Benim buradaki hatami soylermisiniz .?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Ola

Çocuğunuz iki yaşında olabilir ama isirdiginda diğer çocuğun canı yaniyordur.Oncelikle siz kızınızı uyarsaydiniz.Daha iki yaşında demişsiniz ama bebekler 7 aylıktan itibaren söylediklerimizin çoğunu anlıyor.Siz vurdumduymaz davranıyorsaniz yengenizin tavrı da böyle olur.Diger çocuğu da şiddete teşvik etmek doğru değil ama önce siz kendi davranışlarınızi değiştirin derim...
Anlıyor ama dediklerimizi yapmıyor ..daha 22 aylık bebek çocukluğa bile adım atmamış....anne , kv yi uyarmaliydi o sırada anne aşk olsun öyle mi denir...diye 5 yaşındaki bir çocuğa anlatırsın oda anlar doğruyu yanlışı seni dinler ama 2 yaşına bile girmemiş bebeğe anlatsan dahi seni dinlemez ....benim bebeğimde şu anda issiryor ve cimcikliyor onu oyun sanıyor bunu anlatmaya çalışıyoruz ama gülüyor daha çok yapıyor ...yani yaşının gereği ..evde onu issirarak seven yok cimcikleyen asla yok ama kendisi buldu bir şekilde sabırla anlatıyoruz ablasına yapıyor ...ben dedim kızım o şu anda bir dönemden geçiyor biz güzelce uyaralım her defasında dedim, sende yapıyordun küçükken gecicek merak etme dedim ...oda olgunlukla karşılıyor zaten ..

Konu sahibi sinirlenmekte çok haklsiin ama öfkeni bu sekilde çıkarman yanlış malesef ilk kizimi ben hep uyardım kuzenlerini dovmesin diye ama ablamın odada abisine , kardeşine vurursa sende ona vur dedigini duyunca ipler koptu bende ..şu anda benim kızım güçlü ama kiyamiyor çok nazik oldu benim sürekli uyarmam sonucu , kendi kardesinede nazik davranıyor tek iyi yanı ...ablamın çocuğu ise kendi kardeşine dahi acımasızca vuruyor.

Benim işim vardı mutfakda sinirlendim sakinlessin diye bende öyle kilitledim eski kafa anlamiiyorlar
Herkes keyfince oturuyor, siz onlarin evinde onlara hizmet edeyim derken cocugunuz ortalikta sersefil oluyor.
Onceliginiz cocugunuz olmali. Bence kendinizi odalara kilitlemek yerine bir dahaki sefere birakin isleri onlar yapsin, siz cocugunuzla ilgilenin.
Yazik oteki cocugu da siddete yonlendiriyorlar. Cocuk bu anlamaz, kiziniz isirinca can havliyle ters bi sey yapar, allah korusun. Cocugunuzu onlara emanet etmeyin. Gerekirse evinizde oturun, gitmeyin.

Babayı hiç sormayın zaten bilseydim yapmak için 10 kere düşünürdüm
O zaman durumun farkında olarak, kızınıza olması gerekenden bin kat daha fazla öğretici olmalısınız.
Şuan elbet erken ama rol modeli sizsiniz, unutmayın.
Davranışlarınız, bedensel hareketleriniz, suratınızla verdiğiniz tepkiler her şey kayda alınıyor meleğiniz tarafından.
Biraz daha büyüdüğünde ise çeneniz koparcasına ‘doğru, evrensel insan’ modellemesi için uğraşıp duracaksınız.

Değil değil, anası gibi değişik o da. Ama konu sahibi kocacı.
Bundan kaybediyor zaten
Neden böyle yapıyorsunuz şimdi yaptığınız çok hoş birşey mi
Aslinda o bisey demiyor yazdiginiz tek cumle gosteriyor esiniz de sorunlu ve siz ondan cekindiginuz icin sanki kapiyi kilitliyorsunuz
Yani lotus demese bile anlardik bunu

Neden böyle yapıyorsunuz şimdi yaptığınız çok hoş birşey mi
Ne var bunda? Isteyen eski mesajlariniza ulasir zaten. Ki forumun büyük kısmı şu yorumunuzla sarsıldığı için sizi unutmamıştır zaten.
Siz hata yapmadınız mı hayatiniz boyunca sizde belki aldatildiniz yada aldattiniz soncuda hata yanlış deme. Affedenleri Allah sever .hiç bir insan hatasız değildir.

Yazık gercekden yazik
Senin gençligine yazik asıl. Çocuğuna yazık. Kurtar kendini demekten dilimizde tüy bitti. Gördüğün muameleye bak. Farketmesen el kadar bebeni dövecekler. Kaynana destekliyor, kocan insan yerine koymuyor. Niye bu hayatin içindesin?

Son düzenleme:
Benim oglum bu 2 yaş sendromu 3 yaş sendromu arkadaşların çocuklarından çok çekti.
İnanın bir tanesi gögsünü ısırdı. Tamam karşıdaki de cocuk ama canı yananda bir çocuk.
Hiç sesimi çıkarmadım üzülen benim oglum oldu.
Daha küçük anlamıyor oyun sanıyor demelerinden yılmıştım artık.
Bir gün benim oglumda dayanamadı aynı şekilde karşılık verdi. Ve yine agzımı açıp birşey demedim. Ama annesi dayanamadı o küçük lafının altına sıgındı. Bir daha da son oldu yapmadı. O küçük ne anlar lafından nefret ediyorum. Bal gibide anlıyolar. Lütfen sende biraz empati yap. Kızınız çimdirip vuruyormuş. Anneside bir yere kadar dayanır oda onun canı. Senin kızına aynısı yapılsaydı sen olsun mu diyecektin. Hiç sanmıyorum.

iyi geceler kızlar birşey anlatmak istiyorum .bu akşam üstü biz kaynana gildeydik .ve ben yemek yedikten sonra bulaşıkları toparlim .dedim ve .içerden ağlama sesi geldi gittim .baktım .yeğenim kızımı annesine şikayet ediyor beni ısırıyor yada cimciriyor diye ( kızim daha 22 aylık) bu sıralar ısırma ve cimcirme meraklısı .yeğenim şikayet etti .kızımı annesine .anneside birşey demedi ama kaynamam dedi .eğer nur sana karışırsa sende ona vur yada tokat at dedi yeğenime kaynanam bende sinirlendim mutfakdan içeri kızıma almaya gittim .ve mutfağa geçtik den sonra kapıyı kapattım ve kilitledim .nur sakinlessin diye birde oradaki kizlara karışmasın diye üstüne nur ağladı babaa aa babaa diye nenne faaln dedi bem kapıyı açmadım kaynana geldi açmaya çalıştı açmıyor dedim eşim geldi .aç kapıyı dedi .açmadım bir süre sonra açtım .eşimde dediki ben sana söylediğimde. Kapıyı acicaksin dedi . ona da sinir oldum .şimdi gelelim konuya bir çocuğa dersen o vurursa sende vur bu sefer çocuk kavgaya dövüşe meyilli olucak . bugün mesela dediğim yeğenim dediki eğer nur bana karışırsa ben onu döverim dedi .bu sefer ben dedim sana ne uaptidq dovuyorsn dedim daha 5 yaşında kız ya annesi zaten. Oda söylüyor eğer nur sana karışırsa onu ittir diyor. Şimdi belki söylersiniz siz neden tepki vermiyorsunuz .benim düşüncem bunlar daha kucuk çocuk akılları başlarında değil ve anlayamazsınız .sadece uyarirsiniz .ama yengem ve kaynanamin söyledikleri hiç hoşuma gitmiyor birbirlerine düşürüyorlar kızım daha küçük 2 yaşına giricek nerdeyse ama şuan 2 yaş sendromu yaşıyor ısırması faln yada cimcirmesi .sadece söylemek istedim .buda dert demeyin ama evet dert değil ama insanların çocuklara yanlış yaklaşımları hiç hoş değil . teşekkür ederim dinlediğiniz için.
Neyse affedin affedenleri Allah sever :KK66: (sizin mesajınizla size cevap verdim)

Hayir su yazdigimda ki sey ne kotu bisey mi var direk begenmedim
Sizin icin uzulen insanlari dalgaya aliyormus gibi hissedip begenmedim atiyorsunuz hepiniz direk boylesiniz
Ama aslinda iyiligin icin soyluyoruz bu yolda devam etmek istiyorsan ilk basta esinle olan problemini cozmelisin kvdene yer acilsin sonra

Yazım imla hatalarınız çok var. Kusura bakmayın ama düzeltin diye uyarıyorum.
Soruna gelirsek şayet... Kayınvalideniz hatalı ama sizde hatalısınız. Kapıyı kitlemek, doğru bir hareket değil. O an kayınvalidenizi " ne münasebet 2 yaşındaki bebeğe o sana vurursa sende vur ne demek oluyor ?" Diye uyarabilirdiniz. Çevrenizde cahil çok.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X