Doğuma Hazırlık bebişin deterjanı

Bebeklerimize aldığımız eşyalar, hastane çantası, ürünler için tavsiye ve öneriler....
Arkadaşlar ben deterjan değil granül sabun taraftarıyım.
Çünkü granül sabun deterjan değildir deterjan kalıntıları bırakmaz haliyle cildi tahriş etmez.
Kalıntı bırakma sebebi çok miktarda deterjan koymanız olabilir lakin çok küçük bir ölçek bebiş kıyafetleri için yeterliymiş

ben hacı şakirin granül matik olanından aldım

bende artık hazırlıkları yapaym herşeyini yıkayıp öle yerleştireyim dedim ve hastahanemizin çocuk doktoruyla görüştüm oda dalinin sıvı detarjanını önerdi. çünkü dalinin herşeyi bebeklere özel üretiliyo ve kostik bulunmuyor içerisinde o yüzdende gönül rahatlığıyla onu kullanabilirsin dedi.hele sabun tozlarını uzmanlar kesinlikle önermiyorlar bilginiz olsun.çünkü içerisnde bulunan kostik hem alerjen hemde solunum yolları enfeksiyonlarına yol açabiliyormuş yeni doğanlarda.ayrıca dalinin bu ürünü hem her markette bulunuyor hemde fiyatıda uygun.

Listeme eklemem gereken bir şey daha! Burada bilgileri paylşamak ne kadar güzel demi kızlar, aklımıza gelmeyen ve unuttuğumuz şeyleri birbirimizden öğrenebiliyoruz.

Ben önce dalin deneyeceğim, bebişimin her kıyafetini doğumdan önce yıkamayı düşünüyorum..

bayanlar iiyiki varsınız...bu başlığı görene kadar ben de kör cahil gibi kendi kendime bebeğimin kıyafetlerini neyle yıkıcam diye düşünüyordum...öğrenmiş oldum...doğumdan önce bütün kıyafetleri yıkayacağı için bu bilgi süper oldu....hepinize teşekkürler..

Kızlar selam,

Ben de yavaş yavaş yıkamaya başlayacağım bebeğimin cicilerini :)
Dalan'ın Roxy marka sabun tozunu kullanan var mı aranızda? Tamamen bitkisel yazıyor üzerinde ama emin olamadım.

X