Bebek Beslenmesi Bebelac mı ,Milupa mı, Aptamil mi?

Bebek Beslenmesi, Ek Besin Önerileri, Mamalar, Anne Sütü, 3 yaştan büyük çocukların çok yeme ya da yememe, obezlik, iştahsızlık, okulda beslenme, beslenirken dikkat edilecek konuların yani her türlü yeme problemlerinin paylaşıldığı alan.
iyi diyorsunuz,anne sütü çok önemli de,çok yakın bir arkadaşım bebeğini 1. ay kontrolüne götürdüğünde dünyası başına yıkılmıştı..sadece 100 gr almış..bebek doğduğu gibi duruyor..kızın yemediği içmediği şey kalmadı..bu tamamen fizyolojik bir olay..olmayınca olmuyor..lütfen yanlış anlaşılmaya yol açacak şeyler yazmayın..insanlara suçluluk duygusu yüklemeyin..:KK58:

Mama ve anne sütü tartışması yaşanan bir konu daha. Ben sadece konu sahibi arkadaşa birşey söylemek istiyorum ayda 500 gram almak mamaya başlamaya neden değil 500 gramın altında alan bebeklere mama takviyesi verirler ayrıca yanlış anlamadıysam günde 30 cc veriyormuşsun emin ol verdiğine deymez sen sütüne inan (gerekirse tabiki ver ama günde 30 cc formül süt bebeğin kilosunu katkı sağlamaz daha iyi kilo almaya başladıysa bu senin sütün sayesindedir) bence çok fazla düşünme bu konuyu.Bol bol su iç ve günde 4 lt sıvı tüket bulgur ve helva tavsiye ederim ama en önemlisi sıvı tüketmek gereksiz kalorilere yüklenme sıvı ve yeşil yapraklı sebzeler.
benimde ilk günler sütüm çok gelmemişti bebeğim ikinci gün hastaneyi ayağa kaldırdığı için doktorum mama verdi sonrada çıkarken pre aptamil evde bulunsun birkaç gün içinde düzelir demişti. Ben ilk 4 gün kullanıp sonra hiç kullanmamıştım. Göğüslerim büyüktü ve bebeğim kahve rengi bölgeyi tam olarak uyaramadığı için sütüm makine sayesinde gelebildi ayrıca ucu hiç olmadığı için iilk hafta itibariyle bir öğün biberon la anne sütü bir öğün silikon uçla emzirdim sonrasında silokon uçtan nefret etti kızım ve memeyi bıraktı bu nedenle sadece sağarak verdim benim şansıma sütüm boldu ve sadece anne sütü aldı 3. ayını doldurduğundada meme ucumu alabilmeye başladı emzirmeye geri döndüm. Biberonların uçlarını hep yeni doğan biberon ucu olarak kullandım ve hep doğal akış biberonu kullandım bunun etkisi oldumu bilmiyorum ama kızım 7 aylık ve hala emiyor bibron nedeniyle hiç bırakmadı mememi. 4. ayın sonunda ek gıdalara ve günde bir öğün formül süte başladık çünkü çalışmanın getirdiği etkiyle evdeki kadar düzenli sağamadığım için sütüm azaldı şimdi sadece geceleri emziriyorum.Aptamil ve bebelec aynı firmanın ikiside numil gıdanın ama piyasada %100 organik olan iki mama var biri aptamil biride hipp tabiki besleyici özellikleri aynıdır ama için rahat değilse aptamil al çünkü acabaların devam edecek gibi. Ayrıca tam 4 hafta değil serin kuru ve hava almayan ortamda saklarsan biraz daha fazla dayanabiliyor. Bana doktoum 80 gramlık numune paketleri vermişti acil durumlar için bayada çoktu belki sende öyle bişeyler edinebilirsin.

canm benm de sütüm yeterszdi, 4 aylık olana kadar SMA verdim,4 aydan sonra kusmaya başladı, sonra bebelac kullandım , aptamili kullanmayı çok istedim ama kabız oluyordu, şimdi de aptamil kullanıyorum.. ama bebeğin için en iyi mama sma şu an için tavsiye ederm.

elbette önce anne sütü ama yetmediği yerde çaresiz kalıyoruz ne yapalım.benim bebeğim 1 haftadan sonra emmedi beni.zaten o 1 haftada da sütüm yoktu.şu an 40 günlük olmak üzere,sütüm gelsin diye yapmadığım kalmıyor.sağıyorum deli gibi,sündürdüm resmen göğüslerimi.bebeğimin uyuduğu her an elimde pompa.şu ana kadar en fazla 640 cc sağabildim.bu da günde 2 öğünümüzün eksik kalması anlamına geliyor.bu kadarıyla kızım idare edemiyor,bas bas bağırıyor.mama vermeyim de ne yapayım?
günlük 240 cc mama kesinlikle alıyor.bazen 1 biberon daha veriyorum.aptamil conformil

bebelac kullanıyorum cok memnunum.benım de sutum az keske olsa da sadece anne sutu versem ama kzımın saglıgı ıcın herseye feda :KK70:

Merhaba
Turkiye'de uygulama ne sekilde haberim yok, ama Belcika'da cocuk mamasi, biberon, emzik satan firmalarin hastane kapisinin onunden gecmesi bile yasak. Bu firmalar hastane bunyesinde hamile kadinlara veya yeni annelere hediye veya bedava urun dagitamazlar, tanitim yapamazlar, cunku yasak. Herhangi bir reklam yapamadiklari gibi doktorlara tanitim brosuru dahi gonderemezler, etkinliklere sponsor olamazlar hatta bagis bile yapamazlar(reklama girdigi icin)
Onun icin ben "az kilo almis" "cocuk emmek istemiyor" sebepleriyle mamaya baslamaui tavsiye eden doktorlar oldugunu duyunca sasiriyorum. Ben derim ki Turkiye'de uygulama ne sekilde arastirin, cunku doktorlari biliyorsunuz, bazen reprezandan hediye alabilmek icin bile bosu bosuna ilac yazabiliyorlar. 10 defa dusunmeden baslamayin mamaya derim.
Tabi mamaya baslamak tibbi sebepler veya baska sebeplerden dolayo bazen kacinilmaz olabilir, o durumlari konu disi tutuyorum. Bircok hamile kadin daha bebek dogmadan sira sira biberonlari yeni dogan emziklerini ve mamalari "belki lazim oldur bulunsun" diye diziyorlar, sonra da en ufak bir telkinde mamaya basliyorlar. Bn bu arkadaslarimizi dusunerek yaziyorum.
Selamlar

birçok anne dr tavsiyesi ile moda mama markalarına meylediyor ve çocuklarının kilo almadıklarını söylüyor. piyasaya çok hakim bazı mama şirketleri el altından doktorlara "yurt dışı tatili, hediyeler, çocuklarına burs vs" vererek moda bir markayı önermelerini istiyor. haliyle doktor bebeğe ne yarar diye düşünmüyor, her önüne gelene aynı marka mama türevlerini veriyor. ama özellikle devlet ve üniversite hastanelerinde çalışan doktorlar bu rüşveti reddediyor. doktorlarınızı takip edin. temmuz, ağustos aylarında yurt dışı tatile gitmişler mi sorun. bu tatilleri hangi şirket finanse etmiş araştırın.

benim de bebeğim var ve ben de doktor tuzağına düştüm. özel hastanede çalışan doktorumuz ısrarla bize hep aynı markayı önerdi. gazı var dedik, kabızlık var dedik, kilo almıyor dedik ama dr aynı markadan vazgeçmedi. sinirlendim. çocuğu kaptığım gibi devlet hastanesine götürdüm. yaşlı bayan doktor bize gerçeği anlattı ve mama markasını değiştirdim. 4 ay boyunca sadece 1,5kg alan bebeğim mama değişiminden sonra 10 günde 0,6kg aldı toparladı.

dikkat ederseniz marka vermedim. bu işte büyük rant var ve acımasız bir piyasa. özellikle özel hastane doktorlarına dikkat edin. devlet memuru olmadıkları için çekindikleri bir kurum yok.

en iyi seçimi anne bulacaktır. soruşturun. kilo aldıran, içimi hafif, doyurucu kalitesi yüksek mamayı bulun. özellikle kamu hastanelerinde çalışan ve ticari çıkar ağlarından uzak kalan çocuk doktorlarını iyi dinleyin. bebeğiniz için en iyisini bulacaksınız. hoşçkln

bende malesef mama kullananlardanım ilk hastanede aptamil1 verdiler onu içti fakat doktorumuz aptamil ac diye bir mama verdi onu içmedi kustu öğürdü biberon görünce ağlıyordu sonra bebelac ac kullanmaya başladık ve şimdi bebelac ar kullanıyorum. bunlar çocuklar kusmasın diye özel üretilen ve sadece eczanelerde sipariş üzerine gelen mamalar. şimdi bir sıkıntımız yok allaha şükür. benim oğlum mama ve bezini ayırdı birazda bebeğinize bırakın o ne isterse onu yesin

X