Beklesem mi arasamı içim şişti acilll

Malkero

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
6 Şubat 2018
1.175
408
31
Kızlar slm ben temaslı yım dolayısıyla izleye aldım kendimi çalıştığım iş yerinde beni çalıştığım mevkiye birini almışlar ve ben bunu arkadaşlar dan öğrendim iş vergimle çeşitli sebeplerden ötürü konuştum bana bu durumdan bahsetmedi ama arkadaşlara tanıştırırken benim mevki de tanıştırmış.
Şimdi izole in bitmesini mi beklesem yoksa arayıp sorsam mı içim şişti bir hafta bekliyemiyebilirim. Sizce....

Bana söylemeden işten çıkardılar yada yerim değiştiyse işi bırakmayı düşünüyorum

Kızlar slm ben temaslı yım dolayısıyla izleye aldım kendimi çalıştığım iş yerinde beni çalıştığım mevkiye birini almışlar ve ben bunu arkadaşlar dan öğrendim iş vergimle çeşitli sebeplerden ötürü konuştum bana bu durumdan bahsetmedi ama arkadaşlara tanıştırırken benim mevki de tanıştırmış.
Şimdi izole in bitmesini mi beklesem yoksa arayıp sorsam mı içim şişti bir hafta bekliyemiyebilirim. Sizce....

Bana söylemeden işten çıkardılar yada yerim değiştiyse işi bırakmayı düşünüyorum

Ben olsam arar duzgun bir uslupla sorardim.
Filanca nedenden dolayi tesadufen ogrendim sasirdim, boyle bir durum var mi?
Benim pozisyonumu mu degistirdiniz, yoksa isime mi son verdiniz?
Bu zaten sizin en dogal hakkiniz, netice itibariyle izole olmaniz gerektiginden dolayi isinizin basinda degilsiniz.

Yani pozisyonunu değiştirdilerse istifa edecem diyorsun.gittiğinde öğrenirsin hayırdır ne iş falan dersin.
İşin ağırmış? Yanına birini almış olma ihtimalleri var mı?

Böyle şeylerde muallakta kalmak son derece anlamsız , işi falan duygusal düşünmemek gerek .
O nedenle hemen ara üst artık kimse açık açık konuş onunla , maddi gücün elveriyorsa da ayrıl başka bir iş yap .

Çok ayıp insanlara haber bile vermeden yerlerinden oynatmak .

Sanki keyfinden gitmiyorsun gibi bir tavır .

Ben olsam arar duzgun bir uslupla sorardim.
Filanca nedenden dolayi tesadufen ogrendim sasirdim, boyle bir durum var mi?
Benim pozisyonumu mu degistirdiniz, yoksa isime mi son verdiniz?
Bu zaten sizin en dogal hakkiniz, netice itibariyle izole olmaniz gerektiginden dolayi isinizin basinda degilsiniz.
Dimi acaba beklesem mi diye düşündüm ama içim içimi yer peki değiştirdiler pozisyonumu işi bırakmalımıyım

arkadaşlara tanıştırırken benim mevki de tanıştırmış.

şimdi bir acele etmeyin

Bu da Ayşe yeni sekreterimiz, bu da Fatma yeni muhasebe elemanımız, bu da Arzu yeni çocuk doktorumuz gibi bir tanıştırma

yani bu kişiyi Malkero yerine aldık diye değil

zaten hastalık birden olan bir şey hemen o gün yerinize birini bulması da ilginç

belki önceden planlanmıştır, yerinize değil yanınızadır vs

Dimi acaba beklesem mi diye düşündüm ama içim içimi yer peki değiştirdiler pozisyonumu işi bırakmalımıyım
Maasiniza yansiyan bir durum yok ise, neden isinizi birakasiniz ki?
Alacaginiz ucret onemli olan burada, kidem dusurme gibi durumlar olabiliyor mu is yerinizde?
Kidem dusuklugu ve ucret degisikligi olmayacaksa, isi birakmak su pandemi doneminde mantikli bir durum olmaz.
Cunku o biraktiginiz isin sartlarinda ve imkanlarinda baska bir is bulabileceginizin garantisi yok.
Hele ki is bulmanin cok dusuk oldugu bu donemde.

şimdi bir acele etmeyin

Bu da Ayşe yeni sekreterimiz, bu da Fatma yeni muhasebe elemanımız, bu da Arzu yeni çocuk doktorumuz gibi bir tanıştırma

yani bu kişiyi Malkero yerine aldık diye değil

zaten hastalık birden olan bir şey hemen o gün yerinize birini bulması da ilginç

belki önceden planlanmıştır, yerinize değil yanınızadır vsölrbbirbdurumndeğil direk yerime aramasam mı yani

Maasiniza yansiyan bir durum yok ise, neden isinizi birakasiniz ki?
Alacaginiz ucret onemli olan burada, kidem dusurme gibi durumlar olabiliyor mu is yerinizde?
Kidem dusuklugu ve ucret degisikligi olmayacaksa, isi birakmak su pandemi doneminde mantikli bir durum olmaz.
Cunku o biraktiginiz isin sartlarinda ve imkanlarinda baska bir is bulabileceginizin garantisi yok.
Hele ki is bulmanin cok dusuk oldugu bu donemde.
Mevki düşürme var maaşda değişiklik olurmu bilmem arasam mı

Israrla arasam mı diye sormuşsunuz herkese.
YERİNİZE geldiği kesinse üstünüzü arayıp “böyle bir şey duydum, size sormak istedim, Aslı nedir?” Diye ARAYIN rahatlayın.

X