Bebek Beslenmesi Bebeklerimizin boy ve kilolarını paylaşıyoruz..

Bebek Beslenmesi, Ek Besin Önerileri, Mamalar, Anne Sütü, 3 yaştan büyük çocukların çok yeme ya da yememe, obezlik, iştahsızlık, okulda beslenme, beslenirken dikkat edilecek konuların yani her türlü yeme problemlerinin paylaşıldığı alan.
10.5aylik 11.100 kilo 78 boy . ama su kilo boy isleri doguldugu gundeki kiloya boya dayanarak iyi olup olmadigini soylemisti doktor.hani su boy kilo cetvellerine bakipta uygun olup olmadigina bakmak dogru diyil hrr cocuk farkli kilolarda boylarda dogulur.aslinda mantikli geldi bana.4.500 ile dogulan bebekle 2.800 dogulan bebek ayni ayda ayni olamaz ki :emir_bebek:

1 yasindayken 11kilo 73sm,48sm dogmustu dr gelisimi cok guzel diyor.bende 157-yim ama babasi uzun na ceksin keske

benim kızım 8-9 aya kadar çok tombiş bir bebekti hem boyu hem kilosu önde gidiyordu ayına göre ama diş çıkarmaydı, yüremeydi, gripti derken 4 aydır yerinde sayıyor gibi.. şu an 14 aylık 76 cm ve 10,5 kg

Buradaki bebeklerin maşallahı var ama büyüdükçe değişebiliyor kilo ve boy.Şişman bir bebek ileriki yaşlarında zayıf da olabiliyor ama dikkatli olmak lazım.
Aslında çok zayıflık da fazla kilo da iyi değil.Önemli olan sağlıklı olması çocuğun.
Öğrencilerimden tombiş bir öğrencim kilosundan dolayı ağlamıştı tartılmak istememişti 4. sınıfta 45 kg.
Benim oğlum 16 aylık 9,5 kg, 78 cm.İştahı az, hareketi fazla.Oyunla, TV ile yediriyoruz.2,700 g doğmuştu.

X