıkarıncada aglıyor bebegim gercek memeyi bırakacak diye korktum vermedim ben

bende nuk´un silikon emzigini aldim benimkide ilk haftadan tuttu hemen ben genelde uyuyacagi zaman ve susturamadigim zamanlar veriyorum derin uykuya dalincada agzindan cikariyorum yoksa cenesi yorulur bosu bosuna emerek gercekten acikinca benim kizim ellerini emmeye basliyor o zaman anliyorumki acikmis gercekten acikinca emzik falan susturamiyor benimkini

bende altını acarken verıyorum canım......

geclerı verınce agzından dusunce hemen uyanıyorr

bende hamileyken kesinlikle emzik kullanmayacağım diyenlerdendim.sonra kayınvalidem ilk gün gidip
emzik alınca ona kızmıştım hatta.tabi içimden:))ilk bir ay vermemeye çalıştım beni çok zorladığı zamanlar hariç.çünkü kolayına kaçıp sürekli emzik verdiğinizde kilo alamıyorlar.ikinci ayda daha çok kullanmaya başladım.ve şimdi iyiki emzik var diyorum.çünkü emme duygusu iç güdüsel.sürekli emmek istiyorlar.bu isteğede meme dayanmıyor maalesef.bu arada nuk un damaklı emziğini kullanıyorum.

Arkadaşlar silikonlu emzik kullanıyorduk ama geçen gün kauçuk aldık. Temizlemek için kaynattım, kaynattıktan sonra sıcak sudan çıkarmayı unutmuşum sarı olan rengi biraz değişti donuklaştı. Acaba atmalımıyım .Kauçuk kullanan arkadaşlar sizce bu normal mi?

yaa bizimki de emzik almıyor
sadece biberonun emziğini seviyor ben de çıkarıp onu veriyorum bazen ama çok komik oluyor

nuk silion emzik kullaniyorum.onsuz yapamazdim valla cok rahat ettim kaynar suya atiyorum zaman zaman emzik kutusunda sakliyorum

Henüz doğum yapmadım ama bende Nuk marka damaklı kauçuk emzik aldım.kauçuk olan anne göğsüne en yakın olanmış.silikon öyle değilmiş.eğer silikon emziğe alışırsa göğüs ucundan çok farklı olduğu için göğüsünü tutmama ihtimali varmış.walla benim bildiğim bu nekadar doğru bilmiyorum artık.

benim bebeğim yalancı emzik emmiyor fakat bazen uykuya dalmakta sorun yaşadığında dudağını emmeye başlayınca veriyorum rahatça uykuya dalıyor 2-3 dakika sonra da emziği atıyor aventin 3 ay üzeri silikon emziğini aldım kiraz emzik yani basık anne memesi gibi silikon daha dayanıklı oluyor özellikle dişleri olmayan bebekler için uygun dişleriniz varsa aman kauçuk kullanın silikonu yırtıyorlarmış çünkü allah korusun

benim oğlum emzik almıyor.kusacakmış gibi yapıyor,bağırıyor.vermek imkansız.

bend echıcco nunkini kullanıoyrum emerken deli gibi emiyor ama bazen istemiyor biraz önce yıkadım mesela onu agzınada emziği verdim şimdide uyudu şekerparem

benim bebişimde emzik emiyor özellikle uykuya dalmak için süper bir kurtarıcı oldu ama ne zaman bırakacağını düşündükçe tedirgin oluyorum bazıları keşke alıştırmasaydın bıraktırması zor oluyor diyorlar inşallah zorluk yaşamayız alışması bir dert bırakması bir dert sanırım...

X