Bekaret

Yolcu1903

Just living...
Kayıtlı Üye
6 Mayıs 2021
24
4
Merhaba arkadaşlar

Ben bi konu hakkında sizlere danışmak istiyorum

Sevgilimle cinsel birliktelik yaşadık, (ikimizin de ilki oldu) ciddi düşünüyoruz ama benim hep kafama takılıyor kendimi ona mecbur hissetmeli miyim başkası beni nasıl görür ya da ister mi diye? Sonra ilişkimde ayrılmamak için her şeyi alttan mı almalıyım gibi düşüncelere takılı kalıyorum. Onu seviyorum ama ona bağımlı durumda olmak istemiyorum. Zamanı geriye de alamam.

Sizce ne yapmalıyım ?

Cevap yazan herkese şimdiden teşekkürler 💐

Merhaba arkadaşlar

Sevgilimle cinsel birliktelik yaşadık, (ikimizin de ilki oldu) ciddi düşünüyoruz ama benim hep kafama takılıyor kendimi ona mecbur hissetmeli miyim başkası beni nasıl görür ya da ister mi diye? Sonra ilişkimde ayrılmamak için her şeyi alttan mı almalıyım gibi düşüncelere takılı kalıyorum. Onu seviyorum ama ona bağımlı durumda olmak istemiyorum. Zamanı geriye de alamam.

Sizce ne yapmalıyım ?

Bazı erkekler için sorun degil bazilari için sorun.Yargilayamaz sizi kendi hayatiniz kendi karariniz.Karşı olan birisiyle beraber olmazsiniz olur biter.

Merhaba arkadaşlar

Sizce ne yapmalıyım ?

Akışına bırakmalısın

Hayatınızda evlenme düşüncesini odak haline getirmezseniz bunları da düşünmek zorunda kalmazsınız. Ben hayatım boyunca bu şekilde yaşadım. Hayat benim hayatım, bunun içinde okul da olacak, çalışma da olacak, belki başka başka ülkelere gideceğim bir yaşam kuracağım ama evlilik bu bana ait olan yaşamın içinde ki gerçekten sevdiğim ve hayat paylaşırım bununla dediğim noktada belki de alacağım bir karar diye düşündüm.mutlaka evlenmeliyim kafasında da hiç olmadım. evlilik hayatınızın içindeki eğer yaşam uygun olursa ve siz de isterseniz olacak bir şeydir. Böyle düşünün bence. o noktada artık bekareti kafanıza takma gereği duymayacaksınız.

Merhaba arkadaşlar

Sizce ne yapmalıyım ?

tutarsızsınız.Madem siz bekaretinizi verdiniz diye adamın peşine yük olacaktınız baştan vermeseydiniz,silah zoruyla mı yaptırdılar ? ciddi düşünüyorsanız bile ayrılıp ayrılmayacağınızın garantisi yok başkasının da önemsemesine sizin özeline karışmasına müsaade ediyorsanız bu kafada biriyseniz hiç ilişki yaşamadan evlenmeyi bekleyecektiniz.Erkek arkadaşınız da düşünüyor mu böyle aman başkası beni nasıl görür bekaretim gitti diye.Kendi değerinizi kendiniz düşürüyorsunuz.Ya da zaten değersizsiniz müstehak bu kafada birine her şey.Neymiş başkası onu nasıl kabul edermiş aman allahım dünyanın sonu..kendini defolu mal gibi görmeye devam ettt

Birlikteliğiniz oldu diye kendini karşı tarafa mecbur hissetmemelisin asla bu konuda kendinden ödün verme ezildikçe ezilirsin yoksa. Olurda ayrıldınız ''başkası beni istemez'' diye de düşünme geçmiş ilişkini sorgulayan ve bunu yüzüne vuran insanla zaten senin işin olmamalı sen öyle insanları istememelisin.

Merhaba arkadaşlar

Sizce ne yapmalıyım ?

her zamanki gibi davran olmadan nasılsa öyle.
başkasının ne dediği umrunda olmasın bu senin hayatın.

Hiç birlikte olmamışsınız gibi ilişkini yaşamaya devam et. Hiçbir şeyi alttan almak zorunda değilsin. Kimseye mecbur değilsin, birlikte olduğun kişi de sana ekstra sorumluluk hissetmek zorunda değil bana göre. İkiniz bunu istediniz ve yaşadınız. Bekaret sizin için önemli bir durumsa bunu zaten yaşamamanız gerekirdi.

X