Korkak annenin doğum öyküsü :)

megryann cım ben normal doğum yapmak ıstedım.açıklık olduğundan dr.um benden habersız sunı sancı verdirmiş.ben de doğurmamak için diretınce sezeryana almak zorunda kaldılar.saat 18:30 da hastaneye gittim saat 21:00 de sezeryana aldılar.benden kaynaklanıyor yanı.hiçte pişman olmadım çok rahat geçırdım o süreci.

Keşke haberin olsaymış canım yaa.Suni sancı bayağı kötüymüş çünkü.Anlatanlardan biliyorum feci acı veriyormuş insana.Neyseki sağlıcakla atlatmışsın kavuşmuşsun bebeğine önemli olanda bu zaten.Peki sezeryan sonrası çabuk toparlanabildinmi?Memnun kaldınmı sezeryandan?

Meg cnm çoğunu bildiğim, birlikte yol aldığımız bi hamilelik ve sonrasını ne güzel anlatmışsın..
Okurken o günlere geri döndüm, gözlerim doldu.. Hele doğuma girerken yaşadıkların benimkiyle nerdeyse aynı... Karnımızda bi topla gözlerimi yumuyoruz, uyandığımızda "sen artık annesin." diyolar...
Ayşenur'unla sana huzurlu ve hayırlı bi ömür diliyorum cnm..
Çok etkilendsim anlattklarından, ben de en kısa zamanda doğum hikayemi yazmaya karar verdim.. Sonuçta doğum, bi annenin hayatında unutamayacağı dönüm noktalarından biri di mi? yerimseniben

gözünüz aydın o kadar güzel anlatmışsınızki gözyaşlarıma engel olamadım.:kedi:
darısı bizim başımıza daha 4 ayımız var umarım çabucak geçerde bizde burda doğum öykülerimizi mutlu bir şekilde paylaşırız:Saruboceq:

Meg cnm çoğunu bildiğim, birlikte yol aldığımız bi hamilelik ve sonrasını ne güzel anlatmışsın..
Okurken o günlere geri döndüm, gözlerim doldu.. Hele doğuma girerken yaşadıkların benimkiyle nerdeyse aynı... Karnımızda bi topla gözlerimi yumuyoruz, uyandığımızda "sen artık annesin." diyolar...
Ayşenur'unla sana huzurlu ve hayırlı bi ömür diliyorum cnm..
Çok etkilendsim anlattklarından, ben de en kısa zamanda doğum hikayemi yazmaya karar verdim.. Sonuçta doğum, bi annenin hayatında unutamayacağı dönüm noktalarından biri di mi? yerimseniben

Evet canım hep beraber yaşadık bunları.Karnımızın şekli benziyordu seninle.Ve sen doğumdan çıktıktan sonra kızının resmini görünce arkadaşlara hemen güzelliğinden bahsettim.Maaşalllah bembeyaz tenli çok güzeldi eminim şimdi dahada güzelleşmiştir.Senin öykünüde bekliyoruz canım.

gözünüz aydın o kadar güzel anlatmışsınızki gözyaşlarıma engel olamadım.:kedi:
darısı bizim başımıza daha 4 ayımız var umarım çabucak geçerde bizde burda doğum öykülerimizi mutlu bir şekilde paylaşırız:Saruboceq:

Amin canım darısı sana olsun inş. Sağlıcakla hayırla kavuşursun yavruna...

allah bebeğini analı babalı büyütmek nasip etsin.benimde ilk denemem inş. sağlıklı ve hayırlısıyla hamile kalırım.birde bir sorum olcak senin hamilelik belirtisi var mıydı

allah bebeğini analı babalı büyütmek nasip etsin.benimde ilk denemem inş. sağlıklı ve hayırlısıyla hamile kalırım.birde bir sorum olcak senin hamilelik belirtisi var mıydı

amin canım cümlemizinkini inş. sende şimdi hamişsindir.Ben 3 haftalıkken öğrendim hamileliğimi çok istiyordum.Sabahları hafif mide bulantılarım vardı ama sıcaktan sandım sonra kan testiyle anlaşıldı herşey....

merhaba Arkadaslar,

Megryann - öncelikle hayirli ugurlu olsun bebegin, Allaha anali babali büyümeyi nasip etsin ona.

Dogum hikayeni dikkatle okudum, zaten baslik dikkatimi cekti "Korkak Annenin dogum hikayesi", dedim tam bu beni anlatiyor galiba.. ben henüz dogum yapanlardan degilim, 2,5 yillik evliyim - ilk bebegimi malesef 7 haftalikken kaybettim ve hayatimda ilk hastane deneyimimi yasadim. Bende senin gibi herseyden korkan birisiyim, hatta korkudan bayildigim zamanlarda oldu. Bu korkularla birde kürtaj oldum düsük yapinca.

Dogumdan korkmamin sebeplerinden biri yengem dogum yaptigi zaman yaninda bulunmus olmam, o yüzden beni neyin bekledigini bildigim icin psikolojik olarak o korkuyu atamiyorum. Doktoruma durumu anlattigimda sezeryan yapariz dedi, bu seferde sezeryandan korkmaya basladim:18: - bende anne olmayi istiyorum ama bu halde nasil korkumu yenecegim bilemiyorum. Burada ki hikayeleri okudukca bir cesaretleniyorum, sonra hamile kalma düsüncesi gelince tekrar tirsiyorum.

Insallah bu korkularimi yenebilirim... sezeryandan sonrasi cok mu agrili oluyor ve göbek kaliyormu? bilgi verebiilrseniz sevinirim arkadaslar..

sevgiler....

merhaba dikkatle okudum yazdıklarını.. Allah analı babalı büyütsün kızını hayırlısıyla..
ben de korktuğumdan dikkatimi çekti ve okudum.
aynı şekilde ilk bebeğimi düşürüyordum muayene bile ettirmedim kendimi ve doktor bayıltarak küretaj yapmıştı. şimdi 3 aydan az kaldı doğumuma ve ben artık kesin sezeryan istiyorum diyorum. ama genel mi epidural mi bilemiyorum.
ama bu hikayede saat 14e kadar bebeğinin yüzünü tam olarak göremeyince ve kardeş bile olsa bir başkasının kucağına ilk gidince canım sıkıldı. fazla mı hassas düşünüyorum bilmiyorum. ama epiduralin de heyecanını kaldırabilecek miyim onu da bilmiyorum.. ooff neyse.. sevgiler.. :)

merhaba dikkatle okudum yazdıklarını.. Allah analı babalı büyütsün kızını hayırlısıyla..
aynı şekilde ilk bebeğimi düşürüyordum muayene bile ettirmedim kendimi ve doktor bayıltarak küretaj yapmıştı. şimdi 3 aydan az kaldı doğumuma ve ben artık kesin sezeryan istiyorum diyorum. ama genel mi epidural mi bilemiyorum.
ama bu hikayede saat 14e kadar bebeğinin yüzünü tam olarak göremeyince ve kardeş bile olsa bir başkasının kucağına ilk gidince canım sıkıldı. fazla mı hassas düşünüyorum bilmiyorum. ama epiduralin de heyecanını kaldırabilecek miyim onu da bilmiyorum.. ooff neyse.. sevgiler.. :)

Merhaba Alocum,

senin korkularin ve düsüncelerin bendede mevcut :-)) nasil yapacagiz bilemiyorum.. ben bir daha hamile kalmayida denemedim korkularimdan.. bakalip ne yapacagiz. Allah sizi sag salim kurtarsin, insallah hayirlisiyla dogumunu gerceklestirirsin. Lütfen dogumdan sonra dogum hikayeni buraya yaz olur mu?

Selamlar:emir_bebek:

merhaba Arkadaslar,

Megryann - öncelikle hayirli ugurlu olsun bebegin, Allaha anali babali büyümeyi nasip etsin ona.

Dogum hikayeni dikkatle okudum, zaten baslik dikkatimi cekti "Korkak Annenin dogum hikayesi", dedim tam bu beni anlatiyor galiba.. ben henüz dogum yapanlardan degilim, 2,5 yillik evliyim - ilk bebegimi malesef 7 haftalikken kaybettim ve hayatimda ilk hastane deneyimimi yasadim. Bende senin gibi herseyden korkan birisiyim, hatta korkudan bayildigim zamanlarda oldu. Bu korkularla birde kürtaj oldum düsük yapinca.

Dogumdan korkmamin sebeplerinden biri yengem dogum yaptigi zaman yaninda bulunmus olmam, o yüzden beni neyin bekledigini bildigim icin psikolojik olarak o korkuyu atamiyorum. Doktoruma durumu anlattigimda sezeryan yapariz dedi, bu seferde sezeryandan korkmaya basladim:18: - bende anne olmayi istiyorum ama bu halde nasil korkumu yenecegim bilemiyorum. Burada ki hikayeleri okudukca bir cesaretleniyorum, sonra hamile kalma düsüncesi gelince tekrar tirsiyorum.

Insallah bu korkularimi yenebilirim... sezeryandan sonrasi cok mu agrili oluyor ve göbek kaliyormu? bilgi verebiilrseniz sevinirim arkadaslar..

sevgiler....

cnm yeni gördüm yazdıklarını beğeniler olmasa yine göremeyecektim.Sezeryandan ilk çıkışta sersem gibi olsanda ağrın oluyor ne yazıkki tabii genel olduysa anestezi.Fakat uyu uyan derken ağrı kesici hemen sonuç veriyor.ilk 1 haftada yatıp kalkarken ağrı oluyordu en büyük şifa yürümek.Yürüdükçe çabuk iyileşiyorsun...
Bu arada bende seni merak ettim ne yaptın doğum oldumu?

Canım benimki tamamen korkaklıktandı tabii halsizlikte vardı.Biri sana çocuğu vermediği hop deyip kalkamıyorsun ne yazıkki... İlk kalkışımda ayrı sıkıntıydı kalkarım sandım kalktım yürüdüm ama düştüm tansiyonu pek hesaba katmamıştım kimsede söylemedi az yürü diye.Birden yüklenince kendimi sandalyede doktoru ve hemşireyi tepemde buldum.O ilk kalkışı atlatınca kendine güvenide geliyor insanın ve sonrakilerde bu kadar korku olmuyor doğrusu.Sen naptın peki doğum oldumu?Sezeryan normal ? Bebeğin nasıl?

X