Nasıl Davranmam Gerek, Önerilerinizi Bekliyorum (Geçmiş İlişkiler)

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
valla bende aynı toplumdanım beni de amerikalı bi aile büyütmedi
hiçbir sevgilime böyle açıklamalar yapmadım
bu tip konular ancak ve ancak o kişiyle cinsellik yaşanıyorsa ve
ikinizin cinselliğinin sağlığı açısından bilmesi gereken bişeyse söylenir
açık açık yazacağım adam anal ister, daha önce anal yaptın mı seviyor musun diye sorar
ona cevap verilir çünkü seviyorsan onunla da yapacaksındır mesela
veya atıyorum oral, ya ben daha önce hiç oral yapmadım pek sevmiyorum demek gibi düşün
ama tutupta sen adama sanki kusurluymuşsun gibi bak benim cinsel ilişkilerim oldu
beni bu halimle kabul ediyorsan et etmiyorsan ona göre gibi bi açıklama yapmışsın
sen bunları açıkladığında adam sana detay sorar tabi sadece o mu bu mu düzenli mi gibi

ayrıca aktif cinsel hayatı olan kadınlar daha önce cinsel deneyimi olmamış adamlarla zorlanıyorlar
eğer adamın performansı kötü çıkarsa bu sefer sen kendi içinde kıyaslamaya gideceksin
ben şuan libidosu düşük beni arzulamayan veya tatmin etmeyi bilmeyen
kadının neresine nasıl davranmalı nerde ne yapmalı bilmeyen biriyle mutlu olamam mesela
Dedim artık ya maalesef, daha kurcalamayacam işte ikisiyle şu kadar biriyle bu kadar bak net olsun falan diye. Anladım onu, gerek olmadığını.
Evet yaşamamış olması ayrı bir zorluk katıyor mu tabii ki katıyor, ama açıkçası ben de şimdiye kadar pek tatmin olduğum şeyler yaşamadım zaten, iki tanesi direk problemliydi (biri direk rahatsızlık yaşıyordu zaten, önceki konumda bahsetmiştim) biri de inanılmaz zorlayıcı bir tipti. Hiç tatmin olduğum bir deneyim yaşamadım şimdiye kadar açıkçası, o yüzdendir belki beklentim 0 olduğu için, şimdiye kadar bişey yaşamasak da bana karşı duygusal olarak kimseden görmediğim yakınlığı gösterdiği için inanılmaz mutlu hissediyorum.

Yeteri kadar açık oynamış mıyım sizce? Hassasiyeti olan birinin bilmeye de hakkı var bence ama, çok ayrıntıya girmeye de gerek yok gibi geldi. Direk gidip “yanlış anladıysan üçüyle de en sonuna kadar gittim, ona göre tekrar düşün” demek istemiyorum şimdi. Anlayacağını anlamıştır diye umuyorum. Böyle kapatsam mevzuyu, tamam mıdır sizce
Siz kapatın bence artık konuyu,3dü,5di girmeyin oralara inanın birşey farketmez ve bence kimse bu kadar detay bilmemeli,bende bilmek istemem. ama karşı tarafın kapatacağını sanmıyorum konuyu ben üzgünüm.
Zira çok ilgilenmiş bu konuyla,detay öğrenmeye çalışmış demekki kafasına fazlaca takacak.
Belki yanılan ben olurum ama bundan sonra gündeminiz bir süre bu konuya gelecek gibi.

Açıkçası gereksiz detaylar verdiğinizi düşünüyorum.

Bu kadar detay soran bir adam belli ki takıntılı. Ve üzgünüm ama bir süre sonra bu durumu kaldıramayacağını düşünüyorum. Umarım aşık olduğunuzu belli etmezsiniz.

Pek de düşündüğüm kadar hassas değil galiba, dediğim gibi sanki fırsatını bulamamış gibi geldi ne yalan söyleyeyim, üniversitede aile evinde olmasam farklı olurdu belki bilemiyorum gibi itiraflarda da bulundu malum. Bir de duygusal yönüne takıldı gibi işte daha çok, sonra da gündem etmedi. Ses çıkarırsa yoluna bakabilir :KK70:
Umarım dediğiniz gibidir. Bol şanslar

Merhaba herkese,

Son yıllarda yaşadığım birkaç problem konusunda sizlerin görüşleri her zaman bana çok yardımcı oldu. Her zaman gözümü açmama, doğruları görmeme sebep oldunuz, bunlar için tekrar çok teşekkür ederim.

En son konumu görenler belki olmuştur, uzun süre kendimi mecbur hissederek devam ettiğim hatta neredeyse evlilik yoluna girdiğim, içinde çok da aşk olmayan bir ilişkim vardı. Neyse ki bitti, ve ben yeni biriyle tanıştım.

Öncelikle başta yeni biriyle birlikte olmaya hazır mıyım diye kendimi sorguladım, hatta psikolojik destek aldım ve bunların üstesinden geldim. Kendisi çevremden biri, son yaşadığım olayları tamamen biliyordu.

Şuan şöyle bir sorunum var, fikirlerinizi almak isterim. Kendisi dini hassasiyetleri olan biri ve benden önce hiçbir yaşanmışlığı yok. Ben bu yüzden en başından kendisine o şekilde olmadığımı belirtmek istedim (bakire değilim). Bunu bilmeye hakkı var diye düşündüm, eğer böyle bir hassasiyeti varsa, benle olmasın dedim.

Bunu açık açık söylemek, konuşmak çok hoş değil diye düşünüyorum, o yüzden şöyle bir yol izledim. Dedim ki biliyorsun, çok ciddi bir ilişkim oldu. Yani bazı yaşanmışlıklar var. Özellikle dini hassasiyetlerin varsa, bu konuda uygun olmayabiliriz. Bunu bilip ona göre bu duruma “ilişki” diyelim ve ilerleyelim dedim.

Tabi bundan bahsetmek çok zor oldu benim için de, çünkü işin doğrusu, kendisine aşık oldum.
Şöyle bir hata yaptım. Bunu söylediğimde biraz tepki gösterdi, beklemiyordum, pişman mısın gibi şeyler söyledi. Üstü kapalı garip sorular sordu, “sadece onunla mı, onunla düzenli mi” gibi. Ben bunu okuyunca sinirlendim, evet tabiki, ama sorunu anlayamadım, özellikle ikinci kısmı. Hatta ayrı soru mu aynı soru mu onu da anlamadım dedim. Daha üstelemedi.

Ertesi gün oldu. Bu konu aklıma takıldı. Dedim ki bak, ben 27 yaşındayım. Daha önce ciddi ilişkilerim oldu, yaşadım bişeyler, bunu kaldıramayacaksan hiç ilişkiye girmeyelim. Dedi ki en son noktası en son sevgilin değil miydi.
Burada galiba ikinci hata/yanlış anlama durumunu yaptım.
Dedim ki evet son nokta o ama benim üç ciddi ilişkim oldu. Fakat bunlarla yaşadıklarımın sınırlarını net bir şekilde çizmek istemiyorum, eğer senin için de uygunsa.

Sonra yüz yüze görüştük. Tekrar dedim, hassasiyetlerin varsa, mutlu olman önemli, kabul ederim. Seni sonradan bahsettiğin diğer iki ilişki daha çok etkilemiş gibi dedi, hayır dedim alakası yok. Hatta hiçbir şey beni en son ilişkimle yaşadığım güven problemi kadar etkilemedi. İlkler unutulmaz diye düşündüm bi an dedi, ona da dedim alakası yok.

Niye öncekilere anlatmadın madem dedi (bu bilgiyi vermiştim), dedim gerek görmedim onların öyle hassasiyetleri yoktu din açısından. Bana niye anlattın sonra diğer ikisini dedi, duyarım diye mi korktun, dedim onun da alakası yok, dürüst olmak istedim.

Tekrar bilgi verdim, dedim yaşadığım şeyler el ele tutuşmak öpüşmek ötesindeydi, öyle olmasa daha ayrıntı verirdim ama şuan ikimiz için de iyi olduğunu düşünmüyorum. O da dedi ki tamam daha çok soru sorarsam saçma bir yere gider ve ben de paranoya yaparım.

Harika dedim, kapattım konuyu. Sonra düşündüm. Başta yanlış bilgi verdim gibi mi oldu? Ben 1 kişiyle cinsel ilişkiye girdim mi sandı? Ben şuan bunu tekrar konuşup netleştirmeli miyim? Yok ben üçüyle de son noktaya kadar gittim yani, demeli miyim?

Ne kadar zor şeyler ülkemizde bunlar biliyorsunuz. Konuşması anlatması zor, hem de ayrıntılar karşıdakini rahatsız eder. Ben kandırmış gibi olmak da istemem ama, çok sağlıklı iletişim kuramadım bazı noktalarda sonra düzeltmeye çalıştım, sizce bu kadarı yeterli midir ne dersiniz?

Çok değer gördüğümü hissediyorum şuan. Kendisine de çok değer veriyorum. Vicdan yapmam gereken bir durum var mı dersiniz bu noktada? Bu konu tekrar gündeme gelmiş falan değil, sadece oturup düşündüm bi, sizlerin tecrübelerine danışmak istedim. Çok teşekkür ederim hiç tanımadığım kız kardeşlerim..
Bence vakit varken ayrılın derim . Öncesinde tamam sorun yok gibi bakış açısı ile ilerleyip iş evliliğe giderse en ufak tartışmada yüzünüze vurabilir. Bu kız en azından bana dürüst davrandı demez.Ağrısız başınıza dert almış olursunuz

Bence vakit varken ayrılın derim . Öncesinde tamam sorun yok gibi bakış açısı ile ilerleyip iş evliliğe giderse en ufak tartışmada yüzünüze vurabilir. Bu kız en azından bana dürüst davrandı demez.Ağrısız başınıza dert almış olursunuz
O kadar kötü düşünmedim ya, tekrar gündeme getirir falan belli eder heralde. Bu bahsettiğim konuşmalar 2 gün içinde gerçekleşmişti sonrasında asla gündeme gelmedi bu durum, bi şans vermek istiyorum açıkçası

Yeteri kadar açık oynamış mıyım sizce? Hassasiyeti olan birinin bilmeye de hakkı var bence ama, çok ayrıntıya girmeye de gerek yok gibi geldi. Direk gidip “yanlış anladıysan üçüyle de en sonuna kadar gittim, ona göre tekrar düşün” demek istemiyorum şimdi. Anlayacağını anlamıştır diye umuyorum. Böyle kapatsam mevzuyu, tamam mıdır sizce
kesinlikle tamamdır
adama aşıksınız o yüzden ince düşünüyorsunuz
daha da kurcalamamayın

günahı boynuna :) dini hassasiyeti geçip bikaç aya kınadığı şeyleri sizden istemez inşallah
çok okudum duydum

kesinlikle tamamdır
adama aşıksınız o yüzden ince düşünüyorsunuz
daha da kurcalamamayın

günahı boynuna :) dini hassasiyeti geçip bikaç aya kınadığı şeyleri sizden istemez inşallah
çok okudum duydum
Çok çok teşekkür ederim yorumunuz için, sağolun <3

Hayır tekrar konuyu açmayın. Siz değer vermişsiniz, sonra yıpranmamak adına en başta dürüst olmuşsunuz, o da zaten tecrübesiz olma ve sizin aciklayiciliginiz karşılığında saçma da olsa 1-2 soru sormuş. Ben şu verdiğiniz bilgilerle bu adamla sorun çıkar diyemem. Zamana bırakın, bir sorunu olursa sizinle beraber olduktan sonra belli eder zaten.

Hayır tekrar konuyu açmayın. Siz değer vermişsiniz, sonra yıpranmamak adına en başta dürüst olmuşsunuz, o da zaten tecrübesiz olma ve sizin aciklayiciliginiz karşılığında saçma da olsa 1-2 soru sormuş. Ben şu verdiğiniz bilgilerle bu adamla sorun çıkar diyemem. Zamana bırakın, bir sorunu olursa sizinle beraber olduktan sonra belli eder zaten.
Çok teşekkür ederim sağolun aynı fikirdeyim ben de

Ben de diyorum şimdi üçüyle de birlikte olduğum kısmı net değildir kafasında sadece sonuncu sanmıştır dediklerim yüzünden, bu sıkıntı mıdır :KK70: fazla düşünüyorum galiba ya, çok teşekkürler
Yani düşünebilir ama eğer bunu sıkıntı eden biri olsa 1 kişide olsa sıkıntı eder ama eğer geçmiş sonuçta ne olucak diye düşünen tarzda bir insansa 3 kişide olsa dert etmez.

bakire sandigi icin deger veriyor gibi. ayrica bakiresin degilsin onu ilgilendirmiyor. yani hassasiyeti varsa sadece bir kisi veya 15 kisi olmasinin ayni olmasi lazim o kisi icin. bunu sormasi sacma. ileride isitip isitip getirir onune. kendini suclu hissettirir sana. son olarak da o kadar dini butun biriyse gitsin sofu olsun. ya da anasinin halasinin buldugu biriyle evlensin. hosuma gitmedi bu tavir hassasiyet mevzusu.

bakire sandigi icin deger veriyor gibi. ayrica bakiresin degilsin onu ilgilendirmiyor. yani hassasiyeti varsa sadece bir kisi veya 15 kisi olmasinin ayni olmasi lazim o kisi icin. bunu sormasi sacma. ileride isitip isitip getirir onune. kendini suclu hissettirir sana. son olarak da o kadar dini butun biriyse gitsin sofu olsun. ya da anasinin halasinin buldugu biriyle evlensin. hosuma gitmedi bu tavir hassasiyet mevzusu.
Yok olmadığımı net bir şekilde biliyor onda sorun yok :)

Yani düşünebilir ama eğer bunu sıkıntı eden biri olsa 1 kişide olsa sıkıntı eder ama eğer geçmiş sonuçta ne olucak diye düşünen tarzda bir insansa 3 kişide olsa dert etmez.
Doğru yani ben bunu daha net ifade etmem bir gereklilik midir diye merak edip fikir almak istemiştim, saçmaymış anladım :KK70:

ben yazınızdan anladığım kadarıyla sadece en sonuncu sevgilinizle birlikte olmuşsunuz, diğerleriyle olmamışsınız gibi anladım. Karşı tarafa da onu söylemişsiniz anladım. O şekilde anlaşılıyor.

Ama bence bu kadar detay vermeye gerek yoktu. Karşınızdaki dini değerlere önem veren birisiyse evlenmeden sevgili olmak da doğru bi davranış değil, ne mana yani.

Bir de üzgünüm ama bu adam, bu durumu ileride sorun edecek gibi duruyor. Diğerleri de böyle demiş, bunu mesele etmeyecek adam bu kadar ırgalamaz bu konuyu ve böyle detaylıca sormaz.

ben yazınızdan anladığım kadarıyla sadece en sonuncu sevgilinizle birlikte olmuşsunuz, diğerleriyle olmamışsınız gibi anladım. Karşı tarafa da onu söylemişsiniz anladım. O şekilde anlaşılıyor.

Ama bence bu kadar detay vermeye gerek yoktu. Karşınızdaki dini değerlere önem veren birisiyse evlenmeden sevgili olmak da doğru bi davranış değil, ne mana yani.

Bir de üzgünüm ama bu adam, bu durumu ileride sorun edecek gibi duruyor. Diğerleri de böyle demiş, bunu mesele etmeyecek adam bu kadar ırgalamaz bu konuyu ve böyle detaylıca sormaz.
Evet öyle anlaşıldı sanırım, istediğim o değildi hepsiyle birlikte oldum. Öyle anlaşılmış olabileceğinden rahatsızlık duydum sonrasında, sorunum oydu zaten. Yargılanırken, üstü kapalı konuşurken tam net ifade edemedim kendimi, ne yalan söyleyeyim etmek de istemedim. Ondan dedim sonrasında üç kişiyle bişeyler yaşadım ama ne yaptım yapmadım ayrıntı söylemek istemiyorum diye, tamam dedi, daha sorarsam ben de paranoyak olurum zaten dedi. Anladı şimdi üç kişiyi bir kişi diye, diğer ikisiyle ne oldu net değildir kafasında, bu sorun mudur yani yeterinde dürüst olmamış yanlış yönlendirmiş mi oldum diye vicdan azabı çektim. Ha şunu da dedim, diğer ikisiyle de yaşadığım öyle el ele tutuşma öpüşme gibi basit şeyler değildi, öyle olsa söylerdim dedim. Yani daha da direk gidip spesifik olarak ya sen anladıysan ki sadece sonuncuyla birlikte oldum, öyle değil bak hepsiyle sevişme oldu ona göre, demem lazım mı diye düşündüm sorunum oydu.

Sen
Evet öyle anlaşıldı sanırım, istediğim o değildi hepsiyle birlikte oldum. Öyle anlaşılmış olabileceğinden rahatsızlık duydum sonrasında, sorunum oydu zaten. Yargılanırken, üstü kapalı konuşurken tam net ifade edemedim kendimi, ne yalan söyleyeyim etmek de istemedim. Ondan dedim sonrasında üç kişiyle bişeyler yaşadım ama ne yaptım yapmadım ayrıntı söylemek istemiyorum diye, tamam dedi, daha sorarsam ben de paranoyak olurum zaten dedi. Anladı şimdi üç kişiyi bir kişi diye, diğer ikisiyle ne oldu net değildir kafasında, bu sorun mudur yani yeterinde dürüst olmamış yanlış yönlendirmiş mi oldum diye vicdan azabı çektim. Ha şunu da dedim, diğer ikisiyle de yaşadığım öyle el ele tutuşma öpüşme gibi basit şeyler değildi, öyle olsa söylerdim dedim. Yani daha da direk gidip spesifik olarak ya sen anladıysan ki sadece sonuncuyla birlikte oldum, öyle değil bak hepsiyle sevişme oldu ona göre, demem lazım mı diye düşündüm sorunum oydu.
Ya “pişman mısın”, gibi sorular soruluyordu o an bana, üstü kapalı öyle söyleyebildiğim kadar söyledim zor bi durumdu açıkçası. Sonra özür diledi bunun için de, o an nasıl diyeyim diğer ikisiyle de seviştik bu arada diye. Diyemedim yani. Söylemeyeyim sınırını, bende kalsın dedim tamam dedi.

maalesef bu ilişki olmaz. adamın daha önce ilişkisi olmadıysa bunu takacak gibi duruyor üzgünüm

Bakın ben size şunu söyleyeyim, eğer karşısınızdaki insan doğru bir insan olsaydı sizi anlayabilen ve kafa yapılarınızın uyuştuğu bi insan olsaydı şu soruyu buraya sorma gereği duymayı geçtim, aklınıza bile gelmezdi.

Daha olayın en başındasınız ve şimdiden başlamışsınız. Bir kişi yerine üç kişi demeli miydim diye? 'Daha sorarsam paranoyak olurum' diyen insan, 'ben şu an söylediklerini zor kaldırdım. Daha fazlası beni manyaklaştırır' demek istiyordur açık açık. Muhtemelen o da, diğerleriyle birlikte olmadığınızı anladı benim gibi. Yani eğer mevzunuz açık olayım her şey için yeterince açık olayım iseydi, diğerlerini de üstü kapalı kapatıp geçiştirmek yerine açık açık söyleseydiniz. Ben sevgililerimle birlikte oldum deseydiniz. Ya da hiçbi şekilde söylemeyip, bunun hesabını bile vermeyip konusunu açmasaydınız. Ha çok mu söylemek istediniz. Ben geçmiş ilişkilerimde elele tutuşmaktan öpüşmekten fazlasını yaşadım vs deyip kişi sayısı, yakınlık boyutunu hiç açmadan bahsetseydiniz.

Bence şu saatten sonra asla konusunu açmayın. Kapandı bitti artık o mevzu. Bir de ben, ailemle yaşamasaydım böyle olmazdı falan demiş. Biraz tehlikeli laflar. Seks için aşık taklidi yapmaz umarım.

siz 27siniz adam kaç yaşında? 30 desek,bir erkeğin 30 una kadar bir şey yaşamaması çok tuhaf geldi bana.bunu din kisvesi altında gösteriyor ama altında başka bi şey var belki? Mutlu olabilecek misiniz bu tarz biriyle sadece cinsellik olarak bakmayın olaya.bana biraz farklısınız gibi geldi

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X