Bekaret

Keşke kadınlar güçlü şekilde arkalarında durabilseler kendilerinin. Namus kavramını belirtmek gerekirse birine yalan söylememek , ihanet etmemek, sadakatli olmaktır. Kırmızı kurdele değildir bilmem anlatabildim mi?
Ama şöyle bir gerçek var.Bir kadın çevresinin ileride eşine karşı mahcup olacağını düşünüyorsa kendisini korumalı.

Bir insan hem özgür kızım hemde elalem ne der diye çelişkiye giremez.

Kontrol etmedim.Detayli sormadım.Yasamamis.Gecmis değil gelecek önemli.

Aynısını oda dedi.O konu da biz güven problemi yaşamadık. Gözü dışarıda olan kendini belli eder.
Ama biz de (zar) var dimi? erkeklerde ne var? Nereden biliyorsun kociskonun bu yaşına kadar bir şeyler yaşamadığını? ve seninle ayrılık aşamasında hala yaşamadığını? :KK70: Aaa ama o erkek yapar sen kadınsın günah dimi:KK43: kendinle çelişiyorsun. erkek bakirse bakire kız ister tamam ama değilse hakkı yoktur yok öyle ona gideyim buna gideyim sonra bakire kız alayım demek.

Son düzenleme:
Ama şöyle bir gerçek var.Bir kadın çevresinin ileride eşine karşı mahcup olacağını düşünüyorsa kendisini korumalı.

Ben nasıl düzgünce üstü kapalı anlatsam acaba, şimdi çevre neden eşine karşı mahcup oluyor? Cevreye bu hakkı kim veriyor ve çevre kim? O evleneceği adam peygamber mi? Üstün nitelikte biri mi? 2 evlenen kişiyi bağlar bu özel bilgiler.
Bir kadın evlenmek istemeyip 45 yaşına kadar dursa karşısında ki adam muhtemel çocuklu olabiliyor yada hayatına çokça kadın almış oluyor. Bu durumda ne diyeceksin? Kendini korumalı ne saçma birşey neye karşı koruyor? Ayrıca bekaret kavramı duran bir zar değildir. Birde hadi diyelim evlendi etti asıl mesele dürüst ve sadakatli kalabilmekte.
Bir kadın bugün aşıksa yarın olmayabilir ama birşeyler yaşadı diye artık sevmediği adamla ömür boyu evli olmak zorunda değil.
Bir insan hem özgür kızım hemde elalem ne der diye çelişkiye giremez dedin de bundan hiçbirsey anlamadım o kadar saçma ki. Elalem denen örgüt evinin önünü şöyle bir süpürsûn gerisini hallederiz. 🫠

Erkekler size varıncaya kadar neler yaşıyorlar bir bilseniz. 😂 O masum gördükleriniz içinden bile şeytan çıkıyor. 😛

İlerideki kocana kalkıp da adam vurmuş gibi anlatırsan ay bakireligim gitti ay ben bir günah işledim diye adam kafana vurur durur bizim toplum erkekleri geneli böyle. Belki sen farklı birini bulursun o ayrı. Herhangi birinin ne haddine senin cinsel organın. Hele kendi de bakir değilse laf söylemeye hakkı yok siz de bir zahmet soyletmeyin

Ben nasıl düzgünce üstü kapalı anlatsam acaba, şimdi çevre neden eşine karşı mahcup oluyor? Cevreye bu hakkı kim veriyor ve çevre kim? O evleneceği adam peygamber mi? Üstün nitelikte biri mi? 2 evlenen kişiyi bağlar bu özel bilgiler.
Bir kadın evlenmek istemeyip 45 yaşına kadar dursa karşısında ki adam muhtemel çocuklu olabiliyor yada hayatına çokça kadın almış oluyor. Bu durumda ne diyeceksin? Kendini korumalı ne saçma birşey neye karşı koruyor? Ayrıca bekaret kavramı duran bir zar değildir. Birde hadi diyelim evlendi etti asıl mesele dürüst ve sadakatli kalabilmekte.
Bir kadın bugün aşıksa yarın olmayabilir ama birşeyler yaşadı diye artık sevmediği adamla ömür boyu evli olmak zorunda değil.
Bir insan hem özgür kızım hemde elalem ne der diye çelişkiye giremez dedin de bundan hiçbirsey anlamadım o kadar saçma ki. Elalem denen örgüt evinin önünü şöyle bir süpürsûn gerisini hallederiz. 🫠
Konuyu ne ara sevmediği adamla evliliğe bagladiniz ya.Resmen karşımda evlilik dışı iliskiyi normallestiriyorsunuz.Kadin için erkek içinde normal değil kimse kusura bakmasın.

Konuyu ne ara sevmediği adamla evliliğe bagladiniz ya.Resmen karşımda evlilik dışı iliskiyi normallestiriyorsunuz.Kadin için erkek içinde normal değil kimse kusura bakmasın.

Kendi doğrun kendinin Nur. Normal değil demek sana göre normal değil. Herkesi genelleme. Ayrıca evet sevmediği adamlarla evleniyorlar çoğu kadın bu sebeble. Konu nerden geldi ne ya konu o zaten bu nerenle takip ediyorsun?
Bir kadın evlenmeden sevdiği adamla birşeyler yaşadı etti sonra erkek ona bir yamuk yaptı ve kadın soğudu dersek ayrılamayacak mı? Seninde yaptığın gibi hani. Boşanıyorsun ya zimmetli olmuyorsun bir insana diyorum hani...
Herkesin yaşam formları , stili çok farklı karşıma çıkan hiçbir erkek takıntı etmiyordu bile söyleyeyim de insanda aradıkları şey düzgün bir duruş ve dürüstlük.
Bende seninle aynı fikirde değilim erkekte birşeyler yapsın laf etme hatta saklasın geçmiş geçmiştir de ama kadın birşey yapamaz. Şimdide ikisi içinde doğru değil diyorsun çelişme kendinle.
Biz kusura bakmıyoruz zaten merak etme 😂 sende kusura bakmamayı öğren. Çünkü kusur değil üzgünüm. Aş bunları biraz. Bize göre de normal kabullenmek zorundasın.
Bu zihniyeti çok savunma boşanıyorsun ya seni de ötekileştirirler benden demesi. Hiç evlenmemiş birine aşık olursan bu zihniyet seni de yer yani.

Benim çevremdeki en adi adam evlenmek istediği zaman bile ne diyor biliyor musun Temiz bir kız yokki evleneyim..Benimde tam tersi çevreler farklı olabilir ama Geniş bir yelpazesi olan yeryüzünde hepimizin fikir ayrılığı olsa bile topluca uyum içinde olmamiz için mutlak kaide ve kurallar şart..
Haa kabul etmeliyebilirsin ama anayasada şuan suçtur zina.
Sen elin adamıyla birlikte ol karısı mahkemye dava açtığında kaliteli bir mesleğe sahipsen sorusturma yersin✋
O temiz kızlara yazık değil mi? Adi dediğiniz herifler bile böyle istiyor diye matah bir şeymiş gibi övüyorsunuz. Adamlar kim bilir ne haltlar karıştırdı şimdi baş yakmaya elin saf kızlarını arıyor.

Değil evlilik dışı, evlilik içi cinsel ilişkiye de karşı duruşunla anlamaman normal. Korunulacak bir mal değiliz biz insanız. Başkası için korunmak zorunda hissedilen mallar değiliz mal meta anlamında.
Ya istediğini yap bu benim görüşüm.Hayat tecrübedir ben buradaki arkadaşa yazdım.İkilemde kalıyor sonuçta.

Ya istediğini yap bu benim görüşüm.Hayat tecrübedir ben buradaki arkadaşa yazdım.İkilemde kalıyor sonuçta.
Senin görüşlerin, o görüşler içinde yaşayan çevrendeki insanların tutumları seni mutlu etmiyor ki başkasını edebilsin.
Hayat tecrübedir demişsin de senin bu konuyla ilgili bi tecrüben yok ki. Yok yani. Senin dogmaların var.

Merhaba arkadaşlar

Ben bi konu hakkında sizlere danışmak istiyorum

Sevgilimle cinsel birliktelik yaşadık, (ikimizin de ilki oldu) ciddi düşünüyoruz ama benim hep kafama takılıyor kendimi ona mecbur hissetmeli miyim başkası beni nasıl görür ya da ister mi diye? Sonra ilişkimde ayrılmamak için her şeyi alttan mı almalıyım gibi düşüncelere takılı kalıyorum. Onu seviyorum ama ona bağımlı durumda olmak istemiyorum. Zamanı geriye de alamam.

Sizce ne yapmalıyım ?

Cevap yazan herkese şimdiden teşekkürler 💐
Madem böyle hissedicektiniz yapmasaydınız 😑 ona mecbur mu hissedicem nedir ? O zaman oda sana mecbur hissetsin kendini onun aklına böyle şeyler gelmiyordur bile senin aklına neden geliyor ?

X