Nasıl Davranmam Gerek, Önerilerinizi Bekliyorum (Geçmiş İlişkiler)

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Ay tövbe kendini acıklayacam diye paralamıssın iyice. Kız diyemedin mi sen bu yasa kadar ağac kovuguna mı sktun hayırdır nedir bu sorular diye. Sanki kendisinin hiç olmamıscasına seni irdelemiş iyice. Kesin oldu ama 2 tane oldu yalanı soylemiştir genelde fix rakam 2dir her ilişki yalnında

Merhaba herkese,

Son yıllarda yaşadığım birkaç problem konusunda sizlerin görüşleri her zaman bana çok yardımcı oldu. Her zaman gözümü açmama, doğruları görmeme sebep oldunuz, bunlar için tekrar çok teşekkür ederim.

En son konumu görenler belki olmuştur, uzun süre kendimi mecbur hissederek devam ettiğim hatta neredeyse evlilik yoluna girdiğim, içinde çok da aşk olmayan bir ilişkim vardı. Neyse ki bitti, ve ben yeni biriyle tanıştım.

Öncelikle başta yeni biriyle birlikte olmaya hazır mıyım diye kendimi sorguladım, hatta psikolojik destek aldım ve bunların üstesinden geldim. Kendisi çevremden biri, son yaşadığım olayları tamamen biliyordu.

Şuan şöyle bir sorunum var, fikirlerinizi almak isterim. Kendisi dini hassasiyetleri olan biri ve benden önce hiçbir yaşanmışlığı yok. Ben bu yüzden en başından kendisine o şekilde olmadığımı belirtmek istedim (bakire değilim). Bunu bilmeye hakkı var diye düşündüm, eğer böyle bir hassasiyeti varsa, benle olmasın dedim.

Bunu açık açık söylemek, konuşmak çok hoş değil diye düşünüyorum, o yüzden şöyle bir yol izledim. Dedim ki biliyorsun, çok ciddi bir ilişkim oldu. Yani bazı yaşanmışlıklar var. Özellikle dini hassasiyetlerin varsa, bu konuda uygun olmayabiliriz. Bunu bilip ona göre bu duruma “ilişki” diyelim ve ilerleyelim dedim.

Tabi bundan bahsetmek çok zor oldu benim için de, çünkü işin doğrusu, kendisine aşık oldum.
Şöyle bir hata yaptım. Bunu söylediğimde biraz tepki gösterdi, beklemiyordum, pişman mısın gibi şeyler söyledi. Üstü kapalı garip sorular sordu, “sadece onunla mı, onunla düzenli mi” gibi. Ben bunu okuyunca sinirlendim, evet tabiki, ama sorunu anlayamadım, özellikle ikinci kısmı. Hatta ayrı soru mu aynı soru mu onu da anlamadım dedim. Daha üstelemedi.

Ertesi gün oldu. Bu konu aklıma takıldı. Dedim ki bak, ben 27 yaşındayım. Daha önce ciddi ilişkilerim oldu, yaşadım bişeyler, bunu kaldıramayacaksan hiç ilişkiye girmeyelim. Dedi ki en son noktası en son sevgilin değil miydi.
Burada galiba ikinci hata/yanlış anlama durumunu yaptım.
Dedim ki evet son nokta o ama benim üç ciddi ilişkim oldu. Fakat bunlarla yaşadıklarımın sınırlarını net bir şekilde çizmek istemiyorum, eğer senin için de uygunsa.

Sonra yüz yüze görüştük. Tekrar dedim, hassasiyetlerin varsa, mutlu olman önemli, kabul ederim. Seni sonradan bahsettiğin diğer iki ilişki daha çok etkilemiş gibi dedi, hayır dedim alakası yok. Hatta hiçbir şey beni en son ilişkimle yaşadığım güven problemi kadar etkilemedi. İlkler unutulmaz diye düşündüm bi an dedi, ona da dedim alakası yok.

Niye öncekilere anlatmadın madem dedi (bu bilgiyi vermiştim), dedim gerek görmedim onların öyle hassasiyetleri yoktu din açısından. Bana niye anlattın sonra diğer ikisini dedi, duyarım diye mi korktun, dedim onun da alakası yok, dürüst olmak istedim.

Tekrar bilgi verdim, dedim yaşadığım şeyler el ele tutuşmak öpüşmek ötesindeydi, öyle olmasa daha ayrıntı verirdim ama şuan ikimiz için de iyi olduğunu düşünmüyorum. O da dedi ki tamam daha çok soru sorarsam saçma bir yere gider ve ben de paranoya yaparım.

Harika dedim, kapattım konuyu. Sonra düşündüm. Başta yanlış bilgi verdim gibi mi oldu? Ben 1 kişiyle cinsel ilişkiye girdim mi sandı? Ben şuan bunu tekrar konuşup netleştirmeli miyim? Yok ben üçüyle de son noktaya kadar gittim yani, demeli miyim?

Ne kadar zor şeyler ülkemizde bunlar biliyorsunuz. Konuşması anlatması zor, hem de ayrıntılar karşıdakini rahatsız eder. Ben kandırmış gibi olmak da istemem ama, çok sağlıklı iletişim kuramadım bazı noktalarda sonra düzeltmeye çalıştım, sizce bu kadarı yeterli midir ne dersiniz?

Çok değer gördüğümü hissediyorum şuan. Kendisine de çok değer veriyorum. Vicdan yapmam gereken bir durum var mı dersiniz bu noktada? Bu konu tekrar gündeme gelmiş falan değil, sadece oturup düşündüm bi, sizlerin tecrübelerine danışmak istedim. Çok teşekkür ederim hiç tanımadığım kız kardeşlerim..
Kısacası birbirinize uygun değil.Bu anlattığın şeyler ileride çok sorun yaratır.Orf ve adetlerimize uygun değil.Ancak belirli çevreden insanlar sizinle bağ kurabilir.

Evet öyle anlaşıldı sanırım, istediğim o değildi hepsiyle birlikte oldum. Öyle anlaşılmış olabileceğinden rahatsızlık duydum sonrasında, sorunum oydu zaten. Yargılanırken, üstü kapalı konuşurken tam net ifade edemedim kendimi, ne yalan söyleyeyim etmek de istemedim. Ondan dedim sonrasında üç kişiyle bişeyler yaşadım ama ne yaptım yapmadım ayrıntı söylemek istemiyorum diye, tamam dedi, daha sorarsam ben de paranoyak olurum zaten dedi. Anladı şimdi üç kişiyi bir kişi diye, diğer ikisiyle ne oldu net değildir kafasında, bu sorun mudur yani yeterinde dürüst olmamış yanlış yönlendirmiş mi oldum diye vicdan azabı çektim. Ha şunu da dedim, diğer ikisiyle de yaşadığım öyle el ele tutuşma öpüşme gibi basit şeyler değildi, öyle olsa söylerdim dedim. Yani daha da direk gidip spesifik olarak ya sen anladıysan ki sadece sonuncuyla birlikte oldum, öyle değil bak hepsiyle sevişme oldu ona göre, demem lazım mı diye düşündüm sorunum oydu.
yani gerçekten bu yazdıkların burdan okuyunca bile çok garip geliyor
nolur şöyle hesap verme kafalarına girmeyin
zaten konuştukça daha çok batacaksınız gibi bi izlenim var
konu buna müsait yani
pişman mısın sorusu saçma da olsa biri bana bunları anlatsa, neden anlatıyorsun ki , pişman mısın yoksa hayırdır derdim
ama senin adam benim düşündüğüm niyetle sormadı zaten sende biliyorsun
bide daha fazla sorarsam paranoyak olurum cümlesi kıpkırmızı bi sinyal sana
haberin olsun
bi insan geçmişteki özel yaşanmışlıkları mevcuttaki sevgiliyi neden paranoyak etsin ?
bunun sağlıklı psikolojide yeri yok
paranoyak olcak bişi yok ortada ama bu adam bunu kaldıracak biri değil
senin kapandı sandığın konu bence kapanmadı ve bu adam bunu senin önüne taşır
en kötü ihtimal sinir anında taşıyabilir yani

Ay adama bak ya soru sorarsa paranoyak olurmuş. Ben çok fena kıl oldum adama ama sen bilirsin tabi. Bu adamla olmaz boşa vakit kaybetme derim.

Bakın ben size şunu söyleyeyim, eğer karşısınızdaki insan doğru bir insan olsaydı sizi anlayabilen ve kafa yapılarınızın uyuştuğu bi insan olsaydı şu soruyu buraya sorma gereği duymayı geçtim, aklınıza bile gelmezdi.

Daha olayın en başındasınız ve şimdiden başlamışsınız. Bir kişi yerine üç kişi demeli miydim diye? 'Daha sorarsam paranoyak olurum' diyen insan, 'ben şu an söylediklerini zor kaldırdım. Daha fazlası beni manyaklaştırır' demek istiyordur açık açık. Muhtemelen o da, diğerleriyle birlikte olmadığınızı anladı benim gibi. Yani eğer mevzunuz açık olayım her şey için yeterince açık olayım iseydi, diğerlerini de üstü kapalı kapatıp geçiştirmek yerine açık açık söyleseydiniz. Ben sevgililerimle birlikte oldum deseydiniz. Ya da hiçbi şekilde söylemeyip, bunun hesabını bile vermeyip konusunu açmasaydınız. Ha çok mu söylemek istediniz. Ben geçmiş ilişkilerimde elele tutuşmaktan öpüşmekten fazlasını yaşadım vs deyip kişi sayısı, yakınlık boyutunu hiç açmadan bahsetseydiniz.

Bence şu saatten sonra asla konusunu açmayın. Kapandı bitti artık o mevzu. Bir de ben, ailemle yaşamasaydım böyle olmazdı falan demiş. Biraz tehlikeli laflar. Seks için aşık taklidi yapmaz umarım.
Haklısınız tamamen ama zor bir konuşmaydı benim için, keşke o şekilde yönetebilseydim, yapamadım, buna çok pişmanım işte. Anca diyebildim sonrasında diğer ikisiyle yaşadığım öyle basit elele tutuşmak öpüşmek gibi bişeyler olsa söylerdim, ciddi şeyler yaşadım diye. Ama dahasını da diyemedim. Dediğiniz gibi, karşıdakini etkilenmiş görmesem zaten “aa ilk sorunu yanlış anladım da üçüyle de birlikte oldum” diyebilirdim belki. O da diğer iki durumdan daha çok etkilendiğimi hissettiğini söyledi, bunu söyledi bana. Ben de bu mevzuların tamamı, üç erkek arkadaşımla da yaşadıklarım beni son yaşadığım durum yanında binde bir etkilememiştir, diyince baya rahatladı. Son yaşadığım durum kişinin benden önemli bir rahatsızlığını, ilerde hayatını çocuk durumunu falan etkileyecek bir durumu gizlemesiydi bu arada. Neden hepsini söyledin sonra diye sorunca da sayı senin için önemliyse bil dedim, gibi bir yorum yaptım. Tamam açıkça diyemedim, ama elimden geleni yaptım. Karşıdaki o kadar rahatsız olunca, yargılandığınızı hissedince, bu durum çok zor.

Belki kendi üstüme de çok geliyorum. Zaten o kadar rahatsız olması ve yargılamasından dolayı bu kadar üstü kapalı konuşmak zorunda kaldım, yine de söylemeye çalıştım bişeyler. Hep kendimi suçlayıp sorguluyorum hatalarım için, burada da kafama taktığım “hata mı yaptım” durumu. Tek taraflı olmadığını da gözetmem gerekiyor galiba. Kendime çok kötü davranıyorum belki de (bunları kendime inandırmak için yazıyor gibiyim)

Haklısınız tamamen ama zor bir konuşmaydı benim için, keşke o şekilde yönetebilseydim, yapamadım, buna çok pişmanım işte. Anca diyebildim sonrasında diğer ikisiyle yaşadığım öyle basit elele tutuşmak öpüşmek gibi bişeyler olsa söylerdim, ciddi şeyler yaşadım diye. Ama dahasını da diyemedim. Dediğiniz gibi, karşıdakini etkilenmiş görmesem zaten “aa ilk sorunu yanlış anladım da üçüyle de birlikte oldum” diyebilirdim belki. O da diğer iki durumdan daha çok etkilendiğimi hissettiğini söyledi, bunu söyledi bana. Ben de bu mevzuların tamamı, üç erkek arkadaşımla da yaşadıklarım beni son yaşadığım durum yanında binde bir etkilememiştir, diyince baya rahatladı. Son yaşadığım durum kişinin benden önemli bir rahatsızlığını, ilerde hayatını çocuk durumunu falan etkileyecek bir durumu gizlemesiydi bu arada. Neden hepsini söyledin sonra diye sorunca da sayı senin için önemliyse bil dedim, gibi bir yorum yaptım. Tamam açıkça diyemedim, ama elimden geleni yaptım. Karşıdaki o kadar rahatsız olunca, yargılandığınızı hissedince, bu durum çok zor.

Belki kendi üstüme de çok geliyorum. Zaten o kadar rahatsız olması ve yargılamasından dolayı bu kadar üstü kapalı konuşmak zorunda kaldım, yine de söylemeye çalıştım bişeyler. Hep kendimi suçlayıp sorguluyorum hatalarım için, burada da kafama taktığım “hata mı yaptım” durumu. Tek taraflı olmadığını da gözetmem gerekiyor galiba. Kendime çok kötü davranıyorum belki de (bunları kendime inandırmak için yazıyor gibiyim)
Bunların hepsi üstüne zaten ilk kişi duygusal manipülasyon yaparak bir süre sonra ikna etti beni o duruma, ve kötü deneyimler yaşadım. İkinci kişi narsistti, ilişki konusunda normal değildi normal şeyler yaşayamıyorduk. Üçüncüsü ise zaten hasta olduğu için bir şeyler yapmaya çalışıp yapamıyorduk. Yani öyle güle oynaya yaşamadım da hiçbir şeyi, konuşması o kadar zor ki benim için.
Pişman mıyım ama hayır değilim. Ona bile açıkça söyledim. Deneyimlerim beni bugüne getirdi, onları kabul ediyorum.

yani gerçekten bu yazdıkların burdan okuyunca bile çok garip geliyor
nolur şöyle hesap verme kafalarına girmeyin
zaten konuştukça daha çok batacaksınız gibi bi izlenim var
konu buna müsait yani
pişman mısın sorusu saçma da olsa biri bana bunları anlatsa, neden anlatıyorsun ki , pişman mısın yoksa hayırdır derdim
ama senin adam benim düşündüğüm niyetle sormadı zaten sende biliyorsun
bide daha fazla sorarsam paranoyak olurum cümlesi kıpkırmızı bi sinyal sana
haberin olsun
bi insan geçmişteki özel yaşanmışlıkları mevcuttaki sevgiliyi neden paranoyak etsin ?
bunun sağlıklı psikolojide yeri yok
paranoyak olcak bişi yok ortada ama bu adam bunu kaldıracak biri değil
senin kapandı sandığın konu bence kapanmadı ve bu adam bunu senin önüne taşır
en kötü ihtimal sinir anında taşıyabilir yani
Pişman mısın sorusu anlattığım için değil “yaşadıkların için pişman olman gerekiyor, değil misin yoksa” modundaydı daha çok. Ben de yok dedim öyle pişman falan değilim, ha düzgün insanlar değillerdi pek, değer verdiğime pişmanım tabi. Sonra bunu sorduğuna pişman olduğunu da söyledi ancak, yani belki o da o durumda benim bazı şeyleri doğru ifade edememem benzeri bir durum yaşadı ve sonra pişman oldu, bilemiyorum.

siz 27siniz adam kaç yaşında? 30 desek,bir erkeğin 30 una kadar bir şey yaşamaması çok tuhaf geldi bana.bunu din kisvesi altında gösteriyor ama altında başka bi şey var belki? Mutlu olabilecek misiniz bu tarz biriyle sadece cinsellik olarak bakmayın olaya.bana biraz farklısınız gibi geldi
27 yaşında o da. Evet, tuhaf. Ama üniversitedeki bölüm (mühendislik), ailesinin tutuculuğu vs diyince anlayabiliyorum az çok. Üniversitede şehir dışına gidip kendi görüşlerimi oturtana kadar benzer durumdaydım. İkilemde kaldığını, farklı düşünceler içinde olduğunu fakat hala ailesi yanında olduğu için kafasının karışık olduğunu zannediyorum. “İnanıp inanmadığıma emin değilim” sözlerini bile sarf etti, öyle düşünün. Ben ilk konuşmaya başladığımızda kendisini tutucu biraz dindar sanmıştım, galiba tamamen aileden gelen bir durum, öyle biri bu lafları sarf etmez. Kendi adıma benzer bir süreçten geçtiğim için empati kurabiliyorum. (Lütfen kendini dindar olarak nitelendiren birileri varsa da yanlış anlamasın. Ben bu duruma iyi/kötü demiyorum asla. Ben kendim benzer bir süreçten geçtim, o da benzer sözler sarf ediyor diyorum.)

Ay tövbe kendini acıklayacam diye paralamıssın iyice. Kız diyemedin mi sen bu yasa kadar ağac kovuguna mı sktun hayırdır nedir bu sorular diye. Sanki kendisinin hiç olmamıscasına seni irdelemiş iyice. Kesin oldu ama 2 tane oldu yalanı soylemiştir genelde fix rakam 2dir her ilişki yalnında
Sıfır dedi, keşke iki deseydi :KK70:

27 yaşında o da. Evet, tuhaf. Ama üniversitedeki bölüm (mühendislik), ailesinin tutuculuğu vs diyince anlayabiliyorum az çok. Üniversitede şehir dışına gidip kendi görüşlerimi oturtana kadar benzer durumdaydım. İkilemde kaldığını, farklı düşünceler içinde olduğunu fakat hala ailesi yanında olduğu için kafasının karışık olduğunu zannediyorum. “İnanıp inanmadığıma emin değilim” sözlerini bile sarf etti, öyle düşünün. Ben ilk konuşmaya başladığımızda kendisini tutucu biraz dindar sanmıştım, galiba tamamen aileden gelen bir durum, öyle biri bu lafları sarf etmez. Kendi adıma benzer bir süreçten geçtiğim için empati kurabiliyorum. (Lütfen kendini dindar olarak nitelendiren birileri varsa da yanlış anlamasın. Ben bu duruma iyi/kötü demiyorum asla. Ben kendim benzer bir süreçten geçtim, o da benzer sözler sarf ediyor diyorum.)
Ay yani uzun lafın kısası fırsat bulsa yaparmış şimdiye kadar gibi, anlatabiliyor muyum? Benim şöyle böyle prensiplerim var değil derdi. Yargıladı, üzüldü gibi sonra yargıladığına, ama bu beni yine de etkiledi o an açık açık konuşamadım bunun yüzünden

Merhaba herkese,

Son yıllarda yaşadığım birkaç problem konusunda sizlerin görüşleri her zaman bana çok yardımcı oldu. Her zaman gözümü açmama, doğruları görmeme sebep oldunuz, bunlar için tekrar çok teşekkür ederim.

En son konumu görenler belki olmuştur, uzun süre kendimi mecbur hissederek devam ettiğim hatta neredeyse evlilik yoluna girdiğim, içinde çok da aşk olmayan bir ilişkim vardı. Neyse ki bitti, ve ben yeni biriyle tanıştım.

Öncelikle başta yeni biriyle birlikte olmaya hazır mıyım diye kendimi sorguladım, hatta psikolojik destek aldım ve bunların üstesinden geldim. Kendisi çevremden biri, son yaşadığım olayları tamamen biliyordu.

Şuan şöyle bir sorunum var, fikirlerinizi almak isterim. Kendisi dini hassasiyetleri olan biri ve benden önce hiçbir yaşanmışlığı yok. Ben bu yüzden en başından kendisine o şekilde olmadığımı belirtmek istedim (bakire değilim). Bunu bilmeye hakkı var diye düşündüm, eğer böyle bir hassasiyeti varsa, benle olmasın dedim.

Bunu açık açık söylemek, konuşmak çok hoş değil diye düşünüyorum, o yüzden şöyle bir yol izledim. Dedim ki biliyorsun, çok ciddi bir ilişkim oldu. Yani bazı yaşanmışlıklar var. Özellikle dini hassasiyetlerin varsa, bu konuda uygun olmayabiliriz. Bunu bilip ona göre bu duruma “ilişki” diyelim ve ilerleyelim dedim.

Tabi bundan bahsetmek çok zor oldu benim için de, çünkü işin doğrusu, kendisine aşık oldum.
Şöyle bir hata yaptım. Bunu söylediğimde biraz tepki gösterdi, beklemiyordum, pişman mısın gibi şeyler söyledi. Üstü kapalı garip sorular sordu, “sadece onunla mı, onunla düzenli mi” gibi. Ben bunu okuyunca sinirlendim, evet tabiki, ama sorunu anlayamadım, özellikle ikinci kısmı. Hatta ayrı soru mu aynı soru mu onu da anlamadım dedim. Daha üstelemedi.

Ertesi gün oldu. Bu konu aklıma takıldı. Dedim ki bak, ben 27 yaşındayım. Daha önce ciddi ilişkilerim oldu, yaşadım bişeyler, bunu kaldıramayacaksan hiç ilişkiye girmeyelim. Dedi ki en son noktası en son sevgilin değil miydi.
Dedim ki evet son nokta o ama benim üç ciddi ilişkim oldu. Fakat bunlarla yaşadıklarımın sınırlarını net bir şekilde çizmek istemiyorum, eğer senin için de uygunsa.

Sonra yüz yüze görüştük. Tekrar dedim, hassasiyetlerin varsa, mutlu olman önemli, kabul ederim. Seni sonradan bahsettiğin diğer iki ilişki daha çok etkilemiş gibi dedi, hayır dedim alakası yok. Hatta hiçbir şey beni en son ilişkimle yaşadığım güven problemi kadar etkilemedi. İlkler unutulmaz diye düşündüm bi an dedi, ona da dedim alakası yok.

Niye öncekilere anlatmadın madem dedi (bu bilgiyi vermiştim), dedim gerek görmedim onların öyle hassasiyetleri yoktu din açısından. Bana niye anlattın sonra diğer ikisini dedi, duyarım diye mi korktun, dedim onun da alakası yok, dürüst olmak istedim.

Tekrar bilgi verdim, dedim yaşadığım şeyler el ele tutuşmak öpüşmek ötesindeydi, öyle olmasa daha ayrıntı verirdim ama şuan ikimiz için de iyi olduğunu düşünmüyorum. O da dedi ki tamam daha çok soru sorarsam saçma bir yere gider ve ben de paranoya yaparım.

Harika dedim, kapattım konuyu. Sonra düşündüm. Başta yanlış bilgi verdim gibi mi oldu? Ben 1 kişiyle cinsel ilişkiye girdim mi sandı? Ben şuan bunu tekrar konuşup netleştirmeli miyim? Yok ben üçüyle de son noktaya kadar gittim yani, demeli miyim?

Ne kadar zor şeyler ülkemizde bunlar biliyorsunuz. Konuşması anlatması zor, hem de ayrıntılar karşıdakini rahatsız eder. Ben kandırmış gibi olmak da istemem ama, çok sağlıklı iletişim kuramadım bazı noktalarda sonra düzeltmeye çalıştım, sizce bu kadarı yeterli midir ne dersiniz?

Çok değer gördüğümü hissediyorum şuan. Kendisine de çok değer veriyorum. Vicdan yapmam gereken bir durum var mı dersiniz bu noktada? Bu konu tekrar gündeme gelmiş falan değil, sadece oturup düşündüm bi, sizlerin tecrübelerine danışmak istedim. Çok teşekkür ederim hiç tanımadığım kız kardeşlerim..
Ben seni yanlış ve gereksiz buldum. Defalarca yaşadım hassasiyetin var mı diye adamı darlamissiniz. Zaten biliyormuş ilişkini ve neler yaşadığıni da tahmin ediyordur. Bu işler artık bu kadar senin tahmin ettiğin kadar zor ve dramatik şekilde ilerlemiyor. Erkekler yüzde küçük kısim hariç bakireliğe bakmiyor. Hep adamla yüz göz olmuş yaşadım yaşadık hassasiyet gibi şeyler demişsin sürekli benim içim şişti burada hem de hala vicdan diyorsun. Yaşadın arkasında dur kimseye hele oma hesap verme. Eğer kaldıramayacağı birşey varsa da biter gider ki. Şu erkekler bakireliğe kadınlar kadar değer biçmiyor

Merhaba herkese,

Bekaret denen lanet şey maalesef çok önemseniyor. Öncelikle, istediğin kişiyle istediğini yaşayabilirsin. Bunu ona söylemen doğru olmuş fakat sadece bakire değilim deyip geçebilirdin de. Ben bunu dini hassasiyet olarak görmüyorum, zira senin bir günahın varsa ve eğer allaha inanıyorsan seni yargılayacak kişi sevgilin değil, allah. Ayrıca bana kalırsa bu adam ileride bu durumu takıntı haline getirebilecek bir tip. Her yakınlaşmanızda o durumlar aklına gelebilir. Veya sen en ufak yaklaşsan sana kötü bir laf bile edebilir anlattığın kadarıyla maalesef. Umarım bu durum böyle olmaz bebeğim. Eğer en ufak yüzüne vurduğunu hissedersen lütfen bırak yoluna gitsin.

Yok sormuyor işte, kapattık komple mevzuyu. Bir daha hiç gündeme getirmedi. Tekrar açmalı mıyım yanlış anladıysa bu bir problem midir onu soruyorum
hayır tekrar sakın açma. aklında bir soru varsa o sorsun. Sen açtıkça o sürekli benden çok şey gizliyor kafasına falan girer. Ay ayrıca ona ne istersen 50 kişiyle birlikte ol. Ondan önce olan onu hiç ilgilendirmez. 27 yıldır senle miydi allsen

Bu adamla olmaz. Bariz farklısınız, adam sizin pişman olmanızı bekliyor, merak ediyor. Bu durumu ileride irdeleyip size karşı kullanacaktır. Sevgiliyken yapmasa bile evlenince net irdeler, laf sokar.
Keşke bu kadar çok kendinizi açıklamasaydınız. "Bak ben geçmişte ilişkilerimde beraberlik yaşadım, sen duruma daha farklı bakıyor gibisin, bu senin için sorun olacaksa hiç başlamadan bitirelim, sorun olmayacaksa da bu konu bir daha açılmasın" diyerek kestirip atsaydınız keşke. Çünkü bu sefer adam bu kadın bu durumdan dolayı karşımda ezilip büzülüyor, yaşadıklarının yanlış olduğunu düşünüyor, sürekli kendini anlatmaya çalışıyor anlamını çıkarabilir, size karşı yeri geldiğinde laf edebilir. Ama belli ki baya aşık olmuş ve yanlış anlaşılmak, ileride üzülmek istememişsiniz.
Bu durumu takmayacak olan adam "tamam, geçmişte ne yaşadığın beni ilgilendirmez, ben benimle geçirdiğin zamana bakarım" der ve daha da sorular sorup irdelemez, direk kapatırdı konuyu.

Harika dedim, kapattım konuyu
Neresi harika, çok saçma bir diyalog. Niye çetelesini veriyorsunuz adama? Bakire değilim deyin geçin. Olmazı oldurmaya çalışıyorsunuz. Öyle biri bugün tamam dese yarın yüzünüze vurur. Ne gerek var baş ağrıtmaya, kendinize göre birini bulun.

Yok, tutmaya çalışmıyorum aslında, böyle böyle sorun edersen güle güle şeklindeydi zaten yaklaşımım. Bir daha gündeme gelme durumu olsa direk bitirirdim, kendisine de bunu söylemiştim. Bahsettiğim bu olayın tamamı 2 gün içindeki konuşmalardı, sonradan da hiç gündeme gelmedi. Benim sorum ben tekrar gündeme getirip tam netleştirmeli miyim sizce, yoksa bu kadar yeterli mi noktasıydı. Deneyimim olmayan bir mevzu, farklı görüşlere başvurmak istedim :)
Gündeme getirme, hayat senin hayatın, beden senin bedenin. Bir kez konuştun tamam artık yeterli. Eğer problem edip sana konuyu açarsa uzaklaş ondan. Çünkü tepki verecekse ya da söylemesi gereken bir şey varsa o zaman söylemeliydi. Ya şimdi konuş ya da sonsuza dek sus :)

Bu kadar tutucu bakır adamın, son ilişkisini yakından bildiği kadınla ne işi varmış? Bir de didikliyor utanmadan.

Sevgilinizle düzenli seks yapıp yapmadığınızi sormuş anladığım kadarıyla. Bu iş hiç olur gibi gelmedi bana. Bu adam en ufak tartışmada sizi bu yerden vuracak gibi hissettim.

Adam o kadar sığ düşünüyor ki. Aklı sadece giriş ve çıkışta. Umrunda değil, daha önce aşık olup olmaman vs. Yattiysan hemen bir kanaate varacak. Ki varmıştır da. Eğer bu durumu kabullenemezse, onlarla da yattı benimle de yatsın deyip, devam eder ilişkiye ama eğer gerçekten kabul edemiyorsa, ayrılır yoluna bakar. Bence önce siz yolunuza bakmalısınız.

Herkese yanıtlarınız için teşekkür ederim. Maalesef biraz tecrübesiz davrandım, sonrasında da yanlış bilgi mi verdim diye üzüntü yaşadım.
Genel olarak anladığım kadarıyla herkes zaten bu bilgilerin paylaşılmasına gerek olmadığını düşünüyor.
Bir kere olan oldu, ben bir şey paylaştım ve sonra saçma sorulara, saçma yanıtlar verdim.
Aradaki potansiyel yanlış anlamayı gidermek için de diğerleriyle de el ele tutuşma öpüşme ötesi şeyler yaşadım ama sınırı çizmek istemiyorum dahi dedim.
Bunun ötesini de söylemem, hepsiyle ne yaptığımı bilmek hakkı mıdır diye sorguladım.
Beni de, belki benzer başka insanları da bunları düşünmeye iten zihniyetlerden gerçekten nefret ediyorum. Bunun hesabını vermem gerekiyor gibi hissetmiyor olmalıydım şuan kendi içimde.
Bunların ötesinde, erkek arkadaşımın saçma soruları da aynı yetiştiriliş tarzının bu zihniyetin bir dışa vurumu. Kendisinin bunun yanlış olduğunu bilmesi ve ifade etmesi benim için önemliydi, yine de insan tamamen bir anda değiştiremiyor kendini.
Tekrar herkese çok teşekkür ederim, sanırım bu konuyu tekrar açmayacağım. Arada kalan bir yanlış anlaşılma da varsa artık, daha detayını zaten vermek istemiyorum kimle ne kadar ne yaptım, umarım bu da doğru bir karardır, zaten belli bir boyutun ötesinde olduğunu söylemiştim.

Olaya farklı ve belki daha önemli bir yönünden bakmaya başladım. O kadar yargılandığımı hissettim ki, eveleyip gevelemek zorunda hissettim kendimi. Birdi üçtü, söylemek istemediğim detaylardı zaten, eveledim geveledim işte. Yok düzenli miydi, yok ne zamandı, yok neden, yok suçlu hissettin mi? Dini açıdan suçlu hissettin mi? Artık evlenene kadar yapmayacak mısın buna karar verdin mi, seni koyduğum her sarsılacak diye korktum, vs vs sözler. Hani sonra düzeltmeye çalıştı çalışmadı değil, ama inanılmaz canım acıdı özellikle de sürekli yargılanan bir çocuk olarak böyle bir geçmişten gelen biri olarak ben yargılanmak istemiyorum ya. Hak etmiyorum yani buna inanıyorum zaten kötü şeyler yaşadım sevilmeyi hak ediyorum. Hala kendimi suçlayıp duruyorum görüyorsunuz yok yeteri kadar açık oldum mu yok bişey, o iki gün boyunca nasıl ağladım durdum bi bilseniz. O kadar kötü hissettim ki kendimi. Durup dururken değil tabi. Normalde dönebilecek miyiz zamanla göreceğiz falan dedi bana, tamam bir iki saat insan belki sindirir de bişeyleri, onu da kendi içinde yaparsın karşıya bu kadar yansıtır mısın yok seni koyduğum yer falan. Belli zaten karşındaki ne kadar kötü hissediyor. Ya ne bileyim. Kendimi niye bu kadar suçladım ki. Berbat hissettim ya, berbat

Olaya farklı ve belki daha önemli bir yönünden bakmaya başladım. O kadar yargılandığımı hissettim ki, eveleyip gevelemek zorunda hissettim kendimi. Birdi üçtü, söylemek istemediğim detaylardı zaten, eveledim geveledim işte. Yok düzenli miydi, yok ne zamandı, yok neden, yok suçlu hissettin mi? Dini açıdan suçlu hissettin mi? Artık evlenene kadar yapmayacak mısın buna karar verdin mi, seni koyduğum her sarsılacak diye korktum, vs vs sözler. Hani sonra düzeltmeye çalıştı çalışmadı değil, ama inanılmaz canım acıdı özellikle de sürekli yargılanan bir çocuk olarak böyle bir geçmişten gelen biri olarak ben yargılanmak istemiyorum ya. Hak etmiyorum yani buna inanıyorum zaten kötü şeyler yaşadım sevilmeyi hak ediyorum. Hala kendimi suçlayıp duruyorum görüyorsunuz yok yeteri kadar açık oldum mu yok bişey, o iki gün boyunca nasıl ağladım durdum bi bilseniz. O kadar kötü hissettim ki kendimi. Durup dururken değil tabi. Normalde dönebilecek miyiz zamanla göreceğiz falan dedi bana, tamam bir iki saat insan belki sindirir de bişeyleri, onu da kendi içinde yaparsın karşıya bu kadar yansıtır mısın yok seni koyduğum yer falan. Belli zaten karşındaki ne kadar kötü hissediyor. Ya ne bileyim. Kendimi niye bu kadar suçladım ki. Berbat hissettim ya, berbat
Ay aşırı sinir oldum ya. Gitsin kendi gibi birini bulsun deli midir nedir. Kendi bu yaşına kadar boş yaşamış herkes de öyle olsun istiyor. Bu adam sana uymaz ya yolun başında koy tekmeyi

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X