Beyaz tenli kadınların sürekli kendilerini övmeleri

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Gerçekten gommek için ya da esmer tenli olduğum için açmadım bu başlığı,bana çok garip geldiği için anlatmak istiyorum. Beyaz tenli arkadaşlarım taş gibi bir kız gördüğü zaman oha ne kadar da güzel bembeyaz diyorlar ,kıza bakinca benim gördüğüm manken gibi ağzı burnu kutu gibi bir kız oluyor. Bunu dile getirdiğim de bembeyaz olduğu için güzel olduklarını söylüyorlar? Bana çok komik geliyor bu durum ,insanların zevkleri farklı olabilier tabii ki de . Ama o an kendilerini de övmek için bunu dile getiriyorlar . Bir arkadasim var biraz kilolu ,bir kizi överken hiç fiziği çok iyi diye övdüğünü görmedim . Söylediği ilk şey ne kadar da beyaz oldugu oluyor. Bazen çok pot kırıyorlar esmerlerin bazıları cingen gibi duruyor vsvs diyerek. Ben hiç bir zaman bu ten rengi mevzusunu da anlamadım , son zamanlarda kumral arkadaşlarım çoğaldığı için bu durumu yasamaya başladım.Ne zaman böyle bir olay olsa ilk bunu söylüyorlar, bir esmer olarak ten rengimi çok seviyorum kendime de çok yakistiririm yakışana da çok yakışır ama gidip de bunu sürekli dile getirmeye ne gerek var ki ? Esmer olduğum için şanslı hissediyor oluşumu, beyaz tenli olmayı aşağılayarak mı dile getirmeliyim onlara karşı ,siz olsaniz naparsiniz? Bu durum benim öz guvenimi etkilemediği için hiç dile getirme gereği duymadım fakat artık dile getirmeyi geçti mevzu ,direkt aşağılamaya basladilar .

Son zamanlarda da çok garip insanlarla tanışıyorum , boyu kısa olan erkekleri aşağılayan bir arkadasim var, cep boy diye . Ya da tipini begenmedi diye aşağılayarak mizah yapanları, aşırı pasif olup hiç bir şey yapmak istemeyen bir soru sorduğum da 10 dk sonra cvp veren , normal de kedi gibi davranip yanına birisini cekince aslan kesilen vsvs . Hayatımda hiç böyle insanlara yer vermemiştim . Bu durum beni içten içe rahatsız ediyor . Nasıl bir yol izlemeliyim sizce ?
Ben esmerim beyaz tenliler benim de hoşuma gidiyor:) kendini özme olayı her konuda irite edici olur zaten. O ayrı

O zaman bunu sığ oldukları için değil, manipülasyon için yaptıklarını düşünürdüm yerinizde olsam ve bu oyuna gelmezdim :KK66: Takmazdım yani. İlk evlendiğimde bana yalnız kaldığımız her dakika eski müstakbel gelinini (eşimin eski nişanlısı) anlatarak manipüle etmeye çalışan k.validemi, eski k.validemle (benim 2. evliliğim) ne kadar iyi anlaştığımı anlatarak manipüle etmiştim. O ne zaman onu anlatsa ben de, onu anlatmıştım. 3. de falan pes etti bi daha ağzından kızın ismi dahi çıkmadı tam 10 yıldır :KK66:
Vaaavvvv çok zekice helal olsun şöyle mantıklı insanlara bayılıyorum.

Herkesin zevki farklıdır bende beyaz tenliyim sevgilimde bana göre beyaz ten güzeldir.herşey yakışıyor beyaz tene tek sorun hassas olmasıdır.bir başkasıda esmerden hoşlanabilir.şu bir gerçek nasıl sarışınlar renkli gözlüler prim yapıyorsa aynı şekilde beyaz tende öyle.toplumdaki genel algı bu yapacak birşey yok.

Bu guzellik standartlari gorecelidir. Bolgeye, adetlere, vs gore bile degisir.(kurtler,cerkezler,karadenizliler vs)asya ulkelerinde beyaz ten= guzellik demektir.asyalilar ten renklerini acmak icin pirinc maskeleri, bi dolu kremler vs surerler. Osmanlida saraydaki guzellik standarti da bu sekildedir.beyaz ve balik etli kadin guzel demekti.gunumuzde ise eskiye nazaran degiskenlik gosteriyor. Zayiflik modasinin yada solaryumun bir donem patlamasi bosuna degil🤣 yada eda taspinarin onca bronzlastiri kremi vs lerinin satislarda patlama yapmasi..gunumuzde bu algilar daha goreceli.esmeride cok cekici bulan var beyaz tenliyi de.bazi erkekler beyaz ten kizil bakir sac kombosuna vurgundur, bazisi esmer kadin siyah sac kombosuna.insanlarin kendi guzellik algilarini dile getirmelerinde ben sakinca gormem.kendimkini dile getirir gecerim:) bana da beyaz ten cok guzel gorunuyor..asyali kadinlara bayiliyorum:) ama kimine gore cok cirkinler🤣

Gerçekten gommek için ya da esmer tenli olduğum için açmadım bu başlığı,bana çok garip geldiği için anlatmak istiyorum. Beyaz tenli arkadaşlarım taş gibi bir kız gördüğü zaman oha ne kadar da güzel bembeyaz diyorlar ,kıza bakinca benim gördüğüm manken gibi ağzı burnu kutu gibi bir kız oluyor. Bunu dile getirdiğim de bembeyaz olduğu için güzel olduklarını söylüyorlar? Bana çok komik geliyor bu durum ,insanların zevkleri farklı olabilier tabii ki de . Ama o an kendilerini de övmek için bunu dile getiriyorlar . Bir arkadasim var biraz kilolu ,bir kizi överken hiç fiziği çok iyi diye övdüğünü görmedim . Söylediği ilk şey ne kadar da beyaz oldugu oluyor. Bazen çok pot kırıyorlar esmerlerin bazıları cingen gibi duruyor vsvs diyerek. Ben hiç bir zaman bu ten rengi mevzusunu da anlamadım , son zamanlarda kumral arkadaşlarım çoğaldığı için bu durumu yasamaya başladım.Ne zaman böyle bir olay olsa ilk bunu söylüyorlar, bir esmer olarak ten rengimi çok seviyorum kendime de çok yakistiririm yakışana da çok yakışır ama gidip de bunu sürekli dile getirmeye ne gerek var ki ? Esmer olduğum için şanslı hissediyor oluşumu, beyaz tenli olmayı aşağılayarak mı dile getirmeliyim onlara karşı ,siz olsaniz naparsiniz? Bu durum benim öz guvenimi etkilemediği için hiç dile getirme gereği duymadım fakat artık dile getirmeyi geçti mevzu ,direkt aşağılamaya basladilar .

Son zamanlarda da çok garip insanlarla tanışıyorum , boyu kısa olan erkekleri aşağılayan bir arkadasim var, cep boy diye . Ya da tipini begenmedi diye aşağılayarak mizah yapanları, aşırı pasif olup hiç bir şey yapmak istemeyen bir soru sorduğum da 10 dk sonra cvp veren , normal de kedi gibi davranip yanına birisini cekince aslan kesilen vsvs . Hayatımda hiç böyle insanlara yer vermemiştim . Bu durum beni içten içe rahatsız ediyor . Nasıl bir yol izlemeliyim sizce ?
Ben hiç duymadım ne beyaz tenli kız kadın diyen birini ve bunu güzel bulanı.Yani yasadıgınız coğrafyada önemli bir etkidir.Kuzenim hollanda da yasıyor koyu saçlı koyu gözlü hoş bir kız sarısın olmadığı için onlar için ilgi çekici oluyor.Doğu taraflarındaysanız oralarda beyaz tenli olmak ayrıcalık gibi algılanıyor

Bence vücut tipinin ve ten renginin modası olmaz, çok saçma yani. Ben kendime göre esmerim, bazı insanlara göre koyu kumralım 😂 Fotoşopla tenimi beyaz yaptık, bütün güzelliğim silindi gitti. Keza bembeyaz tenli bir arkadaşım var, ona da bronzlaşmak yakışmıyor bütün güzelliği kayboluyor. Bence herkes kendi ten rengiyle güzel çünkü bir harmoni içindeyiz. Kaşımız, gözümüz, ten rengimiz hepsi uyum içinde. O yüzden umursamaya gerek yok muhtemelen rahatsız olduğunuzu fark ettiler, bu konunun üstüne gidiyorlar. Yaratılıştan gelen bir şeyle övünmek de çok komik zaten, övüneceği konu ten rengi olmamalı bir insanın.

Son yillarda esmerlik, kocaman kalcalar modaydi, herkes brezilyali gibi gezmeye baslamisti, yine beyazlik mi moda oldu kiz 😞 asiri zayiflik moda olmaz insallah yine

Zevkler ve renkler farklı işte baksana şu kız da çikolata gibi ne güzel ben esmer beğeniyorum demek çok zor olmasa gerek..

Artık insanlar bu güzellik, ten, estetik vs gibi konularda çok haddini aşmaya başladı. her insan özeldir ve güzeldir bu ne terbiyesizlik Allah ın yarattıgını küçümsemek falan, yani bence farketmişler o yüzden yapıyorlar belkide içten içe kıskandıkları içinde yapıyor olabilirler. Beyaz tenli olup esmerliğe özenen heves eden solaryuma giren de var çünkü . Bence böyle insanlarla ilişiği kesin onlar kafayı bozmuşlar

Her ten renginin kendine has bir güzelliği var önemli olan bakımlı olmak..

Yani evet zevkler renkler tartışılmaz elbette ama arkadaşın çok abartmış. Bence bir kadın olarak beyaz tenli olsun esmer olsun sarışın kumral olsun her yönden bütün kadınlar güzeldir ve özeldir . Ten rengi üzerinden de aşağılayana ilk defa rastladım. Arkadaşın toksik bir insanhayatında böyle gerici düşünceli insanları barındırmamalısın

Bende beyaz tenliyim ama bugüne kadar hiç kendimi övdügüm olmadı 😂

Bazı kadınlar aklını güzellikle bozmuş. Bende bunu anlamıyorum. Güzellik dediğin zengin koca bulmayacaksan ya da manken filan değilsen ne işe yarar?
Benim hiç bir zaman güzellik takıntım olmadı. Düşünüyorum ne eşlerime, ne eski sevgililerime “ben güzel miyim” diye sormamışımdır. Demek ki bende bir şey buldu ki, benle beraber derim.
Beyaz tenli olmak ideal bir şey olsaydı solaryum, bronzluk sektörü bu kadar talep gören bir şey olmazdı.
Kim Kardashian, Jennifer Lopez, Beyonce vs hep melez Ama güzeller.
ne demiş Aşık Veysel “güzelliğin 10 para etmez, bendeki sevdan“ olmadıkça. Seven insan sevdiğini güzel görür. Gerisi görmese de olur.

beyaz ten modasi mi cikti ?? o zaman yasadim, beyaz tenliyim.

Guzellik ten rengiyle hic alakali bir sey degil. Birisi sirf sarisin mavi gozlu diye guzel kabul ediliyor bu ulke, koca asimetrik yuz hatlariyla.

Guzellik butunsel birsey, bu arkadas tamamen kiskanc.

Ben böyle başkası ile dalga geçenlere senin evladından çıkar senden çıkar karmanı bozdun diyerek uyarıyorum. Bu onlarda tokat etkisi yaratıyor:) Ayrıca çabasızca elde edilmiş üstünlükleri ile övünen başkalarıni yeren insanların zeka seviyesini düşük bulurum.

bembeyaz ruh gibi değilim ama beyaz tenliyim ve kendimi severim.Beyaz tenli kadınlarda bana çekici gelir ama esmer olupta çok beğendiğim kadın da olmuştur.Özellikle beyaz teni ayrıştırmak çok yavan kalıyor o insan çirkinse beyaz ten ne işe yarasın...aynı şekilde esmer kadının tadından yenmez vs deniyor bu da saçma.Kapkara kadın sırf esmer diye güzel olmuş olmuyor bence.Yani göreceli biraz güzellik işleri makyajda bana göre beyaz tenli kadınlara ekstra bi yakışıyor esmerde ne sürmüşsün belli olmayabiliyor bazen .

Bu sizin arkadaşlarınızda değil aslında dünyada bir yazısız kural gibi beyazın üstünlüğü, sadece bazıları haddini aşıyor. Kimseye sırf ten rengi yüzünden güzel dediğimi hatırlamıyorum ama boyu posu endamı yerinde olan kadın güzel görünüyor benim gözüme mesela bunun benim uzun boylu olmamla bir alakası yok. Ten değil de cilt güzelliği diye bir şey var bana göre. Porselen gibi kusursuz pürüzsüz parlak ciltler herkesin gözüne güzel görünür.
Çevrenize dikkat edin çoğunluk kendine benzeyenleri ya da benzeyeceğini düşündüğü kişileri farkında olmadan güzel görüyor.
Kaldı ki biz türkler beyaz değil sarı ırktan geliyoruz batının europid geni çok nadirdir bu topraklarda..

Siz de baya takmışsınız bu renk olayına ki buraya yazacak duruma gelmişsiniz 😂 dert etmeyin Allah ne güzel yaratmış esmeri de sarışını da kumralı da. Beyaz tenin avantajları kadar dezavantajları da var. Mesela benim için en büyük problem en ufak kaşınmada vs kıpkırmızı olması. Yazın doya doya güneşlenemiyorum mesela. Yanlışlıkla güneşlenmeyi abartırsam hastanelik bile oluyorum. Bide kıllar çok büyük dert. Sarı kıllar güneşte belli oluyor. Siyah kıllar uç verse bile anında belli oluyor. Lazerde zaten sarılar gözükmüyor. İğneliye gitsem cildim kabarıyor kızarıyor. Evet çok güzel ben de ten rengimi seviyorum, genelde beyaz tenli insanları daha çok beğeniyorum ama zorlukları da var yani dert edilecek bi mevzu da değil ayrıca 😂 beyaz tenlileri övenler kadar esmerleri de öven var hatta esmerlerle ilgili bir sürü şarkı var biz diyo muyuz bize de şarkı yazın diye 😂😂

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X