Benim yavrum yapmaz, benim yavrum etmez tavrn ok mu abartyoruz?

Ben her ikinizide suclu buluyorum arkadasim, Avukat gibi konustum, özür dilerim.
Söyleki: arkadasiniz zaten normal degil, yani benim kizim hassas, benim kizim narin, yok dondurma yerken damlatinca azarlamalar...bu kiz gelecekte cok zor adam olur böyle bir anne modelinde. Zavalli cocuk.
Sizdede anlayamadigim, ister alinsin ister alinmasin eger gercekler var ise, madem bu bayan arkadasiniz ve sizde hatasini görüyorsunuz kesin konusulmali.
Özellikle size cok yakin olan ve sizin deger verdiginiz insana dogrulari konusmayacaksinizda kime konusacaksiniz? Alinirsada bilinki, zaten size hayirli bir arkadas olmayacakti.
Arkadasiniz galiba biraz psikatri problemleri olan, kompleksli bir bayana benziyor ve hep disaridan ilgi bekliyor. Dogrumu?

Kusura bakma da sırf sen bir tane dengesiz kadınla laflaşamayacaksın diye çocuğunu ne diye ezdiriyorsun sırf sen benim oğluma bu şekilde davranma dedin diye ilişkini bozacak boşver et adam mı kalmadı başka. Yapacağın şey o şirretse sende öyle olacaksın. Kızı mızmızlandı o senin oğluna bir şey mi diyor hemen sende sertleş benim oğlum yapmaz öyle şey de. Ve de onu uyar lütfen benim oğlum çok hassas bu şekilde kızdığında psikolojisi bozuluyor bu şekilde davranmanı istemiyorum. Kızın rahatsız oluyorsa geldiğinde getirme madem anlaşamıyor uzak dursunlar de. Sert bir tepkini görürse bak gör nasıl düzeliyor. Benim annemde öyleydi biz ezildik hep gelen misafir çocuklarından. Ben ve kardeşlerim kadar akıllı çocuk yoktu resmen kullanılırdık aman ablası söyle istiyor aman baak huysuzlanmasın dediğini yap. Nedir ki bu ben biliyordum zaten karşı çıkamam da annemde bir şey demezdi hiç ezildik ezildiğimizle kaldık. Eğer o zaman annem tavır koysaydı bizim kendimize güvenimiz gelirdi vebal altındasın bir kadının keyfi için çocuğuna kıyma ezme yazıktır günahtır. Allah sana öyle akıllı uslu çocuk vermiş nimet olarak sen gidip elin şımarık çok bilmişlerine ezdiriyorsun.

Evet malesef bazıları bu durumu çok fazla abartıyor.
Benimde çok yakın bir arkadaşım benzer şeyler yapıyordu.
En sonunda kendisine bu yaptığının arkadaşlığımızı çok
zedelediğini, onun çocuğu ne kadar değerli ise, benim çocuğumun
da bir o kadar değerli olduğunu ve böyle yaparsa bu arkadaşlığı
devam ettirmeyeceğimi açıkça söyledim. Ne mi oldu, o kendisine
ve çocuğuna çeki düzen vermesini öğrendi sonunda. Çocuklarımız da
anneler karışmadığında çok daha iyi arkadaş oldular.

hic valla zaten en sevmedigim sey büyük konusmaktir
benim cocugum asla yapmaz asla demez acikcasi en nefret ettigim seydir dogrusu
adi üstünde cocuk her an herseyi yapabilir sonucda
bazen nekadar tembihlersen tembihle
sükürki benim kizimda uyumlu paylasmayi seven bir cocuk
ama deli damari tuttumuda tuttuyo bi anda hic birseyini vermeyebiliyoda ozaman karsima alip gözünün icine bakarak anlatmaya calisiyorum
ve ben asla bir cocuk icin kavga etmey istemem
ha karsimdaki durmaz kendi cocugunu savunup benimkine yüklerse sucu ozaman affetmem
cocuk bunlar kavgada edicekler didisiceklerde
ama suclu sucsuz konusularak halledilcek bence
ama ben kendi kizimi karsimdaki kendi cocugunu dinleyerek herkez kendine haklilik payi cikartirsa bi yere varilmaz sonucda
zaten cocuk bunlar kavgalasirlar anneler hayir benimki hakli seninki hep böyle diye tartisirlarken cocuklar o sirada barismis olurlar zaten
benim kizim yapiyosa yapti diyorum yapmiyosada yada yapmadiysada tabiiki savunurum
karsisindakini üzdüysede özür dilemesini biliyo cok sükür

beni en çok koca ya kaçan kızlarnı savunan kadınlar deli ediyor
kızımı kandırdı..
o çocuk benim kızımı kandırdı.. belki senin kızın o çocuğu kandırdı yok hiççççç
kızlarında suç bulmazlar

arkadaşınızın çocuğunu yetiştirme tarzına hiç bir şey yapamazsınız...
yanlış yada doğru inandığı şekilde yetiştiriyor yavrusunu...
anladığım kadarıyla sizin arkadaşınızlaprobleminiz var... siz kendi aranızdaki problemi çözmek yerine sekiz yaşındaki oğlunuzdan büyük adam gibi davranmasını bekliyorsunuz ...
o sizi model alırken...
bence sizin tavrınız da yanlış...
Elfida arkadaşım üniversiteden arkadaşım .O yıllardan istanbulda kalan tek arkadaşım diğer samimi görüştüğüm arkadaşlarım başka şehirlerde bu anlamda benim için çok önemli bir arkadaş.Arkadaşımla şahsi sorunum olsa hiç problem değil aşarsın yada atlarsın arkadaşımın oldum olası zordu tüm arkadaşlarımızın yorumu bu.Alıngandır çok ama çok.Her zaman çok alıngan olduğunu şaka yollu söylemişizdir ama hep savunması vardır.Ben kendimle alakalı olmayan başka bir durumunu anlatayım size.Annesi ile altlı üstlü oturuyor anneside ablasının kızına bakıyor ablası kendi kızına pek oyuncak falan almıyor.Benim arkadaşın kızının oyuncakları ile büyüyor arkadaşımın anlattığı bu.Sokakta oynarken bizimkinin kızı bisiklete biniyor scoter'ada yeğeni biniyor kız bisikleti bırakıp scoter benşm binmek istiyorum diyince kıyamet kopuyomuş arkadaşım bunu bana anlatırken ben kızıma hiç birşeyi eksik olmasın diye alıyorum neye binmek isterse o onun isterse verir istemezse vermez diyor bunu annesine de söylüyor.İşte ben böyle yapamam ben oğluma idare et yazık o senin evet sen binersin derim istediğin kadar der bir pundunu yakalar çocuğumu bindiririm.Bilmiyorum yapamam işte böyle şeyler.Çok şikayetçiyim ama ne yardan ne serden.........

Kızlar çok teşekkür ederim fikirlerinizi benimle paylaştığınız için.Bundan sonraki ilk durumda oturup konuşacağım çok elektirikleneceği kesin ama ona yanlış yaptığını anlatacağım birşekilde anlarsa ne ala.Hiç sanmıyorum ama o durumdada mesafe koyarım yapacak bir şey yok buralara kadar bu konuyu taşıyacak kadar sıkıldığıma göre çok ısrarcı olmanında manası yok.Umarım anlar.Sizlerle gelişmeleri paylaşırım çok teşekkür ederim.

Ben oğluma diyorum konuş hakkını savun diye arkadaşına öğret şikayet etmek güzel bir davranış değil neden böyle yapıyorsun ne güzel oynuyoruz de diye öğretiyorum.Ama oğlumun dilinden anlamadı.Ya insan nasıl olur da kızını bu kadar görmez anlamıyorum ben hep karşımdakinin gözü ile düşünmeye çalışırım acaba benim yanlışım var mı acaba benim oğlum suçlu mu ilk buna bakarım.Bide az kaldı benim görev yaptığım okula yazdıracaktı kızını verilmiş sadakam varmış.

amannn gıcık olurum öyle tiplere! yapar arkadaşım senin çocuğunda yapar, benim çocuğumda yapar..

çocuk neticede hata da yapar, olgunlukta...

X