Saç Uzatma Yöntemleri Ben bile salarma inanamadm...1 buuk ayda 10 cm :)

öncelikle kendim konu açmak istedim çünki çoook karışık oldu...resim koyucam dedim ama koyamadım çünki 100 msajım olması gerekiyormuş o yüzden hata verdi msj sayım az koyamadım...arkadaşlar ben bu sitede bayadır varım girerim arada konulara bakarım filan.uzun saçı da çok seviyorum ve tuplu su yaptım bi ara çok koktu annem kızdı mecburen bıraktım..sonra baya bi çaba sonucu ayda 2 cm filan uzadı uzadı baya bi uzattım saçlarımı ama hep düzleştirince de yıprandı üzerine bide röfle yaptırdım ve saçlar hepten helak oldu.:1no2: neyse işte 1 ay önce de bu sitede "kuaförden saç uzatacak formül" başlığına girdim..kuaför arkadaşıma da çok tşk ediyorum.Allah razı olsn diyorum çünki bi bayan için saçları çook öenmlidir kendini çok daha iyi hissetmesini sağlar her zaman...diyceğim o ki saçımı kestirdim bi buçuk ay önce ve zeytinyağını elimi yakmıycak kadar ısıttım sürdüm saç diplerime ve uçlarına 4-5 saat beklettim yıkadım...ve kuafçr arkadaşımızın tarifiyke beraber ;ki onu da 1 aydır yapıyorum zeytinyağı 1 buçuk aydır yağıyorum.neticede her iksini de haftada bir kez;farklı günlerde saçımın hem diplerine hem uçlarına sürerek 4-5 bilemedin 6 saat bekletip yıkayarak;saç kremi kullanmayarak,asla ama asla şekil aletleri kullanmayarak kendi haline bırakarak inanamadım ve inanamıycağınızı biliyorum ama 10 cm uzadı..biri bana dese inanmazdım..hani kuafçr arkadaşımız demiş ya 3 ayda belinize gelir..,nanmamıştım ama yapayım belki de olur diyerek başladım iiki de yapmışım iyiki de yaaaa.....çevremdekiler inanamıyo resmen ve ben de çok sevindirik oldum hihoyyythihoyyythihoyyythihoyyyt saçlarımın da fazlalaştığını söylüyorlar..gelgelelim resim koyamıyorum ama kullanıcı panelimde saçlarımın ilk halini ve bugünkü çekilmiş halini koydum aradaki fark inanılmaz oldu yanyana getirince resimleri iyice anladım..kaydirigubbakcemile2 kullanıcı panelimde -resimler ve albümlerde..... "saçalrım ve aradaki 10 cm lik fark"diye başlık açtım arkadaşlar bakabilirsiniz...çoook sevinçliyim ve ben bile şok oldum gerçekten...:nazar::1shok:

cnm merhaba yazın çok ilgimi çekti ama fotograflarını göremedim görmek isterdim gerce baya olmus yazalı. bende dün büyün malzemeleri aldım badem yagı bemiks ampul ve sinameki otu kulladım işe yaramasını cok istiyorum fotograflarını görebilme imkanımız varmı

ya kızlar ben yeniyimde bakıınıyorum bu bepanthen,evigen,bemix zeytin yağı badem yağı karıştırıp saça sürülüyomuş bide bu sinemakiyede başladım hangisini yapsam acaba bana bir akıl verin kullanan var mı hangisi daha iyi kaydirigubbakcemile5

ben sinamekinin içine bademyağı evigen bepanthen bemiks karıştırıp sürüyorum ondan galiba saçlarım çıkıo çok sevindirik oluyom ben :)

arkadaşlar sitede yeniyim,konuyu açan arkadasın tarifini ben göremiyorum tam olarak nerede acaba? yardımcı olabilir misiniz lütfen,bu tarife ihtiyacım var çok

kızlar tarifte bir tutam sinemakiyi bir bardak suda kaynatıyoruz yazıyor ama süresi verilmemiş bence bu çoık önemli.bitkilerin içindeki etken maddelerin yeterince etki etmesi için belli sürelerin olması lazım.bunun süresi verilememiş.kaç dk kaynatıyoruz yada kaynar suda sadece demleyerek mi uyguluyoruz.blen varsa yazabilirmi.bide sinemakiyi çok veya az koymak etkisini artırır veya azaltırmı?

arkadaşlar her maske her saça olurmu?o yzüden her maskeyi yapamıyorum.ben şampuanın içine çam derebenti ve badem yağı kattım .arada kuulanıyorum çok düzenli kullandığım söylenemez.ama sanki saçlarımın gürleştiğini hissediyorum.ama çok fazla uzamıyor gibi...canım çok sıkılıyor kafaya taktım saçım uzamıyor die kesin bi maske önerinzi varmı?benim saçım ince telli dipleri yağlı

zeytınyagını surdukten sonra sacımızı strec fılmle fln sarcakmıyız yoksa acıkmı kalmalı

zeytinyağı her saça iyi gelmeyebilir. özellikle yağlı saçlar için hiç uygun olmayabilir. saçların sağlıklı bir şekilde uzaması için vitamin ve mineral desteğine ihtiyacı olabilir vücudumuzun. ben özellikle dönemsel olarak saç dökülmesi problemi yaşadığımda 2 ay çinko kapsül ve b ile c vitamini içeren tabletler kullanıyorum. bana gerçekten iyi geliyor özellikle dökülmeye karşı. vitamin olarak solgar' ın biotin' ini de kullanabilirsiniz hem saçlara hem de birçok şeye iyi geliyor diye biliyorum. bizkadınların çoğunda kansızlık tanısından dolayı demir eksikliği vardır, bu da saç sağlığını etkiliyor.vücudun gereksinimlerini doğal yollarla almak en doğrusu ama bazen dışardan takviyelere ihtiyaç duyabiliyoruz. sağlıklı saç aynı zamanda çabuk ta uzuyor. dışardan kullanım için de hepimizin bildiği bir küçük şişe badem yağının içine 1 ampul bepanten, 1 ampul e vitami, 1 ampul bemix ve 1 diş ezilmiş sarımsak. bu karışım saç diplerine masajla yedirilerek yarım saat - 45 dakika beklettikten sonra ılık suyla ve bitkisel şampuanla yıkanıyor. bu karışımı uygulamak istediğinizde başladığınız ilk haftalarda haftada 2 kez, sonraları haftada 1 kez, sonralarıda 2 haftada bir, ayda bir yapabilirsiniz. e vitamini ısıyla etkisini gösteriyormuş diye duymuştum bunun içinde saçınıza bu kürü masajla uyguladıktan sonra sıcak havlu sarabilirsiniz ya da saçınıza bone geçirip fön makinesiyle birkaç dakika sıcak hava tutabilirsiniz. çam terebenti esansını ben de zaman zaman kullandığım şampuanın içine katıyorum. saçlarımı kurutmaya başladığı zaman ara veriyorum. sürekli kullanamıyorum.
umarım dileyen herkesin ömür boyu sağlıklı, gür, uzun saçları olur.

Evet bu önemli bir detay bencede,kuru saçlara zeytinyağı iyi gelir fakat zaten saçınız yağlıysa daha beter olabilir dikkat edin..

Belkide bu sebebten benim saclarimi döküyor zeytin yagi :bbo:
ne zaman saclarima yada sac diplerime zeytin yagi sürsem inanilmaz cok döküyor.
Saclarim cok cok yagli degil ama 3 günde bir yikadigim icin, 3. gün dipleri yagli durur..
Ama Yaz aylarinda bayagi bi cok yaglaniyor dipleri benneyaptımki cok yaglanmasina ragmen yaz aylarinda bile saclarimi 3 günde bir yikadim, yoksa cok kuruyo kiriliyo benneyaptımki. vücudumu yikiyorum saclairmi topluyorum..

1 bardaksuda kaynattıgımız sınemekıyı alıp ayrı bır yeremı koyyorz kur ıcın yoksa suyuyla berabermıkr yapıyorz
bırısı lutfen ayrıntılı yazsın msj ları ınceledım ama anlymadım

canımbir bardak suyun içinde sinemakileri kaynatıyosun sonra sinemaki yapraklarını çıkarıyorsun içinden . o kaynattığn su ılıdıktan sonra diğer malzemeleri döküyosun içine sonrada saç auyguluyorsun

canım ben yeni üye oldum fotolarına bakmak istiyorum ama yapamıyorum:s anlattıklarını not ettim bugün almaya gideceğim insallah bi faydasını görürüm.saclarım düzlestirmekten felakat halde,hic de uzamıyor:S

ben sinamekili kürü 4 saat bekletiyorum bir zararını görmedim ama normalde bu tarz bakımlar 2 saat bekletilir.

X