Beklesem mi arasamı içim şişti acilll

Mevki düşürme var maaşda değişiklik olurmu bilmem arasam mı

Yahu hala ayni seyi soyluyorsunuz, arayin konusun ve kafanizda netlestirin.
Durum nedir bilmeden, karar vermek cok zor ve durum hakkinda ne ogrenirseniz ogrenin, durup bir dusunun.
Hemen isi birakma yoluna gitmeyin derim.
Eger mevki dusurme durumu varsa, o zaman konusun, maasinizi bu etkileyecek mi?
Kendiniz kafanizda once bir degerlendirip, ani hareket etmeyin,

Dedigim gibi, is degistirmek, istifa etmek bu zamanda o kadar hemen alinacak bir karar degil.
Ayni isi bulabilecek misiniz?

arama

müdür imişsin o zaman yerinedir müdür yanına müdür olmaz tabii

ama bu önceden planlanmıştır belki vs

ama ben olsam hiçççç aramam, onlar beni bir sebeple ararsa da bu lanet hastalık yüzünden gelemiyorum, bensiz nasıl yürüyor işler vs derim

bir şey demezlerse de susarım

işe gidince bakarım mevkimi değiştirdi ise haklı fesih yapar işten tazminatımı alıp çıkarım (tabii kıdem tazminatı doğuracak kadar çalıştı iseniz)

Çalıştığınız iş yerinde hangi bolumdeydiniz? Ne iş yapıyorsunuz?
Mesela bazı meslek grupları olmazsa olmazdır yani calisanin 1 gün gelmemesi bile isleri cok aksatir. O yuzden gecici biri getirilebilir. Işler aksamasin diye. Böyle bir durum olmuş olabilir.
Siz yine de fevri davranmayin sakın olun ise geri döndüğünüzde öğrenirsiniz durumu.
Birde şöyle bir durum var onuda anlatayım. Bizim iş yerinde çaycı ameliyat olmuştu işveren ertesi gün hemen yerine birini getirdi ama geçici değil. Kadın 2 gün çalıştı yapamadı işi bıraktı. Diğeri de iyileşti geri döndü. Tabi duydu yerine birinin alındığını.
Çıktı isverenin karsisina aşkolsun hemen beni gözden cikarmissiniz dedi ama adam kivirtti ben sen bir daha donmeyeceksin diye biliyordum vs diye.

Bekleyin kemdinizi uzmeyin,gidince duruma bakarsiniz ,kidem ,maas ,mevki dusuklugu varsa ,hakli fesih dogar alir tazminatinizi ayrilirsiniz

Kızlar slm ben temaslı yım dolayısıyla izleye aldım kendimi çalıştığım iş yerinde beni çalıştığım mevkiye birini almışlar ve ben bunu arkadaşlar dan öğrendim iş vergimle çeşitli sebeplerden ötürü konuştum bana bu durumdan bahsetmedi ama arkadaşlara tanıştırırken benim mevki de tanıştırmış.
Şimdi izole in bitmesini mi beklesem yoksa arayıp sorsam mı içim şişti bir hafta bekliyemiyebilirim. Sizce....

Bana söylemeden işten çıkardılar yada yerim değiştiyse işi bırakmayı düşünüyorum
İşçi çıkarmak yasak diye biliyorum ama. Heleki pandemiyi kullanarak yapmayı izolasyonu yani göze alamazlar her türlü kanun senden yana

Arkadaşların abartarak kendi yorumlarını katarak anlatmış olabilirler mi? İş yerlerinde bazı elemanlar bayılır birilerini gazlayıp ortaya atmaya. O yüzden ya arama ya da için rahat etmeyecekse arayıp sakin bir şekilde sor ağızlarını ara.

Bence acele etmeyin
Daha neyin ne olduğu belli değil
Temaslı olmanız da planlı bir olay değil sonuçta
Hemen işten çıkaracak durum değildir
Zaten şu an arasanız hesap sorar gibi durur hoş olmaz bence

Hoş olmaz hele yoneticiyseniz
Alo benim yerime kim geldi diye sorulmaz. Duz isci olsaniz tamam da. İse geri donunce ogrenirsiniz acele edip kendinize guldurmeyin bence.

Kızlar slm ben temaslı yım dolayısıyla izleye aldım kendimi çalıştığım iş yerinde beni çalıştığım mevkiye birini almışlar ve ben bunu arkadaşlar dan öğrendim iş vergimle çeşitli sebeplerden ötürü konuştum bana bu durumdan bahsetmedi ama arkadaşlara tanıştırırken benim mevki de tanıştırmış.
Şimdi izole in bitmesini mi beklesem yoksa arayıp sorsam mı içim şişti bir hafta bekliyemiyebilirim. Sizce....

Bana söylemeden işten çıkardılar yada yerim değiştiyse işi bırakmayı düşünüyorum
Bu durumdan dolayı kimse senin işten çıkaramaz... tabiki de arayıp hakkını savun....

öyle kafalarına göre işçi çıkaramıyorlar şu an fakat onun dışında orda mevki sahibiyseniz madem niye size işten çıkarıldığınızı söylemeden bu tarz bir şey yapsınlar ki? çocuk oyuncağı değil sonucta. oturup acaba işten attılar mı diye ağlamanıza gerek yok. inatla öyleyse işten çıkmalıyım di mi diyorsunuz işten çıkıcak bir şey göremedim burda. işiniz aksamasın diye geçici olarak başka mevkide calısan birini de getirmiş olabilirler, zaten gelecek biri de gelmiş olabilir. kimse kimseyi haber vermeden zaten işten cıkaramaz mevkiniz düşerse de ararlar. üstünüz sizden çekinecek değil ya böyle bir durumda. madem izolesiniz, karantina bittiğinde zaten gidiceksiniz, bakarsınız duruma.

Hesap sorar gıbı yapmayın ama uygun bır uslupla sorabılırsınız

Şu an işten çıkarma yasak zaten, kılıfına uydurmaya çalışıp çıkardılarsa da hakkınızı arayın, şikayet edin.

Kızlar slm

Aradım görüştüm patronşardan biri olurmu öyle şey dedi.

Buğün diğer patron aradı sağlık durumumu sormak için falan neyse tam kapatırken seninde mevkşn değişti biliyorsun demi dedi. Bilmiyorum dedim böyle daha güzel olur filan dedi gelince konuşuruz dedim tavrım ne olmalı sizce

X