Nöroloji - Beyin ve Sinir Hastalıkları Bel fıtığı rahatsızlığı olanların deneyimleri

Arkadaşlar daha önce de yazmıştım,

Lütfen ameliyatı en son çözüm olarak düşünün,

Hemen her doktorun ameliyat şart dediğine inanıp kestirmeyin kendinizi,

Bu fıtığı ameliyatsız iyileştiren doktorlar da var,

Tabi herkesin ağrısı fıtığı farklı olabilir ama benim annem 30 yıldır çekiyo bu hastalığı,

Ve gitmediği doktor kalmadı 50 doktora gitmiştir,çoğu ameliyat dedi,

Olmadı korkusundan ama artık olmayı düşünüyodu ki bi doktor duyduk ona gitti,

Manuelterapi ile adam fıtığı %90 iyileştiriyor,araştırın nette isterseniz,

Doktorun adı Erkan Mirzaoğlu,İtalyada yaşıyomuş,bu işlemin eğitimini almış yurt dışında,

Geçen gün annem ona muayene oldu,5 dk. sürdü tedavisi,ve annem belimde bi hafifleme hissettim inşallah böyle devam eder diyor şu an,

Televizyonda da sürekli ameliyatsız çözüm diye konuşma yapan doktorlar var,doktor Nimet Kaşgarlı,Aybars Akkor falan isimler var,onları da araştırın,

Lütfen ameliyat olmadan çok çok iyi düşünün,her ameliyat çözüm değil,çoğu insan ameliyat olup bir-iki sene rahat ediyor ama sonra

tekrar nüksediyo bu hastalık...araştırın,okuyun,öğrenin,sağlığınız için bence iyi düşünün öyle karar verin,hepinize sağlıklı günler....
Bizde araştırdık mayısın 13 ünde gidicez inşl Ankaraya geliyor.Allahım bizede şifa verir inşallah.Annen tamamen iyileştimi canım?
Annem 30 yıldır bu ağrıyı çekiyordu,manuel terapi ile şimdi çok çok rahatım diyo,inanamıyo buna,

Bakın iyileşmese annem iyileşmezdi çünkü artık iyice yerleşmiş fıtık düzelmez diye düşünüyoduk hepimiz ama ALLAHın izniyle 5 dakikada düzeldi,

Fıtık olunca insanın bi bacağı kısalıyomuş,o doktor bunu düzeltiyo işte eliyle 5 dakikada,italyada eğitimini almış,20 yıldır bu tedaviyi uyguluyomuş,araştırın valla,

Annemin gittiği doktor ne dedi biliyomusunuz,ilk gittiğinde kendisini sıktığı için sağ tarafını tedavi edememiş doktor ve senden para almıyorum bi dahaki geldiğinde kendini kasma iyileşince de borcunu

ödersin ödemezsen de bana bi dua et yeter canın sağolsun demiş,

Ve annem 4 gün sonra tekrar gitti kendini bıraktı iyicwe bu sefer ve sağ tarafı da böyle çıt dedi sanki yerine oturdu beli,ve ondan sonra düzeldi,ve bu yapılanlar için sadace 150 tl ödedi,

Benim size tavsiyem gidin görün araştırın,zaten doktor kendini kasıp tedavi uygulayamadıklarından para almıyomuş ordaki birkaç kadın da demiş bunu,
Ben sadece tavsiye ederim,gerisi size kalmış...
Şimdi hiçbir sıkıntısı yokmu?
Bizde ankaraya erkan mirzaoğluna gittik. kardeşim beter oldu daha yeni yeni eski haline geliyor banada hiç bir faydası olmadı.
Birde her girene ilaç satmak istemeleri insanı iyice çileden çıkartıyor ama.......
Madem 29 yıldır bu tedaviyi yapıyorum diyorsun 29 yıl öncede bu ilaçtan yoktuya. Her girene birer ikişer ilaç yazıyordu sizede yazdımı bilmiyorum.
Ben zaman gazetesinde stv de gün ışığı programında gördükten sonra inanmaya başlamıştım ama buraya kadarmış.
Allah allah nedenki nasıl beter oldu?
Pazartesi günü Ankarada gittim ben Erkan beye,

10 dakikada adam belimin iki yanını da çevirerek düzeltti,böyle kuluçlar kırılır ya onun gibi çatır çatır bi ses çıktı,

Sanki belimde olan düğüm gibi olan ağrı hemen gitti,bi rahatlama oldu ,

Bana ilaç falan yazmadı da,çünkü bu işin ilaçla alakası yok size neden yazdı acaba çok merak ettim,

Şu an çok iyyiim ALLAH a şükür,

Adam zaten her bel fıtığı ameliyatlık değildir diyor,

Önce topuğumu ölçtü baktı biri uzun,ben kendim de evde dikkat etmiştim hakkaten uzundu biri,

Sonra kendini kasma dedi ve on dakkada bitirdi tedaviyi,

Ben memnun kaldım,annem de memnun,bilemiyorum size neden o şekilde ilaç falan yazdı,acaba farklı bi rahatsızlık mı sizinki fıtık değil de?
Neyse ALLAH şifa versin,umarım sağlığınıza kavuşursunuz sizde....
Geçmiş olsun..

Bizde gittik ama sonuç olumsuz.Ve daha kötü olduk............................:KK50:

ben 1 ay önce ameliyat oldum şimdi çok iyiyim,benim fazla ağrım olmazdı ama dik duramıyordum.6 tane doktora gittim hepsi ameliyat dedi.sakın pilates yapmayın ve bizim şu tanıdık var bu tanıdık var diyenlere de pas vermeyin..doktor beni yürüttüğünde dimdik yürüdüm ve benim için harika bi histi yani anlatamam..

öncelikle herkese çok geçmiş olsun RABBIM şifalar versin! benim eşimde perşembe günü ameliyat oldu yanı daha yenı.İstanbulda özel bir hastanede klasık ameliyat oldu 2 fıtık vardı ve fıtık omurgada tam ortada olduğu içinde daha zordu. Ameliyat yerinde ağrısı var ve ayağım uyuşuk diyor kafaya taktık doktorumuza sorduk fıtık boşaltıldığı için orada ödem oluşuyor o nedenle geçecek dedi internette dolaşırken bazılarında uyuşukluğun geçmediğini okuduk moralımız bozuldu tabii ameliyat olan arkadaşlar sızın nasıl bir süreç geçtı uyuşukluk varmıydı umarım içimizi rahatlatan cevaplar gelir.

Son düzenleme:
Öncelikle geçmiş olsun. Babam 2 kere ameliyat oldu.İlki klasik ameliyattı, ağrılı ve iyileşme süreci uzundu. 2. sini Medikal Park'ta farklı bir yöntemle oldu.Ertesi gün çıkardılar ve çabucak toparladı.Başlarda ağrısı vardı ama öyle çok değil.Doktorla görüşmüşsünüzdür umarım.

merhabalar medikal park fatihte mi babanız ameliyat oldu hangi doktor ameliyat etti acaba benimde abimin ameliyat olması gerekiyor biz operatör doktor murat inanı buldukk acaba nasıl bir doktor bilgisi olan varsa yorum yapabilirmi acaba ?

canım benim ben 2012 de iki defa bel fıtığından bir hafta önce boyun fıtığından amaliyat oldum.memnunmuyum hayır amaliyat çare deyil tekrarlıyo benim sol tarafımı etkiliyodu amaliyatlara yatalak olunca gittim.ağrılarına dayanmak çok zor bunu çekenler bilir sizede geçmiş olsun allahtan şifa dilerim.

kizlar bu hafta cumartesi almanyaya doktora esimi götürecez yillardir bel fitigi var hemde 4 tane simdi agrisi cok 15 gündür serum takiliyor kimi iyi doktor demis kimi kötü kafam karisti bu can baska bir sey deyil esim canimdan öte valla kafam karisti gitsekmi gitmesekmii aslinda doktor italyadaymis arada almanyaya geliyormus bu hafta gelecekmissss hayirlisiiii:18:

Pazartesi günü Ankarada gittim ben Erkan beye,

10 dakikada adam belimin iki yanını da çevirerek düzeltti,böyle kuluçlar kırılır ya onun gibi çatır çatır bi ses çıktı,

Sanki belimde olan düğüm gibi olan ağrı hemen gitti,bi rahatlama oldu ,

Bana ilaç falan yazmadı da,çünkü bu işin ilaçla alakası yok size neden yazdı acaba çok merak ettim,

Şu an çok iyyiim ALLAH a şükür,

Adam zaten her bel fıtığı ameliyatlık değildir diyor,

Önce topuğumu ölçtü baktı biri uzun,ben kendim de evde dikkat etmiştim hakkaten uzundu biri,

Sonra kendini kasma dedi ve on dakkada bitirdi tedaviyi,

Ben memnun kaldım,annem de memnun,bilemiyorum size neden o şekilde ilaç falan yazdı,acaba farklı bi rahatsızlık mı sizinki fıtık değil de?
Neyse ALLAH şifa versin,umarım sağlığınıza kavuşursunuz sizde....

öncelikle gecmis olsun aynen anlattiniz gibi dün almanyadaydik 10 dakikada esimin tedavsini sonra benim tedavimi yapti bu gün rahatim isallah böyle gider bizede ilac felan yazmadiii simdilik iyi sonra bir sey kötü bir sey olursa yazarim
isallah böyle giderrrr

arkadaşlar bel fıtığın tek çaresi yüzmek amaliyat çözüm deyil sonra fıtıklar tekrarlıyor ben son çareyi doktorumun tavsiyesiyle yüzmekte buldum.ağrı kıramp kasılmalar son buldu.herkeze geçmiş olsun.

fıtık adı bile gıcık ......bende 6 ay evvel sol kalça ve bacak uyuşması ile öğrendim fıtığı doktor doktor gezdim hepsi ameliyat dedi pffff kızım var 14 aylık kafam dağınık şu an iyi bi beyin cerrahı buldum ona devam ediyorum fizik tedavi dedi bakalım 6 gün oldu gidiyorum beline alet takıp titreşim veriyolar ve sıcak havlu koyuyolar sadece bu şekilde sıkışmış sinir iyileşirmi bilmem pek inandırıcı değil bu arada netten ve tvden gördüm kaya tuzunu kavurup belini yakmayaacak şekilde 1 saat yatıyosun üstünde 1 ay yapılcakmış tuz oradaki sıvıyı kurutuyormuş uygulayanlar var zararı olmz diye yapıyorum bakalım bacağımda ayaklarımda ve topuklarımdaki ve hatta belimde sırtımdaki ağrılar geçecekmi bu ağrıların hepsi fıtık kaynaklı yarab iki fıtık bütün vücudumu ele geçirdi ne yapıcam ben ayrıca L4veL5 te olduğu için fıtık kuruk sokumunada vuruyor ağrısı oturamıyorum ne olacak bu işin sonu bilemem hep böle kalıcam gibi geliyor bazen inş allah banada şifa verir ameliyatı düşünüyorum 3 kişi var bildiğim hepsi çok memnun ameliyat olunca eski sağlıklı günlerine dönmüşler hatta biri hamile kaldı çocuk doğurdu diğeri ikinciye hamile bende bir bebek daha olsun istiyorum allahtan hayırlısı mevlam ne gösterecek bilmem

Canım şuan nasılsın_?Ameliyat oldun mu? Neler tavsiye ediyorsun :2:

hayır ameliyat olmadım idare ediyorum ağrım oluyor tabi bacağımda çekme de var ama idare ediyorum işteen son raddeye kadarda ameliyat olmayacağım

Bazılarınız yazmış yok ameliyatsız düzelten doktorlar var yok manuel terapiyle iyi oldum yok fizik tedavi en güzeli falan filan. Kızlar. Fıtığınız ameliyatı gerektirir mi gerektirmez mi bu büyüklüğüne göre belli olur. Yani yumruğum kadar fıtığınız varsa hangi terapi işe yarayabilir ki. Mecbur ameliyat olunacak. Doktorlar zaten çoğu bel fıtığı ameliyatsız yapılır diye. Eğer çok büyükse ameliyat gerektirir. Bazı doktorlar bizim ameliyat korkumuzu bildiği için buna uygun para kazanma yolları yaratıyorlar. Kimisi korse satıyor, kimisi sülük yapıştırıyor, kimisi uzak doğu terapisi yapıyor. Sonra bize diyorlar ki "benim için en son çare ameliyattır" Neden böyle diyor. Çünkü insanlar ameliyat olmasın da her yolu deneyeyim diyor. Hepsi yalancı hepsi sahtekar. Ameliyattan korkmayın. Tek yapmanız gereken güvenilir doktor bulmak. Bu da böyle internetten olmaz. Eşinize dostunuza soracaksınız tavsiye alacaksınız. Sonra o tavsiye edilen doktoru internette araştırırsınız.

bende bel fıtığından çok çektim halada çekiyorum 2006 yılında amelyat oldum o zamanlar son çareydi yerlerde sürünüyordum ne kabustu rabbim ameliyatım çok riskliydi hocalar yaptı belimde 4 tane vida var şimdi yine iyi değilim bacağım hala ağrıyor ayağımı artık iyice sürüklüyorum yürümekte zorluk çekiyorum ayağım uyuşuk yani çekiyorum işte doktora gittim tekrar fıtık olmuş ameliyat şansım yok platin olduğundan ilaçlarla idare ediyorum nereye kadar bilmiyorum

sevgi hanım benim anneme de vida takılması gerekiyor inanılmaz korkuyor vida takılmadanda yapılmıyor ama görüyorum ki sizde kesin çözüm olmamış böyle yorumları okunca olmak istemiyor ama nereye kadar kaçıcak daha kötü olursa diye korkuyorum şimdi nasılsınız bize yardımcı olurmusunuz

öncelikle herkese çok geçmiş olsun RABBIM şifalar versin! benim eşimde perşembe günü ameliyat oldu yanı daha yenı.İstanbulda özel bir hastanede klasık ameliyat oldu 2 fıtık vardı ve fıtık omurgada tam ortada olduğu içinde daha zordu. Ameliyat yerinde ağrısı var ve ayağım uyuşuk diyor kafaya taktık doktorumuza sorduk fıtık boşaltıldığı için orada ödem oluşuyor o nedenle geçecek dedi internette dolaşırken bazılarında uyuşukluğun geçmediğini okuduk moralımız bozuldu tabii ameliyat olan arkadaşlar sızın nasıl bir süreç geçtı uyuşukluk varmıydı umarım içimizi rahatlatan cevaplar gelir.

hangi hastanede ameliyat oldu anneniz doktorunuzun adını öğrenebilirmiyim

Bazılarınız yazmış yok ameliyatsız düzelten doktorlar var yok manuel terapiyle iyi oldum yok fizik tedavi en güzeli falan filan. Kızlar. Fıtığınız ameliyatı gerektirir mi gerektirmez mi bu büyüklüğüne göre belli olur. Yani yumruğum kadar fıtığınız varsa hangi terapi işe yarayabilir ki. Mecbur ameliyat olunacak. Doktorlar zaten çoğu bel fıtığı ameliyatsız yapılır diye. Eğer çok büyükse ameliyat gerektirir. Bazı doktorlar bizim ameliyat korkumuzu bildiği için buna uygun para kazanma yolları yaratıyorlar. Kimisi korse satıyor, kimisi sülük yapıştırıyor, kimisi uzak doğu terapisi yapıyor. Sonra bize diyorlar ki "benim için en son çare ameliyattır" Neden böyle diyor. Çünkü insanlar ameliyat olmasın da her yolu deneyeyim diyor. Hepsi yalancı hepsi sahtekar. Ameliyattan korkmayın. Tek yapmanız gereken güvenilir doktor bulmak. Bu da böyle internetten olmaz. Eşinize dostunuza soracaksınız tavsiye alacaksınız. Sonra o tavsiye edilen doktoru internette araştırırsınız.

bende kesinlikle size katılıyorum.benim de fıtığım çok büyüktü.2010 da çıktı.çok büyüktü ve çoğu dr ameliyat dedi. hatta hapşırırken bile patlayabilir dediler.ama ben kaçacamya ameliyattan 10 seans fizik tedavi yaptık.geçti gerçektende.Ama kaç kaç nereye kadar.ara ara tutuluyordu belim ama öle fıtık tutulması değil.yani ayak ağrım olmuyordu.ama ekimde tekrar ayak ağrılarım başladı.ben yine koştum fizik tedaviye tabi :)) ama bu sefer işe yaramadı.20 seans almama rağmen son seansa gidemedim.zaten fizik sırasında da hiç geçmemişti ağrılarım.son gün sol kalçamdan ayağıma yayılan müthiş bir sancıyla uyandım.resmen bildiğiniz bağıra bağıra hastaneye gittim (allahım o nasıl bir ağrıydı) ve yalvardım beni ameliyata alın diye.2.5 ay oldu ve şu anda çok şükür iyiyim.ameliyat sonrası uyuşuklukların geçmemesi de o sancı sürecinin uzatılması ameliyattan kaçılması.ne kadar erken olursanız iyileşme süreciniz o kadar kısa oluyor.çünkü o ayak ağrısı sinir sıkışmasından oluyo ve geciktikçe sinirler zarar görüyo.zarar büyürse de sinir kaybı oluyo.yani ameliyat kaçınılmazsa uzatmanın alemi yok.hem sancı sürecini çekiyorsunuz hem de ameliyat sonrası iş uzuyo.güvenilir bildiğiniz tavsiye aldığınız bi dr kesin çözüm.dr araştırırken de naçizane küçük bir öneri.çok fıtık ameliyatı yapmış bi dr seçmeye çalışın.beyin ameliyatı yapan bi dr yerine fıtık ameliyatı yapanları araştırın. bu biraz da deneyim işi.

hepinize günaydınlar,

annemde yıllardır bel fıtığı var 1953 doğumlu ve kilolu bir bayan aynı zamanda dizlerinden de rahatsız.
Bir dizinden yırtılma ve sıvı kaybıyla ilgili ameliyat olmuştu geçenlerde artık dayanamadığı ağrıları olduğundan ortopedi dr una gitti. Sonuç ameliyat dizlere protez ve bel de ameliyat hatta bel daha acil demiş filmlerle doktor. Bugün bir dr a daha gidecek ve mr çektirecek bakalım ne zamana gün verecekler ameliyat sonrası süreçten o da ben de çok korkuyoruz ben çalışıyorum evim uzak ki olmasa bile nasıl olacak bir erkek kuvveti mi gerekecek. İnşallah bu doktor farklı birşeyler söyler de düşünme süremiz olur çünkü dediğim gibi kilo ve yaş var iyileşme süreci büyük sıkıntı ...

Dualarınızı esirgemeyin...

bende kesinlikle size katılıyorum.benim de fıtığım çok büyüktü.2010 da çıktı.çok büyüktü ve çoğu dr ameliyat dedi. hatta hapşırırken bile patlayabilir dediler.ama ben kaçacamya ameliyattan 10 seans fizik tedavi yaptık.geçti gerçektende.Ama kaç kaç nereye kadar.ara ara tutuluyordu belim ama öle fıtık tutulması değil.yani ayak ağrım olmuyordu.ama ekimde tekrar ayak ağrılarım başladı.ben yine koştum fizik tedaviye tabi :)) ama bu sefer işe yaramadı.20 seans almama rağmen son seansa gidemedim.zaten fizik sırasında da hiç geçmemişti ağrılarım.son gün sol kalçamdan ayağıma yayılan müthiş bir sancıyla uyandım.resmen bildiğiniz bağıra bağıra hastaneye gittim (allahım o nasıl bir ağrıydı) ve yalvardım beni ameliyata alın diye.2.5 ay oldu ve şu anda çok şükür iyiyim.ameliyat sonrası uyuşuklukların geçmemesi de o sancı sürecinin uzatılması ameliyattan kaçılması.ne kadar erken olursanız iyileşme süreciniz o kadar kısa oluyor.çünkü o ayak ağrısı sinir sıkışmasından oluyo ve geciktikçe sinirler zarar görüyo.zarar büyürse de sinir kaybı oluyo.yani ameliyat kaçınılmazsa uzatmanın alemi yok.hem sancı sürecini çekiyorsunuz hem de ameliyat sonrası iş uzuyo.güvenilir bildiğiniz tavsiye aldığınız bi dr kesin çözüm.dr araştırırken de naçizane küçük bir öneri.çok fıtık ameliyatı yapmış bi dr seçmeye çalışın.beyin ameliyatı yapan bi dr yerine fıtık ameliyatı yapanları araştırın. bu biraz da deneyim işi.

Aynen öyle. İşte bu yazdıklarımız inşallah birilerine yarar sağlar. Boşuboşuna orda burda vakit ve para harcamadan beyin cerrahlarına giderler.

Merhaba arkadaşlar bende bişeyler yazmak istedim. Çünkü bu hastalık hakkında çok şey arandım benim yaşadıklarımı taşıyan varmış diye ama bulamadım. Neyse 1,5 aydır çekiyorum bunu ilk olduğunda yerden orta ağırlıkta bişey kaldırdım ve ağrı oldu ertesi gün evde dinlendim kalktığımda hiç bişey yoktu işe
Imek geri döndüm akşamına eve daha kötü geldim ve 1 hafta kas gevşetici ve ağrı kesici ile rahatlamaya çalıştım ama sadece wc ye gidebiliyordum haftanın son günü kalça kemiklerimdeki kazılmalardan kımıldayamadım sanki biri kuyruk sokumun üstündeki kemiği kırılmana kadar esnetiyordu acile zor götürdüler bir haftada kasgevşetici iğne oldum. Sadece kazılmalarım geçti iki büklüm fizik doktoruna gittim mr da l5 s1 fıtık çıktı 2. Aşamadaymış 20 seans fizik verdi bana rahat olmamı beelğmdeki tutukluğu açacağını söyledi çıtlararak açtı. 5. Gün sonunda yatarken otururken ağrılarım bitti ama yürüyünce bıçak saplanmaları gibi oluyordu belim. 7. Gün gecesi ağrıdan uyuyamadım sanki belimi terse doğru çatlatsan rahatlayacağım hissi ile sabaha kadar uğraştık en son iki yastık üst üste koyup uzandım ve zorladım çatlamadı ama daha rahatladı uyudum sabahı doktora koştum sabırlı ol dedi. Bu arada 10 gün falan belim yine büküldü doktor yine açtı. Bende oda anlamadık neden ini. Neyse ağrım hiç yoktu ne otururken ne kalkarken yatarken Yada yatanda dönerken namaz kılarken hiç farkettirmiyordu sadece yürürken batmalar geçmedi bi türlü. Ben 17. Seansta bıraktım. Bi masaj yaptırdım zeytin yağı ve keklik yağı ile belimede karasakıx yakıştı yaptırdım 2 gün sadece yattım sonra -aaaaa yürüyorum hiç sıkıntı yok çok hafif ağrı var ama yürümemi eskisi gibi engellemiyor durdurmuyordu neyse 3 gün kendimi yürüyüşe verdim ama dün ve bugün hafif batmalarım var geri gelecek diye çok korkuyorum psikolojik olarak baya yıprandım bu süreçte şimdi bekliyorum. Merak ettiğim fizik bittikten sonra böyle batmaları olan yokmu fizik bitince iyişiliyomu yoksa kaç gün sonra fizik tam etki ediyor batmalarım çok değil ama etkiliyi yaşamımı bekliyorum bende

X