beta hcg değerinin yüksek olması çoğul gebelikle alakalı mı?

Oh maşallah Allah tamamına erdirsin inşallah bu sefer mutlu haberler alırsınız
kızlar merhaba benim sat 22 ekim
14 kasımda kan verdim 38 çıktı
15 kasım 71
16 kasım 117
25 kasım 5801 çıktı. normalde 2 günde 2 kat artması gerek dedi doktor. sizce ikiz falan olabilir mi? 4+4 üm bugün yarın doktora gideceğim belli olur mu sizce?

kızlar merhaba benim sat 22 ekim
14 kasımda kan verdim 38 çıktı
15 kasım 71
16 kasım 117
25 kasım 5801 çıktı. normalde 2 günde 2 kat artması gerek dedi doktor. sizce ikiz falan olabilir mi? 4+4 üm bugün yarın doktora gideceğim belli olur mu sizce?
Valla benim 5+2 de 38.000 civarı bir değerdi.tek gebelik benimkisi.. ille de bhcg yüksekse ikiz gebelik manasına gelmiyor.
önemli olan usg.
ister yüksek ister düşük bhcg olsun usg de iki kese görülmediği sürece bi anlamı yok bhcg nin..

merhaba,
sat tarihim 15 kasım 20 aralık da test yaptım dün sonuçları aldım. beta hcg 7710,50 yazıyor. aile hekimi sonuç pozitif hamilesin kadın doğumdan randevu al dedi bende 3 ocak tarihine randevu aldım. bugün fark ettim sonucun yüksek olduğunu. Aranızda böyle bir şey ile karşılaşan oldu mu?

Acaba bide benm sorum olacak kızlar yorumlarınızı bekliyorum ben 4 haftalık hamile iken 678 cikti suan 5 haftalık ve 11257.50 cıktı normal mi cogul gebelık mi yoksa dıs gebelık mi daha 5 haftayı bile tamamlamadık

merhaba,
sat tarihim 15 kasım 20 aralık da test yaptım dün sonuçları aldım. beta hcg 7710,50 yazıyor. aile hekimi sonuç pozitif hamilesin kadın doğumdan randevu al dedi bende 3 ocak tarihine randevu aldım. bugün fark ettim sonucun yüksek olduğunu. Aranızda böyle bir şey ile karşılaşan oldu mu?

Arkadaşım dediğim gibi benim bhcg değerim 5+2 haftada 38.000 civarı bir değerdi,seninki 5+0 haftada 7.710..bhcg değerin haftana göre yüksek değil, ama dediğim gibi bhcg nin yüksek ya da düşük olması değil usg sonuçları her zaman daha anlamlı..çünkü bhcg si düşük olup çoğul gebelik yaşayan da olabiliyor. o yüzden net sonuç için usg yaptırman en doğrusu.

Acaba bide benm sorum olacak kızlar yorumlarınızı bekliyorum ben 4 haftalık hamile iken 678 cikti suan 5 haftalık ve 11257.50 cıktı normal mi cogul gebelık mi yoksa dıs gebelık mi daha 5 haftayı bile tamamlamadık

benim bhcg değerim 5+2 haftada 38.000 civarı bir değerdi ve tekil gebelik seninki 5 hftada 11.270 ise dediğim gibi bhcg ye göre çoğul ya da tekil diye net bişey söylenemz oğru sonucu her zaman usg verir.

bu arada bana da haftana göre çok yüksek bhcg n ya ikiz ya erkek bebek dediler.ikiz değil,ama erkek kısmı tuttu.
bazılarının dediğine göre tabi bu bhcg yüksekse erkek bebek olasılığı artıyomuş.belki seninde ikiz değilse erkek olabilir.

Arkadaşım dediğim gibi benim bhcg değerim 5+2 haftada 38.000 civarı bir değerdi,seninki 5+0 haftada 7.710..bhcg değerin haftana göre yüksek değil, ama dediğim gibi bhcg nin yüksek ya da düşük olması değil usg sonuçları her zaman daha anlamlı..çünkü bhcg si düşük olup çoğul gebelik yaşayan da olabiliyor. o yüzden net sonuç için usg yaptırman en doğrusu.

benim bhcg değerim 5+2 haftada 38.000 civarı bir değerdi ve tekil gebelik seninki 5 hftada 11.270 ise dediğim gibi bhcg ye göre çoğul ya da tekil diye net bişey söylenemz oğru sonucu her zaman usg verir.

bu arada bana da haftana göre çok yüksek bhcg n ya ikiz ya erkek bebek dediler.ikiz değil,ama erkek kısmı tuttu.
bazılarının dediğine göre tabi bu bhcg yüksekse erkek bebek olasılığı artıyomuş.belki seninde ikiz değilse erkek olabilir.
Tsk ederim :) cvb verdiginiz icin galıba tekil

Ca
merhaba,
Canım benim de sat 15 kasım.21 Aralık'ta idrar testi ile öğrendim.22Aralikta beta HCG değerim 9000 idi.Kese göründü.Fakat embriyo için bir hafta daha bekledik.Garip bir şekilde kalp atışı ve gelişimi bir hafta geriden gidiyor dendi.En son ultrason değerlerine göre son adetim 24 kasım olarak ayarlandı.Bu sebeble 10 +2 .Herşey yolunda görünüyor şu anda.

kızlar merhabalar bende adetim 3 gün gecikince test yaptım ve bhcg 3620,0 çıktı. bence bu rakam olması gereken haftadan yüksek değilmi? bana da cevap veriri misiniz

bende catlatma ıgnesı sonrası asılama oldum onbes gun sonra kan testı yaptırdım 10,35 çıktı beta degerim doktor bır hafta sonra tekrar yaptır dedı ertesı gun adet kanaması gıbı kanamam oldu ıkıncı gunum acaba hamılemıyım dış gebelikmidir????

kızlar merhabalar bende adetim 3 gün gecikince test yaptım ve bhcg 3620,0 çıktı. bence bu rakam olması gereken haftadan yüksek değilmi? bana da cevap veriri misiniz

önemli olan ve en doğrusu usg görüntüsü beta hcg yüksek olması herzaman anlamlı olmayabiliyor..

merhabalar benim beta hcg 5 haftalıkken 10.563 çıktı sizce ikiz olabilirmi bu oran çok mu yüksek.

Valla benim 5+2 de 38.000 civarı bir değerdi.tek gebelik benimkisi.. ille de bhcg yüksekse ikiz gebelik manasına gelmiyor.
önemli olan usg.
ister yüksek ister düşük bhcg olsun usg de iki kese görülmediği sürece bi anlamı yok bhcg nin..
merhabalar benim beta hcg 5 haftalıkken 10.563 çıktı sizce ikiz olabilirmi bu oran çok mu yüksek.

önemli olan usg.
bugun öğrendim bende şuan 6+5 tek gebelik :)

kızlar selam. adetimden 1 gün sonra 619 çıktı sonucum. bu değeri gördükten 4 gün sonra tekrar yaptırdım ve 3626 çıktı. sizce nasıl. arkadaşlarım baya yüksek diyor ?

dün tahlil yaptırdım adetim 5gün gecikmişti değerim 1000in üzerinde çıktı normalde 500 civarı çıkarmış hatta sonucu görünce doktor tahlili tekrarlattı yine aynı değer çıkınca hemşireler 4-5 haftalık olabileceğini söylediler.ama bu duırumda ya adetimin bittiği gibi hamile kaldım yada adetim başlamadan hamile kalıp üstüne adet görmüş oluyorum... çevreden de ikiz bebeklerde bu şekilde yüksek çıktığını duydum.benmde eşimin de 1.derece yakınlarımızda ikiz var acaba bununla alakalı olabilir mi? bilgisi veya duyumu olanlar paylaşırsa sevinirim...
Aynen bende 5 gün geciktim değerim 7241 senin çoğul mu acaba

benimde yüksek cıkmıştı dr hatta eşimi arayıp söylemiş testleri yenilememiz gerekiyor diye....testleri tekrarladık sonuç degişmedi ve dr henüz cok erken bir yada 2 hafta sonra netleşir dedi haklı cıktı bende üçüz bekliyorum...:)
Değerlerin nasıldı canım

X