Ben çok üzgünüm, çözüm yok ama...

Canim o seni coktan gozden cikarmis, belkide hayatinda baska bir kadinda var.. Bu kadar agir kavgalar uzun sure oda ayirmalar, evi terk edip gitmeler.. Esini ne kadar sevsende o senin bu zaafini kullanip her zaman kullanicaktir seni.. Guclu ve cesaretli olmalisin ve bu evliligi bitirmelisin bence.. Bulundugun bolgedeki baroya basvurabilirsin birde sana karsi siddet uyguluyorsa hemen ucretsiz avukat atiyorlar.. Zaten bosanma davasini actitan yaklasik 4 ay sonra ilk durusma gunu geliyor, kararini biran once ver ve yola cik derim.. Allah yardimcin olsun..

Sağolun arkadaşlar yanımda olduğunuzu bilmek çok güzel. Allah'a dua ediyorum haketmediği mutluluğu kimse yaşamasın diye. Şimdilik şikayet yok. İstiyorsa yine yapsın kaybedecek olan kendisi. O akşam karar vermiştim zaten ilk 1 saaten sonra sakinleştim msj yazdım beni istemeyeni ben hiç istemem dedim. Yürüye yürüye 10 km uzağa gitmiş. Gerçekten gitmek isteseydi annesi babası onu yoldan alabilirlerdi; fakat o barıştık demiş ve o 10 km lik yolu tekrar yürüyerek geri döndü. Blöf blöf blöf...

canım her sayfayı okuyamadım ama okuduğum kadarıyla yaşın genç herhalde. işin de var sanırım. ilişkilerde kimse kimseye ayrıl ayrılma diyemez zaten karşındaki dinlemez ama ben diyorum boşan. çünkü ben aynısının 1000 beterini yaşıyorum. benim eşim de 5 yaşında kalmış para hesabı bilmeyen hiçbir sorumluluk duygusu olmayan bencil bir çocuk. salaklık bende dayandım 3,5 sene. tanıştığımızdan beri ben kendim iş yapacağım hırsına girdi başta ben de güvenip kredi aldım ters gitti işler 1 kredi daha aldım ve en sonunda bana ait bir dükkan satılarak yarı parasıyla borçların büyük kısmı kapandı. sandım ki akıllanır işe girer yine destek olur geçinir gideriz. nerdeeee. hala evi geçindiren benim. hepsinin üstüne özellikle son 1-1,5 yılda hergün daha büyük bir öfke sevgisizlik hatta nefret. bana karşı davranışları iğrenç. 2 kere evleri ayırdık. ilkinde çok peşimden koştu acıdım affettim ama o günden sonra herşey daha da kötü gitmeye başladı. daha da sinirli ve kötü davranmaya başladı. 2. de ilişki gitmiyordu ama yaşım geçti bir bebek yapayım nasıl olsa ben bebeğe bakarım öyle ayrılırım ayrılacaksam dedim barıştım olmadı. bu arada 2. tüp bebek sonucum da sanırım negatif olacak ama ona dediğim gibi pozitif de olsa negatif de bitti bu ilişki. bu erkekler zayıf ve sorumluluk duygusu olmayan erkekler. karşısındaki kadın güçlüyse kendilerini daha da zayıf hissedip (çünkü bir yandan maçolar ve kendileri güçlü olsun sözü geçsin saygı görsün vs istiyorlar ama herşey karşılıklıdır sen beni sevip sayacaksın ki ben de seni seveyim tek taraflı bir yere kadar gidiyor) daha fazla agressifleşiyorlar. biz önceleri tartışıyorduk bu gitgide kapıyı hızlı kapatsam tv kanalı değiştirsem hatta nefes alsam bağırmaya hakarete ve üstüme yürümeye kadar vardı. diyorum hep 2 tane patlat da ben de karakolda alayım soluğu boşanmamız şenlikli olsun diye ama yapmıyor. yapmasını da beklemeyeceğim. ayrılıyorum ben. daha önce ayrılmam gerekiyordu ama hep bir bebeğim olsun ayrılsam da öyle ayrılayım diyordum ama hayırlısı böyleymiş. eğer 30 altıysan hatta 35 altındaysan çok gençsin kendine çok güzel bir yaşam kurabilirsin bir ömür çekilir mi böyle bir adam? çekerim dersen sen bilirsin ama düzelir değişir dersen imkansız. daha kötüleşir düzelmez. inşş kendini seneler geçmeden çoluk çocuk olmadan kurtarırsın bu hasta ilişkiden. rabbim yar ve yardımcın olsun

denizbulut cocuk yapsan nasil ayrilacaktin??iyiki yapmamissin..oyle erkekten ben olsam cocuk dusunmezdim..omur boyu gorusmemek icin..ayril mutlaka daha iyisi cikar karsina..kocanin hic pozitif yonu yok..

Sağolun arkadaşlar yanımda olduğunuzu bilmek çok güzel. Allah'a dua ediyorum haketmediği mutluluğu kimse yaşamasın diye. Şimdilik şikayet yok. İstiyorsa yine yapsın kaybedecek olan kendisi. O akşam karar vermiştim zaten ilk 1 saaten sonra sakinleştim msj yazdım beni istemeyeni ben hiç istemem dedim. Yürüye yürüye 10 km uzağa gitmiş. Gerçekten gitmek isteseydi annesi babası onu yoldan alabilirlerdi; fakat o barıştık demiş ve o 10 km lik yolu tekrar yürüyerek geri döndü. Blöf blöf blöf...

konuynu okudum,mademki simdilik rölantide diyosunuz bende verdiginiz karar hakkinizda hayirlisi olsun diyoruma.s
son durumunuz nedir acaba, hersey düzeldimiCADIARZU
uzun zaman olmus yazmamissiniz da:1ninca: merak ettim:kedi:

eşinin ağzı bozuk
sinirli , hemde deli siniri var ki kapı cam indiriyor
bu böyle giderse bu sinirle birgün Allah korusun kendini bir balkonda birde aşağıda görebilirsin..
eşler borç içindeyse birbirlerine değil 50/100 'ün hesabını vermeleri..1 tl nin bile hesabını sorarım..çeksin kadın sonrada yesin küfür olmaz böyle..
ağzı bozuk ve gurur kırıcı laflar söylüyor...
seninlede bişey paylaşmıyor çünkü 10 km yürüyen adam bide 10 km dönen adam kendiyle başbaşa kalmak istiyor...sen ne yapmayı düşünüyorsun..

bence canim cocuk yapmak icin acele etme böyle sevgi ve saygi olmayan bir ortamda cocuk ne yapsin.esini karsina al enine boyuna konus ne kadar kararli oldugunu ona hissettir belki seni kaybetme duygusu onu degistirebilir.hakkinda hayirlisi olsun

canım her sayfayı okuyamadım ama okuduğum kadarıyla yaşın genç herhalde. işin de var sanırım. ilişkilerde kimse kimseye ayrıl ayrılma diyemez zaten karşındaki dinlemez ama ben diyorum boşan. çünkü ben aynısının 1000 beterini yaşıyorum. benim eşim de 5 yaşında kalmış para hesabı bilmeyen hiçbir sorumluluk duygusu olmayan bencil bir çocuk. salaklık bende dayandım 3,5 sene. tanıştığımızdan beri ben kendim iş yapacağım hırsına girdi başta ben de güvenip kredi aldım ters gitti işler 1 kredi daha aldım ve en sonunda bana ait bir dükkan satılarak yarı parasıyla borçların büyük kısmı kapandı. sandım ki akıllanır işe girer yine destek olur geçinir gideriz. nerdeeee. hala evi geçindiren benim. hepsinin üstüne özellikle son 1-1,5 yılda hergün daha büyük bir öfke sevgisizlik hatta nefret. bana karşı davranışları iğrenç. 2 kere evleri ayırdık. ilkinde çok peşimden koştu acıdım affettim ama o günden sonra herşey daha da kötü gitmeye başladı. daha da sinirli ve kötü davranmaya başladı. 2. de ilişki gitmiyordu ama yaşım geçti bir bebek yapayım nasıl olsa ben bebeğe bakarım öyle ayrılırım ayrılacaksam dedim barıştım olmadı. bu arada 2. tüp bebek sonucum da sanırım negatif olacak ama ona dediğim gibi pozitif de olsa negatif de bitti bu ilişki. bu erkekler zayıf ve sorumluluk duygusu olmayan erkekler. karşısındaki kadın güçlüyse kendilerini daha da zayıf hissedip (çünkü bir yandan maçolar ve kendileri güçlü olsun sözü geçsin saygı görsün vs istiyorlar ama herşey karşılıklıdır sen beni sevip sayacaksın ki ben de seni seveyim tek taraflı bir yere kadar gidiyor) daha fazla agressifleşiyorlar. biz önceleri tartışıyorduk bu gitgide kapıyı hızlı kapatsam tv kanalı değiştirsem hatta nefes alsam bağırmaya hakarete ve üstüme yürümeye kadar vardı. diyorum hep 2 tane patlat da ben de karakolda alayım soluğu boşanmamız şenlikli olsun diye ama yapmıyor. yapmasını da beklemeyeceğim. ayrılıyorum ben. daha önce ayrılmam gerekiyordu ama hep bir bebeğim olsun ayrılsam da öyle ayrılayım diyordum ama hayırlısı böyleymiş. eğer 30 altıysan hatta 35 altındaysan çok gençsin kendine çok güzel bir yaşam kurabilirsin bir ömür çekilir mi böyle bir adam? çekerim dersen sen bilirsin ama düzelir değişir dersen imkansız. daha kötüleşir düzelmez. inşş kendini seneler geçmeden çoluk çocuk olmadan kurtarırsın bu hasta ilişkiden. rabbim yar ve yardımcın olsun

Bunun üstüne yazacak bir şey bulamıyorumvereliniortak
sadece şunu eklemek istiyorum eşleri böyle olan arkadaşlar sakın ama sakın değişeceğini sanıp yıllarınızı heba etmeyin.

aynı sıkıntıyı yaşıyorum. hemde apaynısı uzun uzun anlatmama gerek bile yok. tek fark bunun ailesi de sorumsuz ilgisiz ve uzaktalar. son kavgamızı ramazanda yaşadık. bayramda boşanma konusunu açtı bende ciddiye aldığımı gösterdim ve geri adım atarak af diledi. bir şans daha istedi. verdim eve döndüm. 3 gündür evdeyim. sözde affettim. ama içim almıyor. iş bulmuş(işsizdi birde). bilmiyorum shr arkadaşımızın sevgisi saygısı inancı bitmemiş demekki. benim bitmiş sanırım kabullenemiyorum o kavgaları kırılan kapıları camları hakaret ve küfürleri unutup başa dönemiyorum.. ona yaklaşamıyorum. o yaklaşınca içim almıyor kaçıyorum. sonumuz ne olur bilmiyorum.

aynı sıkıntıyı yaşıyorum. hemde apaynısı uzun uzun anlatmama gerek bile yok. tek fark bunun ailesi de sorumsuz ilgisiz ve uzaktalar. son kavgamızı ramazanda yaşadık. bayramda boşanma konusunu açtı bende ciddiye aldığımı gösterdim ve geri adım atarak af diledi. bir şans daha istedi. verdim eve döndüm. 3 gündür evdeyim. sözde affettim. ama içim almıyor. iş bulmuş(işsizdi birde). bilmiyorum shr arkadaşımızın sevgisi saygısı inancı bitmemiş demekki. benim bitmiş sanırım kabullenemiyorum o kavgaları kırılan kapıları camları hakaret ve küfürleri unutup başa dönemiyorum.. ona yaklaşamıyorum. o yaklaşınca içim almıyor kaçıyorum. sonumuz ne olur bilmiyorum.

bu erkekler tamam diyince neden geri adim atiyor?ne istediklerini bilmiyorlar sanirim..saydilarini yasiyorsan o evlilik degil zaten iskence.70ine de gelse degismiyorlar..ama umarim hersy duzelir cok mutlu olursunuz:Saruboceq:

yazık ya;ikinizde eğitimci misiniz?şaşkınlığımı gizleyemeyeceğim.eşiniz her sinirlendiğinde;sizi yalnız bırakıp çıkıp gidiyor;hakaret ediyor;ama sonra biraz sevgi gösterince hakaretlerin izi geçiyor..
bence geçmiyor;kendinizi kandırıyorsunuz;inanmak istediginiz şeye inanıyorsunuz.
gözümün önünde annem yaşadı aynı şeyleri;sabretti;ama şimdi aynı evin içinde nefret ediyor babamdan..ayrılamıyor;katlanıyor çünkü ekonomik özgürlüğü yok;ne maaş;ne ev;ne saglık sigortası..
benim şaştığım eğitimli kadınlar neden sesini çıkaramıyor;neden kendilerine saygıları yok..
umarım dediğiniz gibi olur;düzelir herşey;Allah yardım etsin size..

Bir yuva kurmak okadar kolay degil ama esiniz bosanmak istiyosa kendinizi daha cok yipratmadan bosanin Allah kimsenin yuvasina huzursuzluk koymasin cok kotu birsey olsa gerek Allah yardimcin olsun

Merhaba arkadaşlar vakit bulup giremedim çoktandır. Aklımda kalmasa da tek tek okudum hepsini. Öncelikle biliyorsunuz kavga sırasında boşan diyordu eşim onun blöf olduğu kesinlikle anlaşıldı artık. Çünkü blöfünü gördüm ve üzerine gittim. Kedi gibi kendi geldi yanaştı.

Birkaç arkadaş demiş ki sizde gurur yokmu para kazanıyorsunuz vs. Kendimi ezdirecek oyuncak yerine koyduracak çağlarıda zamanlarıda çoktan geçtim . Sonuçta tüm bunlar oldu bütün geri adımları o attı ben istediklerimi fazlasıyla aldım. Şöyleki ayrıntıya girmeyeyim ama 2 yıldır aramızda hep sorun olan bişey tamamen benim lehimde ve hep dua ettiğim şekilde çözüldü. Şifreli geldiyse şunu anlayın sadece ben istediklerimi yaptırdım ve bana istemediğim şeyleri- ne kadar üzerime gelse de yaptıramayacağını, bu şekilde giderse beni kaybedeceğini anladı.

Daha önce de yazmıştım eşim normal olduğumuz zamanlarda herzaman çok ilgilidir her yönden. Beni nereye gidersem gideyim hiç yalnız bırakmaz. O yüzden şimdide değişen bişey yok. Yalnız hala sinirli bende yüz vermiyorum zaten bana da bulaşamıyo, kırmayı uzun zaman dargın durmayıda göze alamıyo o yüzden şimdilik iyi yani.Maddi olarak da düzeldi. Bana sormadan bişey yapmıyo. Beraber bilezik alarak para biriktirmeye karar verdik. ılkinini de aldı. Benim beğendiğimden çok daha pahallısını aldı, eskiden buna karşı çıkıyodu.

Sanırım bu yaşananlar evliliğimizin imtihan zamanlarıydı. Bahsetmiştim eşimin rahatsızlığı var demiştim (Buna bağlıydı sanırım).Yaşadıklarımdan diğer arkadaşlara diyebileceğim tek şey şu. Bi insanı seviyorsunuz gözünün içine bakıyorsunuz size karşıda aynı şeylerin olmasını istiyorsunuz. Ama insanoğlunun beyni bu şekilde çalışmıyor işte ne kadar az kıymet verirseniz yaklaşmazsanız karşıdaki o kadar sırnaşıyor o kadar alttan almaya yürütmeye bakıyor. Ben hiç böyle düşünmezdim ama bunları sık sık duyardım. Yaşayarak öğrendim. Bi insana kendinden fazla değer vermeye değmiyormuş annemden başka. ıstisnalar varsa alınmasınlar. Allah kimseyi yuvasıyla sınamasın inşallah. Sevgiler.

düzeldıgıne cok sevındım bı yuva daha bozulmamıs oldu en kötü gününüz böyle olur ınsalah....

hayat bazen herşeyin varken,bile zor çekiliyo
ama hayatta en güvenmen gereken,sevilin,kocan,dostun ,sırdaşın herşeyin olması gereken insanda böyle yaparsa,niye avli kalmaya devam edesinki
niye onun söyledikleri,karşısında ezilesin,üzülesinki
allah kolaylık versin arkadaşım
ne diyim
allah hakkında hayırlısını versin

Merhaba arkadaşlar vakit bulup giremedim çoktandır. Aklımda kalmasa da tek tek okudum hepsini. Öncelikle biliyorsunuz kavga sırasında boşan diyordu eşim onun blöf olduğu kesinlikle anlaşıldı artık. Çünkü blöfünü gördüm ve üzerine gittim. Kedi gibi kendi geldi yanaştı.

Birkaç arkadaş demiş ki sizde gurur yokmu para kazanıyorsunuz vs. Kendimi ezdirecek oyuncak yerine koyduracak çağlarıda zamanlarıda çoktan geçtim . Sonuçta tüm bunlar oldu bütün geri adımları o attı ben istediklerimi fazlasıyla aldım. Şöyleki ayrıntıya girmeyeyim ama 2 yıldır aramızda hep sorun olan bişey tamamen benim lehimde ve hep dua ettiğim şekilde çözüldü. Şifreli geldiyse şunu anlayın sadece ben istediklerimi yaptırdım ve bana istemediğim şeyleri- ne kadar üzerime gelse de yaptıramayacağını, bu şekilde giderse beni kaybedeceğini anladı.

Daha önce de yazmıştım eşim normal olduğumuz zamanlarda herzaman çok ilgilidir her yönden. Beni nereye gidersem gideyim hiç yalnız bırakmaz. O yüzden şimdide değişen bişey yok. Yalnız hala sinirli bende yüz vermiyorum zaten bana da bulaşamıyo, kırmayı uzun zaman dargın durmayıda göze alamıyo o yüzden şimdilik iyi yani.Maddi olarak da düzeldi. Bana sormadan bişey yapmıyo. Beraber bilezik alarak para biriktirmeye karar verdik. İlkinini de aldı. Benim beğendiğimden çok daha pahallısını aldı, eskiden buna karşı çıkıyodu.

Sanırım bu yaşananlar evliliğimizin imtihan zamanlarıydı. Bahsetmiştim eşimin rahatsızlığı var demiştim (Buna bağlıydı sanırım).Yaşadıklarımdan diğer arkadaşlara diyebileceğim tek şey şu. Bi insanı seviyorsunuz gözünün içine bakıyorsunuz size karşıda aynı şeylerin olmasını istiyorsunuz. Ama insanoğlunun beyni bu şekilde çalışmıyor işte ne kadar az kıymet verirseniz yaklaşmazsanız karşıdaki o kadar sırnaşıyor o kadar alttan almaya yürütmeye bakıyor. Ben hiç böyle düşünmezdim ama bunları sık sık duyardım. Yaşayarak öğrendim. Bi insana kendinden fazla değer vermeye değmiyormuş annemden başka. İstisnalar varsa alınmasınlar. Allah kimseyi yuvasıyla sınamasın inşallah. Sevgiler.

bu yazınızı görmemeşim.gerçekten haklısınız.
''bir insana değerinden fazle değer verirseniz ya onu kaybeder ya da kendinizi kaybedersiniz'''
ne güzel söylemişsiniz.Allah kimseyi yuvasıyla sınamasın.Amin.

canım çok üzüldüm haketmiyor anlattığına bakılırsa seni.ama öle kimsenin kahrını çekme evlilik diye evliliği o şartlar altında yürütme çocupunda yokmuş yol yakınken kendini harcama o adamın yanında

ofss cok uzulmüştüm ya okurken
düzelmiş bir nebze de olsa cnm ya
en azından saygı geri gelsin tek temennım...
cunku sevgi var hala aranızda...garip bi şekilde böle hissediyorumm....

hep mutlu ol inş :)

X