beni hırsızlık ile suçladılar:(

işkurdan girmedim ben oraya işkur ile almıyorlar, zaten işkur ile alsalar kimse çalışmaz orda hem sigortasız hem saatleri uzun.. ben önceki işimde işkur ile girip kurs bitiminde çıkarılmıştım , bir işkur kursuna katılanlar 6 ay boyunca başka bir kursa katilamiyo dediler işkur memurları, bende 6 ay boş parasiz kalmiyim diye o markete gitmiştim
sıgortasız mı calıstınız
ıs mahkemesıne basvurun demıstım ya
hah sıgortaya da gıdın orda kac ay calıstıysanız sıgortasız calıstırıyorlar benı sıgortamı yapmadılar deyın
ızleyın bakın oranın basına ne gelıyor :)

tum bunlar haklarınızı bılmedıgınızden oluyor bu ulkede yasayan cogu vatandas ne kuralları bılıyor ne haklarını bızım toplum olarak boyle bır sorunumuz var
tabıkı hıc bırımız acıp anayasayı hatim edecek degılız ama calısan bırıylerın ıs kapsamında hangı haklardan yararlanabılgını bılmesı lazım bılseydınız bunlar basınıza gelmezdı bırkere sızı asla bu sekılde cıkaramazlar sız kendınız cıkın dıye ustunuze oyun oynanmıs

sıgorta yapmayan bu sekılde eleman dönduren zam yapmamak duzenlı maas vermemek sıgorta yapmamak ıcın adamlar bu yolu bulmus

bunu sızden oncesıne de yapmıslardır sızden sonrakılere yapmamaları ıcın karsılarında bılen bırının gazabına ıhtıyacları var kendılerıne gelmelerı ıcın

onlara celb gelsın bakın nasıl arıyorlar sızı :) uzlasalım dıye

hayırdır bır sakin olun ya noluyor ?
hukuktan haberım var ne bıcım bır uslup gaz vermeye nıye calısayım pancar motorumuyum ben ?
malıye-sıgorta-ıs mahkemesı bu tarz mevzuları hıc affetmez kısıye hakkını savunmasını soyledım eskı noter baskatıbı senelerce malı musavırlık ofısı olan bırı olarak

abarttıgınız gıbı mucadele falan yok altı ustu bır dılekce yazacak 3 dk mesele gerısıde dosya takıbı kendısı basvurusunu yapsın beklesın ne kaybeder ne degısık ınsanlar var allahım...

sız hakkınızı aramak ıstemıyorsanız aramayın ama hakkı olan ve bılmeyen ınsana yol gostermek ınsanlık vazıfemızdır cemkırmek yerıne.
çemkirmiyorum hiç bir sonuç elde edemicek bu söylediklerinizi yapsa bu kadar müşavirlik yapmıssınız ne öngörüyosunuz ceza olarak o insanlara ne yapabilirler varmı bir düşünceniz

sıgortasız mı calıstınız
hah sıgortaya da gıdın orda kac ay calıstıysanız sıgortasız calıstırıyorlar benı sıgortamı yapmadılar deyın
sigortasız çalıştığına göre parasınıda elden almıştır hiç bir ispat yok bu insan burda çalışmadı bunları biz düşünüyoruz da marketler bizden daha ince düşünüyor yada sigortasız insan çalıştıran yerler

be de izledim alışveriş yaptığım poşetlerin dışındaki kabartıdan anlamışlar mış mış, birde bütün diğer çalışanlar sabahleyin o taşlardan birinin eksik olduğuna yemin ediyolar, en son da ben yıkamıştım onları, elimdeki poşette kabartıdan tas olduğunu biliyolarmis kesin ben almismisim
mantıksız seyler var
sız alısverıs yaparken urunlerın parasını odedıkten sonra posete yerlestırırken goruntuler var kamera bırkac sanıye cekmıyor 7-24 cekıyor yok kabartı falan oyle bırsey yok calsanız cıkardı zaten

bırde tasın parasını odemeye kalkmıssınız ınsan yapmadıgı sey ıcın suclanırken durun parasını odeyecegım demez kı arkadasım ? nıye parasını odemeye kalktınız
bırde ses kaydınızı kım aldı ?
aılenız yok mu sızın bu mevzuyu kımseyle konusmadınız mı

konu sahıbı sıze bızzat yasadıgım seyı anlatacagım
ben noterdeyken ısımızı bıze ınanılmaz zorlastıran bır noterımız vardı bu tarz davranısları olan hem kasadayım hem ımzaya yetkım var hem yenı gelenlere ıs ogretıyorum hem tum genel vekalet ıslerı bende halıyle ben herkesden daha fazla kagıt harcıyorum kagıtları kısılere zimmetledı kım kac sayfa kagıt harcıyor tutanak tutuyordu ve hesap soruyordu dusunun her ıslem sonrası cıkan kagıt sayısı bellı ben okuyup ufleyemem kı mecbur cıktı alıcam :KK70:
boyle degısık bır kadın noter ve bunun gıbı bırsuru sey

ben sıkayet ettım mobıng uyguluyor deneme suresınde bıle olsa ılk gunden sıgorta yapmak zorunda olmasına ragmen ılk 2 hafta yapmıyor maasların bır kısmını bankadan bır kısmını elden verıyor dusuk sıgorta gosterıyor dıye
1 hafta sonra resmen mufettısler bastı ! kı zamanında hakimlik yapmıs bulundugum sehırde vergı rekortmenı olan cok sevılıp sayılan bır noter olmasına ragmen habersız resmen baskına geldıler tuuuum ıslemler tum personel gecmıslerı dıdık dıdık ıncelendı

sonuc
sürüldü
:)
sıgortaya da tazmınat odedı

muhasebe ofısım varken de bır kuafor mukellefımı sıkayet ettım
fişlere bakıyorum sadece sac kesım 10 tl baska yok
yahu sen hıc mı boya yapmıyorsun hıc mı kısısel bakım yok en kucuk en azdan kesmıs fıslerı
vergı az cıksın dıye

oda guzel vergı odedı hemen sonuclanıyor bu ısler

ılk ıs tecrubemı de anlatayım
benı tam gun sıgortalı gostermelerı gerekırken yarım gun calısıyormusum gıbı gostermısler bunu da sgk sıtesınden tc kımlık no gırıp bakınca gordum ısverenın kımlıgını bılıyordum cunku on muhasebesıne bakıyordum seytan durttu kontrol edeyım dedım
once konustum duzeltın dedım halbukı suankı aklım olsa asla bunu yapmaz dırek sıkayet ederdım cunku sız sıkayet edınce sızden cıkıyor yetkılıler ıncelıyor sız yorulmuyorsunuz sızın ısınızı sızın yerınıze yapacak gorevlı bırsuru kısı var bunlar ıcın

sonuc
mevcut yer kapatıldı cunku sadece bana degıl baskalarına da yapmıslar meger

ben hıc acımam dırek sıkayet ederım

suanda da kendı ısyerım var hem ısveren hem calısan olarak su hayatda ne hak varsa hepsınden ıcınde bulundugum ıcın haberım var, muhasebesınde yıllarca bulundugum ıcın haberım var, noter kısmında bulundugum ıcın o tarafından da haberım var

sız ıs mahkemesıne ve sıgortaya basvurun sıkayetınızı yapın toplam 1 saatınızı alacak hepsı bu
gerısını onlara bırakın bekleyın goreceksınız
yanı hırsızlıkla suclanıp susabılmek de ne bıleyım ılgınc...

çemkirmiyorum hiç bir sonuç elde edemicek bu söylediklerinizi yapsa bu kadar müşavirlik yapmıssınız ne öngörüyosunuz ceza olarak o insanlara ne yapabilirler varmı bir düşünceniz
Çok şey yapılır.
SGK yakalarına yapışır, maliye stopaj vergisini cezasıyla Söke Söke alır. Hatta sigortasız çalışan başkaları varsa konu sahibi ihbar etsin. Maliyeden ihbar tazminatı bile alır.
Alo 170 i arasin hatta davayı kendi açsın. Hırsızlıkla suçlandığı için dava açıp kamera kayıtlarının incelenmesini istesin.
Hak aranmak istedimi çok yolu var.
Amaaan bir şey olmaz diye hiç bir şey yapmadığınız için masumlar sindirilmiş durumda.
Konu sefertasi değil ki, konu haksızlığa uğramak.

sigortasız çalıştığına göre parasınıda elden almıştır hiç bir ispat yok bu insan burda çalışmadı bunları biz düşünüyoruz da marketler bizden daha ince düşünüyor yada sigortasız insan çalıştıran yerler
Yok canım inan o denli düşünmüyorlar...iki şahitle bile orada çalıştığını ispatayabilir arkadaş ...sonuçta çalışırken yıkadığı sefer tasını çalmakla suçluyorlar ...çalışmadığı yerde neden sefer tasini yikatmislar? ...mutfağa sokmuşlar bu kızı kendileri açıklasınlar. Devlet okuluna dahi SGK dan ceza geliyor gününde yatmayan primden dolayı ...

Yok canım inan o denli düşünmüyorlar...iki şahitle bile orada çalıştığını ispatayabilir arkadaş ...sonuçta çalışırken yıkadığı sefer tasını çalmakla suçluyorlar ...çalışmadığı yerde neden sefer tasini yikatmislar? ...mutfağa sokmuşlar bu kızı kendileri açıklasınlar. Devlet okuluna dahi SGK dan ceza geliyor gününde yatmayan primden dolayı ...
o zaman versin mahkemeye alsın cezasını suç atanlar

İyi de siz burada bile suçlu gibi davranıyorsunuz, böyle olmaz ki. Bana nasıl hırsız dersiniz diye orayı yıkmanız lazımdı. Siz çalıp çalmadığınızı bilmiyor musunuz? Çalmadıysanız aksini nasıl ispatlayabilirler. Biraz kendinize güvenli olun.
ben kendime guvenliyim ben sesimi yukselttikce sesini yükseltme diye hem mağaza şefi hemde müdürü bana sesiniz yükselemezsin burada diye çıkışıyorlardı hem ben konuma güncelleme yazdım neler olduğuna dair

çalışıp calismadigimi sorarlarsa orada çalışan bir arkadaşım ile whatsapp konusmalarimiz var, öyle birşey diyemezler hem ses kayıtlarım da var

sıgortasız mı calıstınız
işe gireli daha 1 ay olmuştu, yarın sigortaya gidip soracam ilk işim o zaten

bende yeni gördüm bu mesajı. Vazgeçme pes etme sakın ! zorla attırmışlar imzayı . Daha önce çalıştığım iş yerinde birinin başına geldi. Tüm haklara sahipsin. Huzursuzluk vermen yeter. Lütfen sesini çıkar ve hakkını ara, sonunda hiç bir şey elde edemesen dahi..
zorla imzalattılar artı, benim masum olduğum ortaya cıktı,ses kayıdı da yaptım bütün görüşmeler konuşmalar boyunca

tum bunlar haklarınızı bılmedıgınızden oluyor bu ulkede yasayan cogu vatandas ne kuralları bılıyor ne haklarını bızım toplum olarak boyle bır sorunumuz var
tabıkı hıc bırımız acıp anayasayı hatim edecek degılız ama calısan bırıylerın ıs kapsamında hangı haklardan yararlanabılgını bılmesı lazım bılseydınız bunlar basınıza gelmezdı bırkere sızı asla bu sekılde cıkaramazlar sız kendınız cıkın dıye ustunuze oyun oynanmıs

sıgorta yapmayan bu sekılde eleman dönduren zam yapmamak duzenlı maas vermemek sıgorta yapmamak ıcın adamlar bu yolu bulmus

bunu sızden oncesıne de yapmıslardır sızden sonrakılere yapmamaları ıcın karsılarında bılen bırının gazabına ıhtıyacları var kendılerıne gelmelerı ıcın

onlara celb gelsın bakın nasıl arıyorlar sızı :) uzlasalım dıye
mesajıma güncelleme yazdım, masum olduğum ortaya cıktı ve bütün konuşmaların da ses kaydı var bende.. bunları geçtim, masum olduğum halde, magaza müdürü yine de bana tazminat davası açacakmış

yani nasıl bir yol izlesin mahkemeye polise gitsin ne desin ben markette çalışıyodum sefer tası kayboldu sucu bana attılar beni işten attılar türkiyedeki hukuktan haberiniz yok mu yoksa arkadaşa gaz vermeyemi çalışıyosunuz anlamadım adam öldüren banka soyan sokakta gururla dolaşıyor sefer tası bu arkadaşın önüne çıkacaksa zaten ben birşey diyemem ayrıca yazdım şahit varmı yok ispat varmı yok bunlar mahkemeye gitse biz hırsız demedik poşetin içindeki yuvarklak şeyi tas sandık özür dileriz deyip gelecekler başka ne olacak bu yazdığım içinde bu arkadaşın öyle bir mücadele vermesi gerekki o mücadeleyi gitsin kendine yeni bir iş bulmak içiçin versin daha iyi bir yerde iş bulur yani bu marketler avmlerdeki iş ortamları o kadar ciddiyetsiz ki mücadele etmeye deymez müdür dediğimiz insan orda 3 yıldır çalışan insan yardımcısı 2 yıldır çalışan insan çalışanlarda kendini dünyay ispat etmeye çalışan ergenler müdürü müdür yardımısıda onların bir tık üstü hiç gerek yok yani öyle söyliyim
mesajıma güncelleme yazdım ama benim elime çok büyük bir koz verdiler,hem masum olduğum ortaya çıktı hemde ses kayıtlarım var

hayırdır bır sakin olun ya noluyor ?
hukuktan haberım var ne bıcım bır uslup gaz vermeye nıye calısayım pancar motorumuyum ben ?
malıye-sıgorta-ıs mahkemesı bu tarz mevzuları hıc affetmez kısıye hakkını savunmasını soyledım eskı noter baskatıbı senelerce malı musavırlık ofısı olan bırı olarak

abarttıgınız gıbı mucadele falan yok altı ustu bır dılekce yazacak 3 dk mesele gerısıde dosya takıbı kendısı basvurusunu yapsın beklesın ne kaybeder ne degısık ınsanlar var allahım...

sız hakkınızı aramak ıstemıyorsanız aramayın ama hakkı olan ve bılmeyen ınsana yol gostermek ınsanlık vazıfemızdır cemkırmek yerıne.
konuya güncelleme yazdım siz bu konularda bilgi sahinisiniz galiba bir bakar mısınız tekrardan konuya?

X