Bebek Kıyafetleri, Bebek Eşyaları Beşik karmaşası

bOniTO

Yak hayallerini,ısıt evini. Cezmi Ersöz
Kayıtlı Üye
12 Nisan 2008
1.173
221
Hanımlar merhaba

Bu hafta artık yavaş yavaş beşik konusunda araştırmalara başladım ve şuan çorbayım resmen.

İlk etapta en az 6 aylık olana kadar yatak odamda kalsın istiyorum bebeğimi hatta mümkünse ilk 3 ay anne yanına bitişik olan yataklardan istiyorum.

Park yatak düşünmüyorum çünkü odasını ayırınca ilk kullandığım beşiğe takım olabilecek ufak bir dolap ve şifonyer alırım. O sebeple ahşap olsun istiyorum.

Boyut olarak çok ufak olan sepetleri baştan eledim zaten. Sadece bi kaç ay kullanılacak şeye çok para vermek saçma geliyor. Onun yerine başka ihtiyaç olan şeyi alırım.

Gel gelelim asıl mevzuya. Sallansın mı sabit mi olsun. O kadar çok farklı yorumlar var ki gerek internette gerek etrafımda iyice aklım karıştı.
Yeni doğmuş bebeği sallamadan uyutmaya alıştırırsan bilmediği şeyi istemez diyende var illa ki sonradan sallanan alırsın boşa para verme diyende, erkek bebek gazlı olur sallarsın illa diyenler. Sabit al en kötü ayakta sallarsın başka yerde uyutman zor olur yoksa diyenler...

Ya gidip 70 ×140 sallananlardan alacağım ya da 60 ×120 ikea korkuluğu çıkanlardan başta yatağa birleştirip kullanmalık.
Bu 10 cm fark çok önemli mi ona göre yatak ve nevresim bulmakta zorlanırmıyım acaba.

Son olarak cibinlik şart mı ?

Fikirlerinizi bekliyorum :)

Çok yardımcı oldunuz ya bdv hariç hiç bi yerde cevap alamıyoruz :KK43:

Merhabalar.
Ben ilk etapta chicco next to me kullandım.
Ama yağatımın modeli sebebiyle anne yanı olarak değil, park yatak niteliğinde kullandım.
Sağa sola sallanmıyor ama ayakları arasındaki boşluk sebebiyle ileri geri hareketleri hafif hafif yapabiliyorsunuz.
6.ay sonunda aşağı atlama eğilimlerinden dolayı bıraktım.
Küçük, yer kaplamıyor kolay sökülüyor ve arabanın bagajına atıp her tatile götürdüm.
Daha sonra da oda takımının kendi yatağını kullandım ama bebeğim maalesef orada yatmıyor artık.
Şuanki aklım olsa montessori yataklarından yaptırırdım, hem güvenli hem de uyandığı an özgürlük alanı olabiliyor.
Bir bakın isterseniz.

Canm ben 120*60 ahşap besik aldım, sallanan tekerleği olan iki kademeli. İstediğim zaman başka odaya alabilme şansımda olsun diye sabit yataklardan istemedim hiç en güzeli tekerlekli olan besikler bence

Merhabalar.
Ben ilk etapta chicco next to me kullandım.
Ama yağatımın modeli sebebiyle anne yanı olarak değil, park yatak niteliğinde kullandım.
Sağa sola sallanmıyor ama ayakları arasındaki boşluk sebebiyle ileri geri hareketleri hafif hafif yapabiliyorsunuz.
6.ay sonunda aşağı atlama eğilimlerinden dolayı bıraktım.
Küçük, yer kaplamıyor kolay sökülüyor ve arabanın bagajına atıp her tatile götürdüm.
Daha sonra da oda takımının kendi yatağını kullandım ama bebeğim maalesef orada yatmıyor artık.
Şuanki aklım olsa montessori yataklarından yaptırırdım, hem güvenli hem de uyandığı an özgürlük alanı olabiliyor.
Bir bakın isterseniz.
Bende chicco next to me bakıyorum. yatak odam çok geniş değil, gece yatarken yanıma çekerim diye düşünüyorum. Yorumunuzla kararım kesinleşti :) montesorri yatak konusunu da düşüneceğim. 6 aydan sonra kullanmak erken gelmez mi peki ?

X