Benim buradaki hatami soylermisiniz .?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Ben anlamadım. Diğer çocuğa kendini savunması öğütlenmiş. Bu normal değil mi? Git durduk yere döv mü denmiş?

Ayrıca sizin kızınızın da ısırdığında, aynı şekilde tepki alsa bakalım bir daha ısırıyor mu? Bence çocukların yaptıkları hareketlerin sonuçlarını öğrenmeleri lazım.
linçlenirsin yapma😂 çocukların biri 2 diğeri 5 yaşında. denk dahi değiller. iki yöntem de birbirinden yanlış iki ucu 💩 lu değnek

linçlenirsin yapma😂 çocukların biri 2 diğeri 5 yaşında. denk dahi değiller. iki yöntem de birbirinden yanlış iki ucu 💩 lu değnek
Ahahah. Yani ben anlamadım.

Biri bizim çocuğumuza saldırsa, kendini savunmayı bil diyoruz. Saldıran bizim çocuk olunca, işler değişiyor mu?

Tabi söyleyelim buradaki hatanızı, çocuk gibi odaya kendinizi kilitlemeniz. Hem meseleyi büyütmüş hem ortamı germişsiniz. Çocuk gibi davranıp sonra yetişkin yerine konulmayı bekliyorsunuz. Ayrıca ne yaş sendromunda olursa olsun çocukların vurmasını veya ısırmasını normalleştirmek doğru değil. Ha bunun cevabı vurana vur mu olmalıydı elbette hayır o da yanlış.

Evet iki yaşındaki bebek bilinçsizce bunları yapar ama karşıdaki de bir çocuk
İki yaşında bir oğlum ve 5 yaşında bir kızım var, oğlum kızıma şiddetvari bir davranış gösterdiğinde o daha bebek bilmiyor diyip asla üstünü kapatmam, özellikle kızımın yanında oğlumu uyarırım, ablasıyla arasını düzeltmesi için sarılmasını isterim, ikisi de benim canım çünkü ikisininde ruh halini düşünmek zorundayım, keşke ilk siz çocuğunuzu uyarsaydınız kimseyi bu işe karıştırmadan, sizin sesiniz çıkmayınca diğer çocuğun annesi de kayınvalideniz de içerlemiş ve iş gelmemesi gereken yere gelmiş

Onların hatası; 5 yaşındaki çocuğa arkadaşına vur, onu it, döv vs denmez. İnsan değil hayvan yetiştiriyorlar
Sizin hatanız; baskasinin evinde kendinizi baskasinin odasına kitleyemezsiniz. Bunun çocukla bir alakası yok, kendiniz yapmissiniz. Çok yersiz,gerginlik çıkartacak bir hareket olmuş. Eşiniz gelince acmamaniz da onu zor duruma sokmuş,ailesinin evinde mahcup olmuş. Aynısını sizin baba evinde o yapsa, kendini odaya kitlese burada konu acardiniz, 35 sayfa adamın olgun olmadığını, akıl baliğ olmadan evlendiğini söyler,kınar,bir de dalga geçerdik
Eşinizin hatası; herkesin içinde eşine ters ters konuşmuş, artistlik taslamış. Zaten ortam gergin, daha çok germiş.
Baştan aşağı,aile boyu hatalarla dolu bir akşam olmus

Kapıyı kilitlemek dışında mantıklı..
Kv eskiden pehlivan miydi ?
İttir,düşür,vur..?

Aynı koca aynı kaynana aynı dertler.. Çocuğunuzu niye kitliyorsunuz odaya diğerlerini kitlesenize salondan çıkmasınlar asıl tehlikeyi onlar gösteriyor :KK70:

Kibar bir şekilde söyleyin belki anlarlar. Odaya kapatmayın kendinizi, sizde kızınıza kötü örnek olmuşsunuz. Ayrıca ısırma cimcik 2 yaş sendromu değildir. Hırpalayarak seviyorsanız ondandır.

Ne yani siz kendinizi çocukla birlikte mutfağa mı kilitlediniz ne gerek vardı ki buna 🙄 , ayrıca kaç tane insan varmış evde vur ittir diyeceğine çocukların birbirine zarar vermesine engel olamıyor mu siz mutfaktayken , benimde yeğenim var 2 ay sonra 2 yaşında olucak evde hepimize vuruyor, ablasinida vuruyor günah ablaya vurma sev ablayı oo cici cici diyoruz bu sefer sarılıp öpüyor ablasını, siz çok saçma gereksiz birşey yaşamışsınız.

iyi geceler kızlar birşey anlatmak istiyorum .bu akşam üstü biz kaynana gildeydik .ve ben yemek yedikten sonra bulaşıkları toparlim .dedim ve .içerden ağlama sesi geldi gittim .baktım .yeğenim kızımı annesine şikayet ediyor beni ısırıyor yada cimciriyor diye ( kızim daha 22 aylık) bu sıralar ısırma ve cimcirme meraklısı .yeğenim şikayet etti .kızımı annesine .anneside birşey demedi ama kaynamam dedi .eğer nur sana karışırsa sende ona vur yada tokat at dedi yeğenime kaynanam bende sinirlendim mutfakdan içeri kızıma almaya gittim .ve mutfağa geçtik den sonra kapıyı kapattım ve kilitledim .nur sakinlessin diye birde oradaki kizlara karışmasın diye üstüne nur ağladı babaa aa babaa diye nenne faaln dedi bem kapıyı açmadım kaynana geldi açmaya çalıştı açmıyor dedim eşim geldi .aç kapıyı dedi .açmadım bir süre sonra açtım .eşimde dediki ben sana söylediğimde. Kapıyı acicaksin dedi . ona da sinir oldum .şimdi gelelim konuya bir çocuğa dersen o vurursa sende vur bu sefer çocuk kavgaya dövüşe meyilli olucak . bugün mesela dediğim yeğenim dediki eğer nur bana karışırsa ben onu döverim dedi .bu sefer ben dedim sana ne uaptidq dovuyorsn dedim daha 5 yaşında kız ya annesi zaten. Oda söylüyor eğer nur sana karışırsa onu ittir diyor. Şimdi belki söylersiniz siz neden tepki vermiyorsunuz .benim düşüncem bunlar daha kucuk çocuk akılları başlarında değil ve anlayamazsınız .sadece uyarirsiniz .ama yengem ve kaynanamin söyledikleri hiç hoşuma gitmiyor birbirlerine düşürüyorlar kızım daha küçük 2 yaşına giricek nerdeyse ama şuan 2 yaş sendromu yaşıyor ısırması faln yada cimcirmesi .sadece söylemek istedim .buda dert demeyin ama evet dert değil ama insanların çocuklara yanlış yaklaşımları hiç hoş değil . teşekkür ederim dinlediğiniz için.
Kendinizi mi kilitlediniz? Bildiğimiz ergenler gibi ?

Hiçbir çözüm bulmayıp her halta hayıflanan insanların kafa yapısını çözemiyorum ben. Elinizdeki mal bu işte. Koca bu, kaynana bu. Evrim geçirip normal insanlara dönüşmeyecekler. Boşanıp yeni bir hayat kurmayacağınıza göre millete yaranmak için mutfakta iş yapacağınıza önceliğiniz çocuğunuz olsun onunla ilgilenin. Kapıyı kitlemek de komik olmuş.

Hadi ergence davranıp çocukla kendinizi mutfağa kitlediniz. Çocuk orda baba,nene diye ağlarken inat edip kapıyı açmamak ne demek. Resmen çocuk üzerinden tepkinizi göstermek için 2 yaşındaki bebeği bile isteye ağlatmışsınız. Bu nasıl bir travma çocuğunuza hiç düşündünüz mü? Şahsen benim içimi sızlattınız.

Kayinvalideniz cok yasli ve ben o kadar kotu niyetli kaynanalar duydum ki sirf siz sinirlenin sonra da ogluyla araniz acilsin diye bile boyle soylemis olabilir. O odaya girip 5 yasindaki cocuga "eger cocugum seni isirirsa yanindan uzaklas ve hemen bana haber ver ben bebegi senden uzaklastiririm. Sakin bebegimi incitecek bir sey yapma. O seninle yasit degil, farkinda olmadan ona cok zarar verirsin." benzeri seyler soylerdim. Kayinvalide konusulmaya degecek birisiyse konusurdum ama degilse de muattap olmazdim konu uzamasin diye. Ama ben 35 yasindayim 22 degil. Siz neredeyse cocukluktan cikar cikmaz anne olmussunuz. Bu yuzden kapi kitlemeniz ergenliginiz henuz tam bitmedigi icin normal geldi.

Kv gelin koca yenge bilmem ne hepinizin zeka yaşı sanmıyorum toplanınca 22 aylık nur ile aynı olsun.

Yeminle böyle insanları elime alıp tokatlayasım geliyor benim.

Nasılsa şiddete yabancı bir aile de değilsiniz gelin de bi okşayım hepinizi 🤣🤣

Ay yok artık kim sizi inandırdı bu lafa konu sahibi? O kocanız mi? Allah affedenleri sever diye aldatan kocayı af mi edicez? Bu forumda gordugum en saçma cümleyi gördüm azonce ya. Siz aldatsaniz kocanizi sonrada affedenleri Allah sever diye kocaniza söyleseniz o ne der acaba merak ediyorum.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X